راهنما؛ فرشته آسمانی، مشارکت مکتوب لژیون یازدهم (هفته راهنما)
شنبه 20 اردیبهشت 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
خدا را شاکرم که مسیرم به راه کنگره ختم گردید تا با این فرشته آسمانی آشنا شوم و در روی زمین از تعلیمات بزرگوارانه ایشان درس استقامت، صبوری، توکل بر خداوند داشتن، پیش‌داوری نکردن، قضاوت نکردن و طرز درست برخورد با تمام مشکلات و معضلات و بدی‌ها را از ایشان بیاموزم حس من جز زیبایی و عشق داشتن به این ملکه آرامش چیزی نیست حسم فقط شکر گذاری است 

به نام قدرت مطلق

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر

راهنما کسی است راه را به ما نشان می‌دهد. کسی که خودش راهی را رفته و تجربه مسیر را دارد و باتجربه خودش ما را راهنمایی می‌کند تا در مسیر درست قرار بگیریم.

اگر من بخواهم راهنما را در کنگره توصیف کنم این است که راهنما عشق و آرامش است. کسی است که می‌توانی بدون اینکه مورد قضاوت قرار بگیری دردت را به او بگویی و او را در کنار خودت احساس کنی.

راهنمای گران‌قدرم خانم نسیم عزیزم شما برای من از هر نزدیکی نزدیک‌تر و از هر مهربانی مهربان‌تر بودید. شما به من عشق را آموختید و اینکه بی‌هیچ چشمداشتی می‌توان بخشید.

در کنار شما آموختم برای بخشیدن و محبت کردن حتماً نباید نسبت خونی با طرف مقابل داشته باشیم و عشق را به معنای واقعی برایم ترسیم کردید.

همیشه و در همه حال در غم و شادی کنارم بودید و با صدای دل‌نشین و لبخند زیبایتان و نگاه مهربانتان به من آرامش و امید و انگیزه دادید.

بابت وجود پر از مهر و عشقتان سپاسگزارم.

بابت اینکه خداوند لطفش را شامل حالم کرد و توانستم در کنار شما آموزش بگیرم از خداوند تشکر می‌کنم.

بسیار تا بسیار دوستتان دارم و از خداوند خواستارم تا لحظه‌لحظهٔ زندگی‌تان را سرشار از عشق و آرامش کند.

این هفته گران‌قدر را به راهنمای عزیزم همچنین به تمام راهنمایان کنگره 60 تبریک می‌گویم.

عزیزان وبلاگ خدا قوت.

سلام دوستان صغری هستم همسفر یوسف

در ابتدا هفته راهنما را به راهنمای بزرگ کنگره آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تبریک می گویم.

خداوند را شاکرم که مرا در مسیر کنگره قرار داد تا بتوانم راه درست زندگی کردن را بیاموزم و با بهترین انسان ها که همان فرشته های زمینی هستند آشنا شوم.

از راهنمای عزیزم که در این مسیر پر از تلاطم و آشوب همراه من بود و توانستم از او حس خوب به همه ی انسان ها، مهربانی و عشق را بیاموزم و اگر نبود من امروز نمیدانم کجا بودم...بسیار ممنونم

راهنما همراه رهجو در جاده ای تاریک، نامعلوم و پر تنش با فانوسی روشن در دست حرکت می کند، جاده ای پر از حفره های خطرناک ، و قرار گرفتن رهجو در کنار راهنما او را از شر این حفره ها در امان می دارد زیرا نور فانوس راهنما روشنی بخش  راه اوست. ولی اگر رهجو از راهنما فاصله بگیرد قطعا سقوط خواهد کرد.

راهنمای عزیزم خانم نسیم عاشقانه دوستت دارم، بابت مهربانی هایت، حس های خوبت، عشق بی انتهایت و آموزش های نابت تا ابد در قلبم حک شده ای...

ای بهترین بهترین ها از قدرت مطلق برایتان عشق فراوان، عمر بابرکت، سلامتی و شادی در تمام مراحل زندگی تان را خواهانم و عاشقانه دوستتان دارم

این هفته بر شما مبارک باد

سلام دوستان بیتا هستم یک همسفر

باور من این است که تمام‌کارها را خداوند روبه‌راه می‌کند و آن خدای قادر و متعال هیچ نیازی به توصیه و راهنمایی من ندارد در این صورت دلیلی برای نگرانی نیست تو را برای من فرستاد تا با دیدنت مهرت به دلم نشست و این مهر مرا به‌جایی کشاند تا بتوانم آرامش را در وجود خود بیابم من در جادهٔ پرپیچ‌وخم زندگی به مشکلاتی برخوردم که با ورود به کنگره این جاده را برایم صاف کردید اما مشکلات همچنان باقی ماند فقط اینکه باتجربه دریافتم که در انتهای این جاده بهترین و سودمندترین جاده‌هاست قلب هر کس برای هر کار بزرگی راهنمای درستی است و تقدیر هر کاری که انجام می‌دهیم با آن عنصر قدسی که درون هر یک از ماست تعیین می‌شود و دریافتم که راهنمای عزیزم شما در قلب من حضور دارید.

 

سلام دوستان سمیه هستم همسفر

همسفران عزیز من می‌خواهم اینجا از راهنمای خوبم تشکر کنم چون واقعاً در این مدت کوتاهی که من به کنگره آمدم خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم من یک سفر اولی هستم از راهنمای خوب خودم چیزهایی یاد گرفتم که تا به امروز شاید از دیگران شنیده بودم ولی درس‌هایی که از ایشان یاد گرفتم؛ صبر و شکیبایی، هیچ جا به من یاد ندادند. باز هم از راهنمای خوبم کمال تشکر را دارم انشا الله همیشه در پناه خداوند منان شاد و سرزنده باشند تا ما از ایشان درس‌های زیادی از زندگی یاد بگیریم.

 

سلام دوستان سمیه هستم همسفر

راهنمایان کنگره ۶۰ جایگاه بسیار بلندی ازنظر علم و دانش شناخت اعتیاددارند، راهنما یعنی عاشق بودن، عاشق خدمت و کمک به همنوع خودش و با تمام وجودش در این راه خدمت می‌کند.

معلم بزرگ سردار در کتاب ۶۰ درجه زیر صفر می‌فرماید: آموزش و خدمت نبض زندگی است و اگر این دو نباشند آن زندگی، زندگی نیست.

جایگاه راهنما بسیار بلندتر و رفیع‌تر از جایگاه دوست و رفیق است، حرمت بین راهنما و رهجو مثل حرمت بین معلم و شاگرد است و مورداحترام هست. کمک راهنما بدون هیچ منتی عاشقانه هر چه را که خود آموزش دیده‌اند را در اختیار شاگردانش می‌گذارد...

من خدا را شاکرم که در مسیر کنگره هستم و صمیمانه و با احترام اول‌ازهمه از راهنمای بزرگ کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم و همچنین از راهنمای عزیز خودم به خاطر تمام مهربانی‌ها و آموزش‌هایی که به من داده‌اند تشکر می‌کنم و خوشحالم که کنار یکی از بهترین، صبورترین خدمت‌گزاران کنگره هستم که بدون هیچ توقعی وقتش را عاشقانه در اختیار شاگردانش قرار می‌دهد و امیدوارم که خداوند برکت این خدمت بزرگ را بیمهٔ ادامهٔ راه زندگی‌اش قرار دهد.

و در آخر از کلیه خدمتگزاران محترم کنگره ۶۰ کمال تشکر را دارم.

 

سلام دوستان معصومه هستم همسفر

راهنمای توانا، خوش‌زبان، خوش‌خو و صبورم

امروز برای روزهای پر از خیروبرکت و شادی که برایم آفریدی تو را سپاس میگویم.

شما مرا از جهنمی تاریک به بهشت راهنمایی کردید.

از تمام افکاری که توان غلبه بر آن‌ها را نداشتم، توان دادی تا بتوانم گنج درونم را بشناسم و به‌سوی سعادت حرکت کنم.

این روزهایی که جامعه درگیر این بیماری شده است دلم فقط آرزوی یک‌بار دیگر در آغوش گرفتن و انرژی گرفتن از شما را دارد.

خدا را شکر می‌کنم که شما روزیم شدید و توان عشق بلاعوض را از شما یاد گرفتم تا ببخشم و برای دیگران آرزوهای زیبا کنم.

اگر شما نبودید نمی‌دانم چه بلایی سرزندگی ما می‌آمد.

شکر به خاطر وجودتان و دستانتان را می‌بوسم.

 

سلام دوستان فرشته هستم همسفر

بانام و یاد خدای متعال بی‌همتا که هر چه هست از اوست.

وقتی تمامی حس زیبایی، محبت، انسان‌دوستی، ملاطفت و شوق خدمت را از راهنمای خوبم خانم نسیم گرفتم مگر می‌شود به حس قبل از رهایی‌ام فکر کنم.

چراکه آن موقع من هیچ‌گونه حسی نه به زندگی داشتم نه به افراد دوروبرم...

خدا را شاکرم که مسیرم به راه کنگره ختم گردید تا با این فرشته آسمانی آشنا شوم و در روی زمین از تعلیمات بزرگوارانه ایشان درس استقامت، صبوری، توکل بر خداوند داشتن، پیش‌داوری نکردن، قضاوت نکردن و طرز درست برخورد با تمام مشکلات و معضلات و بدی‌ها را از ایشان بیاموزم حس من جز زیبایی و عشق داشتن به این ملکه آرامش چیزی نیست حسم فقط شکر گذاری است که چقدر الآن آرامش دارم اما قبل پر از تلاطم، دلهره و گم‌گشتگی داشتم حالا میدانم مسیر درست ازهرجهت چیست اما قبل بدون هیچ برنامه‌ای حرکت می‌کردم و می‌گفتم هر چی بادا باد. قبل با کوچک‌ترین حرفی می‌شکستم و طاقت و توان هیچ حرف ریزودرشتی را نداشتم اصلاً نمی‌شنیدم حرف خوب یا با محتوایی را اما به برکت ورودم در کنگره و قرار گرفتن در کنار الهه زیبایی‌ها و با بکار گیری تدریس درست در جهت آموزش مفید و محبت‌آمیز از سمت راهنمای دلسوزم اکنون باحوصله گوش می‌دهم با اعتمادبه‌نفس قدم بر می‌دارم بامتانت رفتار می‌کنم که گزندی به کسی نرسانم و دلی کمتر برنجانم و قلب‌هایی فراوان شاد کنم و دستگیری کنم از کسانی که نیاز به محبت من دارند و مسیر درست خدا گونه زندگی کردن را با به‌کارگیری هدف و قوه عقل و دور از هوای نفسانی و حساسیت‌های روزگار پیدا کنم و آن را با انجام نصایح راهنمای خوبم تا رسیدن به قله مرتفع پیروزی و قدم گذاشتن در جای پای این معلم عزیز و راهنما شدن خودم ادامه دهم. خداوندا این فرشتگان آسمانی را خودت در همه حال نگهدار و نگهبان باش. خیلی ارادت به خانم نسیم عزیزم راهنمای دلسوزم دارم دوستتان دارم. هفته راهنما مبارک.

 

سلام دوستان اکرم هستم همسفر

اولین روزی که پا در این مکان مقدس گذاشتم حال بسیار بدی داشتم آشفته و به‌هم‌ریخته بودم. تمامی نگاه‌ها برایم سنگین بود نمی‌دانستم چه اتفاقی افتاده و چی می‌خواهد بشود؛ مات و مبهوت به اطرافم نگاه می‌کردم بدون شناخت از هیچ‌کس و هیچ‌چیز در آن‌همه، نگاه مهربان استاد قشنگم به دلم نشست یه مهربانی قشنگی در نگاهش بود و همین نگاه باعث شد به سمتش بروم و الآن خدا را شکر می‌کنم که کنارش هستم و در روزهای خیلی سخت از وجودت احساس آرامش می‌کنم.

از استاد گرامی سرکار خانم نسیم سپاسگزارم چراکه بدون راهنمایی‌های بی چشمداشت ایشان که بسیاری از سختی‌ها را برایم آسان نمود ۰ محبت تنها جوشکاری است که دل‌های شکسته را رایگان جوش می‌دهد ممنونم بابت همه محبت‌هایی که نسبت به من داشتی و این خیلی حس قشنگی است که یک نفر را دارم که همیشه در روزهای سخت حواسش به من است ۰

 

سلام دوستان معصومه هستم همسفر

دستور جلسه این هفته راجع به راهنما است... ابتدا که کلمه راهنما را می‌شنوم زبانم قاصر از گفتن مطلبی راجع به آن می‌شود... چون آن‌قدر این واژه عزیز و ارزشمند است که توصیف آن و نوشتن مطلبی دربارهٔ آن در دایره واژگان نمی‌گنجد... اما برای اینکه حس خود را بیان کنم باید از روز اول که وارد کنگره شدم بگویم وقتی اولین روز یعنی هفت سال پیش وارد کنگره شدم و با کوهی از ناامیدی و حال بد وارد لژیون شدم و چشمم به راهنمایم افتاد در آن حال کورسوی امیدی دیدم... راهنمایم با آن نگاه سراسر مهر و صمیمیت غم‌هایم را به‌یک‌باره محو کرد... باآنکه در آن زمان در دنیایی از تاریکی‌ها می‌زیستم اما کنگره مانند روزنه‌ای روشن برایم بود و راهنما نوری که در امتداد آن روزنه وجود دارد شاید بدون اغراق بگویم اگر امید و شورونشاطی که راهنمایم می‌داد به من نبود شاید همان روزهای اول از ادامه درمان مسافرم ناامید می‌شدم... اما او به‌گونه‌ای سخن می‌گفت که انگار آینده ما را می‌بیند و وقتی می‌گفت می‌شود، درست می‌شود یا خوب می‌شود اطمینان برایم حاصل می‌شد که می‌شود بعد از ترخیص راهنمایم از جایگاه راهنمایی و وارد شدن به لژیون دیگر حس می‌کردم دیگر شخصی مثل راهنمای من پیدا نمی‌شود که این‌گونه بتوانم از او انرژی بگیرم ولی غافل از اینکه وقتی دانشگاهی مانند کنگره باشد و استادی مانند مهندس دژاکام مگر ممکن است راهنمایان که دانش‌آموختگان کنگره باشد بد باشند... اکنون‌که چندین سال از بودنم در کنگره می‌گذرد حس می‌کنم می‌توانم دقیق‌تر این احساس را بیان کنم... راهنما یعنی امید، یعنی روشن‌کننده راه، یعنی فرشته‌های زمینی که نمودی انسانی پیداکرده‌اند که کلامشان هم آسمانی است و زمینی نیست... این هفته به همه این تلاشگران مبارک.

 

تهیه مطلب: همسفر فاطمه لژیون 11

ویراستاری: همسفر لیلا

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
صدیقه دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 05:18 ق.ظ
راهنمای گرانقدرخانم نسیم عرض تبریک بابت داشتن رهجوهایی این چنین بااحساس وقدرشناس,,,وتبریک بابت هفته راهنما الهی درپرتو اموزشهای کنگره همیشه شادوسلامت باشید وارامش مهمان همیشگی وجودتان.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 04:57 ب.ظ
درود وخدت قوت به دوستان عزیز در لژیون یازده.
مرحبا بر شما که قدردان تلاش استاد خود هستید این نشان از اندیشه ی سبز شماست،نشان از شایستگی شما برای رسیدن به بالاترین جایگاهها.
درودو خدا قوت وعرض تبریک هفته ی راهنمابه کمک راهنمای بزرگوار سرکار خانم نسیم عزیز.
راهتان پرنور دلتان شاد موفق وموید باشید.
همسفر نسیم یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 10:46 ق.ظ
خداقوت ویژه به گروه وبلاگ، برای زحمات بی دریغ تان طی این مدت سپاسگزارم
عزیزان دوست داشتنی لژیون یازده، خداوند را شاکرم که در کنارتان بودم و باهم آموزش گرفتیم و حرکت کردیم، مسیر همچنان ادامه دارد ... استوار قدم بردارید که نوبت باران همیشه محفوظ است
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 10:20 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۱۱بسیار عالی بود و لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.این هفته پرشکوه را خدمت کمک راهنمای محترم خانم نسیم عزیز تبریک میگم و امیدوارم همیشه پایدار باشند.
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 08:54 ق.ظ
خدا قوت به شما عزیزان و همجنین خانم نسیم بابت رهجوهای خوبی که دارند.هفته راهنما مبارک
خدلقوت به وبلاگ نویسان
مریم نظری شنبه 20 اردیبهشت 1399 10:27 ب.ظ
سلام و درود فراوان و تبریک هفته راهنما خدمت خانم نسیم عزیزم
خدا قوت و احسنت به تک تک رهجوهای لژیون یازدهم
ممنون از مشارکت های عالی شما و حس قلبی شما نسبت به راهنمای عزیزان
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
مریم کرمی شنبه 20 اردیبهشت 1399 08:04 ب.ظ
کمک راهنمای گرامی خانم نسیم عزیز ، این هفته بر شما مبارک و پرشگون باد، بهترین های خداوند نصیبتان.
درود بر اعضای لژیون یازدهم که به زیبایی از راهنمای خود قدردانی کردند.پیروز و سربلند باشید.
همسفر رعنا شنبه 20 اردیبهشت 1399 02:50 ب.ظ
همسفران عزیز لژیون یازدهم؛ بسیارزیبا و با بیان شیوا مراتب تشکر و سپاس تان را توصیف نمودید.خانم نسیم راهنمای محترم هفته راهنما بر شما مبارک.موفق و موید باشید.
وبلاگ نویسان عزیز پاینده باشید.
لیلا طاهری شنبه 20 اردیبهشت 1399 11:49 ق.ظ
سلام.عزیزان وهمسفران لژیون یازدهم مرحبا بر شما که قدر دان زحمات مربی خود هستید.و تبریک هفته راهنما خدمت خانم نسیم عزیز.موفق وپیروز باشید.سپاس از گروه وبلاگ.
پوران همسفرعباس 1 شنبه 20 اردیبهشت 1399 10:23 ق.ظ
خداقوت به تک تک دوستان ازلژیون یازدهم ؛مشارکتها دروصف راهنمای خود بسیار عالی وزیبا بود .موفق باشید .
خداقوت وتبریک خدمت کمک راهنمای موفق وپرتلاش سرکار خانم نسیم عزیز خدمتتان پربرکت
خداقوت به گروه وبلاگ
نسرین.اسیستانت شنبه 20 اردیبهشت 1399 10:00 ق.ظ
آفرین و مرحبا کوچکترین واژه ای هست که در مقابل این همه قدر شناسی شاگردان خانم نسیم عزیز به زبان می آید تبریک به خانم نسیم برای هفته راهنما و حضور ایشان در این جایگاه پر خیرو برکت و تربیت شاگردانی چنین قدردان و تبریک به همه این عزیزان برای اینهمه آموزش محبت و عشق.
گروه وبلاگ خداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات