توانگری در گرو بخشش و انفاق
جمعه 29 فروردین 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
دومین جلسه ی لژیون مجازی سردار شعبه ی شادآباد با نگهبانی مسافر حسین، دبیری همسفر آزاده و استادی همسفر نسیم با دستور جلسه « دانایی و دانایی مؤثر ( کسب روزی و بخشش ) » مورخ ۱۳۹۹/۱/۲۴ راس ساعت ۱۷ آغازبه کار نمود.

گزارش دومین جلسه لژیون مجازی سردار شعبه شادآباد

خلاصه سخنان استاد: سلام دوستان نسیم هستم همسفر
در ابتدای صحبتم سال نو را خدمت همگی بزرگواران تبریک عرض می‌کنم، امیدوارم همگی بتوانیم به‌سلامت از این بحران خارج شویم و دوباره در محیط امن کنگره در کنار هم قرار بگیریم.
از آقای حسینی و خانم آزاده خیلی ممنونم که فرصت خدمت در این جایگاه را به من دادند و امیدوارم که بتوانیم در کنار هم جلسه پرباری داشته باشیم.

دستور جلسه " دانایی، دانایی مؤثر، کسب روزی و بخشش " است.
در دو منبع آموزشیِ ما در رابطه با دانایی صحبت شده؛ یکی در بخشی از کتاب ۶۰ درجه در پیامی از استاد سردار با عنوان میزان دانایی که فرمودند: میزان دانایی سواد نیست، تمدن نیست، مانند انسان بودن به لباس پوشیدن نیست باید انسانی اندیشید.
خیلی از موضوعات برای رسیدن به انسانی اندیشیدن می‌تواند به ما کمک کند و برعکس خیلی از موضوعات هم می‌تواند ما را از آن دور کند. خدا را شکر همهٔ عزیزانی که در این جمع حضور دارند این دریافت را داشتند که یکی از نشانه‌های انسانی اندیشیدن بخشش است. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم در مسیر درست حرکت کنیم، کم کردن رنج دیگران است.
همهٔ ما یک روزی با درد و رنج زیادی وارد کنگره شدیم، چه مسافر و چه همسفر و علاوه بر اینکه مشکل اصلی‌مان برطرف شد و رنجمان کم شد، توانستیم نسبت به خودمان و زندگی‌مان آگاهی پیدا کنیم و حالا باید یکجایی این آگاهی‌ها را به اجرا درآوریم.
ما در کنگره یاد گرفتیم که دستاوردهای مثبت از مدیریت شرایط و اتفاقات منفی برایمان حاصل می‌شود. آقای مهندس هم در صحبت‌هایشان این را می‌گویند که درد و رنج همیشه هست و برای ساختن ماست؛ پس اگر تغییر کردیم و سعی در ساختن خودمان به نحو بهتری داریم، در مسیری که در حرکت هستیم باید دست کسانی را که شاید امروز نیستند؛ ولی در آینده قرار است بیایند و در این جمع حضور داشته باشند را بگیریم.
تعریف دیگری از دانایی که استاد امین در جزوه جهان‌بینی برایمان ارائه دادند، این بود که اگر ما در هر مقوله‌ای به‌اندازه کافی آموزش، تفکر و تجربه داشته باشیم می‌توانیم ادعا کنیم که در آن موضوع به دانایی رسیده‌ایم. ما آموزش‌ها را گرفته‌ایم و قطعاً خیلی هم در مورد آنها تفکر کرده‌ایم. شاید خیلی‌ها راه‌های زیادی را برای کسب روزی حلال رفته‌اند و نتیجه‌ای نداشته؛ پس درواقع ضلع تجربه هم به‌اندازه کافی وجود داشته، به عقیدهٔ من در بحث مالی چیزی که تکمیل‌کننده مثلث دانایی است و به‌اصطلاح به مال ما برکت می‌دهد همین موضوع بخشش است و واقعاً در مورد این قضیه باید به ایمان برسیم.
من خودم به‌شخصه، به این باور رسیدم که همهٔ پولی که وارد زندگی ما می‌شود قرار نیست برای ما خرج شود، خیلی‌ها در این ورودی مالی ما سهم دارند و باید از طریق ما به دستشان برسد که اگر پرداخت نشود قطعاً سهمشان از درآمد ما کسر خواهد شد.


با توجه به اضلاع مثلث دانایی و همین‌طور اضلاع مثلث جهالت که در مقابل آن قرار می‌گیرد، بیشترین چیزی که مانع بخشش می‌شود ضلع ترس است و باعث می‌شود در همان وادی اول؛ یعنی تفکر متوقف شویم. اگر همین سه ضلع هم رشد نکند، با توجه به تعریفی که از مثلث دانایی مؤثر داریم، این مثلث تشکیل نخواهد شد و حتی با علم بر اینکه بخشش خوب است؛ ولی قادر به انجامش نخواهیم بود.
شاید خیلی‌ها از ترس، حتی در مورد بخشش فکر هم نکنند. ترس از اینکه بعد از بخشش تکلیف خودشان چه می‌شود، اگر پس‌انداز یا مقداری از دارایی‌شان را ببخشند برای خودشان چیزی نمی‌ماند و ... درحالی‌که اگر تجربه کنند ایمان می‌آورند که چندین برابر آن جایگزین خواهد شد؛ حتی شاید شک کنند که از کجا قرار است جایگزین شود؟! من که منبع درآمدی ندارم! من که شغلی ندارم! ولی واقعاً از جاهایی می‌رسد که هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کردند و این همان جبرانی است که خداوند وعده داده است.
در مورد من همین اتفاق افتاد و خدا را هزاران بار شکر که دعوتی که برای ورود به لژیون سردار توسط خانم صبای عزیز از من شد را قبول کردم و به معنای واقعی برکت وارد زندگی‌مان شد و اتفاقاتی افتاد، چه از لحاظ مالی و چه معنوی که فکرش را نمی‌کردم...
ما در جمع سایر انسان‌ها به تکامل می‌رسیم، شاید ضلع تفکر کمی شخصی باشد؛ ولی ضلع آموزش و تجربه در تعامل با دیگران و در ادامه، کاستن غم آنها و بهتر کردن حالشان، مسیر را برای ما لذت‌بخش می‌کند. امیدوارم اگر قدمی برمی‌داریم آن‌قدر به دانایی رسیده باشیم که برای تفاخر یا مطرح‌شدن نباشد؛ چون باز به قول استاد سردار بوی گل اگر حقیقی باشد نیازی به بیانش نیست و از فاصلهٔ دور هم حس می‌شود.
در پایان امیدوارم بتوانیم روی صور پنهان خودمان شناخت پیدا کنیم، تفکرات نادرستمان و ترس‌های پشت آنها را بشناسیم، ماهیت خواسته‌هایمان را تشخیص دهیم و راه درست رسیدن به آنها را پیدا کنیم که "خواستهٔ توانگری در گرو بخشش و انفاق ماست"
از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید از همگی سپاسگذارم.

جلسه با حضور ۳۰ نفر از اعضا برگزار شد و در پایان جلسه مبلغ ۲/۳۸۰/۰۰۰ تومان به حساب زمین واریز گردید. 
خداوند به جان و مال شما برکت عطا نماید.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا طاهری شنبه 30 فروردین 1399 01:15 ب.ظ
عرض احترام خدمت تک تک اعضا محترم لژیون سردار.ممنون که تجربیات خودتونو در اختیار ما میگذارید.امیدوارم پیوستن به گروه پر از عشق شما عزیزان روزی همه بشود.خداوند قطعا به دل بزرگ وبخشنده شما عزیزان نظر خاصی دارد.خوشابحالتان.بزرگواریهایتان مقبول.
صغری همسفر یوسف شنبه 30 فروردین 1399 01:17 ق.ظ
خانم نسیم عزیز کمک راهنمای مهربان و نمونه خداوند به مال وجانتان برکت دهد و روزی ما نیز گرداند که از اعضای لژیون سردارباشیم و بلا ک نویسان خدا قوت
پوران همسفرعباس 1 جمعه 29 فروردین 1399 09:50 ب.ظ
خداقوت به همهء اعۻاء محترم لژیون سردار ؛خداقوت خدمت کمک راهنمای پرتلاش سرکارخانم نسبم عزیز ؛سپاسگزارم از صحبتهای جامع وکامل که فرمودید بسبارعالی بود ودرس گرفتم .
خداوتد به هرکسی اجازه خدمت وبخشش نمی دهد به شماعزیزان تبریک می گویم که خداوند واستاد سردار اجازه حۻور دراین لژیون رابه شما داده است .خداوند به حان ومالتان برکت دهد .
امیدوارم که خداوند واستاد سردار به من هم اجازه حۻور دراین لژیون با برکت بدهند .
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 29 فروردین 1399 05:05 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم نسیم عزیز بسیار از صحبتهای شما لذت بردم اینکه فرمودید همه پولی که ما داریم سهم خودمان نیست و باید به کسان دیگر برسد من هم واقعا به این موضوع اعتقاد دارم توفیق عضویت در لژیون سردار را نداشتم اما همان کمک های کوچکی که در گلریزان یا کمک به زمین و یا حتی سبد که داشتم همیشه بازتابش را در زندگی خودم چه مالی و چه معنوی دیدم.بسیار سپاسگزارم از اعضای لژیون سردار خداوند به مال همه شما برکت دهد و از کمکهای شما ممنون و سپاسگزار هستم به امید روزهای بهتر که باز همدیگر را در لژیون ببینیم و انرژی بگیریم.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
عزیزه۱۵ جمعه 29 فروردین 1399 12:36 ب.ظ
خداقوت خدمت اعضای مهربان وبخشنده لژیون سردار سپاس از استاد گرامی خانم نسیم خیلی برایم سخنانتان اموزنده بود وبردلم نشست امیدوارم عضو لژیون سردار شوم چون خواسته قلبیم است ممنون از انفاق عزیزان قبول باشه
نسرین.اسیستنت جمعه 29 فروردین 1399 12:24 ب.ظ
خدا قوت خدمت اعضای محترم و بخشنده لژیون سردار و تشکر از خانم نسیم عزیز برای صحبتهای خوب و سازنده در جهت تفکر و تجربه بخشش،که راهگشای بسیاری از کسانی خواهد بود که از ترس فقر خود را از لذت بخشش محروم میکنند.
با تشکر فراوان و آرزوی قبولی انفاق عزیزان در لژیون سردار.
با تشکر از گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات