اهمیت خواب شب با استادی دیده بان تحقیقات آقای خدامی
یکشنبه 3 فروردین 1399 ساعت 04:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
در مورد خواب هم می‌توانیم یک مثلث تشکیل دهیم: 
1- کی بخوابیم؟
2- چقدر بخوابیم؟
3- چگونه و با چه کیفیتی می‌خوابیم؟
مشکلی که الآن در بیشتر بچه‌ها می‌بینیم مسئله کم‌خوابی نیست، مسئله جابجایی ساعت خواب است. یک مقدار زیادی هم تحت تأثیر سیستم ایکس است؛ چون اگر سیستم ایکس کار نکند خواب دچار اختلال می‌شود

«بنام خدا»
سلام دوستان علی هستم مسافر
 اولین جلسه ما در سال جدید است، سال جدید را به همه تبریک می گویم، مخصوصاً به بنیان کنگره و خانواده محترمشان و تمام مسافران و همسفران کنگره 60.
امسال یک مقدار شرایط متفاوت است و همه‌چیز تحت تأثیر این بیماری قرارگرفته؛ ولی فراموش نکنیم هرچه هست حکمت الهی و خواست خداوند است و خواست خدا هم برمبنای عمل سالم است و ما عمل سالم را در کنگره یاد گرفتیم. می دانیم عمل سالم عملی است که ممکن است ظاهر خوبی نداشته باشد؛ اما نتیجه آن حتماً ختم به خیر خواهد شد و اصل، عمل سالم نزد خداوند است. خداوند هر کاری می‌کند برمبنای عمل سالم است و قطعاً این شرایط ختم به خیر خواهد شد و سلامتی باز خواهد گشت و تبعات آن را همهٔ ما خواهیم دید.
دستور جلسه اهمیت خواب شب و بیداری در صبح زود است.
می دانیم که پروتکل dst توسط مهندس دژاکام کشف شد و می‌توانیم بگوییم که پیشرفته‌ترین، کامل‌ترین و جامع‌ترین روش درمان اعتیاد را در دنیا در اختیار داریم. در کنگره اتفاقی که می‌افتد، برای اولین بار، درمان قطعی اعتیاد را شاهد هستیم؛ یعنی یک نفر در هر وضعیتی از اعتیاد باشد با هر نوع مادهٔ مخدر و سنگین‌ترین میزان مصرف به کنگره می‌آید و بعد از 10 - 11 ماه تبدیل به شخصی می‌شود که ما هیچ علامتی از اعتیاد در او مشاهده نمی‌کنیم. همین شخص هروئینی اگر شب را در انبار هروئین بخوابد هیچ حسی ندارد و خیلی راحت هم می‌خوابد و این یعنی درمان قطعی اعتیاد که الآن در کنگره 60 خیلی راحت دارد انجام می‌شود و برای ما عادی شده که شاید اهمیت آن را آن‌طور که باید درک نمی‌کنیم؛ ولی می‌خواهم بگویم خارج از کنگره اصلاً از این خبرها نیست، اگر ما صحبت از درمان قطعی اعتیاد می‌کنیم فقط در اینجا و با پروتکل و متد dst و با شربت اپیوم تینکچراست که درمان قطعی اعتیاد اتفاق می‌افتد.
آقای مهندس بارها گفتند که استیل کولین که ناقل عصبی خیلی مهمی برای خواب است یا دوپامین، آدرنالین و ملاتونین که در مسئله خواب خیلی اهمیت دارند، طوری طراحی‌شده‌اند که در ساعاتی که خوابمان می‌گیرد ترشح می‌شود و ما باید بخوابیم و اگر نخوابیم و از ساعت کار آنها بگذرد دیگر ترشح نمی‌شوند و به‌قول‌معروف می‌گوییم بی‌خوابی زد به سرمان. پس خیلی اهمیت دارند و زمانی کار می‌کنند که سیستم ایکس ما در تعادل باشد.
پس مسئله خواب مسئله مهمی است که در سفر اول همهٔ راهنماها دربارهٔ آن صحبت می‌کنند؛ چون جسم ما در این پروسهٔ سفر، بزرگ‌ترین احیایی که قابل‌تصور باشد برایش اتفاق می‌افتد؛ یعنی تمام سیستم ریکاوری می‌شود؛ پس باید شب بخوابیم تا این شرایط مساعد را برای بدن فراهم کنیم. 
تجربه من این است که اگر در سفر اول وضعیت خواب مسافر درست نشود، در سفر دوم به‌مراتب کارش سخت‌تر می‌شود و دیگر انگار واقعاً به آن تنظیم خواب واقعی نمی‌رسند. سفر اول خیلی دوران خوبی است؛ مثل دوران کودکی و خردسالی است که مناسب برای آموزش و تغییر وضعیت‌ها و وفق دادن خودمان با شرایط مطلوب است و سفر دوم دیگر به این راحتی نیست. اکثر راهنماها این را کنترل می‌کنند و سؤالی که مرتب راهنما از رهجو می‌پرسد این است که خوابت چگونه است؟ شب راحت می‌خوابی؟ صبح راحت بیدار می‌شوی یا نه؟
اینکه چقدر باید بخوابیم نظرات مختلفی هست؛ ولی حداقل و ازنظر استانداردها می‌گویند 7 ساعت و این چند ساعت برای همهٔ ما الزامی است. به چه کیفیتی می‌خوابیم؟ راحت می‌خوابیم؟ در طول شب خوب خوابیدیم؟ صبح به‌موقع و راحت بیدار می‌شویم؟ اینها هم از نتایج تعادل سیستم ایکس است که اگر درست کار کند و شخص ازنظر جسم، روان و جهان‌بینی که مدنظر کنگره است و استانداردهایی که در سفر اول برای آن در نظر گرفتیم، تعادل نسبی داشته باشد هم کیفیت خواب خوب است هم ساعت خواب تنظیم می‌شود و صبح هم راحت بیدار می‌شویم.
مسئله بعدی تنظیم خواب است و جابجایی ساعات خواب که از آن صحبت شد، ما باید از صبح ساعت خواب را تنظیم کنیم. ما نمی‌توانیم ساعت بگذاریم که 11 یا 12 شب زنگ بزند و بخوابیم؛ ولی می‌توانیم ساعت بگذاریم که صبح زنگ بزند و بیدار شویم. اگر ساعت بیدار شدن ما در صبح تنظیم شود قطعاً ساعت خواب ما در شب تنظیم می‌شود. اگر صبح‌ها به‌طور ثابت یک ساعت خاصی از خواب بیدار شویم، شب‌ها هم یک ساعت خاصی احساس خواب‌آلودگی می‌کنیم و می‌خوابیم. در طول روز هم سعی کنیم فعالیت داشته باشیم و خسته شویم. اگر در طول روز سیستم زندگی ما جوری باشد که هیچ کاری نکنیم و هیچ حرکتی نداشته باشیم شب اصلاً خسته نیستیم که خوابمان بگیرد؛ بنابراین در طول روز ما باید فعالیت کنیم و در طول روز هم زیاد نخوابیم تا شب خوابمان بگیرد.
مسئله بعدی کیفیت خواب و تعادل جسم، روان و جهان‌بینی است که به‌شدت در مسئلهٔ عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد. سیستم ایمنی و سیستم ایکس را نمی‌شود از هم تفکیک کرد. تعریف سیستم ایکس، مجموعهٔ مخدرهای طبیعی بدن، ناقل‌های عصبی، هورمون‌های درون‌ریز و برون‌ریز، مدیاتورها و سیستم ایمنی هم بخشی از همین سیستم ایکس است.
آموزش‌های آقای مهندس طی این چند سال، فرود آن روی مسئله سلامت جسم و روان و سلامت فکر بوده است. مهندس این چند سال چند تا سی دی ارائه دادند راجع به جسم، تغذیه، خواب و ... همهٔ اینها در چنین بزنگاهی خودش را نشان می‌دهد که ما از استانداردهای سلامتی برخوردار هستیم یا نه؟! و اعضا کنگره 60 واقعاً الآن نشان داده شد که سطح استاندارد سلامتی‌شان چقدر بالاست. موردی از بچه‌های کنگره که بیمار شده باشند تابه‌حال گزارش نشده و آن‌هم به خاطر اینکه سیستم ایکس و سیستم ایمنی آنها خوب کار می‌کند. این بیماری اخیر هم هیچ‌چیزی حریفش نیست، فقط سیستم ایمنی بدن می‌تواند کامل درمانش کند. درمان‌های بیرونی خیلی هم مفید و خوب است؛ ولی حمایتی است و کار نهایی را خود بدن و سیستم ایمنی بدن انجام می‌دهد که می‌تواند کاملاً آن را درمان کند و این دستاورد بزرگ کنگره است که همهٔ اعضا آن سیستم ایکس و سیستم ایمنی خوبی دارند؛ وگرنه خارج از کنگره هر چه هست، عود و برگشت و ولع مصرف و وسوسه و ... است؛ اما روش dst با تمام قدرتش و داروی ot با تمام علم و دانشی که ما داریم یک عملیاتی را می‌طلبد؛ اینکه ما باید DST را پیاده و اجرا کنیم و نیازمند یکسری زیرساخت است تا ما dst را به بهترین شکل ممکن پیاده کنیم و به آن نتیجه مطلوب برسیم. یکی از این زیرساخت‌ها که برای درمان و اجرای پروتکل dst بسیار به آن نیاز داریم مسئله خواب است. کسی که می‌خواهد از متد dst برای درمان استفاده کند، اگر مسئله خواب او درست پیاده نشود و تنظیم نشود اتفاقی که باید بیفتد نمی‌افتد.
از اهمیت خواب همین بس که آقای مهندس وقتی بچه‌ها برای رهایی می‌آیند یک کلمه می‌پرسند که خوابت خوب است؟ یعنی اگر شخص خوابش خوب است، این یک شاخص مهم سلامتی است که شخص درمانش درست انجام‌شده و به تعادل جسم و روان و جهان‌بینی رسیده و اگر خواب او درست نباشد؛ یعنی نرسیده؛ یعنی سیستم‌ها احیا نشده و ازنظر جسمی و فیزیولوژی به تعادل نرسیده و بسیار مسئله مهمی است.
در مورد خواب هم می‌توانیم یک مثلث تشکیل دهیم: 
1- کی بخوابیم؟
2- چقدر بخوابیم؟
3- چگونه و با چه کیفیتی می‌خوابیم؟
مشکلی که الآن در بیشتر بچه‌ها می‌بینیم مسئله کم‌خوابی نیست، مسئله جابجایی ساعت خواب است. یک مقدار زیادی هم تحت تأثیر سیستم ایکس است؛ چون اگر سیستم ایکس کار نکند خواب دچار اختلال می‌شود. همهٔ ما شنیدیم که سیستم ایکس ما را می‌خواباند؛ یعنی به خواب رفتن ما به خاطر عملکرد سیستم ایکس است و به خاطر ترشح یکسری ناقل‌های عصبی و هورمون‌هاست؛ اما باید بگوییم که بیدار شدن ما هم تحت تأثیر سیستم ایکس است. سیستم ایکس فقط ما را نمی‌خواباند بلکه ما را بیدارهم می‌کند. اگر دقت کرده باشید ما در زمان اعتیاد (خود من) هم بد می‌خوابیدیم و هم بد بیدار می‌شدیم؛ بنابراین مصرف‌کننده‌ای که سیستم ایکس او دچار اختلال شده و مخدرهای طبیعی بدنش کار نمی‌کند و صبح نمی‌تواند بیدار شود، این نتوانستن؛ یعنی عدم کارکرد سیستم ایکس.
می گویند بهترین زمان برای خواب نیمه‌شب تا طلوع آفتاب است، حالا نیمه‌شب چه زمانی است؟ از اسم آن مشخص است، نیمه‌شب، وسط شب ؛ یعنی از غروب آفتاب تا طلوع آفتاب که وسط آن می‌شود نیمه‌شب! ازنظر فیزیولوژی و هم ازنظر مسائل صور پنهان (که آقای مهندس هم چهارشنبه به آن اشاره کردند) بهترین زمان خواب از نیمهٔ شب تا طلوع آفتاب است؛ چون یکسری انرژی‌هایی در کیهان هست که ما باید آنها را دریافت کنیم. کرهٔ زمین در هر حالتی نیمی از آن در نور است و نیم دیگر آن در تاریکی است. در نیمهٔ روشن از خورشید انرژی می‌گیریم و در نیمهٔ تاریک از قسمت تاریک و از کل کائنات انرژی دریافت می‌کنیم و برای دریافت ما باید خواب باشیم تا دریافت ، اگر بیدارباشیم این انرژی را دریافت نمی‌کنیم. روز هم هرچقدر بخوابیم خبری از این انرژی نیست. فیزیولوژی ما را خداوند جوری طراحی کرده که با روز و شب و تاریک و روشن شدن هوا خیلی ناقل‌های عصبی و هورمون‌هایی که برای خواب نیاز است در همان ساعات برای خواب رفتن ما و اول صبح برای بیدار شدن ما ترشح می‌شود.
نگران نباشید کنگره کار خودش را ادامه می‌دهد، کلاس‌ها را برگزار می‌کند و ان‌شاءالله این مسئله هم تمام می‌شود؛ ولی خداوند درس خوبی به آدم‌ها می‌دهد که همهٔ بشریت بدانیم کجای کار هستیم و شعبده‌بازی خلقت این است که خداوند این کار بزرگ را با کوچک‌ترین جزء هستی انجام می‌دهد. یک ویروس کوچک میکروسکوپی ببینید چه بساطی عَلَم کرد تا فراموش نکنیم کجای کار هستیم و بخشی از طبیعت هستیم. گاهی انسان‌ها آن‌قدر جلو می‌روند که طبیعت و همه‌چیز را فراموش می‌کنند؛ ولی نه! ما زیرمجموعه طبیعت هستیم و طبیعت بر ما حکمرانی می‌کند و ما باید در نظام طبیعت باشیم وگرنه ضعیف پایمال است. کسانی که سیستم ایکسشان قوی عمل می‌کند اتفاقی برایشان نمی‌افتد.
ان‌شاءالله خداوند توفیق دهد از آموزش‌های کنگره استفاده کنیم و قدر آن را بدانیم. یکی از درس‌های این مسئله این است که ما چقدر قدر نزدیک بودن به هم را می‌دانیم، چقدر آقای مهندس اخیراً به ما گفتند که انسان‌ها دارند از هم دور می‌شوند و فاصله می‌گیرند و الآن اتفاقی که افتاده انسان‌ها قدر یکدیگر را بیشتر می‌دانند و ان‌شاءالله این مسائل تمام شود و ما قدر بچه‌ها را بیشتر می‌دانیم، قدر باهم بودن را بیشتر می‌دانیم و ان‌شاءالله که بتوانیم به وقتش از آنها استفاده کنیم.

تهیه و تایپ : کمک راهنما خانم نسیم
ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه الیاسی سه شنبه 5 فروردین 1399 08:35 ب.ظ
خانم نسیم عزیز خدا قوت ممنون وسپاسگزار از شما بابت زحمتی که کشیدید و تایپ کردید و در اختیار همه قرار دادید .خداوند به وجودتان برکت وسلامتی بدهد.
همسفر رعنا سه شنبه 5 فروردین 1399 02:55 ب.ظ
جناب آقای خدامی راهنمای بزرگوار سپاس از توضیحات بسیار آموزنده و علمی که بیان فرمودید.در پناه حق پاینده باشید.
خانم نسیم کمک راهنمای عزیز خیلی ممنون از اینکه نکات ارزشمندی را در اختیارمان قراردادید.اجرتان الهی.
وبلاگ نویسان عزیز خدمتتان سرشار از خیر و برکت.
الهه لژیون ۱۲ سه شنبه 5 فروردین 1399 11:03 ق.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیز و گرامی خانم نسیم عزیز ممنون از تهیه مطالب پیروز و کامیاب باشید⚘⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘⚘
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 4 فروردین 1399 02:08 ب.ظ
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم نسیم عزیز بسیار سپاسگزارم که سخنان عالی جناب آقای خدامی را خیلی ساده و روان در اختیارمان گذاشتید.خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید.
و چه عالی آقای خدامی مثلثی تشکیل دادند که جای تامل دارد امیدوارم ما بتوانیم اضلاع این مثلث را کاربردی کنیم و خواب با کیفیت داشته باشیم.خدا قوت به خانم الهام عزیز.
همسفر فتانه لژیون ۱۵ دوشنبه 4 فروردین 1399 12:17 ب.ظ
تشکر و خداقوت خدمت خانم نسیم عزیز بخاطر نوشتار سخنان استاد بزرگوار جناب اقای خدامی که بسیار برای بنده مفید واقع شد . آدمی با داشتن آرامش و حس خوب می تواند خوابی راحت داشته باشد و‌در واقع ورود من به کنگره شروع حرکتی به سمت آرامش بود .ممنون از همه خدمتگزاران کنگره ۶۰ که در آرامش من سهمیم هستند .


خداقوت عزیزان وبلاگ نویس
خدیجه باقری از لژیون اول دوشنبه 4 فروردین 1399 09:55 ق.ظ
خانم نسیم عزیزممنونم که صحبت های آقای خدامی در اختیار ما قرار دادی خیلی خوب وعالی بود از گروه وبلاگ هم تشکر می کنم
نسرین.اسیستنت دوشنبه 4 فروردین 1399 12:04 ق.ظ
خانم نسیم عزیز از اینکه سخنان اساتید بزرگ کنگره را به نظر اعضا شادآباد می رسانید بسیار متشکرم خدمتی بس ارزشمند را به انجام می رسانید از شما و خانم الهام بابت خدمتتان بی نهایت سپاسگزارم
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 3 فروردین 1399 11:21 ب.ظ
خداقوت خانم نسیم عزیز ممنون از مزالبی که دراختیار ماقرار دارید .
صحبتهای استاد محترم جتاب اقای خدامی ؛بسیارعالی بود ومطالبی که درمورد اهمیت خواب وبیداری صبح فرمودند بسیار مفید بود واستفاده کردم.
خداقوت به گروه وبلاگ .
همسفر مینا یکشنبه 3 فروردین 1399 06:02 ب.ظ
خانم نسیم عزیز خداوند خیر کثیر بهتون بده که این مطالب ارزشمند را تایپ و بصورت روان تر در اختیار دوستانی که دسترسی نداشتند قرار دادید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic