اثر وادی نهم در جهت پیشبرد اهداف کنگره
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 ساعت 02:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
همان‌طور که آقای مهندس همیشه می‌فرمایند: ما باید در کنگره هم به مسائل مادی فکر کنیم و هم معنوی و مسائل مادی و معنوی خودمان را ذره‌ذره با تفکر بهتر و تلاش بیشتر رشد بدهیم و سیر رشد خودمان را بررسی کنیم. در خصوص رشد مادی خودمان و کنگره، می‌توانیم با توجه به شرایط مادی خودمان از نقطه‌ای شروع کنیم و ذره‌ذره سعی کنیم با رشد مادی خودمان کمک مادی به کنگره را هم افزایش بدهیم و پذیرش خود را بالا ببریم و به نتایج بهتری برسیم.

سلام دوستان سمانه هستم همسفر داوود
وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد نقطه تحمل پیدا می‌شود. 
واژه تحمل؛ یعنی توان پذیرش و حمل و از سوی دیگر واژه نقطه که کنار نقطه تحمل آمده است بابت این است که کوچک‌ترین تغییری می‌تواند نقطه مذکور را جابه‌جا کند و به‌تبع آن، همه‌چیز دچار دگرگونی و تغییرات می‌شود. 
ما می‌دانیم که این تغییرات باید در قسمت روان، جسم و جهان‌بینی ما صورت پذیرد؛ ولی گاهی این تغییرات به سمت سقوط است و گاهی هم صعود که کار سقوط بسیار آسان‌تر است؛ چون در مسئله صعود نیروهای بازدارنده وجود دارد که باید آنها را بشناسیم و بر آنها مسلط شویم و غلبه کنیم و این کار مهم و سخت‌تر است؛ ولی خدا را شکر ما با آموزش‌های کنگره و اجرایی کردن آنها می‌توانیم پله‌های صعود را راحت‌تر طی کنیم و بر نیروهای منفی و بازدارنده غلبه کنیم و بهتر آنها را بشناسیم.
 به‌طورکلی بالا بردن نقطه تحمل به دو پارامتر تکرار منظم و طول زمان نیاز دارد و ما می‌توانیم با این دو پارامتر به نتایجی که در هر زمینه‌ای می‌خواهیم برسیم. 
اگر به زندگی خودمان قبل کنگره توجه کنیم ، متوجه می شویم که چقدر نقطه پذیرش و تحمل پایینی داشتیم و با کوچک‌ترین مسئله‌ای به هم می‌ریختیم و حال خودمان و اطرافیان را خراب می‌کردیم و پذیرش شنیدن خیلی از مسائل را نداشتیم و حال خرابی‌های بسیاری داشتیم؛ ولی خدا را شکر با تکرار آموزش‌های کنگره در طول زمان، حرکات ما به سمت بهتری صورت گرفت و ما پذیرش بسیاری از مطلب را  پیدا کردیم و با کوچک‌ترین مسئله‌ای تغییرات در ما صورت نمی‌پذیرد و حال ما دگرگون نمی‌شود و جسم و روان خودمان را تخریب نمی‌کنیم .
همان‌طور که آقای مهندس همیشه می‌فرمایند: ما باید در کنگره هم به مسائل مادی فکر کنیم و هم معنوی و مسائل مادی و معنوی خودمان را ذره‌ذره با تفکر بهتر و تلاش بیشتر رشد بدهیم و سیر رشد خودمان را بررسی کنیم. در خصوص رشد مادی خودمان و کنگره، می‌توانیم با توجه به شرایط مادی خودمان از نقطه‌ای شروع کنیم و ذره‌ذره سعی کنیم با رشد مادی خودمان کمک مادی به کنگره را هم افزایش بدهیم و پذیرش خود را بالا ببریم و به نتایج بهتری برسیم؛ مثلاً اگر سال قبل ماهی پنجاه تومان به کنگره کمک می‌کردیم امسال آن مبلغ را بیشتر کنیم و سال بعدش در لژیون سردار شرکت کنیم و مراحل صعود را طی کنیم و به مراحل بهتری برسیم و پذیرش خود را روزبه‌روز افزایش بدهیم و سعی کنیم در حالت سکون نباشیم و به رشد و صعود خودمان چه در زمینه‌های معنوی و چه مادی فکر کنیم و چون این جابه‌جایی‌ها و تغییرات، در طول ‌زمان بوده و یک‌دفعه و باعجله صورت نپذیرفته، برای ما آسان‌تر و راحت‌تر خواهد بود و به کنگره هم در جهت پیشبرد اهدافش کمک خواهد کرد.

نگارنده: همسفر سمانه لژیون هفدهم
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 19 اردیبهشت 1399 08:54 ب.ظ
با عرض خسته و نباشید و خداقوت و قبولی طاعات و عبادات و خداقوت ویژه به همسفرم بابت این مقاله و نکته مهمی که در مورد اهمیت بالابردن نقطه تحمل وجود داره و ذکر کردی تاثیر اون روی هر سه قسمت جسم روان و جهان بینی و تاثیر این مساله روی درست زندگی کردمون در اجتماع
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 07:58 ب.ظ
با عرض خسته و نباشید و خداقوت و قبولی طاعات و عبادات و خداقوت ویژه به همسفرم بابت این مقاله و نکته مهمی که در مورد اهمیت بالابردن نقطه تحمل وجود داره و ذکر کردی تاثیر اون روی هر سه قسمت جسم روان و جهان بینی و تاثیر این مساله روی درست زندگی کردمون در اجتماع
افسانه لژیون3 سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 10:21 ب.ظ
ممنونم خانم سمانه عزیز آموزش گرفتم
و تشکر از گروه وبلاگ
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 10:19 ق.ظ
سمانه عزیزم خدا قوت بسیار عالی بود به راستی که قبل کنگره نقطه تحمل پایینی داشتیم و الان با آموزش ها کنگره تغییرات چشم گیری داشتیم
خدا قوت به وبلاگ نویسان
همسفر رعنا سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 08:21 ق.ظ
خانم سمانه همسفر عزیز ممنون از شرح توضیحاتی که برایم یادآوری و پر از فایده بود( قبل و بعد کنگره). امیدوارم بتوانم نقطه تحمل ام را در مقابل بعضی از افراد نیز بالا ببرم.موفق باشید.
عزیزان وبلاگ نویس پاینده باشید.
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 07:07 ب.ظ
خداقوت خانم عزیز بسیارعالی بود
خداقوت به گروه ویلاگ .
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 01:57 ق.ظ
خدا قوت به خواهر عزیزم سمانه جان بسیار از مطلبی که ارائه دادید لذت بردم و اینکه ذره ذره رشد مالی خودمان را افزایش دهیم و بعد به رشد مالی کنگره هم ذره ذره توجه داشته باشیم برایم مفید بود امیدوارم بتوانم با کاربردی کردن این مطلب من هم جزء لژیون سردار قرار بگیرم و به حال خوش برسم امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد و با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
مریم نظری دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 01:01 ق.ظ
خدا قوت خانم سمانه عزیز ، وادی نهم به ما یادآوری می کند که برای بدست آوردن هرچیزی باید آهسته حرکت کنیم تا ظرفیت آن را بدست آوریم.
نوع نگاه و تفکر شما برای کمک به کنگره خیلی عالی بود.
انشاءالله که با برنامه ریزی دقیق بتوانیم برای اهداف کنگره قدم برداریم و با توکل بر خدا جزو لژیون سردار بشویم.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
همسفرنسیم لژیون بیستم یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 11:57 ب.ظ
خانم سمانه سپاس موفق باشید
لیلا طاهری یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 09:48 ب.ظ
سلام.همسفر عزیز خانم سمانه.بسیار عالی.بله فرمایش شما صحیح است در بخشیدن هم خوب است که نقطه تحمل را در نظر بگیریم و از قانون ذره استفاده کنیم که لذت بیشتری هم از بخشیدن ببریم.سپاس از گروه وبلاگ.
نسرین.اسیستانت یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 07:21 ب.ظ
خانم سمانه عزیز به درستی فرمودید که باید در مسائل مادی و معنوی به آهستگی رشد و پیشرفت داشته باشیم الگویی که از قبل و بعد کنگره در بالابردن نقطه تحمل ارائه دادید بجا و کاربردی هست از شما سپاسگزارم.
گروه وبلاگ خدا قوت
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 04:12 ب.ظ
همسفر عزیز سمانه جان
از خواندن مطلب آموختم و واقعا درست است که کوچکترین تغییر مارا کمک میکند درجهت صعودیاسقوط.
دقیقا مصداق گناهان کبیره و صغیره است گناهان کوچک اگر تکرارشوند و کم اهمیت جلوه داده شوند تبدیل به بزرگترین گناهان و بدترین سقوط انسان خواهدشد.
ممنون از اینکه گفتید کمک به کنگره باید هرسال بیشتر شود ومانقطه تحملمان رابالاببریم تاکم کم وارد لژیون سردارشویم که بزرگترین خدمت است‌.
جزو اهدافم قرار داده بودم اما این نگاه از وادی نهم مرا بیشتر مصمم کرد.
به امید خدمت بیشتر در فضای امن کنگره.
خداقوت به شما عزیزان عبادات وخدمتهایتان موردقبول قدرت مطلق .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات