دانایی ، دانایی مؤثر و سواد ؛ مشارکت لژیون هجدهم
چهارشنبه 6 فروردین 1399 ساعت 06:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
دانایی زمانی بدرد ما می خورد که بتوانیم از آن استفاده کنیم و آن‌ها را در زندگی بکار ببریم والا مثل چند کتاب گران‌قیمت می‌ماند که بدون اینکه خوانده بشود فقط در کتاب‌خانه از آن نگه‌داری می‌کنیم ولی با خواندن و عملکرد در تمام مراحل زندگی به توانایی لازم برسیم و آن نادانی را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم.

«  بنام قدرت مطلق الله»
سلام دوستان فهیمه هستم یک همسفر
همگی این را شنیده‌ایم توانا بود و هرکه دانا بود اینکه ما خواسته‌هایی که داریم در هر لباس و شکلی آن‌ها را تشخیص بدهیم این جزء قدرت دانایی ما محسوب می‌شود و انسان اصولاً با خواسته‌هایش  شناخته می‌شود انسان دانا انسانی است که خواسته‌های خود را قبل از اقدام بررسی کند 
من قبل از کنگره منیت بسیار بالایی داشتم و فکر می‌کردم که خیلی دانا هستم و همه‌چیز را می‌دانم  و این در من احساس تفاوت با دیگران را ایجاد کرده بود باعث شده بود جلوی آموزش من گرفته شود
من به‌واسطه کنگره ۶۰ توانستم از تجربیات دیگران بهره ببرم بطوریکه مشکلاتم را بهتر ببینم درحالی‌که در قبل فقط دیگران رامقصر صد درصد مشکل‌ها می‌دیدم و خودم را عقل کل و احساس دانایی بسیاری می‌کردم؛ فهمیدم که باید پشت سر راهنما حرکت کنم چون راهنما قبل من این مسیر رفته و دیگر قرار نیست بازهم خیلی چیزها رو من تجربه کنم بلکه از تجربیات راهنمایم استفاده کنم فهمیدم که انسان همیشه باید در حال آموزش باشد، من جاپای راهنمایم می‌گذارم و بدون هیچ سؤالی حرکت می‌کنم و آموزش می‌گیرم تابتوانم به قوه تفکر درست برسم من فهمیدم این منیت بوده که نمی‌گذاشت قدم از قدم بردارم.
در جزوه جهان‌بینی دانایی از سه ضلع تشکیل‌شده است ؛ تفکر و آموزش و تجربه
زمانی دانایی مؤثر حاصل می‌شود که این سه مورد به‌صورت عملی کارایی داشته باشد
دانایی زمانی بدرد ما می خورد که بتوانیم از آن استفاده کنیم و آن‌ها را در زندگی بکار ببریم والا مثل چند کتاب گران‌قیمت می‌ماند که بدون اینکه خوانده بشود فقط در کتاب‌خانه از آن نگه‌داری می‌کنیم ولی با خواندن و عملکرد در تمام مراحل زندگی به توانایی لازم برسیم و آن نادانی را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم

 سلام دوستان منیر هستم یک همسفر 
برداشت‌ها از دستور جلسات متفاوت است برداشت من از این دستور جلسه این است که؛ دانایی ربطی به سواد ندارد، سواد شاید تأثیر داشته باشد ولی ربطی به دانایی ندارد یکی هست که تحصیل‌کرده مدرک عالی و علمی بالایی دارد ولی با خانواده و دیگران اصلانمی تواند رابطه برقرار کند با دیگران نمی‌تواند رفتار خوبی داشته باشد، ولی یکی هم هست کارگر، یا یک آدم ساده‌ای هست که داناییِ زیادی دارد و فهم و شعورش بیشتر از آن شخصی هست که مدرک و تحصیلات دارد. 
دانایی از مثلث تجربه، تفکر و آموزش تشکیل‌شده است. 
فرد باید هم علم و دانش داشته باشد هم تفکر کند و هم تجربه داشته باشد. بعضی از انسان‌ها منیت دارند و فقط به خودشان فکر می‌کنند. تجربه هم نقش مهم در زندگی دارد. زمانی که ما یک‌رشته‌ای را یاد می‌گیریم در اول کار باید تجربه کسب کنیم و آن کار را یاد بگیریم و به‌خوبی بتوانیم آن را به‌درستی منتقل کنیم. 
اگر این سه ضلع مثلث باهم هماهنگ باشند می‌شود دانایی مؤثر که در کارهای روزانه به کار ببریم. 
درگذشته در درمان اعتیاد هم برای ما این‌طور بود راهی را پیدا نمی‌توانستیم بکنیم و چه راه‌هایی را رفتیم و به نتیجه نرسیدیم. چون اول دانایی را نداشتیم ولی آقای مهندس به این دانایی رسیدند. تفکر کردند، تجربه کردند و به ما آموزش دادند که همان دانایی مؤثر است.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر 
مثلث دانایی که تفکر تجربه و آموزش است که باید این سه ضلع باهم رشد کنند و هم‌اندازه باشند تا تعادل حفظ شود. دانایی مؤثر هم مثل یک امتحان هست ما در طول زندگی خیلی چیز هارا می‌بینیم و میدانیم ولی وقتی به مرحله عمل می‌رسیم آیا می‌توانیم با تعادل و آرامش با مسائل برخورد کنیم؟ این زمانه پس دادن امتحان است اگر در هر مقوله‌ای به دانایی مؤثر برسیم درست و معقول برخورد خواهیم کرد و سواد هم‌زمانی به درد من می‌خورد که من رشد کرده باشم و صور پنهان و آشکار من هر دو به دانایی مؤثر رسیده باشند نه کمتر و نه بیشتر همه ما آدم‌ها دانایی خیلی از کارها راداریم ولی اینکه بتوانیم زمانی که در شرایطش قرار می‌گیریم دانایی خودمان را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم و سواد داشتن هم نشانه دانایی نیست مثلاً امکان دارد فرد استاد دانشگاه باشد ولی در رانندگی مرتکب خلاف بشود افراد دانا همیشه خود را پایین می‌دانند و همیشه در پی کسب تجربه و آگاهی از دیگران هستند.

ویراستاری : همسفر فروغ


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرسکینه24 شنبه 9 فروردین 1399 03:27 ب.ظ
دوستان عزیزم در لژیون هجدهم،خدا قوت.برداشت و تجربیاتتان از این دستور جلسه عالی و کاربردی بود.
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز و مهربان.
همسفر فتانه لژیون ۱۵ شنبه 9 فروردین 1399 01:19 ب.ظ
ممنون از همسفران لژیون هجدهم و تبریک خدمت راهنمای محترم خانم حمیده بخاطر پرورش رهجو خوب
همسفرسکینه24 شنبه 9 فروردین 1399 04:00 ق.ظ
دوستان عزیزم در لژیون هجدهم،خدا قوت.برداشت و تجربیاتتان از این دستور جلسه عالی و کاربردی بود.
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز و مهربان.
فروغ کرمی شنبه 9 فروردین 1399 12:00 ق.ظ
سلام خانم فهیمه عزیز بسیار آموزنده بود و به خوبی بیان کردید خداقوت به لژیون هجدهم خداقوت به وبلاگ نویسان
الهه لژیون ۱۲ جمعه 8 فروردین 1399 04:32 ب.ظ
درود وخداقوت خدمت تک تک دوستان عزیز ممنون از مشارکتهای خوب شما دوستان گلم ⚘
پیروز و کامیاب باشید ⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 7 فروردین 1399 03:36 ب.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۱۸بسیار عالی به نکات مهم دستور جلسه اشاره کردید استفاده کردم و خدا را شکر می کنم که با وجود آموزشهای کنگره توانستم در برابر این بحران صبر داشته باشم.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
نوشین پنجشنبه 7 فروردین 1399 12:45 ب.ظ
سلام ودرود
ممنون از این لژیون خوب و فعال شما .
پر بار باشید .
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 7 فروردین 1399 11:03 ق.ظ
همسفران خوب لژیون هیجدهم از اینکه دانسته ها و دریافتهای خود از علم کنگره را در اختیار ما گذاشتید بسیار سپاسگزارم فعالیت و تلاش برای دادن علم دریافتی نوعی از دانایی موثر،یا همان تکامل انسانی ست.
از گروه وبلاگ بی نهایت سپاسگزارم
همسفر شمسیان چهارشنبه 6 فروردین 1399 11:48 ب.ظ
سپاسگزارم از این که معلومات خود را در اختیار ما گذاشتید.دانایی موثر، دانایی که به مرحله اجرا در می آید. مرحله ای که در آن قرار داریم. همه می دانیم ؛ در برابر سختی ها باید صبر پیشه کنیم!
صبور هستیم؟
همه می دانیم باید دراین مواقع فرمانبردار باشیم!
فرمانبرداریم؟
اگر در خانه هایمان ماندیم و غر نزدیم آنوقت است که دانایی مان ،دانایی موثر محسوب می شود.
خدا قوت رهجویانِ صبور.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات