احترام ؛ شرط بقای سیستم
پنجشنبه 6 تیر 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

اگر محبت واقعی و احترام بین انسان‌ها نباشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و با احترام و قدردانی از همدیگر، شرایط کاملاً تغییر می‌کند و یک سیستم می‌تواند رشد و توسعه پیدا کند؛ پس احترام به بزرگ‌ترها و اجرای قوانین از مهم‌ترین فاکتورهای استحکام و بقای یک ساختار است و البته اگر فردی نمی‌تواند از عزیزانی که به او خدمت می‌کنند قدردانی نماید نشان‌دهندهٔ منیت و کبر درون اوست و فکر می‌کند که اگر از کسی تشکر کند باعث کوچک شدن خودش می‌شود.


با عرض ادب و احترام و همچنین تبریک بابت هفتهٔ دیده‌بان، سپاسگزارم از اینکه وقت خود را در اختیار من قرار دادید تا گفتگویی داشته باشیم.

 

خانم آنی بزرگوار شما معرف حضور همهٔ کنگره‌ای‌ها هستید؛ اما لطفاً یک بیوگرافی از خودتان بفرمایید تا همهٔ عزیزان بیشتر با شما آشنا شوند.

آنی دژاکام هستم متولد ۲۸ آبان ماه ۱۳۶۲ و دانشجوی کارشناسی ارشد بیوشیمی.

خدماتی که در کنگره ۶۰ دارم؛ کمک راهنما و اسیستانت شعبه آکادمی ، دیده‌بان ورزش همسفران و مسئول انتخابات مرزبانی شعب استان تهران هستم.

 

از نگاه شما، اثر قدردانی از جایگاه‌ها روی خودِ فرد در کنگره و روی سیستم کنگره ۶۰ چیست و چه ضد ارزشی در انسان مانع انجام این عمل می‌شود؟

من همیشه گفتم جایگاه‌ها و انسان‌ها ارزش بالایی دارند. شخصی که در یک جایگاه مشغول انجام خدمت است باید همهٔ تلاشش این باشد که وظیفه‌اش را درست انجام دهد و بدون توقع خدمت کند؛ مثلاً جایگاه کمک راهنمایی که من دارم برای من بسیار ارزشمند است؛ اما سبب تفاخر من نیست . اما قدردانی و احترام به جایگاه‌ها، سبب دلگرمی آن فرد می‌شود؛ اینکه دیده می‌شود و ارزش کارش را می‌دانند، او را به انجام وظایفش مشتاق‌تر می‌کند.

اگر محبت واقعی و احترام بین انسان‌ها نباشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و با احترام و قدردانی از همدیگر، شرایط کاملاً تغییر می‌کند و یک سیستم می‌تواند رشد و توسعه پیدا کند؛ پس احترام به بزرگ‌ترها و اجرای قوانین از مهم‌ترین فاکتورهای استحکام و بقای یک ساختار است و البته اگر فردی نمی‌تواند از عزیزانی که به او خدمت می‌کنند قدردانی نماید نشان‌دهندهٔ منیت و کبر درون اوست و فکر می‌کند که اگر از کسی تشکر کند باعث کوچک شدن خودش می‌شود.

 

شما مسافر لژیون ویلیام وایت بودید؛ لطفاً کمی از چالش‌های سفرتان برای ما بگویید؟

من حدود ده سال تخریب داشتم و یک روز از پدرم درخواست کردم مرا راهنمایی کنند تا مصرف سیگارم را درمان کنم و به کمک ایشان سفر کردم و حدود ۵ سال هست به درمان رسیدم.

سفر سیگار با روش DST در لژیون‌های ویلیام وایت، کار آسانی است، فقط اول سفر، بین دو هفته تا دو ماه زمان نیاز است تا جسم ما با آدامس نیکوتین خوراکی سازگاری پیدا کند و این نوع مصرف نیکوتین را شناسایی کند و در ادامه هیچ مشکلی پیش نمی‌آید؛ چون با توجه به میزان مصرف اولیه، نیکوتینِ لازم از طریق آدامس به جسم می‌رسد؛ اما من خاطرم هست وقتی می‌خواستم سفر را آغاز کنم آقای مهندس یک نکته‌ای را به من گفتند که کمک خیلی زیادی به من کرد و آن نکته این بود که از لحظه‌ای که تصمیم به درمان می‌گیرم دیگر نباید هیچ تصویری از سیگار کشیدن در ذهنم داشته باشم.

 

شما از افرادی هستید که هم مسافر بودن (سفر ویلیام وایت) را تجربه کردید و هم همسفر بودن را؛ ازنظر شما کدام‌یک تاریکی، تخریب و یا دغدغه‌های بیشتری دارد؟

نمی‌توان گفت که کدام سخت‌تر است؛ زیرا هرکدام سختی مربوط به خودش را دارد؛ اما نقطهٔ اشتراک هر دو این است که هر دو به آموزش نیاز دارند و متون آموزشی برای هر دو یکی هستند و هر کس به‌تناسب مسئله‌اش باید دانایی موردنیاز خود را دریافت و کاربردی نماید.

دغدغهٔ همسفرها گاهی این است که بیش‌ازحد به مسافر فشار می‌آورند و تجربه نشان داده که این کار دافعه ایجاد می‌کند و نتیجهٔ برعکس دارد. گاهی فشارها و پیگیری‌های بیش‌ازاندازهٔ یک همسفر از روی دلسوزی یا دوست داشتن، باعث می‌شود تاریکی مسافر در پشت آن پنهان می‌شود و نمی‌تواند با خود حقیقی‌اش روبرو شود و همسفرش را مانع سفر کردن می‌بیند.

اختیار هر انسان تنها دست خودش می‌باشد و حتی خداوند به اختیاری که به انسان داده احترام می‌گذارد. یک همسفر می‌تواند بیاید و آموزش بگیرد تا به خودش کمک کند و حال خودش را خوب کند تا بتواند به مسافرش هم کمک کند؛ ولی نمی‌تواند به‌جای او تصمیم بگیرد؛ چون برای درمان و رهایی باید خواسته در وجودِ خودِ مسافر شکل بگیرد.

 

شما دیده‌بان ورزش همسفران هستید؛ لطفاً بفرمایید چه برنامه‌هایی برای این بخش دارید و چقدر ورزش همسفران نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت داشته است؟

الحمدالله ورزش همسفران پیشرفت بسیار خوبی داشته و در چندین رشتهٔ ورزشی در حال فعالیت و برگزاری مسابقات هستند.

قصد داریم ورزش بسکتبال را به رشته‌های ورزشی اضافه کنیم و لوازم آن را هم آماده کردیم؛ ان شاالله در برنامه داریم که در شرق تهران هم با یک استخر هماهنگ کنیم تا افرادی که در سمت شرق هستند بتوانند در رشتهٔ شنا آموزش و فعالیت داشته باشند.

 

اولین خدمتی که تجربه کرده‌اید کدام خدمت بوده است؟

خدمت کمک راهنمایی

 

شما عضو لژیون سردار هستید؛ لطفاً از برکات این عضویت برایمان بگویید؟

همهٔ زندگی من و خانواده‌ام و حال امروزم از برکتِ خدمت در کنگره است. خدمت در کنگره به من کمک کرد که قدری به خودم نزدیک‌تر شوم و از خداوند سپاسگزارم که این بستر را برای من فراهم کرد و ان شاالله خداوند به من توان بدهد بتوانم به‌درستی خدمت کنم.

 

انسان‌ها با هر میزان دانایی که در آن قرار دارند چطور می‌توانند متوجه شوند مسیری که می‌روند درست است یا اشتباه؟ آیا میزان یا سنگِ محکی برای تشخیص وجود دارد که به ما کمک کند بتوانیم درست‌ترین انتخاب را داشته باشیم؟

یکی از اضلاع مثلث انسان، نفس است و نفس خواسته دارد؛ چه معقول چه غیرمعقول . هر انسان دو مَلک به همراه دارد که ما در کنگره آنها را روح و جن می‌نامیم که خواسته‌های معقول از سمت روح است و خواسته‌های نامعقول از سمت جن. هر انسانی اگر با خودش صادق باشد، در درون خود می‌تواند تشخیص دهد که پیام‌ها و خواسته‌ها از کدام سمت به او القاء می‌شوند.

 

لطفاً بفرمایید چه توصیه‌ای برای جایگاه‌ها و نقش‌های مختلفی که خدمتتان عرض می‌کنم دارید؟

 کمک راهنمایان:

از کمک راهنماهای شعبهٔ شادآباد تشکر می‌کنم ، به نظر می‌رسد خیلی خوب دارند کار می‌کنند و در جشن امروز هم از حضور همسفران مشخص بود که کمک راهنماها خیلی قوی عمل می‌کنند. ان شاالله همگی به‌درستی عمل کنند و خانواده‌ها به صلح و آرامش برسند.

 

کمک راهنمای تازه واردین:

تازه‌وارد را به لژیون و کمک راهنمای مشخصی معرفی نکنند و اجازه بدهند تازه‌وارد با اختیار خودش کمک راهنمایش را انتخاب کنند و اینکه همیشه به‌روز باشند و جزوه‌ها و مطالب را دائماً مرور کنند.

 

خدمتگزاران وبلاگ شادآباد:

وبلاگ نقش مهمی دارد و وبلاگ نویسان کار مهمی را انجام می‌دهند. خیلی‌ها از طریق وبلاگ با کنگره آشنا می‌شوند و این خدمت در معرفی کنگره مؤثر است. به کار خود ادامه دهند و ان شاالله موفق باشند.

 

اعضای لژیون سردارِ همسفران:

من بسیار خوشحال شدم وقتی از اسیستانت شعبه شنیدم که چه تعداد از همسفران عضو لژیون سردار شدند. ان شاالله خداوند به این عزیزان توان بدهد در همهٔ ابعاد زندگی موفق باشند.

 

همسفرانی که مصرف سیگار و قلیان دارند؛ اما به هر دلیلی از سفر امتناع می‌کنند:

شرط ورود به لژیون ویلیام وایت در بخش همسفران این است که ۱۰ ماه از ورود آنها به کنگره گذشته باشد؛ اما اینکه پس از این مدت بخواهند برای درمان اقدام کنند به خواستهٔ خودشان و اختیار خودشان می‌باشد.

 

همسفرانی که سفر اول آنها بسیار طولانی شده است :

ناامید نباشید و نترسید، همیشه به رحمت خداوند امیدوار باشید.

 

همسفران سفر دومی که میل به خدمت ندارند:

آموزش کمک راهنما نقش بسیار مهمی دارد در اینکه میل به خدمت در رهجوهایش پدیدار شود و بدانند که خدمت چقدر ارزشمند است و هدایت شوند به سمتی که بخواهند آموزش‌ها و دانشی که در زمان شاگردی خود دریافت کردند ، به دیگران منتقل کنند. خود من خیلی از مسائلم بعد از خدمت کردن، برایم قابل‌حل شد و توانایی حل یکسری مسائلم زمانی به من داده شد که تلاش کردم به دیگران کمک کنم و با خدمت به خودم نزدیک‌تر شدم.

البته کنگره مانند دانشگاه است و افرادی که فارغ‌التحصیل می‌شوند باید بروند تا برای افراد جدید فضا باز شود و قرار نیست همه بمانند یا همه خدمت کنند؛ زیرا کنگره برای اینکه همه بخواهند خدمت کنند جا ندارد.

 

همسفرانی که ورزش نمی‌کنند:

این هم باز به آموزش کمک راهنما برمی‌گردد و اینکه ما با این جسم و فیزیک، در حال زندگی کردن هستیم و اگر از آن مراقبت نکنیم با مشکل مواجه می‌شویم و به‌سختی می‌افتیم. ورزش مانند یک بهداشت فردی است؛ مانند غذا خوردن و حمام رفتن و... که باید در اولویت قرار بگیرد و با این بیماری‌ها و هزینه‌های هنگفت بیمارستان‌ها، عقل سلیم حکم می‌کند با ورزش و تغذیه سالم از جسم خود به‌خوبی مراقبت کنیم.

 

از طرف همسفران شعبهٔ شادآباد صمیمانه از همهٔ خدمت‌ها و الطاف شما بی‌نهایت سپاسگزارم.

 

 تهیه و تنظیم: همسفر فریده

عکاس: مسافر رضا

 

 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمانه همسفر داود پنجشنبه 10 مرداد 1398 01:16 ب.ظ
خدا قوت بسیار عالی بود
فاطمه همسفر ابوالفضل پنجشنبه 13 تیر 1398 11:39 ق.ظ
خدا قوت مصاحبه بسیار عالی بود
دیبا سه شنبه 11 تیر 1398 06:45 ب.ظ
واقعا لذت بردم، ممنون از دوستانی که در جمع اوری این مطلب یاری کردند
مریم حسینی یکشنبه 9 تیر 1398 08:32 ق.ظ
خدا قوت به خانم فریده عزیز برایتان بابت خدمتی که میکنید از خداوند بهترینها را خواستارم از خانمانی عزیز بسیار متشکرم که به شعبه ماآمدن بسیار عالی بود و از مصاحبه خودتان ممون موفق باشید
همسفر فاطمه از لژیون 4 یکشنبه 9 تیر 1398 07:48 ق.ظ
سلام وخدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم بابت گزارش بسیار زیبا و آموزده.
وسپاس فراوان بابت حضور خانم آنی در شعبه شاداباد.
همسفر حوریه یکشنبه 9 تیر 1398 01:20 ق.ظ
خداقوت به خدمت گزاران وبلاگ وتبریک بابت هفته دیده بان.
گفتگوی بسیار عالی و دقیق و بسیار آموزنده بود.
همسفر فاطمه شنبه 8 تیر 1398 11:25 ق.ظ
خانم آنی عزیزم، هفته دیده یان را به شما و همه ی دیده بانان بزرگوار به خصوص خانم آنی بزرگ تبریک عرض می کنم . از صحبت های شما در جلسه و این مصاحبه دری دیگر برای حرکتی بهتر به رویم باز نمود. سپاسگزارتان هستم.
از خانم آنی بزرگ بی نهایت سپاسگزارم که ما رو جزء خانواده خود دانستند، تلاش خواهم کرد که لایق این جایگاه شوم.
سپاس از تلاشگران گروه وبلاگ
مسافر توحید شکیبایی شنبه 8 تیر 1398 11:13 ق.ظ
گفتگوی بسیار عالی و دقیق و فوق العاده آموزشی بود.
خداقوت به خدمتگزارن وبلاگ
همسفر زهرا شنبه 8 تیر 1398 02:37 ق.ظ
خانم آنی عزیز و مهربان ممنون از شما و پاسخهای پر مهرتان ،خداوند را سپاس بابت وجود و حضور شما در کنگره ،الهی تا همیشه پاینده و برقرار باشید ،ممنون از فریده عزیز بابت مصاحبه خیلی خوبی که ترتیب دادید
همسفر مرضیه لژیون یکم جمعه 7 تیر 1398 07:13 ق.ظ
خانم کماندار عزیز این هفته را خدمت شما تبریک عرض می کنم و از زحمات شما سپاسگزارم...
سوالات بسیار خوب بودند و جواب ها بسیار آموزنده
ممنووون فریده ی عزیزم
آقای جدیدی خدا قوت
صغری همسفر یوسف از لژیون یازدهم جمعه 7 تیر 1398 12:42 ق.ظ
خانم آنی بزرگوار این هفته رابه شما و تمامی دیدبانان عزیز تبرک عرض میکنم واززحمات شما برای همسفران تشکروقدردانی میکنم واز خداوند برای شماوخانواده طول عمر و سلامتی خواهانم خانم فریده عزیزخداقوت
مریم کرمی پنجشنبه 6 تیر 1398 04:05 ب.ظ
سلام و عرض تبریک خدمت خانم آنی بزرگوار . مصاحبه بسیار آموزنده ودلنشینی بود سپاسگزارم.
فریده عزیزم ممنون از شما برای این خدمت ارزنده و پرسش های خوبتان.
صدیقه پنجشنبه 6 تیر 1398 03:39 ب.ظ
این هفته پربرکت رو خدمت سرکارخانم انی وهمه دیده بانان محترم تبریک عرض میکنم,مصاحبه ی خیلی جالبی بود وازخانم فریده عزیز بابت طرح سوالات هوشمندانه شان بسیارسپاسگزارم,اموزنده بود.
همسفر زینب پنجشنبه 6 تیر 1398 02:38 ب.ظ
این هفته زیبا راخدمت شما خانم انی تبریک میگوییم ازخداوندبزرگ برایتان بهترهاراارزومندم ازخانم فریده سپاسگزارم
خدیجه باقری پنجشنبه 6 تیر 1398 12:49 ب.ظ
این هفته رابه سرکار خانم آنی کماندارتبریک می گو یم واز زحمات ایشان که برای ما همسفرها می کشند کمال تشکر رادارم واز خانم فریده عزیز هم ممنونم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic