مشارکت مکتوب لژیون چهارم؛ وادی نهم
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
یکی از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین مسائلی که در زندگی همه ما انسان‌ها وجود دارد نقطه تحمل است. نقطه تحمل؛ یعنی تحمل کردن و طاقت آوردن. اگر از نقطه تحمل خارج شویم از تعادل خارج‌شده‌ایم که باعث تخریب‌های زیادی می‌شود و باعث بروز رفتارهای بدی از ما می‌شود که بعداً دچار پشیمانی می‌شویم و یا نمی‌توانیم آن را جبران کنیم و چه‌بسا افراد در این مواقع اقدام به قتل می‌کنند که به این نقطه، آستانه آشوب می‌گویند.


به نام خدا 


سلام دوستان نرگس هستم یک همسفر
 یکی از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین مسائلی که در زندگی همه ما انسان‌ها وجود دارد نقطه تحمل است. نقطه تحمل؛ یعنی تحمل کردن و طاقت آوردن. اگر از نقطه تحمل خارج شویم از تعادل خارج‌شده‌ایم که باعث تخریب‌های زیادی می‌شود و باعث بروز رفتارهای بدی از ما می‌شود که بعداً دچار پشیمانی می‌شویم و یا نمی‌توانیم آن را جبران کنیم و چه‌بسا افراد در این مواقع اقدام به قتل می‌کنند که به این نقطه، آستانه آشوب می‌گویند.
 افراد وقتی به این آستانه می‌رسند دیگر خودشان نیستند. ضربان قلبشان بالا می‌رود، رنگ چهره‌شان تغییر می‌کند. در اینجاست که به‌طرف ضد ارزش‌ها حرکت می‌کنند و درصدد انتقام برمی‌آیند و همیشه به فکر تلافی کردن هستند که این تلاش برای تلافی کردن بیشتر روی خودِ فرد تأثیر دارد و آن‌قدر باید انرژی بدهد و کینه‌توزی کند تا بتواند تلافی کند یا منتظر هر فرصتی هست تا حرفش را بزند.
برای حل این مشکل باید دانایی را بالا برد و اگر فقط یکسری چیزها را آموزش بگیریم؛ ولی آنها را عملی نکنیم مشکلمان حل نمی‌شود. با تغییر دادن خود و گذشت زمان می‌توانیم نقطه تحملمان را ذره‌ذره بالا ببریم. 
زمانی که وارد کنگره شدم نسبت به مسافرم قضاوت داشتم که خیلی بی اراده است و همیشه با خودم می‌گفتم که مگر می‌شود یک آدم به خاطر مواد، از همسر و فرزندانش بگذرد و می‌گفتم هیچ‌وقت یک شخص مصرف‌کننده تغییر نمی‌کند و آنها را افرادی بی‌اراده تلقی می‌کردم و همیشه سر این موضوع در خانه جنگ داشتیم و این باعث شده بود من ناراحتی ام را سر فرزندانم خالی کنم و حوصله آنها را نداشتم و ظرفیتم خیلی پایین آمده بود؛ ولی با خواندن این وادی متوجه شدم که با آموزش و تکرار و تمرین و گذشت زمان و به‌آرامی می‌توانم دیدِ خود و نقطه تحمل خودم را بالا ببرم. اکنون در این ایام ماه رمضان فرصت خیلی خوبی برای خودشناسی و تمرین برای بالا بردن نقطه تحمل است.
در آخر خدا را شاکرم که این فرصت را به من داد و خیلی از آقای مهندس و خانواده محترمشان و از راهنمای عزیزم تشکر می‌کنم.


سلام دوستان مهدیه هستم یک همسفر
وقتی نیرویی از کم شروع‌شده و به درجه بالا و بالاتری برسد نقطه تحمل پیدا می‌شود.
ما باید در همه سطوح نقطه تحمل خودمان را بالا ببریم و در مقابل هر موضوعی و در مقابل هر کنشی، آن تحمل لازم را پیدا کنیم.
بعضی از ما که امروز در مجموعه‌ای از ضد ارزش‌ها غوطه‌ور هستیم، شاید دشوار و محال باشد که بخواهیم یک‌مرتبه از تمام ضد ارزش‌ها خارج شویم؛ البته منظور ما این نیست که همه ما فاسد می‌باشیم بلکه منظور ما این است که شاید رشوه بدهیم یا بگیریم، غیبت‌کنیم و...
بنابراین باید برای پرهیز از ضد ارزش‌ها نقطه تحمل خود را به‌آرامی بالا ببریم، برای مثال امکان ندارد مسئله دروغ را حل کنیم؛ ولی کم‌فروشی کنیم یا به غیبت ادامه دهیم. راه فسق و فجور باید به‌طورکلی عوض شود؛ چون ضد ارزش‌ها مانند درختی است که میوه‌های آن تلخ و زهرآگین است و ما قادر نیستیم فقط میوه‌های یک شاخه را اصلاح کنیم، اگر کل درخت اصلاح شود تمام میوه‌ها شیرین خواهد شد.


سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر
 این وادی برای من خیلی جالب و آموزنده بود و برایم خیلی چیزها را روشن کرد؛ زیرا من قبل از اینکه به کنگره بیایم، هر مشکلی چندین بار برایم تکرار می‌شد و همان‌طور که در این وادی گفته بود ما فکر می‌کنیم مشکلات لعنت خداوند هستند و واقعاً من هم قبلاً همین‌طور فکر می‌کردم و همیشه می‌گفتم خدایا چرا فقط برای من این مشکل پیش می‌آید و با خودم می‌گفتم خدا فقط ما را آفریده برای غم‌های دنیا و همیشه با خودم درگیر بودم. وقتی‌که به کنگره آمدم و مواجه شدم با این مطالب و این وادی را مطالعه کردم واقعاً فهمیدم که مسائل زندگی لعنت خداوند نیست و تا این مسائل نباشد زندگی برای ما معنا ندارد و ما معنای روزهایی که شاد هستیم را نمی‌فهمیم و زندگی برای ما به یک صورت است . 
خدا را شکر می‌کنم که با کنگره و این مطالب خوب آشنا شدم؛ مثلاً همین مسئله اعتیاد که قبلاً به خودم می‌گفتم چرا مسافرم اعتیاد دارد و خدا هر چه بدبختی هست سرِ ما آورده تا اینکه با این وادی، فهمیدم که اعتیاد مسافرم باعث خوشحال شدن امروزِ من شده و اگر خدا اعتیاد را سر راه مسافر من قرار نمی‌داد، من امروز این حس خوب را تجربه نمی‌کردم و فهمیدم که مشکلات زندگی برای ما خیلی خوبی‌ها به ارمغان می‌آورند و واقعاً امروز برای اعتیاد مسافرم که یک سال پیش فکر می‌کردم یک مشکل بزرگ هست خداوند بزرگ را هزاران مرتبه شکر می‌کنم که مسافرم وارد اعتیاد شد و کنگره و آموزش‌هایش در مسیر ما قرار گرفت.


سلام دوستان الهام هستم یک همسفر
راه ضد ارزش‌ها راهی بسیار جذاب است که هر انسانی دوست دارد تا از آن راه‌ها به خواسته‌های خودش برسد؛ ولی این راه، صراط مستقیم نیست و پایان خوشی نخواهد داشت. برای جدایی از ضد ارزش‌ها باید حتماً نقطه تحمل خود را در جهت مثبت بالا ببریم. هر چیزی در هستی یک نقطه تحمل دارد که اگر از آن نقطه عبور کند دچار دگرگونی می‌شود، برای مثال یک ظرف شیشه‌ای را زیاد فشار بدهیم قطعاً می‌شکند و از آن حالت اولیه خودش خارج می‌شود و ما می‌دانیم که نقطه تحمل هرکسی با بقیه متفاوت است. شاید یک حرف دریک نفر باعث تحول بشود و شاید یک نفر دیگر را به نابودی بکشاند. حالا شاید آن حرف برای ما مهم نباشد و این بستگی به میزان دانایی ما دارد.


تهیه مطلب : همسفر مریم 
ویراستاری: همسفر الهام می توانید دیدگاه خود را بنویسید
الهام همسفر لژیون ۴ شنبه 13 اردیبهشت 1399 05:43 ب.ظ
باسلام خدمت خواهرای هم لژیونی خودم خواستم امروز را به خانم مریم اموزگار خوبم تبریک بگم حیف که از هم دوریم ولی باز هم با درایت جناب مهندس کنارهم هستیم امیدوارم لطف ایشان همیشه شامل حالمان باشد باز هم ممنونم خانم مریم
شنبه 13 اردیبهشت 1399 05:37 ب.ظ
سلام به همه ی دوستان این روز قشنگ روز اموزگار را به خانم مریم عزیزم تبریک میگم انشاالله که همیشه ما را زیراموزشها ولطف خود نگه دارند دوستشون دارم
شنبه 13 اردیبهشت 1399 05:35 ب.ظ
خداوند را شاکرم با اموزشهای خوب خانم مریم روبه جلو حرکت میکنیم994
شنبه 13 اردیبهشت 1399 05:33 ب.ظ
خانم نرگس خانم مهدیه وخانم فاطمه مثل همیشه اماده و بسیار روشن توضیح دادید
شنبه 13 اردیبهشت 1399 05:31 ب.ظ
سلام خواهرای عزیزم ممنون از همه که به من لطف داشتند
سمیه( لژیون شانزدهم) جمعه 12 اردیبهشت 1399 01:38 ق.ظ
خداقوت خدمت لژیون چهارم بسیار عالی بودید
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 09:59 ق.ظ
سلام و خدا قوت به تمامی همسفران لژیون ۴
خداوند را شکر که مکانی به نام ‌کنگره و کتابی به نام عشق وجود دارد که به ما آموزش میدهد که ضد ارزشی های خود را پیدا کنیم و در این وادی در مورد نقطه تحمل صحبت شده و تمامی عزیزان به خوبی به نکات آن اساره کردند.
انشالله در آینده نزدیک شاهد رهایی تمامی عزیزان این لژیون باشیم و این رهایی را جشن بگیریم.
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 09:04 ق.ظ
خداقوت به همسفران لژیون چهارم ممنون بابت مطالب عالی بودن همچنین خداقوت به کمک راهنما محترم
خداقوت به وبلاگ نویسان
همسفرنسیم لژیون بیستم پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 01:58 ق.ظ
خداقوت همسفران عزیز.کمک راهنماخانم مریم مهربان سلامت وموفق باشید.
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 01:21 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۴ بسیار عالی بود از مشارکتهای خوبتون لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
افسانه لژیون3 پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 12:47 ق.ظ
ممنونم از همسفران لژیون4
خدا قوت به گروه وبلاگ
نسرین.اسیستانت چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 11:29 ب.ظ
همسفران خوب لژیون ۴ از اینکه تجربیات و آموزشهای ارزشمند خود را به اشتراک گذاشتید بسیار سپاسگزارم .
در انتظار دیدن روی ماه تک تک شما عزیزان در کنگره هستم.
گروه وبلاگ خداوند اجر بی پایان نصیبتان کند
مریم نظری چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 09:28 ب.ظ
خدا قوت عزیزان لژیون چهارم و راهنمای موفق خانم کرمی
از مشارکت شما عزیزان استفاده کردم.
انشاءالله که بتوانیم نقطه تحمل خود را در برابر سختی های زندگی بالا ببریم و با تمام توان خود برای برطرف کردن آنها تلاش کنیم.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
عزیزه۱۵ چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 09:21 ب.ظ
خداقوت خدمت عزیزان لژیون چهارم وکمک راهنمای گرانقدرشان مشارکتها عالی بود استفاده کردم ممنونم سپاس از گروه وبلاگ
همسفر نرگس لژیون چهارم چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 07:17 ب.ظ
سلام و خداقوت به خواهر لژیونیهای عزیزم خیلی عالی بود برداشتها و نوشتهاتون ممنون
فاطمه همسفرازلژیون 4 چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 04:03 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خواهرای عزیزم خانم الهام ونرگس ومهدیه جان وراهنمای خوبم برداشت هاتون خیلی خوب بودخواهرام وخیلی استفاده کردم ممنونم ازتون وازگروه وبلاگ نویسان هم متشکرم
لیلا طاهری چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 03:13 ب.ظ
باسلام وعرض خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم مریم و همسفران عزیز که بخوبی مشارکت کردند و من هم استفاده کردم.ازتون ممنونم وبراتون آرزوی رسیدن به آرامش وسعادت را دارم.سپاسگزار گروه وبلاگ هستم.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 01:39 ب.ظ
خداقوت به خواهرای عزیزم خانم فاطمه والهام ونرگس ممنون بابت برداشت خوبتون
مریم کرمی چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 12:47 ب.ظ
خدا قوت به همسفران خوب لژیون چهارم، ممنون از مشارکتهای خوبتان، ان شاءالله با افزایش دانایی روز به روز نقطه تحملمان در جهت ارزش ها بالاتر می رود.پیروز و سربلند باشید.
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 12:17 ب.ظ
خداقوت به تک تک دوستان از لژیون چهارم وکمک راهنمای موفق وصبور سرکار خانم مریم عزیز ؛مشارکتها درمورد وادی نهم بسیار عالی بود ؛استفاده کردم ودرس گرفتم .
خداقوت به گروه وبلاگ .
سمانه همسفر داود چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 11:48 ق.ظ
خدا قوت بسیار عالی سپاس.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic