دقایقی با راهنمایان تازه واردین
چهارشنبه 12 تیر 1398 ساعت 02:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

آداب معاشرت ارتباط مستقیم با دانایی و آگاهی انسان دارد؛ پس من باید دانایی خود را بالا ببرم و دانسته‌هایم را کاربردی کنم تا کمال ادب را به‌جا بیاورم؛ زیرا زمانی که انسان آداب کاری را نمی‌داند ممکن است ناخودآگاه دست به عملی بزند که بی‌ادب جلوه کند.  دیپلماسی و آداب معاشرت باهم در ارتباط هستند؛ چون دیپلماسی هرجایی متفاوت است که اگر آن را بلد باشیم به‌نوعی آداب معاشرت را نیز می‌دانیم.

 به نام قدرت مطلق الله


آداب معاشرت، مبحثی بسیار گسترده است که تقریباً تمام جنبه‌های زندگی ما را در برمی‌گیرد. اجرای این آداب یکی از تجلیات مهم مبحث تعادل است و رعایت نکردن آن دلیل بر بی‌تعادلی.

در فرهنگ ما و دیگر فرهنگ‌ها، ادب و مؤدب بودن جایگاه بالایی دارد و به استناد خرد جهانی، تمام انسان‌ها مؤدب بودن را دوست دارند و بی‌ادبی را نمی‌پسندند. ادب و رعایت آن می‌تواند سازنده زیباترین لحظات زندگی ما باشد و بالعکس بی‌ادبی می‌تواند زشت‌ترین و تلخ‌ترین لحظات زندگی ما را رقم بزند.

به بهانه این دستور جلسه می خواهیم دقایقی را حضور راهنمایان عزیز تازه واردین باشیم و نظر این عزیزان را در این باب بشنویم، با ما همراه باشید .

 

سلام دوستان فتانه هستم یک همسفر

هر مکانی و هرجایی آداب معاشرت خودش را دارد و آداب معاشرت به دانایی و آگاهی انسان برمی‌گردد؛ یعنی من با بالا بردن آگاهی خود و اجرایی کردن آموخته‌هایم می‌توانم کمال ادب را رعایت کنم و این بسیار ارزشمند می‌باشد؛ چون اگر آداب کاری را ندانم ممکن است ناخودآگاه دست به عملی بزنم که بی‌ادبی جلوه کند.

مسئله بسیار مهمی که با آداب معاشرت مرتبط می‌باشد دیپلماسی است؛ چون هرجایی دیپلماسی متفاوت خود را دارد و اگر آن را بلد باشم آداب معاشرت مخصوص آنجا را نیز خواهم داشت.

نشانه انسان باادب تعادل فرد است و بسیاری از مشکلات امروز بشر از بی‌تعادلی افراد نشأت می‌گیرد و تعادل از مسائل بسیار مهم می‌باشد و در مقوله درمان اعتیاد در کنگره ۶۰ گفته‌شده درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان، با بالا بردن دانش و آگاهی خود می‌توانم به تعادل لازم برسم.

این دستور جلسه، دفتر خاطرات سال‌های قبل از ورودم به کنگره را در ذهنم بازنمود و من در آن دوران چه بی‌تعادل در زندگی‌ام موج‌های بلند طوفان را برای ویرانی زندگی‌ام می‌ساختم و چه لطفی از سوی پروردگارم نصیبم شد که وارد مکانی چون کنگره شدم و تعادل را با آموزش‌هایش برای ساختن دریای آرامش زندگی‌ام هدیه‌ام ساخت. ممنون و قدردان این مکان هستم و همیشه مجری قوانینش خواهم بود.


 

سلام دوستان حوریه هستم یک همسفر

 دستور جلسه آداب معاشرت و ادب و بی ادبی، آدم را یاد این مطلب می‌اندازد که هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد؛ یعنی اینکه من بلد باشم با هرکسی طبق خصوصیات اخلاقی که دارد رفتار کنم؛ مثلاً رفتار من با یک آقا نمی‌تواند مثل رفتارم با یک خانم باشد و یا با کودک به‌نوعی رفتار می‌کنم و با بزرگ طوری دیگر، با یک غریبه طوری رفتار می‌کنم و با آشنا طوری دیگر و...

این را هم می‌دانیم هر نقطه از زندگی آداب مخصوص به خودش را دارد؛ مثل لباس پوشیدن، غذا خوردن، مهمانی دادن، مهمانی رفتن، مسافرت و خیلی از نکات دیگر؛ حتی در دین اسلام هم برای هر مرحله از زندگی ما آداب مخصوص به خود را دارد که باید رعایت کنیم.

حالا من چه وقت می‌توانم آداب هر چیزی را به‌جا بیاورم، زمانی که از آن آداب اطلاع داشته باشم و آموزش دیده باشم.

خداوند را شاکرم که در کنگره قرار گرفتم و با آموزش‌های ناب آقای مهندس و راهنمای عزیزم تا حدود زیادی با این آداب آشنا شده‌ام و از خداوند کمک می‌طلبم که بتوانم با تشخیص به‌موقع، بهترین رفتار و ادب را هم در مقابل خودش وهم در مقابل مخلوقینش داشته باشم.

 

سلام دوستان نسرین هستم یک همسفر

 هرکدام از دستور جلسات کنگره که هر هفته به مشارکت گذاشته می‌شود، حاوی پیام‌های است که هرکسی بنا به خواست خودش آن را دریافت می‌کند.

من همسفر با مسافر بی‌تعادل و دنیایی از تاریکی و غم وارد کنگره شدیم و تحت آموزش‌های یکسان کنگره قرار گرفتیم و با شروع سفر ایکس مسافرم در طی ۱۱ ماه، بی‌تعادلی ذره‌ذره جایش را به تعادل داد. به گفته آقای مهندس درمان فوق ترک است و رسیدن به تعادل، فوق درمان است.

من همسفر با حرکت در مسیر کنگره و گرفتن آموزش‌های جهان‌بینی سعی کردم مسیر گم‌شده خودم را پیدا کنم و این پیدا کردن مسیر با اجرا کردن آموزش‌ها و تزکیه درون همراه بود؛ چراکه اگر تزکیه درون در من شکل نمی‌گرفت هیچ‌گاه نمی‌توانستم قدم‌هایم را محکم‌تر از دفعات قبل بردارم و این حرکت کردن در مسیر آموزش‌ها باعث شد تا منِ به‌هم‌ریخته و بی‌تعادل به تعادل نسبی دست پیدا کنم.

کنگره همان مکان امن و مقدس است که علم درست زندگی کردن، پایدار بودن و تعادل داشتن و آداب درست زیستن را یادم داد و تا عمر دارم مدیون آموزش‌های کنگره می‌باشم. با تمام وجودم تلاش می‌کنم آموزش‌های ناب و پرمحتوا را به تازه واردین عزیز انتقال دهم؛ چراکه هر همسفری اگر با روی گشاده در مسیر کنگره قدم بردارد، برایم درس بزرگی است.


 

سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر

واقعاً جناب مهندس چه زیبا و متفکرانه دستور جلسات هفتگی کنگره ۶۰ را برنامه‌ریزی کردند و همه جوانب را در نظر گرفتند تا یک دستور جلسه جزء دستور جلسات شده است. دستور جلسه این هفته به من یادآور می‌شود که در هر مکان و هر موقعیتی باشم باید ادب و نزاکت را رعایت کنم. وقتی‌که من در تعادل نباشم چگونه می‌توانم ادب را رعایت کنم؟!

 وقتی وارد کنگره می‌شویم چه همسفر و چه مسافر، در بی‌تعادلی به سر می‌بریم؛ مسافر به‌واسطه مصرف مواد مخدر و من همسفر به‌واسطه تخریب آن و چه زیبا به‌واسطه آموزش‌های کنگره ۶۰ هر دو به آرامش و تعادل می‌رسیم و آن زمان است که ادب را در تعادل به نمایش می‌گذاریم در حالی که قبل از ورود به کنگره به‌واسطه بی‌تعادلی، در خیلی از موقعیت‌ها نقض فرمان و نقض قانون می‌کنیم و بی‌ادبی از ما سر می‌زند. خدا را شکر به خاطر حضورمان در کنگره و آموزش‌های نابش.


 

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر

در قرآن مجید در کنار مسائل مهم اشاراتی به آداب معاشرت شده است، ازجمله آداب تحیت و ورود در مجلس، آداب دعوت به طعام، آداب سخن گفتن و...

آقای مهندس در سی دی مردم‌داری فرمودند که ادب و مردم‌داری ارتباط ویژه با تعادل و بی‌تعادلی دارد.

ادب؛ یعنی احترام بگذار و مطمئن باش عکس‌العمل این عمل را دریافت خواهی کرد. توهین نکن تا توهین نکنند، حرمت‌شکنی نکن تا حرمتت حفظ شود، با روی گشاده برخورد کردن. ادب؛ یعنی حفظ شئونات، قوانین، اخلاقیات، عقاید، الفاظ شایسته بیان کردن و آداب معاشرت داشتن.

تعادل از عدل می‌آید و عدل؛ یعنی هر چیزی در جای خودش قرار داشته باشد. اگرکسی به تعادل رسیده باشد باید تمام اعضای بدنش در تعادل باشد و این تعادل هم در صور آشکار و هم در صور پنهان است. وقتی من مریم در صور پنهان خود به تعادل رسیده باشم مسلماً باید در صور آشکار من هم قابل‌رؤیت باشد.

 

سلام دوستان الهام هستم یک همسفر

 قوانین اصلی آداب معاشرت بسیار ساده هستند که تسلط روی عواطف و احساسات را شامل می‌شوند.

هدف از این قوانین، ساختن یک زندگی بهتر است و این قوانین به‌نوعی زبانی ساده و قابل‌درک برای ایجاد یک احترام دوطرفه می‌باشند.

درواقع این خود ما هستیم که با اعمالمان، مرز احترام را مشخص می‌کنیم و نشان می‌دهیم چقدر برای شخصیت ما ارزش قائل شوند.

اگر ما به فرزندانمان آداب معاشرت را بیاموزیم، در نبود ما هم رفتاری از خود نشان می‌دهند که نشان‌دهنده شخصیت ماست.

آداب معاشرت ارتباط مستقیم با دانایی و آگاهی انسان دارد؛ پس من باید دانایی خود را بالا ببرم و دانسته‌هایم را کاربردی کنم تا کمال ادب را به‌جا بیاورم؛ زیرا زمانی که انسان آداب کاری را نمی‌داند ممکن است ناخودآگاه دست به عملی بزند که بی‌ادب جلوه کند.

دیپلماسی و آداب معاشرت باهم در ارتباط هستند؛ چون دیپلماسی هرجایی متفاوت است که اگر آن را بلد باشیم به‌نوعی آداب معاشرت را نیز می‌دانیم.

ادب ابعاد گوناگونی دارد؛ مانند ادب شنیدن، ادب سخن گفتن، ادب ذهن، ادب چشم و ...

به‌عنوان‌مثال یکی از قوانین آداب معاشرت این است که بدون اطلاع قبلی به منزل کسی نرویم یا اگر کسی با تندی با ما رفتار کرد ما نباید تلافی کرده و صدای خود را بالا ببریم و خود را همشان آن فرد کنیم بلکه بهتر است سکوت کنیم یا محل را ترک کنیم.

در کنگره مسئله مهم رسیدن به تعادل است، من زمانی که انسان با ادبی باشم می‌توانم انسانی متعادل نیز باشم. با تعادل به خیلی چیزها می‌توان رسید و درجه صبر هر انسانی نشان‌دهنده درجه تعادل اوست.

روز اولی که به کنگره آمدم مسافرم را مسبب همه مشکلات زندگی‌ام می‌دانستم؛ اما با آموزش‌های کنگره متوجه شدم که شاید خیلی وقت‌ها بی‌تعادلی از من بوده که باعث بروز مشکل شده است.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم چهارشنبه 19 تیر 1398 12:38 ب.ظ
خدا قوت به همه عزیزان
امیدوارم همیشه موفق باشید.
همسفر مرضیه از لژیون هشتم سه شنبه 18 تیر 1398 01:08 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت شما عزیزان که مظهر ادب و محبتید‌ . امیدوارم همچنان‌ در این مسیر خوش بدرخشید.❤
نوشین یکشنبه 16 تیر 1398 08:15 ب.ظ
خداقوت به همه عزیزان که در لژیون تازه واردین خدمت می کنند و چه خدمت باارزشی می باشد .
مریم همسفر محمدازلژیون دوازده یکشنبه 16 تیر 1398 04:10 ب.ظ
خدا قوت به همه ی دوستان عزیز.
راه همگیتان روشن.
مریم کرمی شنبه 15 تیر 1398 09:26 ق.ظ
درود بر شما. خدا قوت . ممنون از مطالب خوبی که بیان کردید.
همسفر فاطمه از لژیون 4 پنجشنبه 13 تیر 1398 08:01 ق.ظ
سلام وخدا قوت به تمام دوستان وراهنماهای تازه واردین عزیز انشالاه به جایگاهای بالاتری برسید موفق باشید.
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 13 تیر 1398 01:35 ق.ظ
خدا قوت به همه راهنمایان تازه واردین بسیار عالی بود استفاده کردم.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
صغری همسفر یوسف از لژیون یازدهم پنجشنبه 13 تیر 1398 12:27 ق.ظ
خانم الهام خداقوت بسیار عالی بود موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic