برداشت از سی دی نخل
یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
من زمانی می‌توانم حرف را به عمل تبدیل کنم که دانایی خود را تبدیل به دانایی مؤثر کنم. گاهی اوقات نمی‌توانم حرفم را با عملم یکی کنم؛ زیرا یا درزمان گذشته باقی می‌مانم و غصه چیزهایی که درگذشته داشته‌ام و در این مسیر ازدست‌داده‌ام را می‌خورم و یا نگران آینده هستم که با این اوضاع‌واحوال، آینده و زندگی‌ام چه می‌شود. 


بنام خالق زیبایی


خداوندا تمام موانع مسیرم که مانع حرکتم هستند را به فضل خودت بردار.
در مورد وفا به عهد صحبت کردند که چقدر در مسیر زندگی به عهدهایی که می‌دهیم پابرجا و وفادار هستیم. انسان خیلی چیزها را می‌داند؛ ولی بر دانسته‌های خود وفادار نیست، برای مثال خیلی مطالب است که انسان می‌داند این مطالب ضد ارزش است؛ ولی انجام می‌دهد. ما می‌دانیم که دیدن و دانستن مهم است؛ ولی مهم‌تر این است که به آنچه می‌بینیم و می‌دانیم عمل کنیم. گاهی ما خیلی چیزها را می‌دانیم؛ مثلاً باید در صراط مستقیم حرکت کنیم یا در مسیر حرکت می‌گوییم مسافر را رها کن، در کار دیگران تجسس نکن، دروغ نگو؛ ولی در عمل کردن به گفته‌های خودمان خیلی مهم است که بتوانیم درعمل نشان دهیم که ما این مطالب را یاد گرفتم؛ پس عمل هم می‌کنیم که در عملکرد ما هم نشان داده شود.
من زمانی می‌توانم حرف را به عمل تبدیل کنم که دانایی خود را تبدیل به دانایی مؤثر کنم. گاهی اوقات نمی‌توانم حرفم را با عملم یکی کنم؛ زیرا یا درزمان گذشته باقی می‌مانم و غصه چیزهایی که درگذشته داشته‌ام و در این مسیر ازدست‌داده‌ام را می‌خورم و یا نگران آینده هستم که با این اوضاع‌واحوال، آینده و زندگی‌ام چه می‌شود. گاهی مانند همان آتش زیر خاکستر هستم، آرام بی‌صدا و گاهی روشن و باحرارت می‌شوم و می‌خواهم همه‌چیز را بسوزانم.
مفهوم اینکه در حال زندگی کنید و از زندگی امروز لذت ببرید را می‌توانم بپذیرم و درک کنم که امروز هدیه الهی است؛ پس باید قدر آن را بدانم؛ پس باید از زندگی امروزم لذت ببرم و گذشته را فراموش کنم و نگران آینده نباشم. این موضوعی است که مدت‌ها با آن درگیر هستم که چه چیزهایی داشتم؛ ولی به خاطر اینکه در زندگی یک مصرف‌کننده داشتم آنها را ازدست‌داده‌ام و با این تفکر، همیشه لذت زندگی کردن را از دست می‌دادم؛ چون اسیر گذشته بودم و یا با این افکار و اندیشه نگران آینده می‌شدم؛ «لحظه دشواری، دشوار نیست بلکه به یادآوردن دشواری دشوار است»
انسان در زندگی نیاز به تغییر، تبدیل و ترخیص دارد. باید تغییر کند و تغییر کردن با حرف نیست بلکه با عمل است و باید با تغییر از بحران خارج شد؛ یعنی با تغییر، تبدیل به انسان سالم و فرمان‌بردار شود و درنهایت طبق فرمان و در زمان تعیین‌شده ترخیص می‌شود؛ مثل بذر گندم که وقتی بذر در زمین و زیرخاک و عمق تاریکی کاشته می‌شود و از آن مراقبت می‌شود، بذر تاریکی‌ها را تحمل می‌کند و تمام تلاش خود را می‌کند و پس از مدتی پوسته را می‌شکند تا سر از خاک بیرون بیاورد و تبدیل به جوانه گندم شود؛ پس باید زمان را در نظر بگیریم که در طولِ سفر، فرایند زمان بسیار برایم سخت بود و نمی‌خواستم آن را طی کنم و عجله داشتم و می‌گفتم باید زودتر از این تمام شود که هر بار کار سخت‌تر می‌شد.
انسانی که به ایمان و عشق می‌رسد؛ یعنی به یک آرامش خاص می‌رسد و این عمل یک پایه بسیار محکم است بر تطابق درون و برون که باهم یکی شوند. ایمان و عشق یک هدف نهفته است؛ یعنی من که در ظاهر خوب هستم، بامحبت هستم؛ پس در درون هم باید همین‌طور باشم و دیگر به‌طرف بدی نروم و در کنگره آموزش می‌بینم که درون و برونم یکی باشد و اگر خدمت می‌کنم صادقانه باشد و فقط ظاهری نباشد و از عمق وجود بخواهم که خدمت کنم؛ پس باید خودم را تغییر دهم و تغییرات زمان می‌برد و باید زمان را در نظر گرفت.نویسنده : همسفر پوران 
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
افسانه لژیون3 سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 11:42 ب.ظ
ممنونم خانم پوران عزیز آموزش گرفتم
من هر وقت در حال زندگی کردم واقعا لذت بردم ولی بیشتر وقتها یا تو گذشته هستم یا در آینده سیر میکنم
ایشالا با این آموزشها بتوانم داناییم را به دانایی موثر تبدیل کنم (آمین)
ممنون از گروه وبلاگ
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 09:10 ق.ظ
خانم پوران عزیزم بسیار عالی بود امیدوارم همه در صراط مستقیم باشیم و بتوانیم حرف و عمل را یکی کنیم
خداقوت به وبلاگ نویسان
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 04:04 ب.ظ
خداقوت به گروه وبلاگ که به این زیبایی درمسیر حرکت می کنند وبه خوبی مطالب را درج می کنند ودراختیار ما قرار می دهند .
خدمتتان پر برکت
سمیه9 دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 06:25 ق.ظ
خانم پوران عزیز خیلی خیلی عالی بود.از خدای مهربان میخواهم تمام موانع مسیر حرکت شما را چنان هموارکند که باورتان نشود وهمیشه موفق وپیروز باشید.امیدوارم همه ما باعشق وایمان به خدا راه ومسیر را راحت بپیماییم وامید خودرابرای آینده ای روشن از دست ندهیم.
مریم نظری دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 06:15 ق.ظ
خدا قوت خانم پوران عزیز و بزرگوارم، از برداشت عالی شما بسیار آموختم.
متاسفانه خیلی از ماها هنوز درگیر گذشته هستیم ، در این مسیر هم به خودمان و هم اطرافیان خود آسیب می زنیم
ما باید یاد بگیریم از گذشته درس بگیریم و در زمان حال زندگی کنیم.
برای دعای قشنگت آمین می گویم.
خدا قوت خانم الهام عزیز
همسفرنسیم لژیون بیستم یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 11:34 ب.ظ
خانم پوران عزیز خداقوت.خدمت ومشارکتهای خوب شماهمیشه برایم دلچسب هست.موفق باشید.
نسرین.اسیستنت یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 10:21 ب.ظ
خانم پوران همسفر صبور و سراسر عشق سلام و درود بی پایان الهی بر شما باد که با صبر خود،عشق و صبر الهی را متجلی شدید وحدت در درون و برون شما به روشنی هویداست و این نشانه وفای به دانسته هایتان است سلامت و پیروز باشید.
گروه وبلاگ خدا قوت
عزیزه۱۵ یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 08:42 ب.ظ
خداقوت خانم پوران عزیزم سپاس گزارم از دلنوشته بی نظیرتان که برایم اموزنده بود امیدوارم من هم بتوانم گفته هایم را به عمل تبدیل کنم وبه دعای پر خیرتان آمین میگویم تشکر از گروه وبلاگ
مریم کرمی یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 06:50 ب.ظ
خانم پوران عزیزم، برداشت خوب و کاملی را ارائه کردید از شما سپاسگزارم.در لحظه زندگی کردن و برای آینده برنامه و تفکر درست داشتن و حسرت گذشته را نخوردن ،هنر زندگی خوب و شاد داشتن است که ان شاءالله بتوانیم به کار ببندیم.
سپاس از گروه وبلاگ.
صعری همسفر یوسف یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 06:17 ب.ظ
خانم پوران عریر برای دعایتان از ته دل امین میگوییم واز خداوند بهترین ها را برایتان خواستارم موفق باشید
لیلا طاهری یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 02:07 ب.ظ
سلام.خانم پوران عزیز ممنون که برداشت خوبتونو از سی دی نخل در اختیار ما گذاشتید.شما همیشه یکی از همسفران صبور ومهربان بوده وهستید.ویکی از خدمتگزاران خوبی که با تمام وجود خدمت میکنید ومن همیشه سعی میکنم شما را الگو قرار دهم.با تشکر از گروه وبلاگ.
فاطمه الیاسی ۱۹ یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 01:49 ب.ظ
خانم پوران عزیز خواهر خوبم برداشتتون از سی دی نخل عالی بود. انشاالله هبتوانیم داناییمان را به دانایی موثر تبدیل کنیم.
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 11:55 ق.ظ
خدا قوت خانم پوران عزیز ابتدا به دعایی که کردید آمین می گویم و بسیار عالی برداشت خود را نوشتید ممنون و سپاسگزارم امیدوارم خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد با تشکر از وبلاگ نویسان.
همسفرزهرالژیون دوم یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 11:24 ق.ظ
همسفرپورا عزیز
ازبرداشتتان بسیار ممنونم
من هم دیرزمانی آتش زیر خاکستر میشدم وفکر میکردم صبوری میکنم.
دانایی موثر و ایمان و عشق درونی و بیرونی بسیار برایم خوب بود.
خداوند به قامتان برکت دهد
ممنون ازخدمتتان همیشه شما در شعبه.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic