مشارکت مکتوب لژیون چهارم
یکشنبه 17 فروردین 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
مسئولیت در زندگی نقش بسیاری دارد. تا زمانی که مسئولیت کاری را به عهده نگیریم، نمی‌توانیم مشکلاتمان را حل کنیم و گره‌های زندگی خود را بازکنیم؛ ولی آنچه مهم است، این است که وقتی مسئولیتی را قبول می‌کنیم دانش و توانایی کامل نسبت به آن کار را داشته باشیم.


به نام قدرت مطلق الله

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر
برای انجام هر کاری باید با مفهوم این سه پارامتر؛ یعنی ظرفیت، مسئولیت و قبله گم کردن آشنا باشیم تا بتوانیم هر عملی را به‌خوبی انجام دهیم و ظرفیت و مسئولیت را باهم هماهنگ کنیم. به این معنا که مسئولیت ما به‌اندازه ظرفیت ما باشد تا تعادل برقرار باشد و باید تلاش کنیم تا ظرفیت خودمان را به بالاترین نقطه برسانیم. ظرفیت همان نقطه تحمل هر انسان است. ظرفیت در انسان‌ها متفاوت است و ما نباید به انسان‌ها بیشتر از ظرفیتشان فشار بیاوریم.
در مورد مسئولیت هم‌زمانی که ما آفریده شدیم، خداوند مسئولیت جسم و جان و شهر وجودی ما را به خودمان داد و ما باید بدانیم در مورد مسئولیتی که به ما داده‌شده است روزی از ما سؤال خواهد شد. ما می‌بایست از عهده کلیه مسئولیت‌های خود برآییم و باید مسئولیت‌پذیر باشیم. 
اگر ظرفیت ما نسبت به مسئولیتی که به عهده ما گذاشته‌شده است کمتر باشد، برای ما مشکل ایجاد خواهد شد و باعث به‌هم‌ریختگی در شهر درونی ما شده و واکنش‌های منفی و اشتباه از طرف ما را در پی خواهد داشت و باعث ناامیدی ما می‌شود و در آن صورت همه‌کس و همه‌چیز را مقصر می‌دانیم و این موضوع ممکن است باعث شود که ما هدف خود را گم کنیم که همان قبله گم کردن است.

سلام دوستان نرگس هستم یک همسفر
ظرفیت همان نقطه تحمل ما است. اگر مسئله‌ای بیشتر از نقطه تحمل ما باشد، از حالت تعادل خارج می‌شویم. ظرفیت ما انسان‌ها باهم فرق دارد که همان گنجایش فرد است. ظرفیت هر انسان به‌اندازه توان خود اوست و توان هر کس با دیگری متفاوت است و این در تمام سطوح وجود دارد.
ظرفیت دست خود فرد نیست و باید ذره‌ذره آن را بالا ببریم، چگونه؟ با بالا بردن علم و آگاهی و تجربه و آموزش می‌توانیم ظرفیت را بالابرده و به همان اندازه مسئولیت‌ها را قبول کنیم.
مسئولیت در زندگی نقش بسیاری دارد. تا زمانی که مسئولیت کاری را به عهده نگیریم، نمی‌توانیم مشکلاتمان را حل کنیم و گره‌های زندگی خود را بازکنیم؛ ولی آنچه مهم است، این است که وقتی مسئولیتی را قبول می‌کنیم دانش و توانایی کامل نسبت به آن کار را داشته باشیم. اگر دانایی نداشته باشیم نمی‌توانیم از سختی‌ها بگذریم و حرکت کنیم. هیچ‌وقت نباید مغرور شویم و به بیراهه برویم و از هدف خودمان دور شویم؛ یعنی همان گم کردن قبله. انسان می‌تواند با آموزش و خدمت به این امر مهم دست یابد.

سلام دوستان الهام هستم یک همسفر
در مورد دستور جلسه ظرفیت و مسئولیت و قبله گم کردن باید بگویم که مسئولیت هر فردی باید به‌اندازه ظرفیتش باشد. وقتی ما یک هسته خرما را می‌کاریم از آن طبق ظرفیتش توقع داریم که درخت خرما شود و بارِ مناسب بدهد.
طبق آموزشی که از کمک راهنمای خوبم خانم مریم گرفتم، مسئول بر وزن مفعول است؛ یعنی کسی که مورد سؤال قرار می‌گیرد.
اولین مسئولیتی که ما داریم در برابر جسم و شهر وجودی خودمان است. اگر بتوانیم در این مورد مسئول خوبی باشیم؛ پس می‌توانیم در برابر بقیه مسئولیت‌ها هم سربلند باشیم.
این دستور جلسه به من آموخت که باید دانایی خودم را بالا ببرم و جهان‌بینی خودم را بهتر کنم و به خودم کمک کنم تا به تعادل برسم.
بعضی از افراد ممکن است ظرفیت علم و دانایی را هم نداشته باشند و در ظرف آنها دانایی و اطلاعات بالا نگنجد. انسان باید برای هر چیزی اول ظرفیتش را بالا ببرد؛ یعنی همان تفکر، تجربه و آموزش و این‌گونه می‌شود ظرفیت و مسئولیت را توأم باهم داشت و قبله را گم نکرد.
با تشکر از گروه محترم وبلاگ برای فرصت مشارکتی که به من دادند.

سلام دوستان مهدیه هستم یک همسفر
ظرفیت نقطه تحمل ماست، اگر یک مسئله بیشتر از نقطه تحمل چیزی یا کسی باشد باعث می‌شود از تعادل خارج شود، برای مثال اگر به یک شیشه زیاد فشار بیاوریم می‌شکند؛ زیرا این فشار خارج از نقطه تحمل شیشه است.
مسئول؛ یعنی کسی که باید پاسخگو باشد؛ مثل منِ مادر که مسئول تربیت فرزندانم هستم و اگر خطایی انجام دهند من باید پاسخگو باشم.
اگر مسئولیتی که به من واگذار می‌شود با ظرفیت من یکسان باشد، تعادل ایجاد می‌شود، در غیر این صورت تخریب به وجود می‌آید و هم خودم و هم اطرافیانم آسیب می‌بینند. وقتی‌که ظرفیت من کمتر از مسئولیت من باشد قبله‌ام را گم می‌کنم؛ یعنی درواقع هدف خود را گم می‌کنم و دچار منیت می‌شوم.

تهیه مطلب : کمک راهنما محترم همسفر مریم
ویراستاری : همسفر فروغمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 20 فروردین 1399 12:38 ق.ظ
خدا قوت بسیار عالی بود استفاده کردم.امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
فروغ کرمی سه شنبه 19 فروردین 1399 01:31 ق.ظ
خدا قوت لژیون چهارم بسیار زیبا بود مطالبتان
همسفر شمسیان دوشنبه 18 فروردین 1399 05:50 ب.ظ
آری باید به اندازه ظرفیتمان مسئولیت بر عهده بگیریم تا بر خود و دیگران تخریب وارد نکنیم و تا زمانی که مسئولیتی را نپذیریم متوجه مشکلات نمی شویم و راه حلی برای آن پیدا نمی کنیم و ...از تک تک شما بابت مشارکت هایِ آموزنده تان متشکرم. با این که برای اولین بار با این دستور جلسات رو به رو می شوسد باید بگویم عالی هستید. خدا قوت عزیزان.
همسفر رعنا دوشنبه 18 فروردین 1399 02:00 ب.ظ
عزیزان همسفر لزیون چهارم ممنون از ارائه مطالب خوب و پر فایده تان.موفق باشید.
عزیزان گروه وبلاگ خدا قوت.
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 18 فروردین 1399 12:55 ب.ظ
همسفران لژیون چهارم
مشارکت های شما خیلی خوب و عالی بود
کمک راهنمای محترم از شما هم بابا پرورش رهجویان دانا که به خوبی دستور جلسه را بیان فرمودند.
همسفر نجیمه دوشنبه 18 فروردین 1399 10:58 ق.ظ
سلام و خداقوت به عزیزان لژیون چهارم و خدمت کمک راهنمای بزرگوار خانم مریم
مطالبتون عالی بود موفق باشید
همسفر نرگس لژیون چهارم یکشنبه 17 فروردین 1399 08:55 ب.ظ
سلام و خداقوت به خواهر لژیونیهای عزیزم وراهنمای گلم ممنون ازمطالب بسیار آموزندتون
فاطمه یکشنبه 17 فروردین 1399 01:49 ب.ظ
سلام خواهرای عزیزم ممنون ازمطالب خوبتان خیلی استفاده کردیم
مریم کرمی یکشنبه 17 فروردین 1399 01:39 ب.ظ
خدا قوت به همه عزیزان، ممنونم از مشارکتهای خوبتان ان شاءالله بیشترین بهره را از این دستور جلسه داشته باشید پیروز و سربلند باشید.
عزیزه 15 یکشنبه 17 فروردین 1399 12:50 ب.ظ
خداقوت به همه ی همسفران لژیون چهارم مشارکتتان عالی واموزنده بود ممنونم وسپاس ب کمک راهنمای محترم خانم مریم بخاطر همچین رهجویایی
زهرا جدید ی یکشنبه 17 فروردین 1399 11:57 ق.ظ
خداقوت
همسفر مهدیه از لژیون ۴ یکشنبه 17 فروردین 1399 11:39 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت خواهرای عزیزم ممنون بابت برداشت خوبتون از دستور
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 17 فروردین 1399 11:33 ق.ظ
خداقوت به تک تک دوستان از لژیون چهارم وکمک راهنمای موفق سرکارخانم مریم عزیز ؛سپاس از مشارکتهای عزیزان بسیارعالی ومفید بود استفاده کردم .موفق باشید .
خداقوت به گروه وبلاگ .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic