راهنما یعنی عشق و محبت ؛ مشارکت لژیون پنجم
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
به نظرم شما مصداق بارز وادی چهاردهم؛ یعنی عشق و محبت هستید؛ چون وجودتان سرشار از عشق و محبت است و وقتی‌که چهرهٔ پر از آرامش و نگاه مهربانتان را می‌بینم، از ته دلم احساس آرامش می‌کنم و زمانی که از مشکلاتم و یا مسافرم برایتان می‌گویم و درد دل می‌کنم، صحبت‌هایتان همچون مرهمی بر دل‌وجانم می‌نشیند و چقدر دلم قرص می‌شود وقتی می‌گویید (اندکی صبر سحر نزدیک است) و مطمئن می‌شوم که سحر برای ما هم نزدیک است.سلام دوستان معصومه هستم همسفر
 هفته راهنما را به آقای مهندس، خانم آنی عزیز، همه راهنمایانِ کنگره ۶۰ و به‌خصوص به راهنمای عزیز خودم خانم سمیرا تبریک می‌گویم و از زحماتی که در این مدت برای من کشیده‌اند خیلی ممنونم و امیدوارم همیشه سلامت باشند.
راهنمای عزیز من همیشه می‌گوید که به یک‌چیز زیاد گیر ندهیم و آن را رها کنیم و من وقتی این را در زندگی خودم کاربردی می‌کنم خیلی نتایج بهتری می‌بینم و یک نکته مهم دیگری که راهنمای عزیزم به من گفته این است که برای تقویت بیان مناسب باید بسیار تلاش کنم و کتاب بخوانم و بنویسم که نوشتن خیلی مهم است و امیدوارم که بتوانم همیشه آموزش‌های کنگره را کاربردی کنم تا جایگاه خودم را تغیر بدهم و به یک جایگاه خوب برسم و در آرامش زندگی کنم.
با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان

سلام دوستان مریم هستم همسفر
 وقتی از من خواسته‌شده نامه‌ای برای راهنمایم بنویسم، از ته دلم برای تمامی راهنمایان که در کنگره داشتم دلم تنگ‌شده و بسیار احساس خوبی پیدا کردم.
 در این چند سالی که در کنگره هستم، به دلیل اینکه سفر مسافرم طولانی شد، شاگردی استادانی را در کنگره داشتم که از هرکسی در مسیر اعتیاد به من نزدیک‌تر بودند و درواقع چراغ راه من بودند. از خانم ثمره عزیز، خانم ترانه عزیز، خانم کرمی بسیار دوست‌داشتنی گرفته تا بالاخره در لژیون خانم سمیرا عزیزم شاگردی می‌کنم و هرکدام از این عزیزان یک مسیر و راه را به من نشان د که من را به خودم و خدای خودم نزدیک‌تر می‌کردند.
الآن خانم سمیرا عزیزم که در لژیونشان هستم، می‌توانم به‌جرئت بگویم که انسانی بسیار مهربان و دلسوز و عاشق به علم کنگره که با تلاش و زحمت بسیار علم کنگره را به‌روز در اختیار لژیون می‌گذارند و با سخاوت و مهربانی بی‌نظیرشان من را به ناشناخته‌های وجودم ذره‌ذره آشنا می‌کنند.
 واقعاً من خودم را در مسیر اعتیاد گم‌کرده بودم و پیدا کردن خودم در کلافی پیچیده، کار بسیار سختی بود. وقتی وارده لژیونشان شده شک داشتم که می‌توانم رهجوی خوبی باشم یا نه چون ازنظر سنی کوچک‌تر از من می‌باشند. با شکی که داشتم چند جلسه‌ای را که نشستم فهمیدم انتخاب و حسم درست بوده و بسیار خوشحال شدم و تا به الآن بسیاری از گره‌هایم را با عشق به من نشان دادند و در جانم نشانیدند و طوری در من اثر کردند که روزی را که باید به کنگره بیایم خودم رامی رسانم تا بتوانم از علم ایشان و کنگره بهره ببرم.
 خانم سمیرا عزیزم شما بهتر آموزگار زندگی‌ام بودید. عشق و احساس مسئولیتی که نسبت به بچه‌های لژیون دارید را می‌ستایم و می‌دانم نمی‌توانم شاگرد خوبی برایتان باشم؛ ولی سعی و تلاشم را می‌کنم و آنچه در توانم می‌باشد را به کار می‌گیریم و از خداوند برایتان بهترین‌ها را می‌خواهم.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر توحید
سپاس خدایم را که یگانه است و عاشق‌ترین به بندگانش، دریای مهربانی‌اش بیکران است و محبت و مهربانی را عامل پیوند بین اجزای هستی قرار داده است.
سپاس مخصوص خدای یگانه است که برای هدایت انسان‌ها به‌سوی نور، از ابتدای خلقت انسان، راهنمایان و پیام‌آورانی را به‌سوی او فرستاد تا پیام سعادت و خوشبختی انسان را نوید دهند.
سلام و درود خداوند بر تمام انسان‌هایی که احیاگری و هدایت انسان‌ها را سرلوحه زندگی خود قرار داده‌اند و از هیچ تلاشی برای کمک به انسان‌های دربند تاریکی دریغ نمی‌کنند و درد انسان‌ها را دغدغه خود قرار داده‌اند.
سلام و درود خداوند بر تمامی اعضای کنگره ۶۰ و خدمتگزاران کنگره که در راه کمک به بشریت و انسان‌ها گام برمی‌دارند، خصوصاً کمک راهنمایان کنگره ۶۰.
هفته راهنما را به همه این عزیزان تبریک می‌گویم و از خدای مهربان می‌خواهم که از بهترین روزی‌هایش، پاداش این عزیزان روزی نماید.


سلام دوستان رقیه هستم همسفر
در ابتدا می‌خواهم شکرگزاری کنم، خداوندا تو را بارها شکر که این‌همه نعمت‌های خوب به من عطا فرمودی، دوباره شکر که بهترین نعمتت را یعنی مسیر الهی کنگره را روزی‌ام کردی و باعث شدی که با اساتید و انسان‌های بزرگ همنشین شوم و فرشته‌ای مثل راهنمای عزیزم را وارد زندگی‌ام کردی تا فرشتهٔ نجات من از تاریکی‌ها و ظلمت باشد.
پس ای فرشتهٔ نجات و ای از سوی خداوند برایم فرستاده‌شده، برای شما می‌نویسم:
سلام بر روشنایی‌بخش زندگی‌ام راهنمای مهربان و دلسوزم خانم سمیرای عزیزم. نمی‌دانم با چه زبانی از زحماتی که برای تک‌تک ما می‌کشید و وقت ارزشمندتان را می‌گذارید تشکر کنم! خداوند را شکر می‌گویم برای داشتن شما و وجود پرمهر شما.
به نظرم شما مصداق بارز وادی چهاردهم؛ یعنی عشق و محبت هستید؛ چون وجودتان سرشار از عشق و محبت است و وقتی‌که چهرهٔ پر از آرامش و نگاه مهربانتان را می‌بینم، از ته دلم احساس آرامش می‌کنم و زمانی که از مشکلاتم و یا مسافرم برایتان می‌گویم و درد دل می‌کنم، صحبت‌هایتان همچون مرهمی بر دل‌وجانم می‌نشیند و چقدر دلم قرص می‌شود وقتی می‌گویید (اندکی صبر سحر نزدیک است) و مطمئن می‌شوم که سحر برای ما هم نزدیک است.
حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام می‌فرمایند: هرکسی کلمه‌ای به من بیاموزد مرا بندهٔ خود کرده است.
پس ای راهنمای گرانقدرم، از خداوند می‌خواهم که به من توانی بدهد تا اول بتوانم حق بندگی‌ام به خودش را به‌جا بیاورم و بعدازآن توانی بدهد تا بتوانم حق بندگی‌ام را به شما که همچون باران رحمت الهی سرزمین وجودی‌ام را از علم و دانش ناب کنگره آبیاری می‌کنید را به‌جا بیاورم.
قطعاً شما بندهٔ خوب و شایستهٔ خداوند هستید و رسالتی که خداوند به شما داده است، احیا کردن درون یخ‌زدهٔ همسفرانی چون من است. امیدوارم و از خداوند می‌خواهم که قدردان زحمات شما باشم و بدانم که خداوند شمارا بر سر راه زندگی‌ام قرار داد تا به‌وسیلهٔ نور عظیمی که در وجودتان هست درون تاریکم را کم‌کم با کمک خداوند و شما به سمت روشنایی‌ها ببرم و بازهم می‌گویم خدا را شکر برای داشتنتان و خیلی دوستتان دارم.

سلام دوستان اکرم هستم همسفر
روز اول که پا به کنگره 60 می‌گذاری مانند یک صحرای خشک و بی‌آب‌وعلف هستی، پر از درد، توقع‌های نابجا از همه اطرافیان و زمین و زمان، پر از خواسته‌های نامعقول و ...
با انتخاب یک کمک راهنما کم‌کم راه برایت هموار می‌شود. این صحرای خشک بی‌آب‌وعلف، رحمت خداوند شامل حالش می‌شود. با آموزش‌های ناب کمک راهنما آرام می‌شود، به آگاهی‌های ناب دست پیدا می‌کند. کمک راهنما با صبر و آرامش خودش خیلی آرام و هنرمندانه آموخته‌هایش را بی‌منت در اختیار رهجو می‌گذارد؛ بدون هیچ توقع و چشم‌داشتی فقط می‌خواهد تویی که پر از درد بودی آرام باشی و صبور و شکرگزار.
ارزش و جایگاهی که روزی گم‌کرده بودی را به تو بازمی‌گرداند؛ چراکه اینها آن‌قدر ظرف وجودی‌شان را بزرگ کرده‌اند که به‌راحتی می‌بخشند و چراغ راه خیلی از گمراهان هستند.
از کمک راهنمای خودم خانم سمیرا بسیار سپاس‌گزارم و خداوند را هزاران بار شکر برای وجودشان که سر راهم قرار گرفتند تا بتوانم خیلی از چیزهایی را که گم‌کرده بودم را پیدا کنم. از خداوند می‌خواهم که همیشه ایشان را شامل محبت خودش قرار بدهد و بهترین‌ها را روزی‌شان کند.
هفته راهنما بر استاد راهنما، آقای مهندس دژاکام و تمام راهنمایان و کمک راهنمایان مبارک باشد.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر
هفتهٔ راهنما را به نگهبان کنگره 60 آقای مهندس و همهٔ کمک راهنمایان عزیز تبریک می‌گویم.
خانم سمیرا، راهنمای عزیزم؛
چه زیبا و دلنشین در گوشهٔ قلبم نشستی و چه زیبا حرف‌هایت بر دلم نشست. تمام وجودم سرشار از مهربانی‌ات شده و صدای باران محبتت را می‌شنوم که بر گوشهٔ دلم می‌بارد و شکرگذار خداوند هستم که شمارا دارم.
دقیقاً یک سال پیش وارد لژیون پنجم شدم. از همان جلسهٔ اول عشق و محبت را در لژیون حس کردم. تمام روزهایی که ناامید بودم و صبر و تحملم کم شده بود حس می‌کردم هرگز به رهایی نمی‌رسیم و وجودم پر از ناامیدی و تاریکی بود؛ اما شما با صحبت‌های دلنشین و آموزش‌های پربارتان، امید را در من زنده کردید. شما درس زندگی به من دادید و به من یاد دادید در هر شرایطی شکرگذار باشم. این جمله که گفتید: برای شکرگزاری دنبال شرایط ویژه نباشید بلکه شرایط خوب را با شکرگزاری خلق کنید، به من یاد داد هرلحظه شکر کنم. یاد دادید که نقطهٔ تحملم را بالا ببرم و هرگز ناامید نشوم.
وجود شما، صدای شما، صحبت‌های شما همه برای من معنای واقعی آرامش است. شما معنی واقعی عشق و محبت هستید، عشق خالص که برای تک‌تک رهجوها دارید.
امیدوارم روزی بتوانم زحمات و خوبی‌های شمارا جبران کنم؛ اما تلاش می‌کنم تا رهجوی فرمان‌برداری برایتان باشم تا گوشه‌ای از زحمات شمارا بگیرد.
خانم سمیرا مهربانم برای شما از خداوند بهترین‌ها را خواستارم و امیدوارم به تمام خواسته‌های قلبی‌تان برسید.

تهیه مطلب : همسفر ربابه
ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ شنبه 20 اردیبهشت 1399 02:51 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۵بسیار عالی بود من هم این هفته را خدمت کمک راهنمای محترم خانم سمیرا تبریک میگم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
پوران همسفرعباس 1 جمعه 19 اردیبهشت 1399 12:45 ق.ظ
خداقوت به تک تک دوستان عزیز از لژیون پنجم ؛بسیار عالی بود وبسیار زیبا بیان کردید .
تبریک خدمت کمک راهنمای موفق ؛پرتلاش سرکار خا نم سمیرا ی عزیز امیدوارم همواره سلامت وشاد باشید .
خداقوت به گروه وبلاگ
مریم کرمی جمعه 19 اردیبهشت 1399 12:31 ق.ظ
خانم سمیرای عزیزم، هفته راهنما بر شما کمک راهنمای گرامی مبارک و پرشگون باد. بهترین های خداوند روزی اتان.
خدا قوت به اعضای خوب لژیون پنجم
نسرین.اسیستانت جمعه 19 اردیبهشت 1399 12:27 ق.ظ
آفرین به شاگردان لژیون ۵ و تبریک فراوان به خانم سمیرا در این هفته مبارک.
خداقوت به گروه وبلاگ
مریم نظری پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 09:08 ب.ظ
درود و تبریک هفته راهنما خدمت خانم سمیرا عزیز
همسفران لژیون پنجم از مشارکت شما عزیزان آموزش گرفتم و از احساس پاک شما نسبت به خانم سمیرا لذت بردم.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 04:22 ب.ظ
خداقوت به همسفران عزیز و همچنین خانم سمیرا عزیز روزتون مبارک
خداقوت به وبلاگ نویسان
عزیزه۱۵ پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 03:43 ب.ظ
خداقوت همسفران لژیون پنجم ممنون ازحسهای خوبتان وتریک به راهنمای گرانقدرتان که الحق مصداق وادی چهاردهم هستند ممنونم ازگروه ویلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic