دانایی؛ محکم ترین سپر در برابر خواسته های نامعقول
سه شنبه 12 فروردین 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
دوستان، قبل از اینکه با کنگره آشنا شوم چه درکی نامعقولی راجع به دانایی داشتم و چقدر این تعبیرم را باور داشتم که دانا؛ یعنی باسواد. دانا یعنی کسی که علم و تحصیلاتش خیلی زیاد است. دانا یعنی کسی که خوب حرف می‌زند و چون خودم انجیوهای زیادی را تجربه کرده بودم، خود را چه دانا می‌دانستم، غافل از اینکه در من جز غرور و ادعا هیچ‌چیز نبود؛ چون دانایی برای من خوب و درست تفهیم نشده بود تا اینکه وارد کنگره شدم.

به نام خداوند هفت‌آسمان
زبان را گشایم برای بیان
بیان از جهانی که بی‌انتهاست
جهانی که در دست لطف خداست
بود زندگی برگه امتحان
که در آن نویسی به هرروز آن
اگر مهلت امتحان شد تمام
مشخص شود بر توشان و مقام
به کنکور حق هرکه داناتر است
یقین رتبه‌اش خوب و بالاتر است

عرض ادب و احترام
در شروع کلامم می‌نویسم که احمقانه‌ترین کار این است که در مورد چیزی که نمی‌دانم طوری رفتار کنم که گویی همه‌چیز را می‌دانم.
دوستان، قبل از اینکه با کنگره آشنا شوم چه درکی نامعقولی راجع به دانایی داشتم و چقدر این تعبیرم را باور داشتم که دانا؛ یعنی باسواد. دانا یعنی کسی که علم و تحصیلاتش خیلی زیاد است. دانا یعنی کسی که خوب حرف می‌زند و چون خودم انجیوهای زیادی را تجربه کرده بودم، خود را چه دانا می‌دانستم، غافل از اینکه در من جز غرور و ادعا هیچ‌چیز نبود؛ چون دانایی برای من خوب و درست تفهیم نشده بود تا اینکه وارد کنگره شدم و بعد از مدتی متوجه شدم که فاطمه، دانایی این نیست که تو فکر می‌کنی!
این روزها که در بین شما اعضاء محترم کنگره هستم و سی‌دی‌ها را دنبال می‌کنم و به صحبت‌های راهنمای عزیزم که گوش فرا می‌دهم، از خودم سؤال می‌کنم؛‌ تو جهان را چگونه می‌دیدی؟‌ تعریفت از دانایی چه بود؟
از خود سؤال می‌کنم؛ ‌فاطمه با چه دید و انرژی جهان را می‌بینی؟ چگونه مدعی هستی؛ ولی بخشش را یاد نگرفتی، پذیرش را نیاموختی!
آیا دید تو نسبت به اطرافیانت دید خداگونه است؟ فاطمه دقت کردی تو با کسانی صمیمانه رفتار کردی و ارتباط گرفتی که به تو احترام گذاشتند و تو را قبول داشتند؟! آیا تو با کسی که کوچک‌ترین مخالفتی با نظر و عقاید تو داشت بازهم مهربانی می‌کردی؟ خیر، به‌هیچ‌وجه. من بیشتر دوست داشتم درک شوم تا اینکه درک کنم و هیچ‌وقت از هیچ موقعیتی راضی نبودم و فقط دیگران را باعث مشکلات خود می‌دانستم و همیشه انگشت اشاره‌ام به سمت طرف مقابلم بود؛ ولی در حال حاضر که دارم این دل نوشته را می‌نویسم، چقدر دیدِ من نسبت به اطرافیانم تغییر کرده است. دیگر فقط خود را مسبب و عامل کارها و اتفاقات روزمرگی خود می‌دانم.
چقدر سخنان آقای امین شیوا و دوست‌داشتنی است که می‌گویند:
ترس، ناامیدی و منیت، ابزارهایی هستند در اختیار نیروهای بازدارنده و قطب‌های منفی و نفس اماره، به جهت اینکه مانع از رشد و دانایی ما شوند؛ زیرا دانایی محکم‌ترین سپر در برابر تحقق خواسته‌های نامعقول است.
امیدوارم در این مسیری که هستم همیشه سه ضلع تفکر، تجربه و آموزش را سرلوحه زندگی‌ام قرار بدهم و خوب تفکر کنم که هیچ‌گاه ترسی نداشته باشم، هیچ‌گاه ناامید نباشم تا بتوانم تجربه‌های خوبی کسب کنم و برای اینکه همیشه در مسیر رشد و آموزش باشم هیچ منیتی نداشته باشم.
خدا را هزاران بار حمد و سپاس می‌گویم که مرا با کنگره آشنا کرد. در همین چند ماهی که در کنار راهنمایم کسب دانش می‌کنم، دیگر از هیچ‌کس و هیچ‌چیز گلایه‌ای ندارم. سعی می‌کنم همه را دوست داشته باشم؛ حتی آنهایی که مرا دوست ندارند و چقدر این تجربه برایم لذت‌بخش و شیرین است.
باشد که به لطف خداوند مهربان و آقای مهندس و راهنمای فهیم و عزیزم و دیگر اعضای کنگره، به این درک برسم که دوست داشتن، آخرین دلیل دانایی است.

نگارنده :همسفر فاطمه عبدی لژیون بیست و چهارم
تهیه و تنظیم : همسفر سکینه و همسفر شمسیان
ویراستاری : همسفر فروغ


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 16 فروردین 1399 04:22 ب.ظ
سلام متن شمابسیارهوشمندانه وتقریباکامل بود.گاهی اوقات فکرکردن ازهزاران سال عبادت بالاتراست.
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 جمعه 15 فروردین 1399 02:01 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز بسیار عالی بود من همیشه از صحبت های شما لذت میبرم
خدا قوت به وبلاگ نویسان
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 14 فروردین 1399 07:59 ب.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز دلنوشته عالی بود واقعا خوشحالم که در پی آموزش های کنگره به حال خوش رسیدید امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر حوریه چهارشنبه 13 فروردین 1399 11:52 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز بسیار تبریک عرض میکنم به شما بابت تغییرتان وحال خوبتان.
از مطلبتان بسیار لذت بردم و واقعا به حالتان غبطه خوردم،که اینقدر خوب هستید ومهربان.
همسفر زهرا از لژیون یکم چهارشنبه 13 فروردین 1399 11:52 ب.ظ
خانم فاطمه بسیار عالی بود ممنون از مطلب خوبتان ،انشاالله با دانایی هایی که کسب میکنید به رهایی و آرامش برسید ،موفق باشید
با تشکر از وبلاگ نویسان
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 13 فروردین 1399 09:27 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز؛درمورد داتایی ومثلث جهالت بسیار عالی توۻیح دادید که ما می توانیم با اموزش گرفتن وکاربردی کردن ان ؛دانایی را به دانایی موثر تبدیل کنیم .
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفر نجیمه چهارشنبه 13 فروردین 1399 12:27 ب.ظ
سلام و خداقوت به خانم فاطمه عزیز
خدارو شکر خداوند روزیمون قرار داد تا با کنگره آشنا بشیم و خدارو هزاران بار شکر که می تونیم از آموزشهای کنگره بهره ببریم ضعفهای شخصیتی و اخلاقیمون رو بشناسیم و با آموزشها و راهنماییهای خدمتگذاران دلسوز و خوب کنگره آنهارو برطرف کنیم خداوند به همشون عمر با برکت بده ان شاءالله
همسفر فتانه لژیون ۱۵ چهارشنبه 13 فروردین 1399 10:54 ق.ظ
خانم فاطمه عزیزم قلمتان بسیار زیبا است و‌من از خواندن مطلبتان لذت بردم و با اینکه چندماهی است وارد کنگره شدید در برخورد و هم کلام شدن با شما انرژی بسیار بالایی گرفتم و این برایم این پیام را داشت که شما چه زیبا در مسیر دانایی حرکت می کنید .

خداقوت خدمت وبلاگ نویسان عزیز و پر تلاش
همسفر سکینه24 چهارشنبه 13 فروردین 1399 03:00 ق.ظ
خانم فاطمه عزیزم،چه دل نوشته ی تاثیر گذاری،لذت بردم.شعری هم که انتخاب کردید عالی و در خور دستور جلسه بود.برایتان بالاترین جایگاه ها را از خداوند خواهانم.موفق باشید.
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز
عزیزه۱۵ سه شنبه 12 فروردین 1399 03:34 ب.ظ
خانه فاطمه عزیزم ممنون از دل نوشته زیبایتان احسنت به راهنمای گرانقدر خانم سکینه ب داشتن همچنین رهجویی خداوند ب قلم و حرکتتان برکت دهد سپاس از گروه وبلاگ
نسرین.اسیستنت سه شنبه 12 فروردین 1399 03:17 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز شما اولین قدم در بالاترین نقطه دانایی موثر را که عشق است به زیبایی برداشته اید مبارک باشد این شروع زیبایتان قطع یقین کسانی که مورد لطف خاص خداوند هستند در این مسیر قرار میگیرند و پیوند محبتشان با هستی آنان را به مقصود و معبود یکتای دل خواهد رسانید.
گروه وبلاگ بسیار ممنون بابت زحماتتون
فهیمه۱۸ سه شنبه 12 فروردین 1399 03:01 ب.ظ
خداقوت ودرودبه خواهرعزیزززم بسیاردلنوشته زیبا وعالیی بود بسیار لذت بردم و خوشحالم که انقدر درست وسریع درمسیر آموزشها قرار گرفتی وسعی درکاربردی کردن آن داریییی خداراشاکرم
امیدوااارم آرامش وموفقیتهای پی در پی ساکن قلب مهربونت بشه
همسفر شمسیان سه شنبه 12 فروردین 1399 01:39 ب.ظ
خیلی مایل بودم خانم عبدی از لژیون 24 را بشناسم، زیرا با توجه به این که لژیون 24 یک لژیون نو پایی است، برایم جالب بود که کدام رهجو اینقدر زود در راستایِ آموزش ها گام برداشته و پایِ مطالب وبلاگ نظر می گذارد. با دیدن چهره تان، به یادتان آوردم. شما یکی از نعمت هایِ بزرگ لژیون خانم سکینه و شعبه ما هستید. بسیار مهربان، متواضع، فرمانبردار، خوشرو و ... تبریک می گویم به شما و حرکت بسیار خوبتان.
آینده ای روشن همرا با آرامش برایتان آرزو دارم.
بابت دلنوشته شما که برگرفته از آموزشه هایِ کنگره است نیز سپاسگزارم.
لیلا طاهری سه شنبه 12 فروردین 1399 01:29 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز خدا قوت.با شعر زیبا و متفکرانه ای آغاز کردید.بسیار عالی.ومن خوشحالم که اینقدر قشنگ با آموزشهای کنگره ملموس شدید و به دنبال شناخت خود هستید.اصل دانایی همین است که اول بفهمیمم خودمان کجای کاریم.تبریک به کمک راهنمای خوب شما خانم سکینه.سپاس گروه وبلاگ.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic