مشارکت مکتوب لژیون سوم (مسئولیت، ظرفیت و قبله گم کردن)
شنبه 16 فروردین 1399 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

هر چی دانایی انسان بالاتر برود به همان میزان ظرفیتش در مسائل مختلف هم بالا می‌رود و این دانایی با آموزش همراه است.هرکسی برای انجام کاری باید ظرفیت آن را داشته باشد، ما باید جایگاه خودمان را بشناسیم و قانون و حدومرزها را رعایت کنیم و ظرفیت خودمان را بالا ببریم. 

به نام قدرت مطلق

مشارکت مکتوب در باب دستورجلسه مسئولیت، ظرفیت و قبله گم کردن:

سلام دوستان مژگان هستم همسفر مسعود

خدا را شکر می‌کنم که روزی من شد که فرموده‌های آقای مهندس را گوش کنم.

در ابتدا از آقای مهندس تشکر می‌کنم که راهنمایی‌هایشان فوق‌العاده دلسوزانه و پدرانه هست.

مسئولیت و ظرفیت یک رابطه مستقیم با همدیگر دارند که به هرکس با توجه به ظرفیتی که دارد مسئولیت داده می‌شود که اگر این‌طور نباشد همه‌چیز به هم می‌خورد و کسی مسئولیت خودش را درست انجام نمی‌دهد.

منظور از قبله گم کردن همان گم کردن هدف و معمولاً به شخصی گفته می‌شود که مغرور و خودش را از آن چیزی که هست بالاتر می‌بیند.

اگر روی این موضوع خیلی خوب دقت کنیم و تفکر کنیم می‌بینیم شاید چیزهایی که الآن نداریم حتماً یک صلاحی بوده و یا ما ظرفیتش را نداریم.

من از یک‌جهت دیگر که نگاه می‌کنم می‌بینم چقدر ما ظرفیتمان بالا بوده که مسئولیت همسفر بودن به ما واگذارشده و چقدر باید مراقب این مسئولیتی که خدا به ما سپرده باشیم و حواسمان باشد که خدایی نکرده کم نیاوریم و گله و شکایت نکنیم.

در جامعه یا همین کنگرهٔ خودمان اگر به کسی مسئولیتی بدهند که ظرفیت آن را نداشته باشد می‌تواند مشکلات خیلی زیادی را به وجود بیاورد.

از ته دل دعا می‌کنم، ان شاالله هر کس در هر جای دنیا که مسئولیتی دارد اول ظرفیتش را داشته باشد بعد وارد عمل بشود.

ممنون از همه شما عزیزان که مطالب من رو مطالعه کردید.

 

سلام دوستان مژگان هستم همسفر حسین

دستور جلسه این هفته ظرفیت، مسئولیت و قبله گم کردن است.

ما برای پذیرفتن مسئولیت، باید ظرفیتمان را بالابرده و به تعادل برسانیم و این به جزء با آموزش و با صبوری و عدم منیت، امکان‌پذیر نیست. همان‌طور که مهندس در دستور جلسه روز چهارشنبه می‌فرماید، تیشه دادم که هیزم برکن، نه اینکه ریشه مردم برکنی.

انشا الله در انجام مسئولیتمان به آن ظرفیت کامل برسیم تا بتوانیم مبدأ واقعی را تشخیص بدهیم و به‌سلامت به مقصد برسیم و قبله و یا راه اصلی و هدف خود را گم نکنیم.

 

سلام دوستان افسانه هستم همسفر

دستور جلسه (ظرفیت، مسئولیت، قبله گم کردن)

همهٔ ما انسان‌ها در زندگی دارای یک سری مسئولیت‌هایی هستیم؛ که خود من مسئولیت اداره خانه و تربیت فرزندم را به عهده‌دارم و قبل از کنگره فکر می‌کردم این وظایف را به نحو احسنت انجام می‌دهم.

وقتی وارد کنگره شدم اولین چیزی که آموختم تفکر بود و تفکر یکی از اضلاع مثلث دانایی است.

هر چی دانایی انسان بالاتر برود به همان میزان ظرفیتش در مسائل مختلف هم بالا می‌رود و این دانایی با آموزش همراه است.

در کنگره ما بعد از آموزش یک سری وظایفی را بر عهده می‌گیریم. مثل نگهبانی، مرزبانی، راهنما و ...

چون باید اول ظرفیتش را داشته باشی تا آن مسئولیت به تو داده شود. اگر ظرفیت نداشته باشی اول به خودت آسیب می‌زنی و بعد به دیگران. (که آقای مهندس در روز چهارشنبه خیلی قشنگ در مورد دستور جلسه توضیح دادند).

خدا را شکر می‌کنم که در کنگره 60 هستم و می‌توانم از این آموزش‌ها استفاده کنم و گره‌های تاریک وجودم را بشناسم و در جهت رفع آن‌ها اقدام کنم که بالاترینش منیت هست که باعث می‌شود انسان هدفش را گم کند و نداند که می‌خواهد چه‌کار کند.

 

سلام دوستان پروین هستم یک همسفر

سختی‌ها باعث رشد و تکامل ما می‌باشند هیچ‌چیز ساکن نیست این سختی‌ها هستند که ما را به حرکت درمی‌آورند وقتی آب زلال، راکد می‌ماند می‌گندد. ما انسان‌ها باید تلاش کنیم، آموزش بگیریم و بیندیشم که چگونه از موانع عبور کنیم، عبور از این سختی‌ها باعث می‌شود که ظرف وجودی خود را بزرگ کنیم هر کاری مزدی دارد اگر حرکت نکنیم هیچ تغییراتی انجام نمی‌شود. باید کارهای غیر خداپسندانه انجام ندهیم، گناه کردن در این دنیا نسیه نیست ما در همین دنیا بازتابش می‌گیریم؛ بنابراین حرکت در جهت ارزش‌ها و عبور از مشکلات باعث می‌شود که دانایی ما بالا برود و این یعنی ظرف وجودی ما بزرگ‌شده و ظرفیت در ما پدید آمده و آماده پذیرش مسئولیت هستیم و اما قبله گم کردن؛ همان‌طور که آقای مهندس فرمودند؛ یعنی هدفمند نبودن، یعنی بی‌مسئولیتی و ظرفیت نداشتند. درست است هرکسی برای انجام کاری باید ظرفیت آن را داشته باشد، ما باید جایگاه خودمان را بشناسیم و قانون و حدومرزها را رعایت کنیم و ظرفیت خودمان را با گرفتن آموزش ها بالا ببریم و از راهنمایی راهنمایمان استفاده کنیم آموزش‌ها را گوش دهیم و اجرایی کنیم.


سلام دوستان مرجان هستم یک همسفر

ما باید بدانیم که در هر زمینه‌ای اول باید خودمان بتوانیم به خودمان کمک کنیم تا حال خوبی داشته باشیم و در ما ظرفیت به وجود بیاید تا بتوانیم به دیگران کمک کنیم و مسئولیت آن را قبول کنیم دوم اینکه تا کسی از ما درخواست کمک نکرده و دست کمک به‌سوی ما دراز نکرده احتیاجی به کمک ما نیست یعنی مسئولیتی در قبال آن نداریم. درزمینهٔ قبول مسئولیت باید بدانیم که با توجه به توان و ظرفیت خودمان کاری را قبول کنیم باید با آموزش گرفتن دانایی خود را بالا ببریم تا ظرفیت لازم در ما پیدا شود و بتوانیم مسئولیت جایگاهی را که محول شده است را خوب انجام دهیم. اگر در کنگره به‌عنوان‌مثال به جایگاهی می رسیم، هم‌توان انجام آن را داشته باشیم و هم‌ظرفیت آن را داشته باشیم که با افراد مختلف چگونه رفتاری داشته باشیم و اینکه این مقام‌ها و جایگاه‌ها باعث ایجاد غرور و منیت در ما نشود.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فروغ کرمی سه شنبه 19 فروردین 1399 01:35 ق.ظ
خسته نباشید و خدا قوت به لژیون سوم تشکر از وبلاگ نویسان
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 19 فروردین 1399 12:29 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۳بسیار عالی بود واقعا لذت بردم مشارکتهای خوب رهجویان حاکی از آموزش خوب راهنما است که به خانم لیلا تبریک میگم بابت چنین رهجویانی امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر سکینه24 دوشنبه 18 فروردین 1399 01:17 ق.ظ
همسفران عزیز،عالی در باب دستور جلسه توضیح دادید.خدا قوت.
گروه وبلاگ خدا قوت
عزیزه 15 یکشنبه 17 فروردین 1399 01:05 ب.ظ
خداقوت خدمت همه همسفران لژیون سوم خیلی عالی بود استفاده کردم تشکر ازخانم لیلای عزیز بابت چنین رهجوهای تواناوممنون تزوبلاگ نویسان
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 17 فروردین 1399 12:15 ب.ظ
خداقوت به تک تک عزیزان ؛سپاس از مشارکتهای بسیار عالی ؛موفق باشید .
خداقوت خدمت کمک راهنمای موفق سرکار خانم لیلا
خداقوت به گروه وبلاگ .
نوشین یکشنبه 17 فروردین 1399 11:50 ق.ظ
سلام و درود
به همه ی عزیز ان خداقوت میگم
چه لزیون پر باری
امیدوارم که همگی بتوانیم ظرفیت خود را بالا ببریم تا بتوانیم مسئولیتها بیشتری را متقبل بشیم و جزوه خدمتگزاران باشیم .
عبادت به جز خدمت خلق نیست

همسفر مهدیه از لژیون ۴ یکشنبه 17 فروردین 1399 10:47 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت همسفران لژیون سوم ممنون بابت برداشت خوبتون از دستور جلسه ظرفیت مسئولیت قبله گم کردن وخسته نباشی به وبلاگ نویسان عزیز
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 یکشنبه 17 فروردین 1399 08:43 ق.ظ
خدا قوت به دوستان عزیز بسیار عالی بود
خدا قوت به وبلاگ نویسان
لیلا طاهری شنبه 16 فروردین 1399 09:43 ب.ظ
لژیون سوم.خدا قوت.از مشارکتها مشخص است که فرمانبردار راهنمای خوبتان هستید.براتون آروزی موفقیت روز افزون دارم.گروه وبلاگ متشکرم.
سلمازمرادیان لژیون۱۵ شادآباد شنبه 16 فروردین 1399 08:09 ب.ظ
ممنون از همه عزیزان که به خوبی این دستور جلسه بیان کردید قطعا زحمات خانم لیلا عزیز بوده که شما به این خوبی در مورد ظرفیت ومسولیت صحبت کردید واز وبلاک نویسان عزیز هم تشکر که زحمت میکشند
نسرین.اسیستنت شنبه 16 فروردین 1399 03:07 ب.ظ
همسفران خوب و تلاشگر لژیون ۳ از مشارکتهای خوبتان استفاده وافر بردم از شما متشکرم.
گروه وبلاگ خدا قوت
همسفر فاطمه لژیون سوم شنبه 16 فروردین 1399 11:36 ق.ظ
خداقوت به شما دوستان عزیزم. انشالله به آموزش گرفتم از راهنمای خوبمان ظرفیت را در خودمان بالا ببریم و نیزمسئولیت پذیر باشیم. خداقوت به وبلاگ نویسان عزیز
همسفرمریم لژیون سوم شنبه 16 فروردین 1399 10:21 ق.ظ
خدا قوت به تمام دوستان عزیزم که دستور جلسه را خوب درک کرده و ببان نمودید. باتشکر فراوان و خداقوت به گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات