ظرفیت ،مسئولیت، قبله گم کردن ؛ مشارکت همسفران لژیون دوم
پنجشنبه 14 فروردین 1399 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر نوشین | ( نظرات )
در جامعه چه افرادی فاقد دانایی لازم و ظرفیت لازم مسئولیتی را پذیرفته اند و اثرات آن چه خرابی هایی به بار آورده است ، و در بعضی از موارد فرد در این موضوع چنان غرق سرمستی است که از هدف اصلی خارج و به اصطلاح قبله را گم کرده است.


«به نام قدرت مطلق »

سلام دوستان الهه هستم همسفر  

وقتی گنجایش و ظرفیت نباشد فرد از حال تعادل خارج می شود و باعث تخریب خود و محیط پیرامون خود می شود که ما این موضوع را در اطرافیان خود و یا شاید در مواردی برای خودمان هم  بسیار دیده ایم .

در جامعه چه افرادی فاقد دانایی لازم و ظرفیت لازم مسئولیتی را پذیرفته اند و اثرات آن چه خرابی هایی به بار آورده است ، و در بعضی از موارد فرد در این موضوع چنان غرق سرمستی است که از هدف اصلی خارج و به اصطلاح قبله را گم کرده است . 

امیدوارم ظرف وجودی را بزرگ نماییم تا گنجایش مسئولیتها را داشته باشد و بتوانیم در ادامه به هدف مورد نظرمان برسیم و هیچگاه یادمان نرود که از کجا به کجا رسیده ایم تا قبله و یا همان هدف را گم نکنیم . 

سلام دوستان مینا هستم همسفر

در ابتدا خود کلمات را معنی می کنیم تا در ادامه به تعریفی درست و ربط آنها دست پیدا کنیم .
ظرفیت :اسم مصدر عربی از ریشه ظرف به معنای گنجایش وسع ،اندازه میزان تحمل.در جزوه جهانبینی ۲ به مفهوم مورد نظر کنگره در خصوص ظرفیت اشاره شده است که کمیت انرژی ومیزان زلالی اب کیفیت انرژی وابعاد وشکل استخر نمایان گر ظرفیت هر شخص میباشد که ارتباط مستقیم با دارایی دارد .درواقع ظرفیت بیشتر یعنی دانایی بیشتر وبالعکس.ازطرفی در وادی نهم به نقطه تحمل اشاره شده است که هرنیروی نقطه تحمل دارد که اگر از ان بگذریم به نقطه آشوب میرسیم .

مسولیت :اسم مصدر عربی سئل به معنای وظیفه،تکلیف ،رسالت پاسخگو بودن وعهده دار اعمال و رفتار در مواقع مسئول کسی است که مورد سوال قرار میگیرد .انسان به ذات مکلف ومسئول است و در واقع چون اختیار دارد مسئول اندیشه و گفتار و کردار خود میباشد.

قبله گم کردن؛قبله به معنایی جهت و مسیر حرکت میباشد در واقع اصطلاح قبله گم کردن به معنای جهت ومسیر گم کردن است و نتیجه ان هدف را گم کردن و نرسیدن به مقصود است .و انچه مورد نظر این دستور جلسه می باشد حالت سوم میباشد ،در واقع ظرفیت انسان  کمتر از مسئولیت هایش باشد نتیجه آن قبله گم کردن است.اگر مصداق این دستور جلسه را در کنگره جستجو کنیم به ما میگویند خدمت یعنی مسئولیت و با توجه به الویت بندی مطرح شده در دستور جلسه ابتدا ظرفیت وبعد مسولیت ،باید ابتدا ظرفیت و دانایی لازم را کسب کنیم وبعد خدمت در کنگره که به صورت داوطلبانه است را بپذیریم .برای بالا بردن ظرفیت تنها راه افزایش دانایی از طریق آموزش ،تجربه ،تفکر است درواقع نقطه تحمل خود در مواجه با نا ملایمات و سختی ها را در طول زمان و با تکرار منظم موضوع افزایش دهیم.می شود گفت ظرفیت انسان همان دانایی است که هرچه قدر بیشتر باشد ظرفیتش هم بزرگترمیشود و امکانات خداوند وهستی بی نهایت است.

نگارنده: همسفر نوشین 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 18 فروردین 1399 11:08 ب.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۲بسیار عالی بود از مشارکتهای خوبتون لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر فاطمه لژیون سوم شنبه 16 فروردین 1399 02:28 ب.ظ
خسته نباشید به شما دو عزیز. برداشتتون خیلی کامل و جامع بود. خداقوت به وبلاگ نویسان عزیز
عزیزه ۱۵ شنبه 16 فروردین 1399 10:21 ق.ظ
خداقوت خدمت شما رهجویان لژیون دوم خیلی خوب دستورجلسه را باز کردید بسیار اموزنده بود سپاس از خانم نوشین بابت چنین رهجوهایی
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 شنبه 16 فروردین 1399 09:45 ق.ظ
خدا قوت به هر دو عزیز برداشتتون عالی بود
خدا قوت به وبلاگ نویسان
پوران همسفرعباس 1 جمعه 15 فروردین 1399 12:45 ب.ظ
خداقوت وسپاس از مشارکتهای لژیون دوم وکمک راهنمای پرتلاش سرکار خانم نوشین ؛بسیارعالی درمورد ظرفیت ومسئولیت توۻیح دادید ،مفید بود استفاده کردم .
امیدوارم علم دانایی ودانایی موثر دردرمسیر حرکت کاربردی کتیم تا هرگاه به مسئولیت قبول کردیم دردرجه اول ظرفیت ان جایگاه را پیدا کنیم .
خداقوت با گروه وبلاگ .
همسفر فتانه لژیون ۱۵ جمعه 15 فروردین 1399 12:21 ب.ظ
خداقوت خدمت دو همسفر خانم الهه و مینا عزیز بخاطر مشارکت خوبتان ، برداشت من از خواندن مطلبتان این بود که اگر در مسیر درست قرار گرفتم در واقع آن مسیر دانایی های زیادی را به من می آموزد و مرا به سوی قبله ای درست هدایت می کند و اگر من در آن مسیر از دانایی خود استفاده نکنم و فقط مانند فردی باشم که فقط خوب از انچه اموختم سخن به میان می اورم ولی جامه عمل نمی پوشانم در واقع قبله خود را گم کرده و نتیجه ان می شود قبله گم کردن

خداقوت خدمت وبلاگ نویسان عزیز
نسرین.اسیستنت جمعه 15 فروردین 1399 10:00 ق.ظ
همسفران خوب لژیون دو به خوبی در مورد دستور جلسه مشارکت نموده اید تجربیات شما در مسیر آموزش می تواند راه گشای کسانی که طالب آموزش هستند باشد بسیار سپاسگزارم.
گروه وبلاگ خدا قوت
لیلا طاهری جمعه 15 فروردین 1399 12:47 ق.ظ
لژیون خانم نوشین خدا قوت.بسیار عالی.انشالله در مسیر درست درست باشید و در راهتان پیروز و موفق.تشکر از وبلاگ نویسان.
سیده زهرالژیون 2 جمعه 15 فروردین 1399 12:41 ق.ظ
دوستان عزیزم خداقوت ممنون از خدمتتان.پربرکت باشید و پایدار.
همسفر ربابه لژیون یکم پنجشنبه 14 فروردین 1399 08:09 ب.ظ
خدا قوت خدمت همسفران عزیز،بسیار عالی و آموزنده بود. موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر نجیمه پنجشنبه 14 فروردین 1399 06:50 ب.ظ
سلام و خداقوت به خدمت خانم الهه و مینا
برداشتتون عالی بود
خداقوت ویژه خدمت زحمتکشان گروه وبلاک نویس
فریبا از لژیون دوم پنجشنبه 14 فروردین 1399 06:32 ب.ظ
خدا قوت دوستان عزیزم
همسفر مهدیه از لژیون ۴ پنجشنبه 14 فروردین 1399 05:32 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم ها مینا والهه ممنون بابت مشارکت خوبتون درمورد دستور جلسه ظرفیت مسئولیت قبله گم کردن وخدا قوت خدمت وبلاگ نویسان عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic