جهان بینی ؛ مشارکت مکتوب لژیون بیست و دوم
پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
همسفران خوبی باشیم و هم در بهبود حال خودمان و حال مسافرمان نقش سازنده‌ای داشته باشیم و سفر را با موفقیت طی کنیم.
ما تاریکی‌هایی در زندگی داشتیم و دلیل آن به خاطر ندانستن جهان‌بینی درست بوده است، انشالله بتوانم در سفر اول با داشتن علم جهان‌بینی، به سمت روشنایی‌ها حرکت کنم و سفرمان را با آموزش‌ها با موفقیت به پایان برسانیم.دادبه نام قدرت مطلق الله 


مشارکت مکتوب: 
سلام دوستان مهناز هستم همسفر یوسف
هر چیزی و هر کاری در درون و بیرون طبیعت باعث می‌شود از آنها آموزش بگیریم و آنها را به‌صورت عینی در زندگی‌مان کاربردی کنیم؛ حتی باید از ریزش برگ درختان در فصل پاییز و دوباره زنده شدنشان در فصل بهار درس بگیریم و کاربردی کنیم و در نقاط ضعف و قوت خودمان از آنها استفاده کنیم.
کسی که روی جهان‌بینی کار می‌کند و نقص‌های خود را می‌بیند وسعی در تغییر خودش دارد، در جهت سازندگی خودش قدم برمی‌دارد؛. ولی زمانی که فقط مشکل دیگران را می‌بیند و به سرزنش دیگران می‌پردازد، در جهت تخریب حرکت می‌کند. وقتی بخواهیم خودمان را درست کنیم نباید خودمان را سرزنش کنیم بلکه باید اعتماد نفس خودمان را بالا ببریم و با افزایش خوبی‌ها به تاریکی‌ها نور بدهیم تا زشتی‌ها کمرنگ و درونمان آباد شود.
هر انسانی خواسته‌های زیاد و متنوعی دارد که در حال تغییر هستند، باید آن‌قدر آموزش جهان‌بینی‌مان کامل و درست باشد که در ما تخریب به وجود نیاورد تا هم بتوانیم در سفر اول همسفران خوبی باشیم و هم در بهبود حال خودمان و حال مسافرمان نقش سازنده‌ای داشته باشیم و سفر را با موفقیت طی کنیم.
ما تاریکی‌هایی در زندگی داشتیم و دلیل آن به خاطر ندانستن جهان‌بینی درست بوده است، انشالله بتوانم در سفر اول با داشتن علم جهان‌بینی، به سمت روشنایی‌ها حرکت کنم و سفرمان را با آموزش‌ها با موفقیت به پایان برسانیم.

سلام دوستان نسرین هستم یک همسفر
اکثر ما انسان‌ها که در این جهان خاکی زندگی می‌کنیم، تمامِ ‌وقتی را که خداوند در اختیارمان قرار داده است را فقط صرف صور آشکار خود می‌کنیم و بی‌خبر از آن هستیم که انسان صور پنهانی نیز دارد. وقتی اسم صور پنهان به میان می‌آید درکش برای ما سخت و پیچیده می‌شود؛ اما کنگره این پیچیدگی را می‌شکند و با استفاده از تشبیه سازی و با استفاده از مدل شهر وجودی به‌آسانی به ما یاد می‌دهد که چه اتفاقی در درونمان می‌افتد و باید چه‌کاری انجام دهیم که کمتر ضربه بخوریم. به ما کمک می‌کند نیروها را بشناسیم، همان نیروهای بازدارنده که مانع حرکت می‌شوند. 
ما در جهان‌بینی، قوانین را یاد می‌گیریم، همان قوانینی که با ندانستنش دچار مشکل می‌شویم. ما باید دانایی خود را افزایش دهیم تا نیروی ازدست‌رفته را به دست بیاوریم و دیگر اینکه حس‌های بد باعث ایجاد ترس و ناامیدی و منیت شده است و باید با تجربه و آموزش و تفکر آنها را از بین ببریم.
ممنونم از کنگره و ممنونم از شما بچه‌های زحمت‌کش وبلاگ

سلام دوستان زهرا هستم همسفر
منیت زمانی به وجود می‌آید که ما در شاخه‌ای از هنر یا علوم به موفقیتی دست پیدا کنیم و این فکر را کنیم که عقل کل شدیم و از همه بهتر و بیشتر می دانیم و حاضر نباشیم آموزشی بگیریم؛ چون این احساس را داریم که از شخصی که می‌خواهیم آموزش بگیریم بالاتر هستیم و همچنین تصور کنیم که همه ما را صاحب‌نظر بدانند و برایمان احترام زیادی قائل شوند و اگر به این خواسته نرسیم انرژی‌مان پایین می‌آید.
یکی دیگر از مشکلاتی که در مسیر جهان‌بینی برایمان پیش می‌آید، ناامیدی است. وقتی برای کاری چند بار تلاش می‌کنیم و با شکست مواجه می‌شویم و خیال می‌کنیم دنیا به آخر رسیده و در انزوا فرومی‌رویم و این ناامیدی که به سراغمان آمده ما را از تفکر کردن دور می‌کند و این را باید بدانیم که این یکی از ترفندهای نیروهای بازدارنده است.
مورد بعد ترس است که مانع تجربه‌های جدید برایمان می‌شود. مرتب فکر می‌کنیم آیا می‌توانم این کار را انجام دهم یا نه؟ یا اگر این کار را انجام دهم به نتیجه خوب می‌رسم؟
دانستن هرکدام از این موارد می‌تواند یکی از اضلاع مثلث دانایی ما را بسازد و باعث رشد آن شود و غفلت یکی از اضلاع این مثلث ما را از رسیدن به هدف که همان جهان‌بینی این دور می‌کند؛ پس برای هر کاری حتی یک تماس تلفنی با یک دوست، داشتن جهان‌بینی و دانستن قوانین لازم است تا بعدها پشیمانی به بار نیاورد. همهٔ ما نیازمند چنین آموزش‌هایی هستیم تا به کمک خدا و راهنمایان گرامی و امدادها، به انوار الهی نزدیک‌تر شویم و به یک زندگی بهتر و به‌دوراز خصلت‌های شیطانی دست پیدا کنیم تا از لحظه‌لحظهٔ زندگی لذت ببریم و خداوند را به خاطر این موهبت با تمام وجود شکرگزار باشیم.
این سعادتمندی را برای تمام مسافران و همسفران عزیز آرزومندم و از تمام افرادی که چنین آموزش‌هایی را که مثل گوهر نایاب هستند و هرکدام کلیدی برای باز کردن درهای بستهٔ زندگی به کار می‌روند را در اختیارمان قرار می دهند ممنونم.

تهیه مطلب : همسفر ربابه
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 04:10 ب.ظ
خداقوت به تک تک دوستان وکمک راهنمای عزیز لژیون بیست ودوم مشارکتها بسیار عالی بود .
خداقوت به گروه وبلاگ .
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 شنبه 6 اردیبهشت 1399 06:19 ب.ظ
خدا قوت به شما عزیزان و همچنین خانم لبلا عزیز بابت رهجوهای عالی که دارند
خدا قوت به وبلاگ نویسان
سمیه( لژیون شانزدهم) شنبه 6 اردیبهشت 1399 03:12 ب.ظ
خدمت تمام اعضای لژیون ۲۲ خسته نباشید عرض میکنم مشارکتهایتان عالی بود
مریم نظری جمعه 5 اردیبهشت 1399 08:28 ب.ظ
خدا قوت همسفران پرتلاش لژیون بیست و دوم، مشارکت تک تک شما عزیزان عالی بود.موفق و سربلند باشید.
خدا قوت و تبریک خدمت خانم لیلای عزیزم برای آموزشهای عالی و نابش و تبریک برای وجودتک تک رهجوهای فرمانبردار و موفق

سیده زهرالژیون 2 جمعه 5 اردیبهشت 1399 11:54 ق.ظ
همسفران گرامی لژیون 22مشارکتهایتان را باجان ودل خواندم.عالی بود.امیدوارم درمسیرسفرهایتان به بهترین ارزوهای قلبی ومعقولتان برسید.جایگاههای خدمتی راتجربه کنبد.زندگیتان درصراط مستقیم الهی باشد.خداقوت به راهنمای پرتوان ومهربان وتلاشگرشما.خداقوت
همسفرسکینه24 جمعه 5 اردیبهشت 1399 04:16 ق.ظ
خدا قوت و سپاس فراوان از مشارکت لژیون بیست و دوم.عالی بود.کمک راهنمای گرامی خانم لیلای عزیز و مهربان تبریک بابت رهجویان پر تلاش و فعال تان.
خانم ربابه عزیز و خانم الهام عزیز،سپاس فراوان.اجرتان آرامش الهی.
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 5 اردیبهشت 1399 02:31 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۲۲بسیار عالی بود به نکات خیلی خوب و آموزنده اشاره کردید استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفرنسیم لژیون بیستم جمعه 5 اردیبهشت 1399 01:11 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت رهجوهای عزیز.درودفراوان به کمک راهنمای محترم خانم لیلا.موفق باشید
همسفر نسرین لژیون ۲۲ پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 10:14 ب.ظ
با عرض سلام وخدا قوت و تشکر از خواهر لژیونی های عزیزم که اینقدر زیبا و شیوا مطالبی رو که از راهنمای خوبمون خانم لیلا فرا گرفتند رو با ما به اشتراک گذاشتند خدا قوت خسته نباشید و تشکر فراوان از بچه های خوب و زحمت کش وبلاگ
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 07:02 ب.ظ
همسفران خوب لژیون ۲۲ بسیاز مشارکتهای خوب و سنجیده و متفکرانه ای را ارائه دادید از صور آشکار و صور پنهان گفتید و از منیتی که انسان را از آموزش باز میدارد آفرین بر همت آموزشتان و آفرین بر راهنمای پرتوانتان.موفق و پیروز باشید.
گروه وبلگ خداوند جزای خیر عطایتان فرماید
عزیزه۱۵ پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 05:08 ب.ظ
خداقوت ومرحبا به همسفران اژیون بیست ودوم خیلی عالی مشارکت کردیدبسیار اموزنده بود استفاده کردم خدافوت به راهنمای گرانقدر خانم لیلای عزیزم بابت همه ی اموزشهایش سپاس از گروه وبلاگ
سمیه9 پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 01:33 ب.ظ
سلام وخداقوت به رهجوهای عزیز لژیون بیست ودوم وکمک راهنمای عزیز خانم لیلا .ممنون از مشارکتهای دلنشین شما.امیدوارم برکت این خدمت در زندگی شما جاری شود.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات