خدمت خالصانه ؛ وسیع تر شدن ظرف وجودی
دوشنبه 18 فروردین 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )
وقتی مسئولیتی را می‌خواهیم قبول کنیم باید ببینیم آمادگی و توانایی انجام آن را داریم؟ مهارت و آموزش لازم را دیده‌ایم؟ دوست داریم این خدمت را انجام دهیم؟ چون داشتن خواسته در فرد، وقتی واقعی و بر اساس علاقه و حس قلبی فرد باشد بهترین نتیجه و بهترین راندمان را خواهد داشت. کسی که عشق خدمت را داشته باشد انجام آن کار برایش لذت‌بخش خواهد بود و هم می‌تواند به خودش و هم به دیگران فواید زیادی را برساند و با خدمتهای خالصانه روز به روز ظرف وجودی اش  پاک تر و وسیعتر می شود و آماده دریافت نعمتها و مسئولیت‌هایی که هم سعادت دنیا را در پی داشته باشد هم سعادت آخرت.

«بسم‌الله الرحمن الرحیم»

ظرفیت چیزی جز دانایی نیست و این ظرفیت در تمام انسان‌ها متفاوت است و هر انسانی بر اساس دانایی که کسب کرده می‌تواند ظرفیت خودش را نشان دهد. دادن یکسری اختیارات و یا قرار گرفتن در جایگاهی باید بر اساس قابلیت‌ها و توانایی فرد صورت بگیرد. در کنگره داشتن جایگاه به‌تنهایی مهم نیست. شاید خیلی وقت‌ها این‌طور فکر کنیم داشتن یک جایگاه برای ما آرامش، خوشی و یا یکسری امکانات را فراهم می‌کند؛ اما این یک تفکر اشتباه است که هرقدر جایگاه ما بالاتر باشد آرامش بیشتری نصیبمان خواهد شد. 
در اینجا باید به یک نکته مهم توجه کنیم و آن اندازه است؛ یعنی هر جایگاهی باید بر اساس ظرفیت وجودی فرد باشد؛ چون اگر ظرفیت لازم را نداشته باشد هم برای خود و هم اطرافیان ایجاد مشکل خواهد کرد.
وقتی مسئولیتی را می‌خواهیم قبول کنیم باید ببینیم آمادگی و توانایی انجام آن را داریم؟ مهارت و آموزش لازم را دیده‌ایم؟ دوست داریم این خدمت را انجام دهیم؟ چون داشتن خواسته در فرد، وقتی واقعی و بر اساس علاقه و حس قلبی فرد باشد بهترین نتیجه و بهترین راندمان را خواهد داشت. کسی که عشق خدمت را داشته باشد انجام آن کار برایش لذت‌بخش خواهد بود و هم می‌تواند به خودش و هم به دیگران فواید زیادی را برساند و با خدمتهای خالصانه روز به روز ظرف وجودی اش  پاک تر و وسیعتر می شود و آماده دریافت نعمتها و مسئولیت‌هایی که هم سعادت دنیا را در پی داشته باشد هم سعادت آخرت.
 بنابراین خواسته در وجود تمام انسان‌ها هست و این خواسته در نفس هر شخص است و معمولاً نفس را با خواسته‌های آن می‌شناسند. حال این خواسته‌ها می‌تواند معقول باشد یا غیرمعقول.
شخصی که در جهت خواسته معقول قدم برمی‌دارد، از این حرکت خود اعتمادبه‌نفس و انرژی خوبی می‌گیرد. داشتن حس خوب به نیت و نوع تفکر فرد بستگی دارد که با چه نیت خیری قدم برداشته؛ چون این عاملی برای تعیین مسیر او خواهد شد. قرار گرفتن در این مسیر باعث به تعادل رسیدن فرد و حتی سازندگی هم برای خود و خانواده خواهد شد.
حرکت در مسیر برآورده کردن خواسته معقول و خواسته غیرمعقول هر دو برای فرد ایجاد قدرت و اعتمادبه‌نفس خواهد کرد؛ اما این کجا و آن کجا! کسی که در جهت خواسته نامعقول حرکت می‌کند تعادل او از نوع تعادل ناپایدار و موقتی خواهد بود و یکی از نشانه‌های تعادل ناپایدار این است که با کوچک‌ترین انتقاد و حرفی به هم می‌ریزد و حالت تهاجمی به خود می‌گیرد و همیشه در فکر سرکوب کردن دیگران است و حس و حال خوبی ندارد.
کنگره ۶۰ یک جمعیت احیاء انسانی است و خدمتی که صورت می‌گیرد به این صورت است که نیاز به درمان انسان‌هایی که در اثر اعتیاد دردمند و ناتوان از کار و زندگی شده‌اند و اعتیادشان باعث مشکلات و سختی هم برای خود وهم برای خانواده‌هایشان شده و مدام در رنج و عذاب هستند را برآورده می‌کند؛ چون این گروه از افراد، زندگی‌شان از چرخه تعادل خارج‌شده و بنیان هر چیزی در کائنات با تعادل مفهوم پیدا خواهد کرد و این یک اصل مهم در هستی است. کنگره هم از این اصل استفاده می‌کند و راهنمایان و تمام کسانی که خدمت خالصانه را قبول کرده‌اند با دانشی که در این مسیر کسب کرده‌اند و انتقال آن به این افراد، به‌نوعی فقط راه و مسیر را نشان می‌دهند و شخص باید خودش راه را طی نماید تا درمان و تعادل در درون او صورت بگیرد. در حقیقت کنگره قوانین را آموزش می‌دهد؛ اما نحوه به کار بستن و اجرایی کردن قوانین با خود فرد است که بتواند با تفکر و دانشی که کسب کرده راه درست را تشخیص دهد.
خدمتی که در کنگره صورت می‌گیرد بر اساس برطرف کردن نیاز فرد مصرف‌کننده است، نیازی که فرد سال‌ها آرزوی آن را دارد که از دام اعتیاد رهایی یابد و کانون گرم خانواده را به دست بگیرد و با رسیدن به تعادل چه ازنظر جسمی و چه روحی آرامش را هدیه خود و خانواده گرداند. این انرژی که در مسیر این نوع خدمت به دست می‌آید از نوع انرژی پاک خواهد بود، انرژی ای که همیشه در جای‌جای کنگره می‌توان آن را حس کرد و از آن استفاده کرد؛ زیرا اگر این انرژی جریان نداشته باشد امکان درمان و حرکت برای فرد میسر نخواهد شد. کسی که نیازش برطرف می‌شود به حس خوب و حال خوش می‌رسد و اینجاست که می‌تواند پیوند محبت را بین خود و قدرت مطلق برقرار نماید.
کنگره به ما این اصل را آموزش داده که نیاز ما در دل دیگران است و نیاز دیگران در دل ما . وقتی این اصل در خدمت رعایت شود، از خدمتی که انجام خواهی داد هم حس و حال خوبی داری و انرژی خوبی را دریافت خواهی کرد و هم می‌توانی انتقال‌دهنده این انرژی به دیگران باشی؛ چون این نوع خدمت، خالصانه و عاشقانه است.
 نتیجه‌ای که از این سی دی گرفتم این بود که وقتی بخواهم خدمتی را قبول کنم و جایگاهی را به دست بیاورم ابتدا دانش و آگاهی لازم در مورد انجام آن کار را داشته باشم و ببینم واقعاً ظرفیت و توان جسمی و توانایی آن کار را دارم یا خیرو مسئله بعدی اینکه نیت و هدفم از انجام آن کار چیست؟ هدفم رسیدن به تعادل و به دست آوردن حس و حال خوب است یا خودنمایی و یا فقط به دست آوردن آن جایگاه ؟!
پس بهتر است قبل از قبول هر خدمتی کمی با خودم صداقت داشته باشم که این قبول مسئولیت، برای ارتقاء و پیشرفت من است و ظرفیت انجام آن کار را دارم یا اینکه باعث تخریب من می‌شود و به‌نوعی قبول مسئولیتِ خارج از توان، باعث انحراف و به‌نوعی قبله گم کردن خواهد شد.

نگارنده : همسفر ربابه
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 21 فروردین 1399 11:35 ب.ظ
خدا قوت خانم ربابه عزیز بسیار سپاسگزارم عالی بیان نمودید و امیدوارم همه بتوانیم با آموزشهای کنگره هر مسئولیتی که بر عهده ما میگذارند بتوانیم به نحو احسن اجرا کنیم و ظرفیت آن کار را داشته باشیم.امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
نوشین چهارشنبه 20 فروردین 1399 11:57 ق.ظ
سلام و درود
خانم ربابه من بیش از ده بار کامنت برای این مطلب گذاشتم اما متاسفانه ثبت نمیشه امیدوارم این دفعه ثبت بشه
بسیار عالی بود مطلب شما . امیدوارم لژیون پرباری را در ادامه داشته باشید .
همسفر نجیمه سه شنبه 19 فروردین 1399 08:24 ب.ظ
خداقوت خانم ربابه عزیز مطتلبتون عالی بود موفق باشی
مریم حسینی سه شنبه 19 فروردین 1399 02:42 ب.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان
خانم ربابه عزیز ممنون از بیان مطالب از لابه لای سی دی و چقد زیبا در مورد قبول مسئولیت همراه با عشق چقدر به خود ما کمک می کند .
برای شما که یکی از خدمتگزان خالص و با عشق کنگره هستید بهترینها را آرزومندم
عزیزه 15 سه شنبه 19 فروردین 1399 01:22 ب.ظ
خدا قوت خانم ربابه عزیز ممنون از مطالب ارزشمندتان بسیار دزس گرفتم من همیشه از دیدن شما ومشارکت هایتان انرژی میگیرم تبریک ب راهنمای شما بابت هنچین رهجویی سپاس از وبلاگ نویسان
فروغ کرمی سه شنبه 19 فروردین 1399 01:27 ق.ظ
خانم ربابه عزیز خدا قوت
لیلا طاهری سه شنبه 19 فروردین 1399 12:44 ق.ظ
خانم ربابه عزیزم بسیار عالی وکامل.خدا قوت به شما.
شما بخوبی نشان دادید که انرژی که از کنگره میگیرید را بخوبی به دیگران میدهید و بخوبی هم از پس خدمتتان در وبلاگ بر میایید واین نشانگر ظرفیت شما در مسولیت است.به امید موفقیت روز افزون شما.تشکر از گروه وبلاگ.
همسفر پروانه دوشنبه 18 فروردین 1399 08:57 ب.ظ
ربابه جان عالی بود خدا قوت ممنون از خدمات شما در وبلاگ
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 18 فروردین 1399 07:56 ب.ظ
خداقوت خانم ربابه عزیز بسیار عالی ومفید بود استفاده کردم
خداقوت به گروه وبلاگ .
سیده زهرالژیون 2 دوشنبه 18 فروردین 1399 02:54 ب.ظ
احسنت خانم ربابه واقعا از نگارش چنین مقاله و بهم وصل کردن چندین مطلب در سی دیهای مختلف در بعد جهان بینی بسیار لذت بردم و درس گرفتم.صداقت باخود.عشق به خدمت .نیت را خالص کردن .و بسیاری نکات اموزنده دیگر .خداقوت به راهنمای گرامی شما.گروه وبلاگ ممنون از خدمت چراغ خاموشتان.اجرتان باقدرت مطلق ونیروهای امن الهی.
نسرین.اسیستنت دوشنبه 18 فروردین 1399 02:26 ب.ظ
هزاران آفرین برشما باد خانم ربابه عزیز چقدر موشکافانه خدمت مناسب با ظرفیت و دانایی هر شخصی را بیان نموده اید شخصی که با امنای رهایی به کنگره میآید و به حال خوش میرسد وبا کسب دانایی طالب خدمت میشود وچگونه از خدمت انرژی پاک که باعث تعادل پایدار اوست دریافت میکند چندین سی دی جهان بینی را به میدان ظرفیت و مسولیت کشیده اید تا بهم پیوستگی آموزشهای کنگره بیش از پیش نمایان شود احسنت بر شما و راهنمای شما واقعا لذت بردم.
گروه وبلاگ پرچم بالای شعبه را مدیون زحمات بی دریغ شماییم.دست مریزاد
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic