ظرفیت ،مسئولیت، قبله گم کردن ؛ مشارکت لژیون ششم
سه شنبه 19 فروردین 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر عاطفه | ( نظرات )
وقتی وارد کنگره شدم برای اینکه احساس مسئولیت کنم و خوب آموزش بگیرم، اول باید این را بپذیرم که هیچ‌چیز نمی‌دانم؛ حداقل راجع به درمان اعتیاد و خیلی از مشکلاتی که در زندگی شخصی خوددارم چیزی نمی‌دانم و اگر می‌دانستم این مشکلات برایم پیش نمی‌آمد و اگر هم پیش می‌آمد می‌توانستم آن را به‌راحتی حل کنم. پس وقتی نمی‌دانم باید ظرفم را خالی بکنم و گنجایشی برای آموزش بازکنم تا بتوانم اینجا خوب آموزش بگیرم. وقتی خوب آموزش گرفتم می‌توانم بفهمم مسئولیت یعنی چه و آن را به نحو احسن انجام دهم.

به نام قدرت مطلق الله 
سلام دوستان رویا هستم همسفر
دستور جلسه: ظرفیت، مسئولیت، قبله گم کردن
ریشه اصلی ظرافت از ظرف است، هر ظرفی دارای یک گنجایش محدود می‌باشد. مانند استکان که ظرفیتش مشخص است و اگر بیش از ظرفیت آن داخلش آب ریخته شود سرریز می‌شود.
هر جایگاهی دارای ظرفیت است؛ مثل کسی که مسئول آبدارخانه می‌شود، باید ظرفش اندازه آن باشد، اگر نبود حالش خراب‌شده و باعث اذیت دیگران می‌شود.
در هر جایگاهی که قرارگرفته‌ایم باید ظرفیت آن را داشته باشیم. ما باید ظرفیت خودمان را بادانش، آگاهی و تفکر بالا ببریم.
مسئولیت: ریشه‌ی مسئولیت از سؤال می‌آید یعنی کسی که مسئول است و باید پاسخ سؤال را هم بدهد. ریشه مسئول از پاسخگو بودن و جواب پرسش دادن می‌آید؛ مثل راهنما که مسئولیت لژیون را بر عهده دارد و در مقابل رهجو، راهنما پاسخ‌گو می‌باشد.
و در آخر اینکه در زندگی هر چیزی را که به ما داده‌اند باید ظرفیت آن را داشته باشیم و اگر نداشته باشیم یعنی هدف ما گم‌شده است و اینکه هر کس باید خودش تغییر کند، انسان دیگران را نمی‌تواند تغییر بدهد. باید نقطه تحمل خود را بالا ببریم و مسئولیتمان را به نحو احسن اجرا کنیم.

 سلام کبری هستم یک همسفر
اول باید ما ظرفیت خودمان را بالا ببریم اگر ظرفیت نداشته باشیم مسئولیتی که به ما داده می‌شود درست انجام نمی‌دهیم. ما باید مثل راهنماها که ظرفیتشان بالا است و مسئولیت سنگینی را قبول کردند و وظیفه خودشان می‌دانند چون منیت ندارند و این‌جور افراد هیچ‌وقت قبله را گم نمی‌کنند و می‌گویند کنگره به من خدمت کرده و من هم وظیفه‌دارم به دیگران کمک کنم و وظیفه من به‌نوعی این است که گوش به حرف راهنمایم بدم و یک مادر و همسر خوبی باشم

 سلام دوستان شهناز هستم یک همسفر
 در مورد دستور جلسه ظرفیت و مسئولیت و قبله گم کردن
ظرفیت یعنی یک ظرف تا چه اندازه‌ای گنجایش دارد. ما انسان‌ها نیز در مورد مسائل مختلف، عوامل و یا نیروهایی که در زندگی با آن‌ها سروکار داریم گنجایش مشخصی داریم. ظرفیت چه در انسان و چه در همه‌ی موجودات یعنی ظرف، میزان، اندازه و تحمل.
در انسان‌ها میزان ظرفیت به دانایی انسان بستگی دارد. هرچقدر دانایی‌فردی نسبت به مسئله‌ای بالاتر باشد نقطه تحمل آن فرد هم بالاتر می‌رود و اگر از خط قرمز نقطه عمل هرکسی بگذریم به آستانه آشوب می‌رسد و باعث تخریب می‌شود. هر انسانی تحملی دارد و بیش‌ازحد مجاز نمی‌توان به روح و روانش فشار آورد و از کوره در می‌رود. پس می‌شود گفت ظرفیت همان نقطه تحمل است.
 وقتی وارد کنگره شدم برای اینکه احساس مسئولیت کنم و خوب آموزش بگیرم، اول باید این را بپذیرم که هیچ‌چیز نمی‌دانم؛ حداقل راجع به درمان اعتیاد و خیلی از مشکلاتی که در زندگی شخصی خوددارم چیزی نمی‌دانم و اگر می‌دانستم این مشکلات برایم پیش نمی‌آمد و اگر هم پیش می‌آمد می‌توانستم آن را به‌راحتی حل کنم. پس وقتی نمی‌دانم باید ظرفم را خالی بکنم و گنجایشی برای آموزش بازکنم تا بتوانم اینجا خوب آموزش بگیرم. وقتی خوب آموزش گرفتم می‌توانم بفهمم مسئولیت یعنی چه و آن را به نحو احسن انجام دهم.
 قبله گم کردن یعنی از صراط مستقیم دور شدن؛ زمانی که من در صراط مستقیم باشم قبله‌ام را گم نمی‌کنم و جایگاهم را بالاتر ازآنچه هست نمی‌بینم که همان منیت است. اگر هر انسانی به آن مرحله درک و آگاهی ناب و دانایی که همراه با آموزش و تجربه باشد برسد امکان ندارد که نخواهد راه صراط مستقیم را برود.

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر
خدا را شاکرم که به بنده توفیق خدمت را عطا کرد تا در این لحظه‌ها که از فضای کنگره دور هستیم حال دلمان خوب شود.
انسان باید ظرفیت خود و دیگران را بداند. اول درون خود تجزیه‌وتحلیل می‌کند که چقدر نسبت به چیزی ظرفیت دارد و بعد آن را در محیط به اجرا درمی‌آورد. مثل ظرفیت محبت کردن و محبت دیدن و یا ببیند که چقدر می‌تواند مسئولیت‌پذیر باشد تا آن را اجرا کند.
به فرض مثال کسی که مسئولیت بچه‌ای را بر عهده می‌گیرد. تا چندساعتی از او مواظبت می‌کند و در عین نگهداری سهل‌انگاری نموده و برای کودک اتفاقی می‌افتد و این همان بی‌مسئولیتی می‌باشد که فرد مسئولیتی که پذیرفته را به‌خوبی انجام نداده است.
من کلمه قبله گم کردن را زیاد شنیده بودم. همیشه فکر می‌کردم به کسی که از راه دین منحرف‌شده می‌گویند که قبله‌اش را گم‌کرده ولی از وقتی‌که وارد کنگره شدم و سی‌دی‌های آقای مهندس را گوش می‌کنم، فهمیدم عبارت واقعی قبله گم کردن یعنی چه؛ یعنی اینکه طرف خودش را گم‌کرده و آقای مهندس هم به همه اعضای کنگره ۶۰ که خودشان را گم‌کرده‌اند آدرس خودشان را به خودشان می‌دهند که باعث شد همه آن افراد خودشان را پیدا کنند.
و در آخر از آقای مهندس به خاطر آموزش‌های عالی‌شان تشکر می‌کنم و همچنین از خانم عاطفه عزیز و خوبم.

سلام دوستان فرشته هستم یک همسفر
در طبیعت هر ماده‌ای مثل گیاهان و جانوران و انسان‌ها دارای ظرفیت‌های گوناگونی هستند که بر مبنای ظرفیتی که دارند تقسیم می‌شوند.
 گازها دارای یک ظرفیت مشخص هستند؛ بعضی گازها مایع حیات و بعضی گازها کشنده هستند. گیاهان هم همین‌طور است؛ هر گیاه یک ظرفیت دارد یعنی نمی‌تواند یک گیاه یک‌دفعه بشود درخت مو.
جانواران هم هرکدام یک ظرفیتی دارند و یک پتانسیلی دارند که باهم متفاوت هستند. اطلاعات و آگاهی یک شیر با یک موش متفاوت است.
مطلب جالب اینکه تمام خواصی که جامدات، نباتات و حیوانات دارند در موجودی بنام انسان جمع شده است و این شاهکار و شگفت‌انگیزی خلقت است.
ظرفیت چیزی است که ذره‌ذره در انسان ایجاد می‌شود و باید ذره‌ذره ظرفیت را بالا برد با علم و دانش، با آگاهی، باتجربه و با تفکر. یک‌مرتبه نمی‌توان ظرفیت را بالا برد، باید به‌صورت تدریجی باشد و وقتی ظرفیت بالا رفت در این زمان شخص مسئولیت می‌پذیرد.
 مسئول به معنی رئیس است یعنی یکسری وظایف را باید انجام دهد و جوابگو باشد یعنی وقتی ظرفیت رفت بالا، پذیرش هم بالا می‌رود.
در کنگره ایجنت و مرزبان مسئول هستند. راهنما مسئول لژیون است و باید پاسخگو باشد. رهجو در مقابل استادش مسئول است و هرکسی بر مبنای ظرفیتش مسئولیت می‌پذیرد و اگر مسئولیتی را به شخصی بسپاریم که ظرفیت ندارد، باعث ایجاد تخریب در شخص می‌شود و قبله‌اش گم می‌شود.
قبله گم کردن یعنی چه؟
ما مسلمانان به‌طرف قبله که خانه خداوند است نماز می‌خوانیم و کسی که قبله را گم کند کسی است که هدفش را گم‌کرده باشد و انسان به‌جایی می‌رسد که معبود خودش را فراموش و گم می‌کند و برای معبودش ارزشی نمی‌گذارد و به خدای خویش ناسپاسی کرده و پیمانی را که با خداوند بسته به باد فراموشی می‌سپارد و در مسیر دیگری می‌رود و معبود خود را از دست می‌دهد.
و درنهایت به این نکته می‌رسیم که هر موجودی بر اساس ظرفیتش پذیرش می‌شود وبر مبنای پذیرش به او مسئولیت داده می‌شود که اگر غیرازاین باشد قبله را گم می‌کند

ویراستاری : همسفر مرضیه
.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 21 فروردین 1399 11:16 ب.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۶بسیار عالی بیان نمودید و از مشارکت‌های خوبتون انرژی گرفتم خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر اکرم پنجشنبه 21 فروردین 1399 12:15 ب.ظ
دوستان عزیزم ،از مشارکت های آموزنده شما ممنونم
خانم عاطفه عزیز،برای زحماتی که می کشید سپاس و امیدوارم همیشه موفق باشید.
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت
همسفر شمسیان چهارشنبه 20 فروردین 1399 06:38 ب.ظ
ممنونم که در امر وبلاگ ما را یاری مینمایید. از تک تک شما عزیزان سپاسگزارم.
خدا قوت خدمت خانم عطفه عزیز.
همسفر سکینه24 چهارشنبه 20 فروردین 1399 12:47 ب.ظ
ممنون بابت مشارکت دوستان عزیز در لژیون ششم.ان شاالله با بالارفتن دانایی،آماده پذیرش مسئولیت و جایگاههای بالاتر شویم.
گروه وبلاگ و خانم مرضیه عزیز خدا قوت.
همسفر سکینه24 چهارشنبه 20 فروردین 1399 01:18 ق.ظ
ممنون بابت مشارکت دوستان عزیز در لژیون ششم.ان شاالله با بالارفتن دانایی،آماده پذیرش مسئولیت و جایگاههای بالاتر شویم.
گروه وبلاگ و خانم مرضیه عزیز خدا قوت.
لیلا طاهری سه شنبه 19 فروردین 1399 11:04 ب.ظ
همسفران گرامی لژیون ششم.خدا قوت به شما.و راهنمای محترمتون.بخوبی در مورد دستور جلسه صحبت کردید.باآرزوی موفقیت روزافزون شما عزیزان.ممنون گروه وبلاگ.
عزیزه ۱۵ سه شنبه 19 فروردین 1399 10:16 ب.ظ
خداقوت خدمت همه ی همسفران لژیون ششم خیای عالی وجامع مشارکت کردید ممنونمتشکر از گروه وبلاگ نویسان انشالله خیر وبرکت این خدمت به زندگیشان برگردد
همسفر نجیمه سه شنبه 19 فروردین 1399 07:27 ب.ظ
سلام و خداقوت به خانمهای عزیز خانم لیلا خانم کبری خانم شهناز خانم فرشته خانم رویا مشارکتهاتون و برداشتهاتون خیلی خوب و شیوا بود خدا قوت ویژه به کمک راهنمای فرشته نازینین خانم عاطفه عزیز ان شاءالله تو زندگیتون موفق و سربلند باشید
همسفر لیلا از لژیون شش سه شنبه 19 فروردین 1399 03:02 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت دوستان عزیزم در لژیون و خانم عاطفه عزی بابت آموزشهای خوب و جامعشون عالی بود عزیزان
عاطفه سه شنبه 19 فروردین 1399 01:50 ب.ظ
همسفران عزیز لژیون ششم بسیار عالی بود .
همیشه تو لژیون از مشارکتهای زیبای شما استفاده میکنم و اینجا هم با خواندنشان نهایت استفاده را بردم و آموزش گرفتم .
ممنون از مشارکتتان
نسرین.اسیستنت سه شنبه 19 فروردین 1399 12:27 ب.ظ
همسفران لژیون ۶ مشارکتهای خوب شما در باب دستورجلسه نشانه درک عمیقتان از ظرفیت و مسولیت و قبله گم کردن هست.
در مشارکتها به نکات مهمی از جمله رابطه ظرفیت با نقطه تحمل وقبله همان خداست که هدف نهایی ماست و باید همواره در مسولیتهایمان به یاد خدا باشیمتا صراط مستقیم و قبله دلهایمان گم نشود.اشاره نموده اید بسیار سپاسگزارم.
گروه وبلاگ خداقوت
سیده زهرالژیون 2 سه شنبه 19 فروردین 1399 10:01 ق.ظ
عزیزان لژیون ششم ممنون ازمشارکتهای زیباییتان.آموختم که برای شناخت ظرفم به درونم مراجعه کنم.قبله ام که خدایم هست رافراموش نکنم پیمانم رامحکم کنم.برای بالابردن ظرفم از کارهای کوچک وساده شروع کنم.و نکات بسیار دیگر.ممنون عالی بود.خداقوت به همه
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic