روزه داری ؛ تمرین ترکیه و پالایش
پنجشنبه 28 فروردین 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
فضایل روزه: تقویت تقوا و پرهیزکاری، آرامش روان و جسم، عدم نفوذ شیطان، مساوات بین فقیر و غنی احیای فضائل اخلاقی وجود شب‌های قدر و تلاوت قرآن.با روزه‌داری روح و روان و قلب و دل و نیز جسم را آرامش داده و باعث سلامتی روح و تندرستی جسم می‌شود.




یا علیم
ماه رمضان ؛ 
برترین ماه سال ماه رمضان است.ماه رمضان در میان مسلمانان از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار و ماه سلوک روحی انسان است. رمضان به معنای شدت حرارت گرفته‌شده و به معنای سوزاندن هست.
آقای مهندس دژاکام می‌گوید: این ماه به نام رمضان نامیده شده است: زیرا براساس حدیثی از پیامبر (ص)؛ ماه رمضان گناهان را می‌سوزاند و این ماه در کتاب مختلف آسمانی ازجمله قرآن کریم، انجیل، تورات، سحف و زبور یاد ‌شده و تنها ماهی است که در قرآن ذکرشده است و خداوند جنگ را در این ماه حرام کرده است.
اتفاقات مهمی در این ماه رخ‌داده: ازجمله نزول قرآن در شب قدر برای هدایت انسان و دیگر ضربه خوردن و شهادت امام علی (ع) در این ماه (سفر هزار فرسنگی با قدم اول آغاز می‌شود؛ و من آن قدم را در ماه رمضان برداشتم اما هنوز خود خبر نداشتم)
شروع کنگره در ماه رمضان:
آقای مهندس دژاکام می‌گوید: من تقریباً در پانزدهم ماه رمضان تصمیم گرفتم حداقل به شیوه مصرف مواد خود سروسامان بدهم او می‌گوید: درسی که از ماه رمضان گرفتم این بود که حداقل توانستم مصرف و مقدار مواد را مرتب نمایم و از وضع خودآگاهی یابم. متد DST الگویی هست از ماه رمضان و خودش یک نوع روزه‌داری هست.
ما انواع روزه‌ها را داریم این هم روزه مواد (دارو) بود، همین شروع مصرف DST خود یک‌روزه داری هست، هر ۸ ساعت یک‌بار دارو مصرف می‌کنیم، یعنی ۸ ساعت طاقت می‌آوریم و مواد مصرف نمی‌کنیم.
آقای  مهندس می‌گوید: این روش یک آموزش هست، یک مسئله تزکیه و پالایش هست که در یک ماه ما تمرین می‌کنیم،می‌خواهیم مسئله سازندگی انجام دهیم سازندگی جسم، روان و جهان‌بینی.
_ماه مبارک رمضان آن‌قدر مهم است که در سوره بقره در مورد روزه‌داری اشاره‌شده است.
پیامبر می‌فرماید: اگر بندهٔ خداوند می‌دانست ماه رمضان چیست و چه برکاتی دارد دوست داشت تمام ماه سال ماه رمضان باشد.
_فضایل روزه:
تقویت تقوا و پرهیزکاری، آرامش روان و جسم، عدم نفوذ شیطان، مساوات بین فقیر و غنی احیای فضائل اخلاقی وجود شب‌های قدر و تلاوت قرآن.
با روزه‌داری روح و روان و قلب و دل و نیز جسم را آرامش داده و باعث سلامتی روح و تندرستی جسم می‌شود.
آقای مهندس در سی دی رمضان می‌فرماید: ماه رمضان یک پالایش به کبد می‌دهیم و به بدن که چربی اضافه بدن کم بشود و یک آسایش به معده، رگ‌ها، تمام چربی عروق و هزاران مسائل دیگر در بدنمان به خاطر مصرف بیش‌ازحد غذا اضافه انباشته‌شده که باید مصرف شود.
خداوند می‌فرماید: روزه از من است و پاداش آن را من می‌دهم وقتی انسان در این ماه روزه بگیرد: بر خداوند واجب است که همه گناهانش را ببخشد.
افطار دادن از دیدگاه اسلام سفارش شده است و در اتحاد و انسجام میان همه اقشار جامعه مؤثر است.
از آن زمان که کنگره ۶۰ بنا شد، همیشه یک مراسم خاص در ماه رمضان در کنگره داریم که در کلیه شعب بچه‌ها مراسم افطار دارند و یک حالت معنوی و روح‌بخش در کنگره هست.
آقای امین دژاکام می‌گوید: وقتی انسان‌ها با هم غذا می‌خورند به هم نزدیک‌تر می‌شوند وقتی کاری گروهی بانظم انجام شود لذت‌بخش خواهد بود؛ و هرچند آن کار سخت و دشوار باشد.
مانند این روزها که همه باهم در برابر کرونا مبارزه می‌کنیم و سعی داریم آن را از پا دربیاوریم، چون این کار و این مشکل همگانی است راحت‌تر می‌توان آن را تحمل کرد؛ مانند (درمان اعتیاد در کنگره) حالا اگر یک عده‌ای رعایت کنند و یک عده دیگر اهمیتی ندهند، هم برای خودشان مشکل‌ساز هستند و هم برای دیگران دردسرساز می‌شوند.
این نظم و نظام در کنگره در همه موارد برقرار هست و همه مطیع قوانین هستند و ماه رمضان یکی از آن مراسم‌هاست که با دستور و برنامه‌ریزی آقای دژاکام با اتحاد برپا و برگزار می‌شود.

نگارنده: همسفر مریم سرابندی لژیون شانزدهم
تهیه مطلب : همسفر سمیه احسانی و همسفر زهرا
ویراستاری : همسفر لیلا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سیده زهرالژیون 2 شنبه 30 فروردین 1399 10:03 ق.ظ
همسفرعزیز ازخواندن مقاله تان بسیار آموختم ولذت بردم.روزهای افطاری شعبه هیچگاه از ذهنم پاک نخواهدشد.روزهایی که مهندس هم در جمع ما شرکت میکردندو به شعبه می آمدند چه شوروحالی داشتیم.یادش بخیر.الهی آن روزها دوباره برگردند وبازدورهم دست به دست هم متحد
نسرین.اسیستنت جمعه 29 فروردین 1399 12:16 ق.ظ
خانم مریم عزیز به تک تک موارد در مورد مزایای روزه داری و ماه رمضان به خوبی اشاره نموده اید برکت نزول کلام الله و همینطور دریافت الهی درمان اعتیاد به جناب مهندس از یادآوری های بجای شما در مقاله تان بو سپاسگزارم
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 28 فروردین 1399 06:36 ب.ظ
خدا قوت خانم مریم بسیار عالی بیان نمودید و استفاده کردم امیدوارم خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
سمیه( لژیون شانزدهم) پنجشنبه 28 فروردین 1399 02:00 ب.ظ
خواهر عزیزم خانم مریم مقاله تان بسیار عالی بود
درست هست که ماه رمضان امسال ازلحاظ فیزیکی درکنار هم نیستیم اما دلهایمان بیشتر به یکدیگر نزدیک هست.
انشاالله خداوندتوفیق بندگی رادراین ماه نصیب همه مابکند.
پوران همسفرعباس 1 پنجشنبه 28 فروردین 1399 01:05 ب.ظ
خداقوت خانم مریم عزیز ؛بسیار عالی بود ؛بسیارعالی مفید بیان کردید .
خداقوت به گروه وبلاگ .
همسفر شمسیان پنجشنبه 28 فروردین 1399 11:32 ق.ظ
خدا قوت خانم مریم. ممنون بابت مقاله تان.
واقعا کار گروهی که با نظم انجام شود هر چند سخت باشد با لذت همراه است. سال گذشته هنگام افطاری دادن به همسفران شعبه با این که ما هم روزه بودیم، نه تنها خسته نمی شدیم بلکه گرسنگی را هم از یاد می بردیم و بارها وقتی به خانه برمی گشتیم، افطار می کردیم.من آن روزها متوجه شدم هیچ کاری به اندازه خدمت کردن به آدمی آرامش نمی دهد.
خدا قوت خدمت گروه وبلاگ
همسفر اکرم پنجشنبه 28 فروردین 1399 09:43 ق.ظ
خانم مریم عزیز، مقاله شما پر بار و آموزنده هست
امیدوارم موفق باشید و خداوند به قلمتان برکت بدهد .
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت.
عزیزه 15 پنجشنبه 28 فروردین 1399 08:17 ق.ظ
خداقوت خانم مریم عزیز ممنون از مقاله پرباروارزشمندتان استفاده کردم موفق باشید سپاس از وبلاگ نویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات