چهارشنبه ها با سفیر عشق؛ ظرفیت، مسئولیت و قبله گم کردن
جمعه 15 فروردین 1399 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
انسان وقتی از تعادل خارج شود راه را از بیراهه تشخیص نمی‌دهد و به سمت تجملات و زیبایی‌های زودگذر گرایش پیدا می‌کند و اصولاً قبلهٔ خود را گم می‌کند. البته اگر با دقت به این موضوع نگاه کنیم متوجه می‌شویم که ظرفیت انسان‌ها نیز در این قضیه مهم است، ممکن است انسانی ظرفیت و کشش بعضی علوم و دانش را نداشته باشد و داشتن آگاهی و دانش زیاد او را به سمت تباهی و فساد بکشاند به‌واقع از نقطه تحمل پایینی برخوردار باشد.


به نام قدرت مطلق

برداشت از صحبت های آقای مهندس :


سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر
راجع به دستور جلسهٔ مسئولیت، ظرفیت و قبله گم کردن در روز چهارشنبه مورخ 99/1/14 باید بگویم که اولین بار است که با این دستور جلسه مواجه می‌شوم و کمتر از یک سال هست که در کنگره حضور دارم و خدا را شاکر هستم.
وقتی به این دستور جلسه فکر می‌کنم، این دستور جلسه تقریباً به مثلث جهالت مربوط هست؛ یعنی وقتی انسان قبله و راه خود را گم می‌کند به این معنی است که از آموزش کافی برخوردار نبوده و دچار منیت شده است و راه مستقیم را فراموش کرده و به سمت ضد ارزش‌ها روی آورده است و درواقع هدفش را گم‌کرده است.
 انسان وقتی از تعادل خارج شود راه را از بیراهه تشخیص نمی‌دهد و به سمت تجملات و زیبایی‌های زودگذر گرایش پیدا می‌کند و اصولاً قبلهٔ خود را گم می‌کند. البته اگر با دقت به این موضوع نگاه کنیم متوجه می‌شویم که ظرفیت انسان‌ها نیز در این قضیه مهم است، ممکن است انسانی ظرفیت و کشش بعضی علوم و دانش را نداشته باشد و داشتن آگاهی و دانش زیاد او را به سمت تباهی و فساد بکشاند به‌واقع از نقطه تحمل پایینی برخوردار باشد.
بعضاً دیده‌شده که افرادی به علت عدم ظرفیت لازم در خصوص اموری که به آن‌ها محول شده، قبلهٔ خود را گم‌کرده و به خود و اطرافیان تخریب‌هایی وارد کرده‌اند، مثل خارکنی که آقای مهندس در صحبت‌هایشان فرمودندکه: حضرت موسی روزی برای عبادت به کوه می‌رفتند که خارکنی را دیدند، آن خارکن به موسی گفت که برای من هم دعا کن که خداوند به من هم تیشه‌ای بدهد تا دستم آسیب نبیند، موسی این را به خداوند گفت و خداوند گفت به صلاح او نیست ولی موسی طی دو سه روز اصرار کرد و خداوند به آن مرد تیشه‌ای را داد، همان روز که موسی از کوه طور برمی‌گشت دید که گزمه‌ها آن مرد خارکن را دستگیر کرده و با خود می‌برند، جنازه‌ای هم‌روی زمین افتاده بود. وقتی ماجرا را پرسید گفتند که این مرد خارکن چون تیشه داشت تمامی خارهای منطقه خود را کنده بود و به منطقه خارکن دیگری تجاوز کرده بود و زمانی که آن خارکن به او اعتراض کرده بود او را با تیشه کشته بود. آن شخص کشش و ظرفیت داشتن تیشه را نداشت.

پس باید دانست که انسان با آموزش تدریجی و پله‌پله می‌تواند ظرفیت و مسئولیت‌پذیری خود را بالابرده تا راه مستقیم و قبلهٔ اصلی خود، که همان هدف است را پیدا کند.

 

تهیه مطلب:  همسفر معصومه 
ویراستاری : همسفر لیلا
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمریم لژیون سوم شنبه 16 فروردین 1399 11:25 ق.ظ
خانم فاطمه عزیزم بسیار عالی بیان کردید. من همیشه از وجود شما عشق میگیرم، بسیار همسفر مهربان و آرامی هستید و بدون شک لایق مراتب بالا و حتما ظرفیت آن را هم دارید. امیدوارم به زودی شما را در مراحل بالا ببینم. باتشکر از گروه محترم وبلاگ
شنبه 16 فروردین 1399 06:21 ق.ظ
ببخشید گفتم معصومه.خانم فاطمه عزیز.
لیلا طاهری شنبه 16 فروردین 1399 06:18 ق.ظ
خانم معصومه خدا قوت.با اینکه برای اولین بار در مورد دستور جلسه مشارکت میکنید اما مشخص است که بخوبی موضوع را درک کردید و خیلی برداشتتون خوب بود.حتما در ادامه موفق خواهید بود.سپاسگزارم گروه وبلاگ.
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 15 فروردین 1399 09:07 ب.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیزم بسیار برداشت جامع و کاملی از این دستور جلسه ارائه دادید واقعا به جا بود که آن داستان اقای مهندس را نوشتید واقعا تا من ظرفیت چیزی را نداشته باشم نباید به زور آن را طلب کنم امیدوارم با روش تدریجی بتوانم ظرفیت را در خودم به وجود آورم.
امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر شمسیان جمعه 15 فروردین 1399 03:35 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز، مطمئن باشید اگر همین گونه حرکت نمایید در آینده ای نزدیک از کمک راهنمایان موفق کنگره خواهید شد. در اندک زمانی کوتاه و برداشتی، عالی.
خدا قوت خدمت شما و کمک راهنمایتان.
پیرو صحبتهای شما که گفتید؛ آموزش ها باید تدریجی صورت گیرد تا بدین وسیله ظرفیت بالا رود و ...
آقای مهندس نیز در سی دی اتصال فرموده اند که همه چیز باید پله پله و آرام آرام صورت گیرد و طبق سلسله مراتب انجام گیرد و این سلسله مراتب در تمامی سطوح برای ما مهم است.
خدا قوت خدمت گروه وبلاگ
همسفر نجیمه جمعه 15 فروردین 1399 03:16 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز برداستتون از دستور جلسه بسیار عالی بود و شیوا بیان کردید خدمتتون پر برکت باشه
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 جمعه 15 فروردین 1399 01:08 ب.ظ
خواهر عزیزم بسیار مطلبتان عالی بود و لذت بردم امیدوارم همه انسان ها از نقطه تحمل بالایی برخوردار شوند.ان شالله شاهد رهاییتان باشم
پوران همسفرعباس 1 جمعه 15 فروردین 1399 11:52 ق.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز ؛بسیارعالی ومفید بود سپاس از مطلبی که ارائه دادید .
خداقوت به گروه وبلاگ .
همسفر فتانه لژیون ۱۵ جمعه 15 فروردین 1399 11:37 ق.ظ
خانم فاطمه عزیز و‌مهربانم بسیار عالی بود مطلب و‌برداشتتان از سخنان سفیر عشق و من همیشه از وجودتان استفاده کرده ام و در مقابل مسئولیت هایی که به شما در زمینه داوری در پارک طالقانی داده شد همیشه شاهد بودم که ظرفیت بالایی داشته اید و این نشان از دانایی درست شما و اینکه در مسیر درست قرار گرفته اید مطمعنن می باشد . برای شما همسفر مهربان آرزومندم که به زودی شاهد رهاییتان باشیم .

خداقوت خدمت وبلاگ نویسان عزیز
نسرین.اسیستنت جمعه 15 فروردین 1399 09:56 ق.ظ
خانم فاطمه عزیز از برداشت خوب و بجای شما از سخنان سفیر عشق بسیار لذت و استفاده بردم داشتن ظرفیت هر جایگاهی برای مسول آن جایگاه از لازمترین شرایط برای عدم تخریب است حتی برای مسول آن.این شرط لازم را تمامی آگاهان به مسیر و هدف زندگی در کره خاکی معتقد هستند.حضردت مولانا فرمود:
علم و دانش، منصب و جاه وقران(واحد پول ایران قدیم)
فتنه آرد در کف بد گوهران
امیدوارم خداوند قبل از هر جایگاهی ظرفیت آن را عطایمان کند.
از شما بسیار سپاسگزارم.
گروه وبلاگ خدا قوت
سیده زهرالژیون 2 جمعه 15 فروردین 1399 08:32 ق.ظ
خانم معصومه بسیارممنونم از خدمتتان.
تورا تیشه دادم که هیزم کنی ندادم که بنیاد مردم کنی
براستی چه رازی چه مفهوم وتلنگر و درسی دراین بیت شعر نهفته است که مهندس عزیزباخواندنش بغض کردند و اشکی ریختند..خداوندا به حق خوبان درگاهت ماراببخش.
خداقوت به همه
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات