برداشت از سی دی ظرفیت مسئولیت قبله گم کردن
یکشنبه 17 فروردین 1399 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
خیلی از چیزهایی که ما نداریم، شاید هنوز ظرفیت لازم در ما ایجاد نشده است و خداوند صلاح ندانسته که در این زمان آن نعمت را به ما بدهد و ما باید همیشه به خداوند باور و ایمان داشته باشیم و مطمئن باشیم که هر آنچه به صلاح ماست را در بهترین زمان در اختیار ما قرار خواهد داد.


به نام حدا 

سلام دوستان مهدیه هستم یک همسفر
در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که توفیق گوش دادن به سی دی ظرفیت، مسئولیت (قبله گم کردن) را روزی من قرار داد و از گروه وبلاگ سپاسگزارم که این خدمت را به من واگذار کردند.
آقای مهندس در این سی دی می‌فرمایند که برای انجام هر کاری انسان باید ظرفیت آن را داشته باشد و داستان زیبایی را بیان کردند که یک مرد خارکن از حضرت موسی خواست، از خداوند بخواهد که به او تیشه‌ای بدهد که مجبور نباشد با دست خارها را بکَند. حضرت موسی از خداوند خواست و خداوند هم بعد از چند بار اصرار، خواسته وی را اجابت کرد و به خارکن تیشه داد.
فردای آن روز حضرت موسی دید که خارکن را دستگیر کرده‌اند و پس از پرس‌وجو متوجه شد که وقتی خارکن صاحب تیشه شده است، با آن تیشه یک نفر را به قتل رسانده است.
تو را تیشه دادم که هیزم کَنی
ندادم که بنیاد مردم کَنی
با توجه به این داستان، خیلی از چیزهایی که ما نداریم، شاید هنوز ظرفیت لازم در ما ایجاد نشده است و خداوند صلاح ندانسته که در این زمان آن نعمت را به ما بدهد و ما باید همیشه به خداوند باور و ایمان داشته باشیم و مطمئن باشیم که هر آنچه به صلاح ماست را در بهترین زمان در اختیار ما قرار خواهد داد.
اگر ظرفیت ما با مسئولیتی که داریم یکسان باشد، حالت تعادل ایجاد می‌شود؛ در غیر این صورت باعث تخریب می‌شود.
برای مثال در کنگره به یک سفر اولی مسئولیت‌هایی مثل نگهبانی، مرزبانی و... واگذار نمی‌شود؛ زیرابه دلیل کافی نبودن آموزش‌ها، ظرفیت لازم در فرد ایجاد نشده است که بتواند در این جایگاه‌ها به‌خوبی خدمت کند و ممکن است به دلیل مسئولیتِ سنگین‌تر از ظرفیت، دچار منیت شود و قبله‌اش را گم کند، درواقع هدف خود را از خدمت گم کند.
برداشت من از این سی دی در زندگی‌ام این است که مسئولیت مهم و بزرگ همسفری را خداوند بر عهده من قرار داده و من باید وظیفه‌ای که به گردنم است را به‌خوبی انجام دهم تا مسافرم بهترین سفر را سپری کند. 
از خداوند می‌خواهم که ظرفیت این مسئولیت را به من بدهد که بتوانم سربلند از این مسئولیت بیرون بیایم.


تهیه مطلب : کمک راهنما همسفر مریم 
ویراستاری: همسفر فروغ

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 20 فروردین 1399 12:15 ق.ظ
خدا قوت خانم مهدیه بسیار برداشت خوبی بود استفاده کردم امیدوارم همه ما بتوانیم مسئولیت همسفری را به نحو احسن انجام بدهیم.امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
فروغ کرمی سه شنبه 19 فروردین 1399 01:32 ق.ظ
خسته نباشید خانم مهدیه عزیز مطلب زیبا و دل نشین بود
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 18 فروردین 1399 01:05 ب.ظ
خانم مهدیه خدا قوت
برداشت بسیار خوبی از سی دی بیان فرمودید.
این داستان بیانگر زندگی گذشته من بود که خیلی از خواسته را داشتم و خداوند صلاح اجابت آنها را به من نداد در آن لحظه خیلی خود خوریها داشتم ولی اکنون که به گذشته فکر میکنم خدا را شکر میکنم چون باعث تخریب من میشد چون ظرف وجودی من گنجایش آن خواسته را نداشت.
انشالله شما هم با مسئولیت همسفری که برعهده گرفتید پیروز میدان خواهید بود چون درک خوبی از این جایگاه گرفتید
همسفر زهرا از لژیون یکم دوشنبه 18 فروردین 1399 01:55 ق.ظ
خانم مهدیه ممنون از برداشت خوبتان که با ما به اشتراک گذاشتید ،قطعا ظرفیت شما بالا بوده که خداوند شما را در مسیر آموزشهای کنگره و نقش همسفری قرار داده ،انشاالله که ظرف وجودیتان لبریز از محبت شود و الهی در بهترین شرایط ممکن شاهد رهایی مسافرتان باشید ،آمین
ممنون از وبلاگ نویسان
همسفرسکینه24 دوشنبه 18 فروردین 1399 12:48 ق.ظ
خانم مهدیه ی عزیز، برداشت بسیار خوبی از سی دی ظرفیت و مسئولیت داشتید.خدا را شکر که به این دانایی رسیدید و وظایف و مسئولیتتان را شناختید.ان ان شالله همه ما به وظیفه همسفری مان اگاه شویم و در این جایگاه درست عمل کنیم.
گروه فعال وبلاگ خدا قوت.شاد و پیروز باشید
همسفر نجیمه یکشنبه 17 فروردین 1399 10:31 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم مهدیه عزیز
ان شاءالله با بالا بردن ظرفیت خودمون بتونیم مسولیتهای زیادی رو تجربه بکنیم و با قبول مسولیتهاست که می تونیم پله ها رو یکی یکی طی کنیم
نسرین.اسیستنت یکشنبه 17 فروردین 1399 09:38 ب.ظ
خانم مهدیه عزیز از برداشت خوب شما از سی دی ظرفیت و قبله گم کردن پیداست که به خوبی ودرستی پیگیر آموزشهای کنگره هستید درست گفته اید که اگر در زمان متاسب به ظرفیت لازم رسیده باشیم خداوند آنچه را که طالب هستیم عطایمان خواهد کرد.این دیدگاه انسان را از بسیاری حسهای متفی رها خواهد کرد.از شما سپاسگزارم.
از گروه وبلاگ بی نهایت متشکرم
همسفر نرگس لژیون چهارم یکشنبه 17 فروردین 1399 08:59 ب.ظ
خواهر لژیونی عزیزم خانم مهدیه خداقوت بهت میگم وممنون از نوشتهاتون
یکشنبه 17 فروردین 1399 04:35 ب.ظ
خانم مهدیه عزیز از برداشت خوبتان خیلی استفاده کردم خداقوت
سیده زهرالژیون 2 یکشنبه 17 فروردین 1399 03:53 ب.ظ
خانم مهدیه از مطلب وبرداشتتان لدت بردم.آفرین که طبق صحبتهای آقای مهندس درابتدا تقدیروتشکر کرده اید.برای دعایتان آمین میگویم.خداقوت
مریم کرمی یکشنبه 17 فروردین 1399 01:32 ب.ظ
مهدیه عزیزم ممنونم از برداشت خوبی که با ما به اشتراک گذاشتید. ان شاءالله با بالا بردن ظرفیت و دانایی ، مسئولیت های خود را به بهترین شکل به انجام برسانید .ودر مسیر تکامل به خوبی پیش بروید.موفق و موید باشید.
عزیزه 15 یکشنبه 17 فروردین 1399 12:55 ب.ظ
خانم مهدیه عزیز ممنونماز برداشت خوبمان من همیشه از شما انرژی می گیرم انشالله همه ی مااز مسئولیتهایی که دتریم سربلند بیرون بیاییم وقبله مان را گم نکنیم
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 17 فروردین 1399 11:39 ق.ظ
خداقوت خانم مهدیه عزیز ؛بسیارعالی بیان کردید وممنون از اینکه تکاتی که درمورد توۻیح دادید مفید بود .
من هم قبل ازاینکه بخواهم مسئولیتی راقبول کنم باید علم ان جایگاه را پیدا کنم ؛تا بتوانم موفق عمل کنم.
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفر شمسیان یکشنبه 17 فروردین 1399 10:44 ق.ظ
ممنون خانم مهدیه عزیز.
امیدوارم ظرفیت داشتن علم و آگاهی و معرفت در همه ما ایجاد شود تا خداوند به واسطه مهربانیش آنها را بر ما ببخشد تا خود و در ا امه خدای خود را بشناسیم و بازگردیم از همان جایی که انشعاب یافتیم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic