مشارکت مکتوب لژیون دوم ؛ جهان‌بینی در کنگره 60
دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر نوشین | ( نظرات )
فرق انسان‌های موفق و ناموفق در نوع نگاه کردن آنهاست. محور اصلی کنگره ۶۰ و موفقیت آن، جهان‌بینی است که کتاب ۶۰ درجه می‌باشد. اگر بخواهیم از جهان‌بینی تعریف کنیم باید از سندهای بدون نقص آن نام ببریم. یک همسفر باید اول خود را تغییر دهد تا بتواند در خانواده موثر باشد.


به نام خدا سلام دوستان مینا هستم همسفر

 آقای امین دژاکام فرمودند: آنجایی که به جهان‌بینی ایمان آوردم به تزکیه و پالایش رسیدم.

یکی از ویژگی‌های جهان‌بینی کنگره ۶۰ علی‌رغم سختی، این است که می‌توان آن را کاربردی کرد و به نتیجه رسید. کسانی که تزکیه و پالایش می‌کنند و جهان‌بینی را در زندگی خود کاربردی می‌کنند، محکوم به آرامش در زندگی هستند. 

تفکرات و دیدگاه‌های ما علاوه بر اینکه روی روان ما تأثیر دارد، روی جسم ما هم  تأثیر خواهد گذاشت؛ چون تفکرات و دیدگاه‌ها چهره انسان را باز می‌کند. فرق انسان‌های موفق و ناموفق در نوع نگاه کردن آنهاست. 

محور اصلی کنگره ۶۰ و موفقیت آن جهان‌بینی است که کتاب ۶۰ درجه می‌باشد. اگر بخواهیم از جهان‌بینی تعریف کنیم باید از سندهای بدون نقص آن نام ببریم. یک همسفر باید اول خود را تغییر دهد تا بتواند در خانواده مؤثر باشد. جهان‌بینی؛ یعنی یک خانواده دور هم بنشینند و باهم غذا بخورند و نقش مهم را همسفر به عهده دارد. 

جهان‌بینی نیاز مبرم همه ماست، ما هر چیزی که فکر می‌کنیم همان می‌شود. جهان‌بینی یک سلاح قوی است و موقعی اثر دارد که انسان روی خود پیاده کند که اگر روی خود انجام دهیم بسیار خوب است؛ ولی اگر روی دیگران پیاده کنیم موجب انفجار و پشیمانی می‌شود. 

نوع نگاه ما به اطرافمان همان جهان‌بینی است که بستگی به حس‌های ما دارد. زندگی در دنیا همچون بازی بیش نیست که باید ببینیم که این بازی برای ما چه پیامی دارد و برای لذت از بازی باید قوانین آن را بدانیم؛ ولی اگر بازی بکنیم و بتوانیم از آن چیزی یاد بگیریم خیلی عالی است.


سلام دوستان زهرا هستم همسفر

بعد از سال‌ها تحصیل و خواندن مطالب دینی، قرآنی و شرکت در جلسات و کلاس‌های فراوان، بازهم ساده بودن این علوم را در جزوات جهان‌بینی به زیبایی مشاهده کردم؛ البته سال‌های سال این جزوه‌ها را در اختیار داشتم؛ اما نیروهای مافیای درونم نمی‌گذاشتند از آنها بهره‌ای ببرم؛که با کوچک‌ترین حرکتی که در صراط مستقیم نیت کردم و قدم گذاشتم گره‌های درونی‌ام به اذن خداوند یکی‌یکی باز شد.

من احادیث بسیاری در کتاب‌ها در مورد حسد، طمع، تکبر، غیبت، قضاوت و بسیاری از ضد ارزش‌های دیگر خوانده بودم؛ اما در جزوه جهان‌بینی به‌سادگی خواص، عملکرد و راهکارش بیان می‌شود و بسیار با حس‌های درونی ما و شهر وجودی‌مان نزدیک است. اکنون وقتی حدیثی را می‌خوانم برایم شیرین‌تر و جذاب‌تر می‌شود و بهتر به آن عمل خواهم کرد.

روزهایی که نیروهای اهریمن هاله وجودم و اطرافم را محاصره کرده بودند، در رابطه‌ام با خدا نیز تأثیر گذاشته بود؛ اما با آموزش‌های جهان‌بینی و بیان ساده و شیوای راهنمای عزیزم و تلاش‌های خانم نوشین برای فهم آنها، اینک خداوند را شاکر و سپاسگزارم از حالی که دارم و سپاس از همه خدمتگزاران این عرصه. از خداوند می‌خواهم هرروز مرا به سمت خود هدایت کند.


سلام دوستان الهه هستم همسفر 

اولین باری که با کلمه جهان‌بینی آشنا شدم در کنگره بود. از خودم پرسیدم یعنی چی؟ به چه دردی می‌خورد؟ برایم گنگ بود و مفاهیمی در ذهنم تداعی نمی‌کرد.

بعدازاینکه با جهان‌بینی آشنا شدم به مثلث دانایی خیلی اعتقاد پیدا کردم و فهمیدم که این مثلث در زندگی هر فردی بدون شک مهم و حیاتی است. اگر ما این سه ضلع مثلث که شامل تفکر، تجربه، آموزش است را در زندگی خود بکار ببریم خیلی از مشکلات ما حل می‌شود یا اصلاً به وجود نمی‌آید.

هر وقت مفاهیم و موضوعات هستی و عالم را در یک مقطع بی‌نهایت بزرگ در نظر بگیریم و مثلث دانایی را روی همین سطح ترسیم کنیم، مطالبی که در داخل مثلث قرار می‌دهیم موضوعاتی هستند که قادر به تشخیص درستی یا نادرستی آنها هستیم. در مقوله اعتیاد این مثلث بسیار ارزشمند است. ما با تفکر و تجربه و آموزش درست یاد می‌گیریم که چگونه قدم‌های خود را در این مسیر محکم‌تر و صحیح‌تر برداریم. 


سلام دوستان کبری هستم همسفر

قبل از آشنایی با کنگره ، به قدرت مطلق اعتقاد داشتم و بااینکه درس جهان‌بینی را در کتب درسی خوانده بودم، نماز و دعا و روزه می‌گرفتم و مدام دعا می‌کردم که خداوندا ما را آنی و کمتر از آنی به خودمان وامگذارد؛ اما زندگی من بخشی اطاعت از فرامین خداوند بود؛ ولی بخشی از آن به خصوصیات اخلاقی ناشی از منیت برمی‌گشت، با همسر و فرزندانم.

 بیشتر چیزهایی که از عوام و یا اطرافیانم آموخته بودم، درست و نادرست انجامش می‌دادم؛ یعنی آموزش‌های من منطبق با عملم نبود و آموزش‌هایم اصولی و صحیح نبود و آموزش‌هایم کم و خرابکاری‌هایم زیاد. از تجربه کسانی استفاده می‌کردم که خودشان درست عمل می‌کردند؛ اما همیشه به دربسته می‌خوردم و دوست داشتم بدانم اشتباهم کجا بوده!

با ورود به کنگره و آشنایی با درس‌های جهان‌بینی، برای اینکه نفس خودمان را بشناسیم شهر وجودی را مثال زدند. اینکه چه جاهایی عاقلانه عمل کردم یا نه! تحت نیروهای بازدارنده بودم. نفس را توضیح دادند و خودم را کندوکاو می‌کنم که در کدام مرحله هستم و شناخت اینها حس مرا باز می‌کند و خواسته در من ایجاد می‌کند. خلاصه اینکه تمام نکته‌های جهان‌بینی ما را با شهر وجودی آشنا می‌کند و چم‌وخم راه را به ما می‌نمایاند، خصوصاً در کنار راهنمای خوبی مثل خانم نوشین. به امید روزی که به موفقیت کامل برسیم. 


ویراستاری : همسفر الهام 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
الهام همسفر لژیون ۴ شنبه 13 اردیبهشت 1399 05:46 ب.ظ
خانم مینا خداقوت
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 12:07 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۲ بسیار عالی بیان نمودید و از مشارکت‌های خوبتون انرژی گرفتم خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
فاطمه الیاسی ۱۹ چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 05:44 ق.ظ
همسفران عزیز لژیون دوم مشارکتهایتان بسیار عالی بود ویک خدا قوت هم به خانم نوشین عزیز بابت رهجویان توانایی
که دارند و با تشکر از زحمتکشان گروه وبلاگ.
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 05:41 ق.ظ
همسفران عزبر لژیون دوم مشارکتهایتان بسیار عالی بود یک خدا قوت هم به خانم نوشین عزیز بابت رهجویان توانایی که دارند و با تشکر از زحمتکشان گروه وبلاگ.
سمیه9 چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 12:40 ق.ظ
خواهران عزیزم درلزیون دوم خداقوت وخسته نباشید بابت مشارکتهای پر بارتان.آ رزوی بهترینها رابرای شما خواستارم.
عزیزه۱۵ سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 04:38 ب.ظ
خداقوت به همسفران لژیون دوم مشارکتهایتان عالی بود استفاده کردم موفق باشید تبریک خداقوت به راهنمای گرانقدر خانم نوشین بابت رهجوهای خوبشان سپاسگزارم ازگروه وبلاگ نویسان
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 09:00 ق.ظ
خدا قوت به خواهرای عزیزم بابت مشارکت بسیار عالی بود.خداقوت به خانم نوشین عزیز بابت رهجوهای خدمتگذاز
خداقوت به وبلاگ نویسان
سیده زهرالژیون دوم سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 02:20 ق.ظ
مینای عزیز الهه گل و خانم کبری بزرگوارم
از خواندن مشارکتهای زیبایتان انرژی گرفتم و بهره بردم
بسیار جالب بود برداشتهایی زیبا و درمسیر پیشرفت.
اینها همه لطف الهی و تلاش کمک راهنمایمان بانوی عشق خانم نوشین است.
برایتان بهترینها را آرزو دارم
خوشحالم که لژیون بسیار صمیمی و همدل داریم .
خداقوت خدمت همه عزیزان وبلاگ
مریم نظری دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 06:08 ب.ظ
خدا قوت عزیزان لژیون دوم، مشارکت تک تک شما بهره بردم.
خدا قوت خانم نوشین عزیزم برای وجود و پرورش تک تک رهجوهای فرمانبردارت
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 05:48 ب.ظ
خداقوت به تک تک دوستان لژیون دوم وکمک راهنمای موفق سرکارخانم نوشین عزیز؛مشارکتها بسیار عالی بود .
خداقوت به گروه وبلاگ .
لیلا طاهری دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 05:01 ب.ظ
عزیزان لژیون دوم.ممنون از مشارکتهاتون.همکاری شما با راهنما و گوش به فرمان بودنتون قطعا لازمه و زیبایی و مهارت حرکت خوبتونو رو نشون میده.به راهنمای خوبتون تبریک میگم وامیدوارم هر روز بهتر از قبل باشید.با تشکر از گروه وبلاگ.
نسرین.اسیستنت دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 04:13 ب.ظ
همسفران عزیز لژیون ۲ از مشارکتهای خوبتان لهره وافر نصیبم شد تبریک به شما و راهنمای خوب شما.
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفرنسیم لژیون بیستم دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 03:59 ب.ظ
همسفران محترم لژیون دوم بسیارلذت بردم ازمشارکت خوبتان.موفق وسلامت باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات