دیدن فرصت‌ها
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
منِ انسان باید فرصت‌های زندگی را از دست ندهم و از آنها بهترین استفاده را داشته باشم؛ زیرا همیشه فرصت خدمت به انسان داده نمی‌شود. اگر امروز به  بنده حقیر توفیق خدمت در لژیون سردار داده‌شده باید قدر آن را بدانم و تلاشم را بیشتر کنم تا در خدمتم موفق‌تر باشم و نقطه تحملم را بالا ببرم تا خدای‌ناکرده  دچار غرور و منیت نشوم و این را بدانم که خواست خداوند بوده که در این راه قدم بگذارم و شیرینی این خدمت را بچشم و برای این مهم، خدای مهربانم را شاکر و سپاسگزارم.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر، عضو لژیون سردار
ابتدا ماه مبارک رمضان را خدمت اعضای  محترم کنگره 60 تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای همهٔ عزیزان آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.
در مورد وادی نهم اگر بخواهم بگویم، سخن بسیار است و بنده  فقط چکیده‌ای از آن را در قالب یک دل نوشته  بیان می‌کنم، امیدوارم که موردقبول واقع شود.
هرکدام از وادی‌های کنگره مثل چراغی هستند که راه را برای ما روشن می‌کنند تا وارد بن‌بست تاریکی نشویم و چراغ وادی نهم به ما می‌گوید که هر چیزی در هستی دارای یک نقطه تحمل است؛ پس ما انسان‌ها هم هرکدام نقطهٔ تحملی داریم و باید همیشه آن را در نظر بگیریم و به آن توجه کنیم و همچنین نسبت به  مسائل مختلف در خودمان نقطه تحمل ایجاد کنیم؛ یعنی من اگر می‌خواهم هر کاری را به انجام برسانم ابتدا باید ظرفیت آن را در خودم ایجاد کنم تا دچار مشکل نشوم و این یکباره صورت نمی‌گیرد مگر در طول زمان و با  تکرار و تمرین.
منِ انسان باید فرصت‌های زندگی را از دست ندهم و از آنها بهترین استفاده را داشته باشم؛ زیرا همیشه فرصت خدمت به انسان داده نمی‌شود. اگر امروز به  بنده حقیر توفیق خدمت در لژیون سردار داده‌شده باید قدر آن را بدانم و تلاشم را بیشتر کنم تا در خدمتم موفق‌تر باشم و نقطه تحملم را بالا ببرم تا خدای‌ناکرده  دچار غرور و منیت نشوم و این را بدانم که خواست خداوند بوده که در این راه قدم بگذارم و شیرینی این خدمت را بچشم و برای این مهم، خدای مهربانم را شاکر و سپاسگزارم.
ابتدای وادی هم آمده که پیام برای کسانی است که به دنیایی تازه قدم نهاده‌اند و به خویش خویشتن توجه می‌نمایند، بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت بنمایید و بر زمین و سماء توجه کنید. با اندیشه ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما، دست همیاری شمارا خواهد داد. آنگاه بذر نیکو بکار و تخم و دانه باارزش، هم قوت کافی و هم سایبان‌هایتان برافراشته خواهد شد؛ پس آن کنید که فرمان است.
از دیدگاه من؛ کنگره همان دنیای تازه‌ای است که ما در آن قدم گذاشته‌ایم و به آن ایمان داریم؛ چون در کنگره آموختیم که باید حرف و عملمان یکی باشد و فهمیدیم هر آنچه امروز بکاریم، همان را در آینده برداشت خواهیم کرد. اگر عشق و محبت بکاریم، عشق و محبت نیز برداشت خواهیم کرد. 
من همیشه عاشق بخشیدن بودم؛ چون خوشحال کردن دیگران برایم لذت‌بخش بود؛ ولی در کنگره معنی واقعی بخشش را فهمیدم، یاد گرفتم می‌توانم ببخشم به کسانی که شاید هرگز آنها را نبینم یا نشناسم و این معنی واقعی بخشش است؛ چون در عوض بخششمان حتی توقع دریافت یک لبخند هم نداریم. هیچ‌وقت روزی را که وارد لژیون سردار شدم را فراموش نمی‌کنم، چنان حس و حال خوبی داشتم که گویی وجودم سرشار از امواج و انرژی مثبت شده بود و گویی روحم در آسمان به پرواز درآمده بود. امیدوارم همهٔ اعضای کنگره این احساس را تجربه کنند.
عزیزانی در کنگره هستند که با ایمان کامل از پنجاه میلیون تومان پول خود چشم‌پوشی می‌کنند و آن را صرف خدمت به همنوعان خود می‌کنند و از کار خود بسیار خوشحال‌اند و این یعنی پشت پرده چیزی هست که خیلی‌ها از آن خبر ندارند و این عزیزان همیشه جزء انسان‌هایی هستند که همیشه قوت کافی خواهند داشت و سایه‌بان‌هایشان همیشه برافراشته خواهد شد و نیروهای الهی همیشه آنها را یاری خواهند کرد.
هفتهٔ معلم را خدمت همهٔ راهنمایان گرانقدر کنگره و در رأس خدمت جناب آقای مهندس دژاکامِ عزیز که معلم و چراغِ راه همهٔ ما هستند تبریک عرض می‌کنم و برای ایشان سلامتی و طول عمر آرزو دارم که مسیر کنگره را برای آموزش ما فراهم کردند.
دست‌هایی که کمک می‌کنند مقدس‌تر از لب‌هایی هستند که دعا می‌کنند.

نگارنده: همسفر زهرا لژیون دوازدهم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 07:11 ب.ظ
خداقوت خانم زهرا ؛یسبار عالی بود .
خداقوت به گروه ویلاگ .
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 01:50 ب.ظ
خانم زهرا عزیز
از دلنوشته شما ممنونم و خدا را شکر که در لژیون سردار هستید و در این جایگاه بخشش کردن و گذشت را لمس کردید چون کسانیکه در این جایگاه قرار گرفتند وجودشان سرشار از عشق و محبت است که اینگونه با خلوص میبخشند. خداوند به جان و مالتان برکت بدهد.
مریم نظری دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 12:39 ب.ظ
خدا قوت خانم زهرای عزیز ، چقدر زیبا و با احساس نوشتی، من همیشه از وجود شما و چهره ی خندان و مهربان شما انرژی می گیرم.
خدا را شکر که خداوند لیاقت خدمت در لژیون سردار و خدمت به بهترین بندگانش را نصیبت کرده است.
خداوند به مال و جانتان خیر و برکت و سلامتی ببخشد.
برای دعای قشنگت انشاءالله همه‌ی عزیزان کنگره جزو لژیون سردار شوند آمین می گویم.
عزیزانی که جزو لژیون سردار هستند دل بزرگی دارند که از مال خود می گذرند و این بخشش آنها در کاینات ثبت و ضبط خواهد شد، براستی که اجرای لژیون سردار جزو مقربین هستند.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 02:11 ق.ظ
خدا قوت به خانم زهرا عزیز بسیار دلنوشته خوبی بود لذت بردم خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید و همیشه از این حال خوش برخوردار باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 12:15 ق.ظ
درود وخدا قوت سرکار خانم زهرا.
درود به شما که لایق بالاترین خدمت در بنیان کنگره هستید،این مهم میسر نمیشود مگر این که شخص درونی کند آنچه را که از این بنیان عظیم فرا گرفته استوار در وادی عشق ومحبت قدم برمی دارد .
دوست عزیزم برایت بهترینها را از قدرت مطلق خواستارم.
وامیدآن دارم که برکات خدمتتان در زندگی شخصیتان جاری وساری باشد.
پیروز وسربلند باشید.
همسفرنسیم لژیون بیستم دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 12:03 ق.ظ
خانم زهراعزیزومهربان خیلی عالی بیان کردید.موفق وسلامت باشید.
لیلا طاهری یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 09:35 ب.ظ
سلام.خانم زهرای عزیز بسیار دلنوشته زیباییست و از بخشش به زیبایی گفتید.ازتون ممنونم. از گروه وبلاگ هم ممنون.
صغری همسفریوسف لژ یون یازدهم یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 09:03 ب.ظ
حاتم زهرای عزیز بسیار لذت بردم از دلنوشتتان انشا ا.خداوند خیروبرکت این بخشش به زندگیتان چندین برابر برگرداند بخشش دل بزرگ می خواهد که شما دارید
سمانه همسفر داود یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 11:35 ق.ظ
بسیار عالی و آموزنده بود خدا رو شکر بابت این حس و حال خوبتان سپاس.
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 09:49 ق.ظ
خانم زهرا عزیز خدا قوت مطلبتون عالی بود.خداروشکر که دنیای جدید کنگره س و یاد گرفتیم حرف و عملمون یکی باشه.
خداقوت به وبلاگ نویسان
همسفر رعنا یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 09:30 ق.ظ
همسفر عزیز خانم زهرا ممنون ازدلنوشته خوبتان.قطعا بخشش هم تحمل بالایی می خواهد که بدون انتظار و توقع باشد.انشااله خیر و برکت بخشش هایتان در زندگیتان جاری باشد.موفق باشید.
عزیزان گروه وبلاگ خدا قوت.
نسرین.اسیستانت یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 08:49 ق.ظ
خانم زهرای عزیز بهترین بخشش،بخشش پنهانی هست و عزیزان عضو سردار پنهانی ترین بخشش را در صور آشکار نظام هستس انجام میدهند بخششی که دریافت کننده آن را نمی بینند و نخواهند شناخت ولی این صور آشکار است واین بخشش در بایگانی کائنات ثبت خواهد شد وهمانگونه که امروز نمیدانیم که به کدام خیری پاداش کنگره نصیبمان شد قطعا در زندگی آینده بهره و پاداش این بخششها عطا خواهد شد از شما برای مقاله خوبتان متشکرم.
گروه وبلاگ سپاس
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic