حرکت در مسیر درست برای رسیدن به اهداف
شنبه 23 فروردین 1399 ساعت 04:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سهیلا | ( نظرات )
نکته مهم این است که تنها پیدا کردن راهِ درست نمی‌تواند کمکی به ما بکند و مهم‌تر از هر چیزی، حرکت در مسیری است که انتخاب کرده‌ایم.
ما به همان میزان که حرکت می‌کنیم برداشت درستی هم از مسیر به دست می‌آوریم و این یک قانون است. اگر هدف منِ همسفر این است که رابطه‌ام با همسر و فرزندم بهتر شود، راهش مدام از طریق آموزش‌ها به من منتقل می‌شود؛ ولی آموزشِ بدون عمل و حرکت بی نتیجه می‌ماند. به قول آقای مهندس، باید خوداندیش باشیم و زمانی که حرکت درست را برای اصلاح خودمان شروع می‌کنیم، دنیا و انسان‌های اطرافمان تغییر می‌کنند.

به نام خالق هستی 

سلام دوستان معصومه هستم همسفر 
تنها انتی ایکس مسافرم شیشه
مدت ۱۳ ماه ۲۰ رو با راهنمایی آقای خانکی و خانم ترانه  به روش دی اس تی با داروی  اپیوم سفر کردیم .
در حال حاضر ۸ سال و ۵ ماه و ۲۸ روز آزاد و رها هستیم .
در ضمن مسافرم مصرف سیگار ندارند.

پیدا کردن راه درست در زندگی، برای رسیدن انسان به سعادت و خوشبختی، اهمیت بسزایی دارد که خوشبختانه در وادی هفتم با پیدا کردن مسیرهای درست در فراز و نشیب‌های زندگی به‌طور کامل آشنا شده‌ایم. 
وادی هشتم شامل دو موضوع است؛ اول حرکت کردن در مسیر درست و دوم، پیمان که بیشتر برداشت بنده از قسمت اول این وادی می‌باشد.
در ابتدای سال ۹۹ هستیم و شاید تا به امروز هدفهای زیادی در ذهنمان طرح کرده باشیم که جهان‌بینی و آموزش‌های کنگره ۶۰، با نشان دادن راه درست برای اکثریت ما، رسیدن به اهدافمان را سهل کرده باشد؛ مثلاً راه درست برای خوب شدن روابطمان با دیگران، راه برای محبت کردن، راه درست برای قضاوت نکردن و یا حتی پس انداز کردن و بهترین راه برای درمان اعتیاد؛ ولی نکته مهم این است که تنها پیدا کردن راهِ درست نمی‌تواند کمکی به ما بکند و مهم‌تر از هر چیزی، حرکت در مسیری است که انتخاب کرده‌ایم.
ما به همان میزان که حرکت می‌کنیم برداشت درستی هم از مسیر به دست می‌آوریم و این یک قانون است. اگر هدف منِ همسفر این است که رابطه‌ام با همسر و فرزندم بهتر شود، راهش مدام از طریق آموزش‌ها به من منتقل می‌شود؛ ولی آموزشِ بدون عمل و حرکت بی نتیجه می‌ماند. به قول آقای مهندس، باید خوداندیش باشیم و زمانی که حرکت درست را برای اصلاح خودمان شروع می‌کنیم، دنیا و انسان‌های اطرافمان تغییر می‌کنند.
من به شخصه این وادی را خیلی دوست دارم؛ چون وقتی می‌گوید: با حرکت است که راه نمایان می‌شود، واقعاً همین‌طور است. زمانی که وارد کنگره شدم، هدفم این شد که انسان بهتری باشم و با حرکت در مسیر کمک راهنمایی، خداوند این بستر را برای من فراهم کرد.
بارها در این مسیر از خودم خسته می‌شدم که چرا این حرف را زدم یا چرا این کار را کردم؛ پس من نمی‌توانم خوب باشم؛ ولی آقای مهندس می‌گویند: وقتی در مسیر درست حرکت می‌کنید، قطعاً بالا و پایین می‌شوید؛ ولی مهم این است که ناامید نشویم و ادامه بدهیم؛ چون دقیقاً در حرکت است که راههای جدیدی برای ما باز می‌شود.
در وادی از جبران خسارت یاد شده که در وهله اول باید جبران خسارت را از خودمان شروع کنیم. زمانی که ما خودمان را دوست نداشته باشیم، به جسم و روحمان هم اهمیت نمی‌دهیم. در این شرایط، آیا واقعاً می‌توانیم کار مفیدی برای خانواده و جامعه انجام بدهیم؟ 
پس باید از خودمان برای کم کاری هایی که کردیم عذرخواهی کنیم و حرکت در مسیر درست را از خودمان شروع کنیم؛ حتی یک حرکت کوچک که گاهی می‌تواند بازتاب خوبی در زندگی ما داشته باشد.
امیدوارم سال جدید، شروعی باشد برای حرکت‌های خوب و سازنده.

ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسیم دوشنبه 25 فروردین 1399 10:45 ق.ظ
خواهر خوبم استقامتت بسیار قابل تحسین است، امیدوارم تا همیشه موفق و سربلند باشی
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 25 فروردین 1399 01:49 ق.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم معصومه عزیز بسیار عالی به نکات مهم اشاره کردید واینکه جبران خسارت را از خودمان شروع کنیم و خودمان را دوست داشته باشیم برایم مفید بود امیدوارم بیشتر از پیش بتوانم کاربردی کنم. امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 24 فروردین 1399 03:14 ب.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای موفق ؛فعال وپرتلاش سرکار خانم معصومه عزیز ،شما همواره درصراط مستقیم وعمل سالم حرکت کرده اید که امروز بسیار موفق هستید وخدمتتان همواره بی ریا وبی توقع بوده است امیدوارم برکت خدوتتان به زندگیتان برگردد .
خداقوت به گروه وبلاگ .
عزیزه 15 یکشنبه 24 فروردین 1399 03:46 ق.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم معصومه عزیزممنون ازبرداشت خوبتان به نکات خوبی اشاره کردید سپاس از وبلاگ نویسان
طاهره لژیون دهم یکشنبه 24 فروردین 1399 01:27 ق.ظ
خدا قوت خدمت راهنمای گرانقدرم خانم معصومه عزیز
مثل همیشه از تک تک جملات شما درس گرفتم،نکات خیلی خوب و آموزنده ای رو در وادی هشتم عنوان نمودید،امیدوارم پایدار باشید و برکات این خدمتها همواره در زندگیتان جاری باشد
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 یکشنبه 24 فروردین 1399 01:18 ق.ظ
خاتم معصومه عزیز بسیار عالی بود به راستی که جبران خسارت رو باید اول از خودمان شروع کتیم
خدا قوت به وبلاگ نویسان
همسفرسکینه24 شنبه 23 فروردین 1399 09:40 ب.ظ
کمک راهنمای گرامی خانم معصومه،مقاله خوب و مفیدی بود.جبران خسارت را از خودمان شروع کنیم،خودمان را ببخشیم و دوست داشته باشیم.همان گونه که هستیم خودمان را بپذیریم و تغییر را از خود شروع کنیم قطعا روی دیگران نیز تاثیر گذار خواهیم بود.ممنون از نکات خوبی که اشاره کردید.
ممنون از الهام عزیزم و گروه وبلاگ.خدا قوت.
نسرین.اسیستنت شنبه 23 فروردین 1399 08:31 ب.ظ
خانم معصومه کمک راهنمای توانا و دوست داشتنی حال خوش شما و روی گشاده تان خبر از حرکت درست و سنجیده تان در مسی زندگی و کنگره است.هیچ مسیری بدون فراز و نشیب نیست زیرا ریشه ساخته شدن از سختی است.به خود مفتخر باشید که کنگره نیز به شما افتخار میکند.
عزیزان وبلاگ همواره در مسیر خدمت موفق باشید
سیده زهرالژیون 2 شنبه 23 فروردین 1399 07:59 ب.ظ
خانم معصومه عزیزم از برداشتتان بهره بردم .میخاهم ناامیدنشوم و به حرکتم ادامه دهم .بله این راه بالاوپایین دارد مانع دارد.باید آموزش بگیرم و تزکیه وپالایش.سرعت گیر را مواظب باشم.
لیلا طاهری شنبه 23 فروردین 1399 07:43 ب.ظ
خانم معصومه عزیزم.خیلی خوب وادی رو توضیح دادید.واقعا به نکته مهمی اشاره کردید.باید اول خودمونو بشناسیم،دوست داشته باشیم واز خودمون جبران خسارت کنیم تا بتونیم به خسارتهای بعدی برسیم و بتونیم همه رو دوست داشته باشیم.سپاس فراوان از گروه وبلاگ.
همسفرسهیلا لژیون دهم شنبه 23 فروردین 1399 07:38 ب.ظ
خانم معصومه عزیز ،کمک راهنمای مهربان ،کلام نافذ شما مثل همیشه برام جذاب بود وتاثیر گذار .خدا راشکر میکنم وامیدوار هستم بتوانم با آموزش ها بتوانم تزکیه وپالایش داشته باشم وحرکت کنم تا به آنچه خواسته درونی ام هست برسم.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ شنبه 23 فروردین 1399 07:17 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای ارجمند خانم معصومه ممنوم بابت مطلب خوبتون امین گوی دعایتان هستم وامیدوارم من هم در این راه درست حرکت کنم که اخرش به خوبی تموم بشه وخداقوت به وبلاگ نویسان عزیز
صغری همسفر یوسف شنبه 23 فروردین 1399 05:58 ب.ظ
خانم معصمومه عزیز بسیار بهره بردیم خداقوت موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات