راهنما؛ مظهر عشق، عقل و ایمان ( مشارکت لژیون چهارم)
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
خداوندا؛ دریا و آسمان و دشت، پوشیده از رقصنده‌های آسمانی است و روح ناآرام ما خواستار رهایی، نه از خلاصی بلکه دیدار معشوق است.
خداوندا؛ تنها تو را می‌ستائیم و تنها تو را ستایش می‌کنیم.
برای انجام این عمل عظیم شکر شکر شکر  


به نام قدرت مطلق الله 


سلام دوستان نرگس هستم یک همسفر
قبل از هر چیزی هفته راهنما را به بنیان‌گذار کنگره 60 و همچنین به راهنمایان بسیار عزیز و به‌خصوص راهنمای گران‌قدرم خانم مریم تبریک می‌گویم.
 به نظرم هیچ شغل و کاری به قشنگی و زیبایی این نیست که یک نفر بتواند با راهنمایی، به یک فرد بیمار که هیچ امیدی به زندگی ندارد و هیچ حسی به دنیای اطرافش ندارد و مثل یک‌تکه یخ شده، کمک کند و عجیب این است که این شخص در قبال کاری که انجام می‌دهد، هیچ حقوق و مزایایی دریافت نمی‌کند. این مسئله وقتی برای من که در روزهای ابتدایی به کنگره می‌آمدم باورکردنی نبود؛ ولی با گذشت زمان فهمیدم فقط عشق است که می‌تواند این کار را بکند و این شخص عاشق است و عشق به کارش و عشق به رهجوهایش است که باعث این کار می‌شود؛ اینکه او را در آغوش می‌کشد و محبت می‌کند؛ بنابراین جایگاه راهنما ترکیبی از عقل و عشق و ایمان است. یک راهنما قطعاً می‌توانست بعد از رهایی خودش دیگر به کنگره نیاید و برای دیگران وقت نگذارد.
خانم مریم عزیز؛ واقعاً نمی‌دانم چه بگویم و چه بنویسم که شایسته و لایق برای شما باشد و با چه واژه‌ای می‌توانم جایگاه شمارا وصف کنم. شما که بدون هیچ چشم‌داشتی تمام علم و دانشتان را در اختیار ما می‌گذارید، آن‌هم در این زمانه که آموختن علم هزینه بسیار می‌طلبد.
 شما به من آموختید که دیدم را نسبت به دنیای اطرافم و مسافرم عوض کنم و اینکه بتوانم خودم را تغییر بدهم و یک فرصتی دیگر به آدم‌ها بدهم. عشق و دوست داشتن و احساس مسئولیت به انسان‌های دیگر را در کنگره به من آموختید. شما فرشته نجات زندگی من بودید و امید دوباره به من دادید. بهترین‌ها را برایتان آرزومندم و در آخر خدا را شاکرم که در این مسیر قرار گرفتم و با مردی چون جناب آقای مهندس دژاکام آشنا شدم و با کتاب‌هایشان و سی‌دی‌های فوق‌العاده‌شان آموزش دیدم.

سلام دوستان مهدیه هستم یک همسفر
در ابتدا هفته راهنما را خدمت بنیان کنگره 60 که اولین راهنمای کنگره می‌باشند و همچنین خدمت خانم آنی که اولین راهنمای گروه خانواده هستند تبریک عرض می‌کنم. همچنین خدمت راهنمای عزیز خودم خانم مریم تبریک می‌گویم.
جایگاه کمک راهنمایی در کنگره، موضوعی بسیار مهم و حساس است. کمک راهنما؛ یعنی عشق، یعنی عاشق خدمت بودن، عاشق کمک به همنوع بودن، عاشق رها شدن مصرف‌کنندگان از دام اعتیاد بودن.
یک راهنما با تمام وجود تلاش می‌کند تا طعم شیرین رهایی را که خودش چشیده، دیگران هم بچشند. جایگاه راهنما ترکیبی است از رهایی، علم و عشق است که قطعاً این عناصر با مثلث عشق، عقل و ایمان است که اساس کار کنگره است.

سلام دوستان الهام هستم یک همسفر
بنام آنکه راه را روشن نمود و کسی را سر راه من قرارداد تا خورشید راه من باشد.
 در مقام کمک راهنمای من همین بس که مولایم فرمود: هرکس به من کلمه‌ای بیاموزد من بندهٔ او خواهم بود.
 اینک بگو حق تو را چگونه ادا کنم ای عزیز! ای کسی که در ناامیدی و تنهایی بعد از قدرت مطلق الله، به تو پناهنده می‌شوم و چه آشنایی با من و گوش می‌دهی به گله‌هایم، به شکایت‌هایم و آبی می‌شوی بر روی آتش وجودم که صور پنهان و  آشکار من به وجودش می‌آورد.
 تو را به چه مانند کنم؟ دل دریایی‌ات لبریز آرامش است و همچون باران پرشکوه و بامعرفت بر چمن‌های دشت رو به رویش زندگی من می‌باری.
کمک راهنمای عزیزم خانم مریم، همیشه سعی می‌کنم فرمان‌بردار خوبی برای شما باشم، به امید خداوند.

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر
با عرض سلام و خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم مریم. من این هفته را به شما بزرگوار تبریک می گویم و از اینکه خدا مرا با شما آشنا کرد خدا را هزاران مرتبه شکر می‌کنم.
من از شما خیلی انرژی می‌گیرم و شما برای من همچون نور شمعی بودید که در تاریکی بر من تابیدید و روزبه‌روز این نور بیشتر شد و من را از تاریکی چاهی که در آن زندانی بودم، نجات دادید و امروز برای من همچون خورشید هستید و من به هر مشکلی که برمی‌خورم با راهنمایی‌های شما بزرگوار، به‌راحتی با آن مشکل برخورد می‌کنم و زندگی کردن برای من خیلی راحت‌تر شده است و احساس می‌کنم شما برای من فرشته نجات هستید و راه صراط مستقیم را به من نشان می‌دهید.
از شما خیلی تشکر می‌کنم بابت تمام زحماتی که برای من کشیده‌اید و امیدوارم که هرچه خیر و خوبی هست خداوند سر راه شما قرار بدهد.


ویراستاری : همسفر فروغمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 03:45 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۴بسیار عالی بود واقعا لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.این هفته پرشکوه را به خانم مریم عزیز تبریک میگم.
عاطفه جمعه 19 اردیبهشت 1399 05:38 ق.ظ
خدا قوت به رهجویان پر از عشق لژیون چهارم.
خدا قوت و عرض تبریک به خانم مریم عزیز بابت لژیون پربار و موفق .
این هفته را به شما راهنمای عزیز تبریک عرض میکنم و برایتان سلامتی و عشق آرزومندم .
همسفرسکینه24 جمعه 19 اردیبهشت 1399 04:07 ق.ظ
کمک راهنمای گرامی،خانم مریم عزیز،این هفته را خدمت شما تبریک عرض میکنم.ان شاالله رهجویانی فرمانبردار و خدمتگزار مانند خودتان پرورش دهید.رهجویان عزیز لژیون چهارم سپاس از این همه قدر دانی شما.
با تشکر از گروه وبلاگ
پوران همسفرعباس 1 جمعه 19 اردیبهشت 1399 01:04 ق.ظ
خداقوت به تک تک دوستان از لژیون چهارم بسیارعالی بود وبسیار زیبا دروصف کمک راهنمای خود بیان کردید .
تبریک خدمت کمک راهنمای عزیز سرکارخانم مریم عزیز ؛پرتلاش ؛صبور ؛امیدوارم همواره درپرورش رهجوها وبه ثمر رساندن شکوفه های یاس موفق باشید .
خداقوت به گروه وبلاگ .
عزیزه۱۵ پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 03:52 ب.ظ
خداقوت هنسفران لژیون چهارم چه خوب سپاسگزاری کردید از راهنمای عزیزتان وتبریک به راهنمای گرانقدر مریم عزیز موفق وپایدار باشید
همسفر مهدیه از لژیون ۴ پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 03:49 ب.ظ
باسلام وتبریک این هفته زیبا به تمام کمک راهنمایان عزیز ممنون از خواهرای عزیزم بابت حسشون به راهنمای عزیزمون
همسفر نرگس لژیون چهارم پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 01:49 ب.ظ
با سلام وتبریک فراوان به همه راهنمایان عزیز و راهنمای خوبم خانم مریم خداقوت به خواهر لژیونیهای عزیزم و وخیلی خوشحالم که در کنگره در کنارشونم
همسفرمریم لژیون سوم پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 01:37 ب.ظ
همسفران محترم لژیون چهارم چقدر زیبا سپاسگذار راهنمای خود هستید. راهنمای محترم لژیون چهارم خانم مریم عزیز هفته راهنما بر شما مبارک انشاالله همیشه موفق باشید.
ممنون از گروه وبلاگ
فاطمه همسفرازلژیون 4 پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 01:13 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت راهنمای عزیزم وخواهرای گلم واین هفته رودوباره به راهنمایی که وجودش پرازعشق است تبریک میگویم وبهترین هاروبرایشان آرزومندم
نسرین.اسیستانت پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 12:08 ب.ظ
همسفران سپاسگزار لژیون ۴ قطعا این قدرشناسی شما مستلزم راهنمایی معلم عاشقی است که در صراط مستقیم خدمت خالصانه دارد.
به خانم مریم عزیز برای این آموزش راستین تبریک میگویم و در این هفته بزرگ برایشان بهترینهارا از خداوند مسئلت دارم.
گروه وبلاگ اجرتان با خدا
مریم نظری پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 11:25 ق.ظ
با سلام و درود فراوان و تبریک هفته راهنما خدمت خانم مریم عزیز
خدا قوت و احسنت همسفران لژیون چهارم
مشارکت های شما سرشار از عشق و امید بود. موفق و پیروز باشید.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات