مشارکت مکتوب لژیون بیستم
سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 ساعت 11:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
در ماه مبارکی در پیش رو داریم خود انسان است که از انجام اعمال و فرایض دینی بیشترین استفاده را می‌برد. ضمن اینکه با روزه گرفتن سیستم بدن احیا می‌شود و برای یک سال پیش رو آماده می‌شود، اعمال ما در این ماه درست می‌شود، نگاه ما درست و مثبت اندیش می‌شود، رفتارهای اشتباه کنار گذاشته می‌شود و عطوفت و بخشش بیشتر می‌شود.

 به نام قدرت مطلق الله 

سلام دوستان نسیم هستم یک همسفر
پیشاپیش فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به همه دوستان تبریک میگویم، آرزوی خیر و سلامتی برای شما عزیزان دارم.

طبق صحبت‌های سرکار خانم آنی در ماه رمضان روزه گرفتن شامل حال افراد تحت درمان در کنگره هم می‌شود و می‌توانند دارویشان را سر ساعت هم میل کنند.

در این ماه مبارک برکت در زندگی‌مان دیده می‌شود. روزه گرفتن موادشبه افیونی بدن را به مدت یک سال تنظیم می‌کند. روزه گرفتن به‌نوعی سقوط آزاد است اما قدرت کمتری دارد.

بعد از ازدواج که متوجه اعتیاد مسافرم شدم دیگر زندگی کردن با یک مصرف‌کننده را باور و قبول کرده بودم، چراکه حس دوست داشتن اجازه نمی‌داد از وضعیتم زیاد شکوه کنم.

هر بار که اقدام به ترک مواد می‌کرد (از راه‌های مختلف) امیدوار می‌شدم ولی این امیدواری خیلی کوتاه بود چون بلافاصله دوباره مصرف می‌کرد؛ این ترک‌های بیهوده و مشکلاتی که درست‌شده بود بسیار مرا عصبانی و ناراحت کرده بود و حس بدی نسبت به مسافر و زندگی‌ام پیداکرده بودم طوری که همیشه با خودم می‌گفتم هیچ‌وقت نمی‌بخشمش.

تا زمانی که با کنگره آشنا شدیم و قول داد که جبران گذشته کند؛ زمان برد تا درمان خود را بی‌نقص شروع کند ولی خدا را شکر بالاخره این اتفاق خوش افتاد، ولی هنوز به خاطر چیزهایی که ازدست‌داده بودیم (ازنظر مالی اعتبار و...) می‌گفتم هنوز نمی‌توانم ببخشمش.

وقتی سی دی بخشش را گوش کردم واقعاً لذت بردم و یک جورایی به خودم آمدم و مسافرم را بخشیدم، زمان برد ولی بخشیدم.

یک‌جمله‌ای هست که استاد میگویند: اگر خانه‌ای خراب شد نمی‌توان دوباره آن را ساخت ولی بهتر از آن را می‌شود ساخت؛ این جمله بسیار تأثیر مثبتی روی من گذاشت.

اگر درگذشته دارایی و اعتبار ما گرفته شد در عوض ورود به مکان مقدسی بنام کنگره ۶۰ روزی ما شد و مسافرم سفرش را شروع کرد.

اگر نگاهمان را به زندگی مثبت کنیم، قطع به‌یقین همه مسائل بهتر و راحت‌تر حل خواهد شد...

از راهنمای خوبم خانم مینا سپاسگزارم...

از آقای مهندس و خانواده و تمام دوستان کنگره‌ای تشکر می‌کنم و برایشان سلامتی خیروبرکت آرزو می‌کنم.

سلام اکرم هستم یک همسفر
بسیاری از ما این تفکر را داریم که ما نماز می‌خوانیم و روزه می‌گیریم و در قبال آن خدا باید اتفاق‌های خوب را برایمان رقم بزند و یا اینکه خدایا فلان کار را برایم مهیا کن، این نوعی جهل است و خداوند هیچ نیازی به روزه و نماز ما بندگان ندارد.

در ماه مبارکی در پیش رو داریم خود انسان است که از انجام اعمال و فرایض دینی بیشترین استفاده را می‌برد. ضمن اینکه با روزه گرفتن سیستم بدن احیا می‌شود و برای یک سال پیش رو آماده می‌شود، اعمال ما در این ماه درست می‌شود، نگاه ما درست و مثبت اندیش می‌شود، رفتارهای اشتباه کنار گذاشته می‌شود و عطوفت و بخشش بیشتر می‌شود. بسیاری از ما هستیم که مدت‌ها ناراحتی و کینه را در دل خود نگه می‌داریم. شاید در ظاهر و صور آشکار فراموش کنیم و یا ببخشیم ولی این ناراحتی در صور پنهان ما باقی می‌ماند.

علت این نبخشیدن این است که ما همیشه حق را به‌جانب خود می‌دانیم و یا اینکه فکر می‌کنیم ضربه‌ای که خورده‌ایم قابل جبران نیست. ما باید بدانیم تا چیزی را از دست ندهیم چیز جدیدی به دست نمی‌آوریم. در پی بخشش چیزهای بهتری کسب می‌کنیم؛ که بهترین آن آرامش است. آرامش روح و روان. باید ببخشیم تا بخشیده شویم. از خطای دیگران چشم‌پوشی کنیم تا از خطای ما چشم‌پوشی کنند.

عمل بخشش علاوه برداشتن گذشت و ظرفیت، نیاز به داشتن علم دارد. علم نسبت به وقایع.

می‌توانم به‌جرئت بگویم که تجربهٔ این بخشش و سبک‌بالی بعد از بخشش را در زندگی خودم دیدم. وقتی فهمیدم مسافرم چند ماهی است که به کنگره می‌آید و سفر خودش را آغاز کرده قلبم لرزید... آشفته از این بودم که مسافرم علناً برای من بیان کرد که مصرف‌کننده بوده و خرسند از اینکه تصمیم نهایی خود و بهترین انتخابش که حضور در کنگره ۶۰ بود را گرفته است. بعد از مدتی کلنجار رفتن با خودم به این نتیجه رسیدم که باید خطا و اشتباهش را ببخشم و در این سفر همراه و هم‌قدمش باشم و ثمرهٔ این بخشش هم روزبه‌روز بیشتر و بهتر در زندگی‌ام نمایان می‌شود.

به امید رهایی تمام مسافران...
با تشکر از راهنمای مهربان، خانم مینای عزیز

سلام دوستان ناهید هستم یک همسفر
در مورد ماه رمضان خیلی چیزها می‌توان برداشت کرد اولین چیزی که بچه‌های کنگره اشاره می‌کنند روش دی اس تی درکنگره ۶۰ که آقای مهندس دژاکام آن را ابداع کردند در ماه رمضان، بانظم دادن به مواد مصرفی خود توانستند به روش دی اس تی دست پیدا کنند.

ماه رمضان برای ما می‌تواند مانند یک ماشین که به تعمیرگاه نیاز دارد سرویس شود ما نیز در ماه رمضان خود را از هرگونه تاریکی پاک‌کنیم و تزکیه و پالایش کنیم در این ماه انجام دهیم.

ما در این ماه می‌توانیم با بستری مناسب برای دریافت القائات و آموزش‌ها در کنگره آماده شویم.

ماه رمضان به ما یاد می‌دهد که به فرزندان خود نمازخواندن روزه گرفتن را یاد بدهیم و خواست را در آن‌ها بیدار کنیم.

تهیه مطلب : همسفر دیبا و همسفر نسیم
ویراستاری : کمک راهنما خانم لیلا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 5 اردیبهشت 1399 03:51 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۲۰ بسیار از مشارکت های مفید وجامعی که ارائه دادید استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
مریم نظری چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 04:16 ب.ظ
خدا قوت همسفران عزیز لژیون بیستم
مشارکت همه‌ی شما عزیزان عالی بود.موفق باشید.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
عزیزه 15 چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 12:40 ب.ظ
خداقوت به همسفران لژیون بیستم وراهنمای گرانقدرشان خیلی عالی بخشش رابیان نمودید بعضی اوقات موانع نمی گذارندبخشش انجام گیردانشاالله با پالایش وتزکیه خودمان حس دوست داشتن درما ارتقا یابد تاببخشیم ممنون از گروه وبلاگ
همسفر رعنا چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 08:08 ق.ظ
همسفران عزیز لژیون بیستم سپاس از برداشتهای تاثیرگذارتان خصوصا بخشیدن افرادی که به نوعی به ما آسیب رسانده اند.همواره موفق و سربلند باشید.
عزیزان گروه وبلاگ در پناه حق برقرار باشید.
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 07:54 ق.ظ
خداقوت به تک تک دوستان ازلژیون بیستم وکمک راهنمای موفق وفعال سرکارخانم مینای عزیز ؛مشارکتها بسیار عالی بود ؛استفاده کردم .
خداوند مهربان وبخشنده است ومی گوید :ببخش تا بخشیده شوی واین ماه فرصت خوبی است تا با چشم پوشی از بعۻی از رفتارها بخشش را تمرین کنیم .
خداقوت به گروه وبلاگ .
همسفر شمسیان سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 11:43 ب.ظ
خدا قوت خدمت رهجویان لژیون بیستم. ممنون بابت انتقال تجربیاتتان بعد گوش دادن به سی دی بخشش.
آموزش گرفتم و سپاسگزارم. همواره موفق باشید.
خدا قوت به گروه وبلاگ.
نسرین.اسیستنت سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 10:28 ب.ظ
اصلاحیه:
همسفران لژیون بیستم صحیح است
نسرین.اسیستنت سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 03:52 ب.ظ
همسفران لژیون ۱۰ مشارکتهای خوب و پرمحتوای شما هر انسان گریزان از روزه را به انجام این فریضه بزرگ الهی دعوت و تشویق میکند از اینکه با بخشیدن توانستید راه خود و مسافرتان را در صراط مستقیم هموار کنید خوشحالم و تبریک صمیمانه دارم .
گروه وبلاگ پاینده باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات