صبر و امیدواری ؛ مشارکت مکتوب لژیون دوم(هفته راهنما)
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 04:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
امیدواری و صبوری و آرامش را در چهره پرنور این بزرگوار می‌دیدم. با لطف خدا و رفتن به لژیون ایشان، گره‌های زندگی‌ام یکی‌یکی باز شدند و این راه سخت و ناهموار برایم هموار شد؛ چون این مهربانم همیشه کوه صبر و امیدواری هستند و همیشه ما را به صبر و امید و آرامش دعوت می‌کنند. امیدوارم روزی برسد که بتوانم تمام فرامین این عزیز اجرا و عملی کنم تا بتوانم گوشه‌ای از زحماتشان را جبران کنم.

یا علیم
سلام دوستان فریبا هستم همسفر
حس من از زمانی شروع شد که خانم نوشین را در پارک دیدم و احساس کردم که نقش بازی نمی‌کند و احساسات ایشان اصل است و کاملاً با گوشت و خونشان دردهای ما را حس می کنند. حرف‌های اسطوره‌ای نمی‌زنند که ماورای فکر ما باشد. چیزهایی را می‌گویند که کاملاً قابل‌درک است؛ البته من تازه به لژیون ایشان آمدم؛ ولی از قبل با ایشان آشنا بودم.
 از چیزهایی که در اخلاقشان دوست‌ دارم این است که حس انسان‌دوستی و حس کمک کردن به دیگران در وجودشان موج می‌زند و من این را کاملاً درچشمانشان احساس کردم که واقعاً دلسوز رهجویشان هستند و دنبال این هستند که حال رهجویشان خوب باشد. بااینکه من به دلیل شرایط کاری و درسی نمی‌توانم تمام جلسات را بیایم؛ اما ایشان برای من وقت می‌گذارند و این برای من خیلی ارزشمند است. ازنظر من خانم نوشین مثل یک راهنما، مثل یک استاد مثل یک مادر تمام‌عیار دلسوزی می‌کند و برای رهجویش وقت می‌گذارد و من از ایشان خیلی تشکر می‌کنم و امیدوارم خدا به ایشان تن سالم و دل خوش عطا کند.

سلام دوستان مینا هستم همسفر
شنیدیم که می‌گویند هیچ‌وقت امید کسی را از او نگیریم؛ چون شاید تنها دارایی‌اش باشد و من راهنمای خود را با همین حس امیدواری انتخاب کردم. از روز اول که به کنگره آمدم و راهنمای خود را عجولانه، نه از روی حس بلکه از روی نابلد بودن به قوانین انتخاب کردم، همیشه وقتی در لژیون نشسته بودم نگاهم به لژیون خانم نوشین راهنمای عزیزم بود و حسرت می‌خوردم که کاش یک‌لحظه کنار ایشان بودم و می‌دانستم گره مشکلات من با در کنار ایشان بودن باز می‌شود. امیدواری و صبوری و آرامش را در چهره پرنور این بزرگوار می‌دیدم. با لطف خدا و رفتن به لژیون ایشان، گره‌های زندگی‌ام یکی‌یکی باز شدند و این راه سخت و ناهموار برایم هموار شد؛ چون این مهربانم همیشه کوه صبر و امیدواری هستند و همیشه ما را به صبر و امید و آرامش دعوت می‌کنند. امیدوارم روزی برسد که بتوانم تمام فرامین این عزیز اجرا و عملی کنم تا بتوانم گوشه‌ای از زحماتشان را جبران کنم. 
در آخر این هفته پرشکوه را خدمت همه کمک راهنمایان محترم تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همیشه برقرار و مستدام باشند.


سلام دوستان کبری هستم همسفر
در لژیون تازه واردین نشسته بودم. جلسه دوم بود، بااینکه اصلاً حال خوبی نداشتم، خانم نوشین جهت گرفتن مطلبی به راهنمای تازه واردین مراجعه کردند. چشمم که به صورت مهربان ایشان افتاد دلم را جذب کرد و در همان لحظه با خودم گفتم ایشان همان شخصی هستند که من دوست دارم راهنمایم شود.
وقتی جلسه تمام شد، گفتند که خوب نگاه کن و با حس خودت انتخاب کن؛ ولی من انتخاب خودم را انجام داده بودم. باز چشمم را چرخاندم؛ ولی دلم انتخاب خودش را کرده بود. با تمام وجود و از صمیم قلب از راهنمای عزیز خانم نوشین تشکر می‌کنم و امیدوارم که در تمام مراحل زندگی‌شان موفق باشند و خداوند به همراه خودش و خانواده‌اش باشد.
به لطف خداوند و راهنمای عزیزم خانم نوشین و شرایطی که کنگره برایم فراهم نمود تا در مسیر آموزش و یادگیری قرار بگیرم، فهمیدم که برای به دست آوردن هر چیزی باید تلاش کنم و بهای آن را بپذیرم. دوری از ضد ارزش‌ها و در مسیر ارزش‌ها حرکت کردن را آموختم. فهمیدم در این دنیای بزرگ نیروهایی هستند که به ما کمک می‌کنند و ما را در رسیدن به هدفمان یاری می‌نمایند و باید حواسمان به نیروهای منفی باشد که از هدفمان دور نشویم.

سلام دوستان الهه هستم همسفر
راهنما مثل یک شمع است که با گرمای وجودش به ما آرامش و امید به زندگی بهتر، همراه با عشق و محبت را می‌دهد و با روشنایی خود، راه را برای ما روشن و پدیدار می‌کند.
راهنمای عزیزم، روز اولی که شمارا در کنگره دیدم وجودم پر از شوق وصال و عشق به شما شد. از اینکه این‌همه در زندگی خود انتخاب غلط داشتم؛ ولی با انتخاب شما به خودم امیدوار شدم که من هم می‌توانم انتخاب موفقی داشته باشم.
وقتی در لژیون می‌نشینم تمام وجودم را به وجود شما گره می‌زنم تا مبادا لحظه‌ای از شما و حرف‌های شما غافل شوم. شما در این مدت خیلی چیزها را با عشق به ما آموختید و از وقت و وجود و خانواده‌تان گذشتید تا ما ذره‌ای قدم‌های خود را مستحکم‌تر به‌سوی آینده و رهایی برداریم. باشد که رهجوی فرمان‌برداری بوده و ان‌شاءالله با عملی کردن حرف‌های شما، قطره‌ای از محبت بیکران شمارا جبران نموده و باعث سربلندی خود و شما باشیم.

سلام دوستان زری هستم همسفر
وقتی ایشان را دیدم و هم‌کلام شدم خیلی حرف زدنشان برایم دلنشین و پر از انرژی مثبت بود و بعد از گذشت مدتی احساس کردم به من انگیزه و امید می‌دهند و از صحبت کردنشان لذت می‌برم و واقعاً تأثیر بسیار زیادی روی من داشتند. 
خویشتن‌داری، شیر زن بودن، امید به زندگی، صبوری، توکل به خدا، عمل کردن به آموزش‌های کنگره، دوست داشتن خود، محبت به همسر و فرزندان از صفات یشان است.

سلام دوستان لیلا هستم همسفر
در ابتدا راهنمایم را با شوق بسیار زیاد انتخاب کردم و خدا را هزاران بار شکر و سپاس می‌گویم که در لژیون ایشان هستم. قبل از ورود به لژیون نه‌تنها شبم بلکه روزم هم تاریک بود.
شاید کمک راهنمایم به یاد نداشته باشند که وقتی اولین بار دست‌های سرد و لرزان مرا گرفت، با خود گفتم: خدایا با من که هیچ نسبتی ندارد. نه فامیل هستیم و نه قوم‌وخویش؛ پس چرا آنقدر دست‌هایش به من آرامش داد! بعداً فهمیدم همان حس قوی بود که من ایشان را انتخاب کردم.
 آموزش‌های زیادی در لژیون از خانم نوشین می‌گیرم و تازه متوجه شدم که فقط با مسافرم مشکل نداشتم بلکه با فرزندم هم بدرفتاری می‌کردم. الآن 9 ماه هست که سفر کردیم؛ ولی انگار سال‌هاست که روی من کار شده؛ چون هر کس بیشتر از همه خودش را می‌شناسد و تغییر خودم را احساس می‌کنم. سپاس می‌گویم تو را در برابر این‌همه عظمت و تلاشت؛ البته واژهٔ سپاس ذره‌ای بیش نیست.
دوستتان دارم کمک راهنمای خوبم

 سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر
خدا را شکر می‌کنم که در جمع شما دوستان باعشق هستم، در ابتدا هفته راهنما را خدمت بنیانگذار کنگره جناب مهندس و خانم آنی و کلیه خدمتگزاران کنگره تبریک و همچنین خدمت کمک راهنمای خوب خودم خانم نوشین عزیز تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همیشه در همه مراحل زندگی موفق باشند.
هیچ‌وقت یادم نمی‌رود، سال پیش در ماه مبارک رمضان، مسافرم وارد کنگره شد و من از همان اول دیدم که در رفتار مسافرم دیدم تغییراتی به وجود آمد و من با این حرکات، کنجکاو شدم که کجا می‌رود و همین امر باعث شد که من هم باکنگره آشنا شدم.
همان روز اول از کمک راهنمای خوبم،خانم نوشین خوشم آمد و جذب ایشان شدم و خیلی به من کمک کردند که از همین جا دست ایشان را می‌بوسم؛ چون مثل یک خواهر در حق من خوبی کرد و در اواسط سفرم باوجود بارداری و بعد زایمانی که داشتم یک مدت به ناچار از کنگره دور شدم؛ ولی ایشان هر روز مثل یک خواهر به من زنگ می‌زد و به من امید می‌داد.
الان که مسافرم هشت روز است که رها شده و زندگی آرام و خوبی در کنار هم داریم، همه این آرامش را مدیون آموزش‌های ناب کنگره و کمک راهنمای خوبم هستم. انشالله با  ریشه کن شدن ویروس کرونا کنگره باز شود تا بتوانم در سفر دوم مسافرم، من هم به کنگره بیایم و از علم ناب کنگره چیزی برداشت کنم.
در پایان باز هم هفته راهنما را خدمت کمک راهنمای خوبم خانوم نوشین و کمک راهنمای مسافرم آقای حمید اکراد و کلیه راهنمایان کنگره 60 تبریک عرض می‌کنم و برایشان از درگاه خداوند متعال آرامش همراه با لذت و عاقبت به خیری مسئلت دارم.

ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 01:49 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۲بسیار عالی بود از مشارکتهای خوبتون لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.واین هفته را خدمت خانم نوشین عزیز تبریک میگم.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم جمعه 19 اردیبهشت 1399 07:01 ب.ظ
درود وخدا قوت به سرکار خانم نوشین ورهجوهای گرانقدردرود به این همه حس خوب .
این همه حس خوب نتیجه ی همنیشینی درکنار یک راهنمای دلسوز است.
راه همگیتان روشن.
پوران همسفرعباس 1 جمعه 19 اردیبهشت 1399 01:38 ق.ظ
خداقوت به تک تک دوستان از لژیون دوم ؛بسیار عالی بود واز مشارکتها درس واموزش گرفتم .
خداقوت به گروه وبلاگ .
فاطمه همسفرازلژیون 4 پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 02:03 ب.ظ
درودوخداقوت خدمت خانم نوشین ورهجوهای عزیزشان من این هفته روبه شماکمک راهنمای مهربان تبریک عرض میکنم
مریم کرمی پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 01:33 ب.ظ
کمکذراهنمای عزیز، خانم نوشین ،هفته راهنما بر شما مبارک .
درود بر اعضای خوب لژیون دوم ، پیروز و سربلند باشید.
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 09:10 ق.ظ
خداقوت به رهجوهای لژیون دوم مشارکت ها عالی بود.عرض خدا قوت خدمت خانم نوشین هفته راهنما برشما مبارک
خداقوت به وبلاگ نویسان
عزیزه۱۵ پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 05:21 ق.ظ
خداقوت همسفران لژیون دوم ممنونم ازدلنوشته های پراز مهرتان که واقعا بردلم نشست سپلس گزارم از خانم نوشبن مهربان واین هفته را به ایشان تبریک می گویم سپاس از گروه وبلاگ
نسرین.اسیستانت پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 02:52 ق.ظ
همسفران خوب لژیون دوم آفرین بر قدر شناسی شما و آفرین بر راهنمای خوب شما سرکار خانم نوشین.
مشارکتهای خوبتان نشانه عشق دارند که خود دلیل بر آموزش درست شماست .
گروه وبلاگ خدا قوت
مریم نظری چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 11:47 ب.ظ
درود بی پایان و تبریک هفته راهنما خدمت خواهر و راهنمای بزرگوار خانم نوشین عزیز
براستی که شما اسوه صبر و امید هستید.
درود و سپاس از مشارکت های تک شما عزیزان لژیون دوم
خدا قوت خانم الهام عزیز
همسفر زهرا از لژیون یکم چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 06:26 ب.ظ
ممنون از مشارکت های شیرین رهجویان لژیون دوم
خانم نوشین این هفته را به شما تبریک عرض میکنم ،تمجیدهایی که رهجویانتان از شما کردند نشان از محبت خالص شماست ،برقرار باشید
ممنون از وبلاگ نویسان عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic