کمک راهنمایی؛ عشق به دانستن
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
من خودم اوائل این موضوع را نمی‌توانستم درک کنم و اعتقادی به ماندن و خدمت در این جایگاه نداشتم؛ اما به مرور زمان وقتی تلاش بی‌وقفه خانم صبا را می‌دیدم که چگونه برای خارج شدن ما از تاریکی و گرفتن آموزش و آگاهی زحمت می‌کشند، کم‌کم به ارزش این جایگاه پی بردم. راهنمای گرانقدرم با آموزش‌ها و راهنمایی‌های بی‌نظیرشان، باورها و اعتقادات مرا محکم و تقویت کردند و همیشه پیامشان محبت بوده است. 


به نام خدا 


سلام دوستان زهرا  هستم یک  همسفر
دستور جلسه این هفته، تجلیل از جایگاه راهنماست. در ابتدا این هفته را خدمت همه کمک‌راهنمایان عزیز تبریک عرض می‌کنم.
طبق تعریفی که در جزوه کمک‌راهنمایی آمده، در کنگره ۶۰، راهنما به کسی گفته می‌شود که در گذشته مصرف‌کننده موادمخدر بوده و پس از رسیدن به رهایی و درمان قطعی اعتیاد، در آزمون  فنی و جهان‌بینی نمره قبولی را کسب نموده و موفق به دریافت شال نارنجی کمک‌راهنمایی می‌شود. 
راهنمایی؛ یعنی تدریس علم. یعنی انتقال اطلاعات دانش و آگاهی و تجربیات از راهنما به رهجو. راهنمایی؛ یعنی آموزش دیدنِ شخصِ راهنما.
مهمترین مشخصه یک راهنما، عشق و عقل و ایمان است که بدون دریافت هیچ مزدی عاشقانه خدمت می‌کند و وقت و انرژی خود را صرف خدمت به کسانی که در تاریکی هستند می‌کند. 
من خودم اوائل این موضوع را نمی‌توانستم درک کنم و اعتقادی به ماندن و خدمت در این جایگاه نداشتم؛ اما به مرور زمان وقتی تلاش بی‌وقفه خانم صبا را می‌دیدم که چگونه برای خارج شدن ما از تاریکی و گرفتن آموزش و آگاهی زحمت می‌کشند، کم‌کم به ارزش این جایگاه پی بردم. راهنمای گرانقدرم با آموزش‌ها و راهنمایی‌های بی‌نظیرشان، باورها و اعتقادات مرا محکم و تقویت کردند و همیشه پیامشان محبت بوده است. 
در کنگره 60 گفته می‌شود، راهنما اگر عاشق نباشد نمی‌تواند در این حوزه فعالیت کند و به راستی، این عاشقی در عملکرد کمک‌راهنمایان کنگره ۶۰ دیده می‌شود که تحت هر شرایط خدمت می‌کنند و در این دوران بیماری کرونا هم دیده می‌شود که چقدر عاشقانه و خالصانه در لژیون‌های مجازی خدمت می‌کنند. 
راهنما اگر عاشق نباشد نمی‌تواند کاری انجام دهد و برای رهایی دیگران حرکتی انجام بدهد، این عشق به دانستن و عشق به کمک کردن به دیگران است که انسان را علاقه‌مند به درس خواندن بی‌وقفه چند ماهه می‌کند تا در آزمون کمک‌راهنمایی قبول شود. 
 در حال حاضر جایگاه کمک‌راهنمایی آنقدر برایم ارزشمند است که بی‌صبرانه منتظر دریافت شال نارنجی و خدمت کردن هستم؛ چراکه از حُسن‌ها و ویژگی‌های این جایگاه از راهنمای عزیزم بسیار شنیدم. از اثراتی که این خدمت در روند رشد و تکامل انسان دارد و اینکه وقتی برای خارج شدنِ یک فرد از دنیای تاریکی کمکی می‌کنی، خودت هم از تاریکی خارج می‌شوی و وقتی فعلی را از رهجو می‌خواهی که انجام بدهد؛ مثل اینکه گذشت داشته باشد، مسافرش را رها کند، کینه نداشته باشد و ... اینها را باید خودت عملی کرده باشی؛ بنابراین راهنما یک الگو برای رهجوست و راهنما تمام تلاش خود را می‌کند که الگوی خوبی باشد. 
در جزوه کمک‌راهنمایی نوشته شده که کمک‌راهنمایی آموزش دیدنِ خودِ راهنماست و دوره تکمیلی جهت انسان شدن است و راهنمایان قوی و موفق، با آموزش‌هایشان، با گذشتِ زمان، رهجو را عاشق کنگره می‌نمایند که خانم صبای عزیز کسی بودند که مرا عاشق کنگره و خدمت کردن در جایگاه کمک راهنمایی کردند.
 در آخر این هفته را به آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم. به تمامی راهنمایان کنگره ۶۰ و راهنمایان شعبه شادآباد، همچنین به راهنمای بزرگوار خودم خانم صبای عزیز و مهربان تبریک عرض می‌کنم و از خداوند می‌خواهم خودش هر آنچه خیر و خوبی است برایشان مقدر فرماید.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 02:26 ق.ظ
خدا قوت به خانم زهرا عزیز بسیار عالی بود لذت بردم خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر حوریه پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 05:01 ب.ظ
خواهر خوبم،خانم زهرای عزیزم ،ممنون از مقاله خوب و مفیدتان. این هفته را خدمت شما تبریک عرض می کنم ، در پناه خداوند مهربان باشید.
مریم نظری پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 10:33 ق.ظ
خدا قوت خانم زهرای عزیز
با آرزوی لژیون پربار برای شما بزرگوار
خدا قوت خانم الهام عزیز
مریم کرمی پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 01:27 ق.ظ
خانم زهرای عزیزم ،ممنون از مقاله خوب و مفیدتان. این هفته را خدمت شما تبریک عرض می کنم ، در پناه خداوند مهربان باشید.
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 01:27 ق.ظ
خانم زهرای عزیز در جایگاه کمک راهنمایی برای شما آرزوی بهترین ها رو دارم و بسیار دلنشین مطلب تون رو نوشتید
و انشاالله عشق و آرامش روزی زندگی تون باشه
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 01:27 ق.ظ
خانم زهرای عزیز در جایگاه کمک راهنمایی برای شما آرزوی بهترین ها رو دارم و بسیار دلنشین مطلب تون رو نوشتید
و انشاالله عشق و آرامش روزی زندگی تون باشه
نسرین.اسیستانت پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 01:11 ق.ظ
خانم زهرای عزیز کمک راهنمایی و فرصت اشاعه عشق و محبت فقط روزی کسانیست که عشق حقیقی را سرلوحه زندگی و حرکت در مسیر حق قرار داده اند ورودتان به خیل عظیم عاشقان مبارک و گوارای وجود.
گروه وبلاگ عزیز عشقتان جاودانه
فاطمه الیاسی ۱۹ چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 04:13 ب.ظ
خانم زهرای عزیزم این هفته بر شما هم مبارک باشه انشالله که موفق و پایدار باشید.
عزیزه۱۵ چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 10:27 ق.ظ
درود بی
پایان خدمت خانم زهرای عزیز مطالبتان وحس قشنگتان از جایگاه کمک راهنمایی خیلی عالی بود ممنونم مبارکتان یاشدجایگاه کمک راهنمایی انشالله خوش بدرخشید من همیشه از شما انرژی می گیرم سپاس از گروه وبلاگ
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 09:20 ق.ظ
خداقوت به خانم زهرا عزیز بسیار عالی بود و جایگاه راهنما را توضیح دادین.به راستی که جایگاه خدمتی کمک راهنما سراسر عشق هست و رهجو را از دل سیاه تاریکی به سمت روشنایی هدایت میکند.امیدوارم خداوند برایشان بهنرین هارو رقم بزند و خیر و برکت در زندگیشان جاری باشد.
خداقوت به وبلاگ نویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات