برداشت از سی دی وادی هشتم (پیمان)
چهارشنبه 13 فروردین 1399 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
تا آن موقع نمی‌دانستم چه حُسنی دارد؛ اما کم‌کم متوجه شدم که یکسری از ضد ارزش‌هایم از من کنده شدند و خیری که راهنمای عزیزم به آن اشاره کردند به من رسید. شیطان را با گوشت و پوست‌واستخوانم دیدم که با چه لباسی آمده بود و بعد از پیمان رخت بربست!


به نام ایزد پاک


ابتدای کلام را مزین می‌کنم به حدیثی از امام محمدباقر، باشد که به برداشتم برکت دهد و مرا توفیق دهد.
«کسی که از خدا توفیق بخواهد و تلاش نکند، خود را مسخره کرده است.»
ناخودآگاه به این فکر افتادم که بستن پیمان در وادی هشتم توفیقی بود که در مسیر کنگره شامل حالم شده بود و من متوجه نبودم و با خود درگیر بودم که اصلاً پیمان ببندم یا نبندم؟!
مدام نیروهای منفی و بازدارنده، ترس، استرس و خشم از مسافرم، مانع حرکتم شده بود. این حدیث آن موقع ناجی من شد و مرا به تأمل واداشت و صحبت‌های شیرین راهنمایم در مورد پیمان و وادی هشتم که با حرکت راه نمایان می‌شود، برایم نقطه عطف و تفکر بود که مطمئن شوم با بستن این پیمان حتماً گیر و گره‌ای از کارهایم باز می‌شود. با گوش دادن به این سی دی مشتاق‌تر شدم.
به قول خانم صبا که اگر پیمان نبندیم حرکتمان آغاز نمی‌شود و من در این زمینه کنجکاو بودم که بدانم بستن آن، چه خیری برایم به ارمغان می‌آورد؟!
اولش خیلی متوجه نبودم؛ اما می‌دانستم که خوشحالم که برای خودم کاری کرده‌ام و از خودم جبران خسارت کردم. بین خود و درون خود مانده بودم که خدایا این دیگر چه راهی بود در مسیرم آمد! اصلاً چرا من؟ چرا به کنگره آمدم که حالا بخواهم در محضر خدا اشتباهاتم را عنوان کنم؟
این هم خود، حقه نفس بود!
 بالاخره با همهٔ راهنمایی‌ها و مشارکت‌ها و تفأل به کتاب 60 درجه حرکتی جدید برایم رقم خورد و گویی درهای رحمت خدا برایم گشوده شدند. داشتم امتحان می‌شدم و نمی‌دانستم!
متن زیبایی از کتاب برایم در ذهن تداعی می‌شد و خیلی مستقیم جوابم را گرفتم و از این بابت خدا را سپاسگزارم.
گوش دادن به این سی دی روحم را نوازش می‌داد و مرا از انجام کارهایی که از انجام ندادن آنها عاجز بودم بازداشت. تا آن موقع نمی‌دانستم چه حُسنی دارد؛ اما کم‌کم متوجه شدم که یکسری از ضد ارزش‌هایم از من کنده شدند و خیری که راهنمای عزیزم به آن اشاره کردند به من رسید. شیطان را با گوشت و پوست‌واستخوانم دیدم که با چه لباسی آمده بود و بعد از پیمان رخت بربست!
احساس سبک‌بالی داشتم. از خود رضایت داشتم که موفق به انجام پیمان شدم؛ هرچند هزینه گزافی بابت این موضوع دادم! البته شیطان همیشه در کمین است؛ اما من تلاشم را می‌کنم تا دسیسه‌هایش را ردیابی کنم تا کمتر آسیب ببینم.
از این سی دی آموختم که اگر دل جایگاه شیطان باشد، اثرات منفی آن، فکر و ذهنمان را احاطه می‌کند و هیچ اختیاری از خود نخواهیم داشت و اوست که بر ما حکومت می‌کند! اگر از روز ازل بر پیمان‌های خود استوار بمانیم، بر نفس خود پیروزیم و خداوند وعده‌اش حق است و اهل وفای به عهد و فرمان‌برداری اثرات مثبتی در ما به جا می‌گذارد.
این سی دی به من فهماند که با خودم چند چندم و چه مسیری را دنبال کنم بهتر است!
با توکل به خدا در مسیر درست قدم می‌نهم باشد که رستگار شوم و به خود و خداوند نزدیک‌تر شوم و یا به قول راهنمایم از خودم عبور کنم تا برسم به آنجا که باید؛ چراکه هر کس مالک خشم خود نباشد مالک عقل خود نیست. من نادان بودم و اسیر خشم و زبان خود و نیروهای منفی و ضد ارزش‌هایی چون قضاوت وغیبت و... و حالا با اطمینان می دانم که اگر بخواهم کسی را قضاوت کنم ابتدا باید با کفش‌های او راه بروم و عیوب خود را ببینم.
در آخر از خدای خود و از کنگره 60، از آقای مهندس بابت علوم به‌روزشان و قابل‌فهمشان و از راهنمای عزیزم سپاسگزارم و از وبلاگ نویسان شعبه نیز کمال تشکر را دارم.
امیدوارم این توفیق نصیب مشتاقان و همه عزیزان باشد و خیر کثیر آن را در زندگی خود احساس کنند.


نگارنده: همسفر خدیجه موگوئی لژیون یکم
تهیه و تنظیم: همسفر فریده
ویراستاری: همسفر الهاممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
عزیزه 15 شنبه 16 فروردین 1399 11:23 ب.ظ
خانم خدیجه عزیز خیلی تبریک میگویم پیمان بستنتان خداراشکر موفق باشید
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 15 فروردین 1399 02:43 ب.ظ
خدا قوت خانم خدیجه عزیز بسیار عالی بیان نمودید خیلی دلنشین بود و امیدوارم که من هم بتوانم روزی پیمان را ببندم وبه حال خوشی که شما الان دارید برسم به امید آنروز.امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
فهیمه۱۸ جمعه 15 فروردین 1399 07:04 ق.ظ
خداقوت خانم خدیجه مطالبتون عالی وبسیار دلنشین بود ممنونم امیدوارم درادامه مسیرتان همیشه موفق وپیروز باشید
همسفر بهناز جمعه 15 فروردین 1399 06:14 ق.ظ
خانم خدیجه عزیز خوش به سعادتتان انشاالله خداوند یاورتان باشد
تشکر از وبلاگ نویسان محترم
همسفر شمسیان پنجشنبه 14 فروردین 1399 01:37 ب.ظ
ممنون خانم خدیجه.
نام وادی هشتم برای من هم یادآور پیمانی است که بسته بودیم و دوباره تکرار نمودیم.
آنانی که این پیمان را بستند، یقینا به یادِ خاطره شیرین آن روز افتادن و حس هایی که تجربه نمودن.
خداوندا کمکم کن که هر لحظه به یاد داشته باشم نجواهایِ آن روزم را در محضر تو ، قبل از آن که قدم از قدمی بردارم.
سپاس از گروه وبلاگ
همسفر فتانه لژیون ۱۵ پنجشنبه 14 فروردین 1399 12:26 ب.ظ
خانم خدیجه عزیز به شما بخاطر این عمل زیبا که هدیه ای شیرین از سوی کنگره است تبریک می گویم ، من هم در پایان سالی که گذشت تصمیم بر بستن پیمان گرفتم و حتما بعد از پایان قرنطینه بخاطر ویروس کرونا تصمیمم را اجرایی می کنم .


خداقوت خدمت وبلاگ نویسان عزیز
مریم از لزیون یکم پنجشنبه 14 فروردین 1399 08:54 ق.ظ
خانم خدیجه عزیز بسیار عالی بیان کردید وبا خواندن مطلب شما بیشتر از گدشته مشتاق بستن پیمان شدم .امیدوارم که در تمام مراحل زندگیتان موفق باشید .خدا قوت به وبلاگ نویسان عزیز.
خدیجه باقری از لژیون اول پنجشنبه 14 فروردین 1399 07:51 ق.ظ
خانم خدیجه عزیز به شما تبریک می گویم که این توفیق روزیتان شده امیدوارم همیشه در پناه حق باشی از وبلاگ نویسان هم سپاسگزارم
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 14 فروردین 1399 12:29 ق.ظ
خانم خدیجه عزیز در واقع اجرای وادی۸دیادآور پیمان روز الست با پروردگار یکتایمان است روزی که اقرار کردیم ما بنده مطلق او باشیم امیدوارم این پیمان زیبا نقطه عطف پرواز شما به سمت نور باشد و مبارکتان باد این بندگی.
گروه وبلاگ خدا قوت
همسفر حوریه چهارشنبه 13 فروردین 1399 11:38 ب.ظ
خانم خدیجه عزیز،ممنون از بابت بیان حس وتجربه زیبا وآموزنده تان،امیدوارم همیشه در پناه الله باشید،ود همواره در صراط مستقیم باشید
ممنون از خدمتگزاران عزیز وبلاگ
همسفر زهرا از لژیون یکم چهارشنبه 13 فروردین 1399 11:38 ب.ظ
خانم خدیجه خداوند را سپاس که توفیق بستن پیمان نصیبتان شده و لذت آن را چشیدید ،انشاالله در ادامه مسیر موفق و پیروز باشید
با تشکر از وبلاگ نویسان
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 13 فروردین 1399 09:48 ب.ظ
خداقوت خانم خدیجه عزیز ؛یسیارعالی درمورد وادی هشتم وپیمان توۻیح دادید وهمین طور که تیتر وادی می گوید (باحرکت راه نمایان میشود )ماباحرکت درمسیر مستقیم به راههای خوبی درمسیراموزش برسیم .
خداقوت به گروه وبلاگ
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 13 فروردین 1399 09:48 ب.ظ
خداقوت خانم خدیجه عزیز ؛یسیارعالی درمورد وادی هشتم وپیمان توۻیح دادید وهمین طور که تیتر وادی می گوید (باحرکت راه نمایان میشود )ماباحرکت درمسیر مستقیم به راههای خوبی درمسیراموزش برسیم .
خداقوت به گروه وبلاگ
لیلا طاهری چهارشنبه 13 فروردین 1399 03:29 ب.ظ
خانم خدیجه عزیز.صحبتهای برآمده از دلتان به دلم نشست.خوشحالم که مسیر خود را پیدا کردید.این تنها شما نیستید،هر یک از ما بدنبال راهی هستیم که در مسیر شیطان نباشیم.و خدا را شکر که بهترین راه را که کنگره است برایمان باز شد.امیدوارم قدر دان باشیم.تشکر از گروه وبلاگ.
همسفر نجیمه چهارشنبه 13 فروردین 1399 01:07 ب.ظ
سلام خداقوت خانم خدیجه خدارو شکر شما اون حس زیبا رو درک کردید و پیمان روبستید بهتون تبریک می گم گام بزرگی رو برداشتید ان شاءالله من و بقیه کسانی که هنوز حس شیرین رها شدن و پیمان بستن رو تجربه نکردیم رو توفیقش پیدا بکنیم باید هر لحظه مراقب اعمالمون باشیم چون همون طور که شما هم گفتید شیطان هر لحظه در کمین ماست تا چیزی رو که بازحمت زیاد بدست آوردیم رو با به سمت ضد ارزشها کشیدنمون ازمون بگیره
خدا قوت به عزیزان وبلاگ نویس
مریم کرمی چهارشنبه 13 فروردین 1399 12:15 ب.ظ
خانم خدیجه عزیزم، چه قلم زیبایی دارید .لذت بردم .خاطرم هست که چقدر برای بستن پیمان مشتاق بودید و موانع زیادی بر سر راهتان بود. خواسته واقعی و قلبی شما راه را برایتان هموار کرد. امیدوارم بهترین های خداوند روزی شما باشد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic