دانایی و دانایی مؤثر و سواد ؛ مشارکت لژیون بیست و یکم
یکشنبه 10 فروردین 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
دانایی هیچ ارتباطی به سواد و مدرک ندارد. بسیار افرادی هستند که سواد در حد خواندن و نوشتن دارند ولی دارای خلق‌وخوی آرام و متین دانا و فهیم هستند و در سفر اعتیاد خود هم بسیار موفق بوده اند. همان‌طور که در کتاب هم اشاره ‌شده؛ دانایی به لباس پوشیدن و تمدن نیست، رفتار و کردار ما باید درست باشد.

«به نام قدرت مطلق الله»
سلام دوستان الهه هستم یک همسفر
 دانایی و دانایی مؤثر و سواد
گفته می‌شود که دانایی تنها مؤثر نمی‌باشد زمانی دانایی مؤثر می‌باشد که همراه با عمل و اراده باشد و دانایی همراه با توانایی کامل می‌شود و وقتی حرف از دانایی می‌شود این شعر کامل‌کننده این مطلب است
توانا بود هر که دانا بود
زدانش دل پیر برنا بود
یعنی ما برای کسب دانایی و دانش باید اراده و توانایی داشته باشیم و دانایی ابزار توانایی می‌باشد پس من برای درمان شدن و درراه و خط مستقیم بودن نیاز به دانایی دارم و بدون دانایی به مقصد که روشنایی می‌باشد نمی‌رسم و همان‌طور که آقای مهندس گفته‌اند انسان دانا گناه نمی‌کند و گناه نکردن یعنی در خط الهی بودن و دوری از ضد ارزش‌ها و با دانایی می‌توان به آرامش و آسایش رسید. همان‌طور که دانایی لازمه آرامش و آسایش هست و ما باید آن را کسب کنیم سواد نیز مهم می‌باشد سواد یعنی: این واژه به سطحی از خواندن و نوشتن که برای ارتباط کافی است گفته می‌شود یا سطحی که یک فرد بتواند مفهوم را بفهمد و اندیشه‌هایش را تا جایی که بتواند در آن جامعه سهیم باشد بیان کند. ما سوادهای گوناگونی راداریم مثل:
 سواد عاطفی: توانایی برقراری روابط عاطفی با خانواده و دوستان
سواد مالی: سواد بسیار مهمی است توانایی مدیریت مالی خانواده و دانستن روش‌های پس‌انداز و توازن دخل‌وخرج
سواد تربیتی: توانایی تربیت فرزندان به نحو شایسته
سواد انرژی: توانایی مدیریت صرف انرژی
و سوادهای دیگر و در کل همه این‌ها نیاز به اراده و خواسته دل دارد؛ که آیا می‌خواهیم دانا و توانا یا باسواد باشیم یا خیر.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر
امیدوارم سالی توأم با سلامتی و سرشار از خیر برکت برای همه‌ی عزیزان باشد.
(دانایی و دانایی مؤثر، سواد)
در ابتدا دانایی یعنی: تشخیص ماهیت خواسته‌های خودمان به شکل‌های مختلف.
حال دانایی با دانایی مؤثر چه تفاوتی دارد؟ دانایی مؤثر دانایی هست که ما اطلاعات و علم و آگاهی که داریم در مسیر درست بکار بگیریم.
 یک مثال؛ اینکه همه‌ی ما می‌دانیم که ضد ارزش‌ها ما را از صراط مستقیم دور می‌کند، بااین‌حال انجام می‌دهیم. پس دانایی ما دانایی مؤثر نبود.
در کتاب جهان‌بینی ۱، مثلث دانایی را مشاهده کردیم؛ تفکر، تجربه، آموزش- هر سه باید به یک‌میزان رشد کرده باشد تا مثلث دانایی مؤثر و متعادل باشد. متأسفانه امروز در دانشگاه‌های ما فقط به آموزش می‌پردازند و ما نمی‌توانیم به خواسته‌های خود به نحوه درست و مطلوب برسیم.
دانایی هیچ ارتباطی به سواد و مدرک ندارد. بسیار افرادی هستند که سواد در حد خواندن و نوشتن دارند ولی دارای خلق‌وخوی آرام و متین دانا و فهیم هستند و در سفر اعتیاد خود هم بسیار موفق بوده اند. همان‌طور که در کتاب هم اشاره ‌شده؛ دانایی به لباس پوشیدن و تمدن نیست، رفتار و کردار ما باید درست باشد.
مادر کنگره‌ی ۶۰ آموزش دیدیم؛ درمان بدون رسیدن به دانایی مؤثر غیرممکن هست. مادر سفر اول امکانش هست به دانایی خود بیا فزائیم ولی در سفر دوم، دانایی ما به دانایی مؤثر تبدیل می‌شود. در این سفر باید دانسته‌های درست خود را عملی به کار ببندیم.
شاید من خیلی کتاب‌های روانشناسی خواندم ولی هیچ موقع مثل مسافرم درک نکردم بااین‌حال که ایشان سیکل دارد من لیسانس یا به معنی بعضی از کلمه و جمله‌ها را خودم نمی‌دانم ولی ایشان قشنگ تفسیر و توضیح می‌دهد.
و این نشان این است که دانایی به سواد نیست.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 12 فروردین 1399 02:50 ب.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی بسیار عالی بیان نمودید واقعا لذت بردم مخصوصا خانم الهه که چند نوع سواد را توضیح دادند امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر شمسیان دوشنبه 11 فروردین 1399 02:57 ب.ظ
خدا قوت و سپاس از خانم الهه و خانم زهرا. همواره فرمانبردار راهنمایتان باشید تا در آینده ای نزدیک فرماندهی کنید.
نسرین.اسیستنت دوشنبه 11 فروردین 1399 12:55 ق.ظ
همسفران خوب لژیون بیست و یکم به راهنمای خوبتان خانم فاطمه برای آموزشهای راستین کنگره و به شما برای آموزش پذیری به حق کنگره بسیار تبریک میگویم اگر به همین منوال حرکت کنید قطعا بزودی همگی شما عزیزان از خدمتگزاران به حق کنگره خواهید بود.موفق و سربلند باشید.
گروه وبلاگ بسیار متشکرم
همسفرسکینه24 یکشنبه 10 فروردین 1399 10:21 ب.ظ
همسفران عزیز،عالی بود،این مشارکت ها نشان از دانایی بالای شما دارد.ان شالله موفق و موید باشید.
گروه وبلاگ خداقوت
فروغ کرمی یکشنبه 10 فروردین 1399 05:16 ب.ظ
خدا قوت به شما عزیزان
لیلا طاهری یکشنبه 10 فروردین 1399 02:52 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز.تبریک وخدا قوت به شما و همراهان شما.امیدوارم لژیونی پر بار وموفق در ادامه داشته باشید.گروه وبلاگ ممنون و خدا قوت.
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 10 فروردین 1399 01:25 ب.ظ
خداقوت به تک تک دوستان درلژیون ۲۱ وکمک راهنمای توانمند خانم فاطمه عزیز ،ممنون از مشارکتهای تک تک عزیزان بسبار عالی درمورد دانایی صحبت کردنند ،مفید بود واستفاده کردم .
خداقوت به گروه وبلاگ .
عزیزه۱۵ یکشنبه 10 فروردین 1399 12:09 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم های محترم زهراوالهه عزیز ممنون از برداشت های خوبتان ممنون از زحمات وللاگ نویسان
همسفر فتانه لژیون ۱۵ یکشنبه 10 فروردین 1399 11:27 ق.ظ
خانم الهه و زهرا عزیز ممنون از برداشت خوب و آموزنده تان از این دستور جلسه و تبریک به راهنمای بزرگوار خانم فاطمه بخاطر پرورش رهجو خوبشان
همسفر نجیمه یکشنبه 10 فروردین 1399 09:45 ق.ظ
سلام و خداقوت به دو عزیز خانم الهه و خانم زهرا برداشتتون در مورد دانایی و دانایی موثر بسیار عالی بود این موضوع رو به خوبی باز کردید ان شاءالله با عملکردهای خوبمون به اون دانایی موثر برسیم
خداقوت به عزیزان گروه وبلاگ نویس
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic