مشارکت مکتوب لژِون سوم؛ دستورجلسه جهان بینی 1و2
سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
در کنگره زمانی که می‌گویند قانون یازدهم حمایت شود، به نظر من این مسئله رابطه‌ای با جهان‌بینی دارد، چون وقتی‌که ما می‌دانیم کنگره از اعضای خودش حمایت می‌شود، باید ما هم جلوی نیروی منفی را بگیریم و از قانون یازدهم حمایت کنیم.

به نام قدرت مطلق

مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه جهان‌بینی 1 و 2

سلام دوستان افسانه هستم همسفر

زندگی انسان دقیقاً شبیه یک بازی است و ما باید قوانین این بازی را یاد بگیریم. چون اگر بلد نباشیم دچار مشکلات و معضلات زیادی در زندگی‌مان می‌شویم.

برای یادگیری این قوانین باید دانایمان را افزایش دهیم یعنی آموزش ببینیم و ما الآن در کنگره 60 دقیقاً با گوش دادن به سی‌دی‌ها، مطالعه کتاب‌ها و جزوات آموزش می‌بینیم و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که دانایمان را به دانایی مؤثر نزدیک کنیم.

مثلث دانایی دارای سه ضلع هست (تفکر - آموزش – تجربه)

و نیروهای بازدارنده و منفی بر روی این سه ضلع کار می‌کنند و هدفشان این است که فرآیند دانایی را متوقف کنند.

نیروهای منفی اگر فقط روی یک ضلع هم کار کنند باز می‌توانند فرآیند دانایی را متوقف کنند.

ترس؛ باعث می‌شود که ضلع تفکر رشد نکند و حس ناامیدی؛ باعث می‌شود فرآیند تجربه متوقف شود و منیت؛ هم باعث می‌شود ما نتوانیم آموزش ببینیم چون فکر می‌کنیم خودمان همه‌چیز را میدانیم و احتیاج به استاد و آموزش نداریم.

پس نتیجه می‌گیریم:

آموزش دیدن باعث می‌شود دانایمان بالا برود و وقتی دانایمان به دانایی مؤثر نزدیک شد در زندگی اشتباهات کمتری انجام می‌دهیم و اشتباهات کمتر در ادامه آرامش بیشتری در زندگی به همراه خواهد داشت.

 

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر

جزوه جهان‌بینی از روش مدل استفاده می‌کند و همه‌چیز را ساده و با تصویرسازی به ما آموزش می‌دهد. اگر تصویر نباشد شاید یک‌چیزهایی حفظ می‌کنیم اما آموزش نمی‌گیریم جهان‌بینی متعلق به همه است اما آن‌هایی که در تاریکی هستند بیشتر به آن نیاز دارند.

برای هر چیزی که درون ما رخ می‌دهد فرمان لازم است و فرمان زمانی رخ می‌دهد که دانایی و ظرفیت ما بالا باشد. این جهان‌بینی مثلث دانایی را مطرح کرده و مسئله سد خونی که مطرح‌شده که مثلاً مولکول‌هایی مثل برنج نمی‌توانند از این سد خونی عبور کرده و به مغز برسند اما مولکول‌های الکل از این سد عبور می‌کنند و باعث اعتیاد می‌شوند.

اگر دانایی خوب است چرا همه دانا نمی‌شویم؟  چون آن‌طرف هم نیروهایی وجود دارند بنام نیروهای منفی یا بازدارنده که نمی‌گذارند دانایی به‌راحتی پیش برود. بر اساس درجه تکامل انسان این نیروها متفاوت می‌شوند. این نیروهای بازدارنده برای کسی که بتواند آن را مهار کند نیروی مکمل هستند. نیروهای منفی یک کار را خیلی خوب بلدند و آن‌هم خراب کردن حس انسان و آب را از سرچشمه آلوده می‌کنند. اگر انسان در هر اتفاقی هوشیار باشد حسش آلوده نشود کار راحت‌تر می‌شود. اگر کسی به شما ضربه‌ای زد شما نباید حستان را آلوده کنید چون در آن صورت نیروهای بازدارنده به هدف خود می‌رسند.

 

سلام دوستان مژگان هستم همسفر حسین

دستور جلسه جهان‌بینی ۱ و ۲، خیلی آموزنده بود. اینکه هر ساختاری که در بیرون وجود دارد، در درون هم وجود دارد، مثل پادشاه بیرون و پادشاه درون، کارخانه‌های بیرون، کارخانه‌های درون و یا آدم‌های خوب بیرون و یا آدم‌های خوب درون و غیره و حالا ما به این نتیجه می‌رسیم که اگر یک شهری مثل شهر آتن خوب، آرام، در حال پیشرفت باشد؛ خب درونش خوب و آرام و آدم‌های درونش اهل مطالعه و آموزش علم هستند؛ و ما هم باید با به‌کارگیری حس خوب، قوه عقل را به کار بگیریم تا بتوانیم ساختاری خوب و سازنده در جهت مثبت را بسازیم و درنتیجه، عملکرد خوبی داشته باشیم. با تشکر

 

سلام دوستان نازبس هستم یک همسفر

موضوع جلسه جهان‌بینی 1 و 2

چرا انسان‌ها حس‌هایشان با هم متفاوت‌اند؟ چرا انسان بی‌دلیل عصبی می‌شود؟ چرا بعضی‌ها آرام هستند؟ چرا بعضی‌ها خیلی بی‌قرار هستند؟ خیلی سؤال‌هایی وجود دارد. خب این سؤال‌ها نه‌تنها برای من بلکه برای خیلی‌ها مطرح بود و جواب این سؤال‌ها را در کنار آموزش‌های آقای مهندس گرفتم. در جزوه جهان می‌آموزیم که چطور صحبت کنیم که همه انسان‌ها متوجه شوند. ازنظر خود من الآن اگر بپرسند که معلم خوب کیست یا کتاب خوب چیست؟ من میگویم معلم خوب کسی است که چیزهایی که خوب می‌داند بتواند خوب انتقال بدهد کتاب خوب هم کتابی است که اگر ده نفر کتاب را می‌خوانند حداقل نه نفر آن کتاب را متوجه بشوند. کسانی که جهان‌بینی 1 و 2 را کار نمی‌کنند و یاد نمی‌گیرند از یک سری حس‌ها برخوردار نمی‌شوند. مثل الفبا است. من فکر می‌کنم بخشی از الفبای آموزش کنگره را در جهان‌بینی 1 و 2 می‌توانیم ببینیم چون من اگر ساختار نفس را نشناسم، اگر نیروهای درون خودم را نشناسم، خیلی مطالب کاملاً برای من مشخص نمی‌شود. من فکر می‌کنم که صور پنهانی که در ما وجود دارد هنوز چیز زیادی از آن نمی‌دانیم. ما هنوز نمی‌دانیم عقل ازچه ساخته‌شده ما هنوز قلب را نمی‌شناسیم.

 

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر

جناب مهندس امین در سی دی جهان‌بینی می‌فرمایند ساده‌ترین بازی هم قوانین خودش را دارد هیچ بازی نداریم که قانون نداشته باشد اگر کسی قوانین بازی را یاد بگیرد بازی شروع می‌شود و بازی لذت‌بخش می‌شود قوانین زندگی هم سخت است. یاد گرفتن قوانین یعنی یادگرفتن جهان بینی است. اگر می‌خواهیم به شادی و لذت برسیم باید قوانین را باحوصله بپذیریم نیروی‌های منفی، نیروهای بازدارنده یا نیروهای تخریبی بر اساس درجه تکاملی انسان این نیروها نقششان متفاوت می‌شود. نقش بازدارندگی دارند، بعد مخرب می‌شوند، بعد مکمل می‌شوند. مثل نیروی باد در مقابل حرکت ما که می‌تواند در آخر اگر استفاده درست شود می‌تواند در جهت حرکت ما استفاده شود.

 

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر

ابتدا خداوند را شاکر هستم که در کنگره 60 هستیم و از آموزش‌های آن بهره می‌بریم. با آموزش گرفتن می‌توانیم جهان درون و بیرون خودمان را خوب بشناسیم و گره‌های وجودی‌مان را حل کنیم. ما می‌توانیم جهان‌بینی را به‌عنوان لازمه زندگی خود بدانیم. در جهان‌بینی دو آمده است که اگر ما دانا نمی‌شویم، یک مشکلی داریم و سؤرفتاری را داریم یا یک ضد ارزشی داریم، چرا با آن سال‌هاست که درگیر هستیم؟ علت آن این است که نیروهای منفی نمی‌گذارند که دانایی به‌راحتی پیش برود جلوی کار ما را می‌گیرند. در کنگره زمانی که می‌گویند قانون یازدهم حمایت شود، به نظر من این مسئله رابطه‌ای با جهان‌بینی دارد، چون وقتی‌که ما می‌دانیم کنگره از اعضای خودش حمایت می‌شود، باید ما هم جلوی نیروی منفی را بگیریم و از قانون یازدهم حمایت کنیم. در آخر امیدوارم که بتوانیم آموزش‌های جهان‌بینی را کاربردی کنیم و نگذاریم که حس ما آلوده شود تا آن نیروهای بازدارنده به هدفشان نرسند.

 

تهیه مطلب: همسفر مریم لژیون سوم

ویراستاری: همسفر لیلا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه( لژیون شانزدهم) جمعه 12 اردیبهشت 1399 01:39 ق.ظ
خداقوت خدمت اعضای لژیون سوم از خواندن مشارکت هایتان بسیار اموزش گرفتم
همسفرنسیم لژیون بیستم پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 02:01 ق.ظ
همسفران لژیون سوم واقعاازمشارکت خوبتان بهره ولذت بردم.موفق باشید.ممنون ازکمک راهنماخانم لیلاعزیز
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 01:00 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۳ بسیار عالی بود از مشارکت شما عزیزان لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر مرضیه لژیون یکم چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 09:41 ق.ظ
همسفران لژیون سوم خدا فوت، به نکات بسیار خوبی اشاره کردید
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 09:03 ق.ظ
خداقوت به خواهرهای عزیزم سپاس بابت مطالبتون و همچنین خداقوت به خانم لیلا کمک راهنما محترم بابت رهجوهای خدمتگذار
خداقوت به وبلاگ نویسان
همسفر رعنا چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 07:54 ق.ظ
سپاسگزارم از همسفران عزیز لژیون سوم که در مجموع نکات آموزنده و قابل درکی از جهان بینی را بیان نمودند.موفق و موید باشید.
عزیزان گروه وبلاگ سپاس از تلاشهای بی وقفه تان.پاینده باشید.
فاطمه الیاسی ۱۹ چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 05:56 ق.ظ
همسفران عزیز لژیون سوم عالی بود انشاالله در مسیر کنگره به بالاترین آگاهی ها دست بیابید وتبریک به خانم لیلای عزیزم. و درود و سپاس عزیزان وبلاگ.
نسرین.اسیستانت چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 12:50 ق.ظ
همسفران خوب و فعال لژیون ۳ پختگی مشارکتهای خوب شما بیانگر آموزش درستی هست که در کنگره و کلاس درس راهنمای خود میگیرید امیدوارم روزی این آموزشهای ناب را به شاگردان خود انتقال داده و طعم خوب پیروزی در بازی زندگی بدون جنگ را به آنها بچشانید پیروز و سربلند باشید.
گروه وبلاگ اجرتان شادکامی انشالله
سمیه9 چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 12:42 ق.ظ
سلام به خواهران مهربانم در لژیون سوم کمک راهنمای خوب خانم لیلای عزیزم.خسته نباشید وخداقوت.امیدوارم همیشه خوش بدرخشید.
مریم نظری سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 09:30 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم لیلای عزیزم و راهنمای موفق و رهجوهای عزیزش
مشارکت ها عالی بود، خداوند به علم و دانشتان خیر و برکت ببخشد.
خدا قوت خانم مریم و خانم لیلا
سیده زهرالژیون دوم سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 07:45 ب.ظ
عزیزان همسفران لژیون سوم خداقوت به همه
بسیار عالی بود مشارکتهای کاربردی.
خداقوت به راهنمای عزیزتان
پوران همسفرعباس 1 سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 04:49 ب.ظ
خداقوت به تک تک دوستان از لژیون سوم وکمک راهنمای موفق سرکار خانم لیلا ی عزیز ؛مشارکتها بسیارعالی ومفید بود وبرای هم درسوهم اموزش بود
خداقوت به گروه وبلاگ
عزیزه۱۵ سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 04:18 ب.ظ
خداقوت به همسفران لژیون سوم ممنون از مشارکتهای خوبتان استفاده کردم خداوند به تفکروقلم تک تکتان برکت دهد سپاس گزارم ازگروه فعال وبلاک
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic