درمان بی خوابی با ورود به کنگره ۶۰
دوشنبه 4 فروردین 1399 ساعت 05:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فتانه | ( نظرات )
داشتن فکری باز برای هر آدمی خوشایند و لذتبخش است و خواب کمک بزرگی در این امر دارد و بعد از بیدار شدن از خواب سلول‌های خاکستری مغز فعال می‌شود و انسان با فکر بازتری به کارش ادامه می‌دهد.

به نام قدرت مطلق  

با عنوان این دستور جلسه، یادآور گذشته‌ها شدم، گذشته‌ای که تا سرم را بر روی بالش می‌گذاشتم متوجه نمی‌شدم  کی خوابم برده؟ طوری که همیشه برایم جای تعجب بود اگر اطرافیانم می‌گفتند شب را سخت خوابیدند!
 چرخ روزگار چرخید و‌ چرخید تا جایی که متوجه شدم مسافرم مصرف‌کننده شیشه است. توهماتش بیشتر و بیشتر شد تا جایی که با چاقو شب را صبح می‌کرد و من گویی در دوره‌ای زندگی کردم که روز و شبم خواب نداشتم؛ چراکه ناامید بودم و در ذهنی پر از آشوب و ترس زندگی می‌کردم. 
درهای زیادی را زدم؛ ولی فایده‌ای نداشت. کل روزم درگیری‌هایی به سراغم می‌آمد که سعی داشتم آنها را فراموش کنم؛ ولی گویی زخمم بد درد می‌کرد و من زخمی دردی عمیق بودم و شب که می‌شد هر ثانیه، آن خاطرات را به یادم می‌آورد و چه بیرحمانه بود، هرچه بیشتر سعی می‌کردم بخوابم بیخوابی گویی یک قدم از من جلوتر بود و بساط هر شبم می‌شد قلبی با تپش های نامنظم، مغزی که ساکت نمی‌شد و تصاویر وحشتناک را بر چشمانم نمایان می‌ساخت که درنهایت می‌شد چشمهایی که خواب از آن فراری بود و این ادامه و ادامه داشت که گویی با طلوع خورشید تازه چشمم گرم می‌شد که نتیجه بیداری از این خواب می‌شد سردرد شدید، کج خلقی و افسردگی و حتی غذا خوردن در ساعات نامنظم و همین‌ها باعث می‌شد که بر رفتارهای یک بیمار بیشتر دامن بزنم و بهانه‌ای شوم برای مصرف بیشترش. گویی قدرت عمل درست از من گرفته شده بود. 
آن موقع من خواب در بیخوابی دگر بودم؛ چراکه فکر نمی‌کردم که من نیز بیمار هستم، آری آدمی که خواب درست ندارد یک بیمار است؛ چراکه خلق و‌خوی درستی هم ندارد.
به لطف خدا وارد کنگره شدم، با ورودم به ‌کنگره و آشنایی با روش و ‌متد کنگره ۶۰، دو مسئله بسیار مهم دیگر نیز در درمان اعتیاد مطرح شد که یکی ورزش و‌ دیگری خواب در زمان مناسب بود.
علاوه بر ورزش در کنگره که تاثیر موثری در تنظیم خواب دارد، به فرمان راهنمایمان، سی دی اهمیت خواب از استاد امین را گوش دادیم و ‌نکات کلیدی مهمی را برایمان بازگو ‌کرد که گویی تا به آن روز نشنیده بودیم. با گوش دادنش به این نکته فکر کردم که همیشه از سحرخیزی گفتند؛ ولی توضیح درستی در مورد میزان خواب کافی و با کیفیت برایم بر میان نیامده بود و به خاطر همین، گویی صحبت‌های استاد امین برایم دلچسب تر شد.
درسی که از این سی دی گرفتم این بود  که خواب شب را نباید به هیچ چیز فروخت؛ حتی مهمانی؛ چراکه اثرات منفی بسیاری دارد و خواب است که در سلامت روان؛ یعنی خلق و‌خو اهمیت بالایی دارد و تمام موجودات زنده به خواب احتیاج دارند و باید به اندازه کافی خوابید، نه زیاد و ‌نه کم.
داشتن فکری باز برای هر آدمی خوشایند و لذتبخش است و خواب کمک بزرگی در این امر دارد و بعد از بیدار شدن از خواب سلول‌های خاکستری مغز فعال می‌شود و انسان با فکر بازتری به کارش ادامه می‌دهد.
باید آنچه‌ که از آن دلگیری را ببخشی تا خواب بهتری داشته باشی و داشتن هدف درواقع بسیار موثر است؛ چون بیکاری سدی است در مقابل خواب شب.
ممنون از جناب مهندس دژاکام که انتخاب دستور جلسات، بسیار عالی در زمان مناسب انتخاب شده است؛ چراکه با شیوع ویروس کرونا و‌ در خانه ماندن خیلی‌ها و حتی من، بیخوابی به سراغمان آمده و این دستورجلسه درواقع داروی مناسبی خواهد بود برای اهمیت به خواب شب تا سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم و ‌من در این روزهای بیکاری ام خودم را بیشتر از قبل با مطالعه منابع کنگره‌ مشغول کرده‌ام و نتیجه خوبی در خوابم داشته است.

نویسنده : همسفر فتانه لژیون پانزدهم 
ویراستاری : همسفر الهام
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فروغ کرمی شنبه 9 فروردین 1399 12:09 ق.ظ
سلام خانم فتانه عزیز بسیار آموزنده بود خداقوت وبلاگ نویسان عزیز ممنونم بابت تمام زحمات شما
الهام همسفر.لژیون ۴ پنجشنبه 7 فروردین 1399 01:11 ب.ظ
سلام خانم فتانه بسیار عالی واموزنده بود خداقوت9879
نوشین پنجشنبه 7 فروردین 1399 11:49 ق.ظ
باعرض سلام و ادب
خانم فتانه ارتباط خوبی در دلنوشته شما بود این چرخه ادامه داره و ما باید خودمان را در هر شرائطی قوی کنیم .
سربلند و پیروز باشید .
عزیزه۱۵ چهارشنبه 6 فروردین 1399 03:17 ب.ظ
خانم فتانه عزیزم ممنون از مقاله پر بارتان استفاده کردم امیدوارم من هم ب خواب با ارامش دست پیدا کنم
فهیمه۱۸ چهارشنبه 6 فروردین 1399 01:08 ب.ظ
خداقوت خانم فتانه خیلی عالی توضیح دادین ممنونم ان شاا... همیشه سلامت وموفق باشییین
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفر لیلا لژیون۱۹ چهارشنبه 6 فروردین 1399 10:14 ق.ظ
خانم فتانه خدا قوت ممنون از مطالب بسیار مفیدی که مطرح کردید
همسفر شمسیان چهارشنبه 6 فروردین 1399 12:54 ق.ظ
خانم فتانه عزیزم. ممنون از دلنوشته قشنگت. عالی بود.
ورزش کردن و خواب خوب دو عامل برای رسیدن به حال خوش. از طرفی
هر عمل ضد ارزشی ذهن آدمی رو به خود مشغول می کند و آرامش را از آدمی سلب، به طوری که جنگی در دلت برپا می شود و خوابُ خوراک را از تو می گیرد و بهترین راه، دوری از ضد ارزشهاست. مسئله ای که همه ما تجربه کردیم و داشتن دلی بی کینه.
برای همه خوابِ خوب آرزو می کنم
فاطمه الیاسی سه شنبه 5 فروردین 1399 08:17 ب.ظ
خانم فتانه عزیز دلنوشته تان بسیار زیبا بود.
عزیزان وبلاگ خدا قوت.
همسفر رعنا سه شنبه 5 فروردین 1399 12:20 ب.ظ
خانم فتانه عزیز ممنون از دلنوشته خوبتان.نکته مهمی که از من این دستور جلسه برداشت کردم خواب شب از صبح اصلاح ودرست میشود و داشتن یک برنامه مناسب برای اول صبح.موفق باشید.
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت.
مریم حسینی سه شنبه 5 فروردین 1399 08:49 ق.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان عزیز
دستور جلسه عالی بود بسیار خوب مشگل خواب و درمان آن را بیان نمودید ممنون
همسفر مینا سه شنبه 5 فروردین 1399 08:06 ق.ظ
فتانه عزیز خداقوت ، بسیار زیبا بیان فرمودید . در مورد ورزش و تاثیر آن در خواب و اینکه با مطالعه بیشتر متون کنگره ذهن آرامتر و در نتیجه خواب بهتری داشته باشیم.
مریم کرمی سه شنبه 5 فروردین 1399 07:14 ق.ظ
خانم فتانه عزیزم ،خیلی قلم زیبایی دارید.خیلی لذت بردم و آموختم.از شما سپاسگزارم.شاد و سلامت باشید.
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 4 فروردین 1399 11:32 ب.ظ
خدا قوت خانم فتانه عزیز بسیار عالی بود و تاثیرگذار واقعا وضعیت من هم قبل از کنگره همین بود که تا صبح به چیزهای پوچ و فکرهای بیخودی فکر می کردم و خواب شب را بر خودم حرام می کردم و صبح با حال بد بیدار می شدم خدا را شکر می کنم من هم با آموزشهای کنگره توانستم تا حدودی خوابم را تنظیم کنم و دیگر صبح ها با کج خلقی بیدار نشوم.خدا قوت به خانم الهام عزیز.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 4 فروردین 1399 11:22 ب.ظ
درود وخداقوت خدمت خانم فتانه عزیز چقدر از خواندن مطالب لذت بردم عالی بود ⚘
پیروز و کامیاب باشید ⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘
نسرین.اسیستنت دوشنبه 4 فروردین 1399 09:48 ب.ظ
خانم فتانه عزیز دلنوشته تکان دهنده ای بود منهم بی خوابی شب را به گونه ای دیگر تجربه کرده ام شبهایی که بخاطر امرارمعاش ساعت ۱۰ شب می خوابیدم و۱۲ شب بیدار می شدم وتا ۶ صبح خیاطی میکردم.ساعت ۶ صبح تا ۸ صبح هم تایم دوم خوابم بود و از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب به امور منزل و بچه داری می رسیدم ونتیجه این ظلم مضاعف به جسمم همانهایی بود که شما برشمردید بعلاوه مشکلات عدیده جسمی مانند افت شدید فشارخون تا مرز به کما رفتن بود، روزگار سختی را یادآورم شدید تا بیش از پیش شکرگزار آنچه امروز دارم باشم از شمابسیار متشکرم.
گروه وبلاگ خداقوت
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 4 فروردین 1399 08:20 ب.ظ
خداقوت خانم فتانه عزیز ،بسیارعالی درمورد بیخوابی توۻیح دادید ممنون عالی ومفید بود استفاده کردم .
خداراشکر که با اموزشها وورزش وتغذیه درست توانستیم ساعت خواب وزمان بیدارشدن خود را تاحدودی تنظیم کنیم .
خداقوت به گروه وبلاگ .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات