برداشت از سی دی اهمیت خواب شب و بیداری در صبح
یکشنبه 3 فروردین 1399 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

برداشتی که من از این سی دی خواب داشتم این است که اولاً ما باید آرامش ذهنی را داشته باشیم تا بتوانیم شب آرامی داشته باشیم و راحت بخوابیم؛ آرامش ذهنی هم در پیرو آرامشی که در طول روز است به وجود می‌آید مثلاً من اگر در طول روز مدام غر بزنم و درگیری  داشته باشم مطمئناً شب نمی‌توانم آرامش داشته باشم و مدام از خواب می‌پرم.


به نام قدرت مطلق

سلام دوستان سمانه هستم همسفر حمید 

ابتدا خدا را شاکرم که عضو کوچکی از کنگره ۶۰ هستم و از آموزش‌های ناب آقای مهندس عزیز و آقای امین بهره می‌برم.

در سی دی اهمیت خواب شب آقای امین استخر و پارک را دو بال پرواز  حل بی‌خوابی می‌دانند و علت اینکه چرا خواب به هم می‌ریزد: کلیدش را روی خشم می‌دانند و فرمودند برای اینکه شخص بتواند بخوابد باید امواج مغزی (فرکانس مغزی) او پایین بیاید درواقع ذهن او آرام شود.

برداشتی که من از این سی دی خواب داشتم این است که اولاً ما باید آرامش ذهنی را داشته باشیم تا بتوانیم شب آرامی داشته باشیم و راحت بخوابیم؛ آرامش ذهنی هم در پیرو آرامشی که در طول روز است به وجود می‌آید مثلاً من اگر در طول روز مدام غر بزنم و درگیری  داشته باشم مطمئناً شب نمی‌توانم آرامش داشته باشم و مدام از خواب می‌پرم.

 دقیقاً مثالی که آقای امین در سی دی زدند مثل ماشینی که در جایگاه سوخت‌گیری ۲ لیتر بنزین می‌زند و می‌رود و دوری می‌زند و دوباره می‌آید و ۲ لیتر دیگر بنزین می‌زند مسلماً نمی‌تواند مستقیم و بدون دردسر به راهش ادامه دهد و در آرامش به مقصد برسد.

 خواب هم همین‌طور است اگر ما آرامش ذهنی نداشته باشیم خواب راحتی نخواهیم داشت و اگر خشم ما نسبت به مسائل و آدم‌های اطرافمان زیاد باشد در شب مدام در حال بحث با آن‌ها در ذهن خود هستیم که همه این‌ها آرامش ذهنی را بر هم میزند و منجر به بی‌خوابی می‌شود. پس باید اول‌ازهمه خشم خود را کنترل کنیم و بعد صبح زود از خواب بیدار شویم و کاری برای انجام دادن داشته باشیم و خسته شویم تا شب بتوانیم راحت بخوابیم.

من قبل از آمدن  به کنگره اصلاً شب‌ها خواب راحتی نداشتم و مدام افکار منفی زیادی را در ذهن خود پرورش می‌دادم و این منجر می‌شد که نه‌تنها انرژی کسب نکنم بلکه انرژی هم از دست بدهم و همیشه صبح‌ها خسته و کسل بودم و مدام در حال غر زدن بودم ولی زمانی که سی دی اهمیت خواب شب را گوش دادم متوجه شدم که در طول روز برای هر چیزی غر نزنم و آرامش داشته باشم تا شب خواب راحتی داشته باشم و انرژی لازم را کسب کنم تا صبح سرحال باشم.

همین‌طور که آقای امین فرمودند در بدن سه نوع هورمون تولید می‌شود به نام‌های سروتوئین، آدرنالین و اسیدکولین تا ما بتوانیم راحت بخوابیم پس اگر زود از خواب بیدار شویم و تغذیه درست داشته باشیم و ورزش کنیم این سه هورمون تولید می‌شوند و می‌توانیم راحت بخوابیم و در صور پنهان هم باید افکار خود را مثبت کنیم تا ذهن آرامی داشته باشیم و به قول آقای امین باید دلمان را صاف کنیم و به‌دوراز خشم و کینه باشیم برای اینکه بتوانیم دلمان را صاف کنیم باید حس خود را تغییر دهیم و کدورت‌ها و کینه‌ها را از دلمان دور کنیم تا ذهن آرامی داشته باشیم تا در پیرو آن خوابمان درست شود.

دو قضیه حس و خواب باهم رابطه تنگاتنگی دارند. تغییر حس یعنی هر چیزی ما را بر هم نریزد و زود عصبانی نشویم. نکته دیگری که آقای امین فرمودند جهت خوابیدن است که به من خیلی کمک کرد از زمانی که شرق به غرب می‌خوابم واقعاً انرژی لازم را دریافت می‌کنم و صبح سرحال هستم. ساعت خوابیدن هم باید ۱۰ تا ۴ صبح باشد تا بتوانیم انرژی‌های لازم را دریافت کنیم.

با گوش کردن به این سی دی و برداشتی که داشتم کمک زیادی به من شد. امیدوارم همه بتوانیم با آموزش‌های کنگره گره‌های وجودی خودمان را بازکنیم و به حال خوش برسیم.

در آخر از خدمتگزاران خوب و پرتلاش وبلاگ تشکر می‌کنم که این خدمت را به من دادند امیدوارم حق مطلب را به‌جا آورده باشم و مثمر ثمر بوده باشد.

 

نگارنده: همسفر سمانه لژیون 17 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا طاهری چهارشنبه 6 فروردین 1399 04:48 ب.ظ
خانم سمانه عزیزبسیار ممنون به نکات خوبی اشاره کردید.امیدوارم همیشه همینطور ذهن آرامی داشته باشید.پیروز وسلامت باشید.سپاس از گروه وبلاگ.
فاطمه الیاسی سه شنبه 5 فروردین 1399 08:39 ب.ظ
خانم سمانه عزیز بسیار عالی وجامع بود خداوند به علم و آگاهی تان برکت بدهد و سپاس و درود به زحمت کشان وبلاگ.
همسفر رعنا سه شنبه 5 فروردین 1399 03:20 ب.ظ
خانم سمانه همسفر عزیز به تکات مهمی از سی دی اشاره کردید.دورشدن از حس بد کینه و نفرت و داشتن ذهن آرام در نهایت خواب آرام و خوش.موفق و موید باشید.
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت.
الهه لژیون ۱۲ سه شنبه 5 فروردین 1399 10:58 ق.ظ
سلام و درود خدمت خانم سمانه عزیز ممنون از مطالب خوبتان خداقوت ⚘⚘⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘⚘⚘
مریم کرمی سه شنبه 5 فروردین 1399 07:20 ق.ظ
خانم سمانه عزیز، ممنون از اینکه برداشت خوب و کامل خود را با ما به اشتراک گذاشتید.در پناه حق باشید.
نوشین دوشنبه 4 فروردین 1399 10:49 ق.ظ
سلام.و عرض ادب
ممنون خانم سمانه خیلی یاد اوری خوبی بود .
همسفرسکینه24 دوشنبه 4 فروردین 1399 12:59 ق.ظ
خانم سمانه عزیز،ممنون از برداشتی که از سی دی اهمیت خواب شب داشتید،به نکات مهمی اشاره کردید،ان شاالله بتوانیم آنها را کاربردی کنیم
ممنون از وبلاگ نویسان محترم
نسرین.اسیستنت یکشنبه 3 فروردین 1399 11:57 ب.ظ
خانم سمانه عزیز به تمامی نکات مطروحه در سی دی اهمیت خواب شب مفصل اشاره نمودید .بیان تجربه تان در مورد درمان خواب شب شما که با راهکارهای ارائه شده توسط استاد امین اتفاق افتاده میتواند راهگشای بسیاری از عزیزانی که مشکل خواب شب دارند باشد از شما بسیار سپاسگزارم.
‌گروه وبلاگ ممنون از زحماتتون
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 3 فروردین 1399 11:14 ب.ظ
خداقوت خانم سمانه عزیز یسیارعالی بود وممنون عالی بیان کررید .
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفر شمسیان یکشنبه 3 فروردین 1399 03:55 ب.ظ
خانم سمانه عزیزم، ممنونم از مطالبی که بیان نمودید. از قرار هر چه از سی دی خواب شب بازگو شود، کم است. هر بار که مطلبی از این سی دی شنیدم تلنگری شد برایم که نسبت به کسی خشم نداشته باشم و اگر هم خشمی به سراغم آمد، آنی باشد.
سپاسگزارم.
مریم نظری یکشنبه 3 فروردین 1399 03:25 ب.ظ
خدا قوت خانم سمانه عزیزم. برداشت شما از سیدی اهمیت خواب شب عاااالی بود.نکته ی بسیار آموزنده ی این سیدی که برایم خیلی جای تفکر داشت ، رابطه حس با خواب بود.انشاللله که بتوانیم بر حسهای آلوده غلبه کنیم تا آرامش داشته باشیم.
خداوند به قلمتان خیر و برکت ببخشد.
خدا قوت خانم لیلای عزیزم
همسفر فتانه لژیون ۱۵ یکشنبه 3 فروردین 1399 01:08 ب.ظ
خانم سمانه عزیزم مرحبا به شما بسیار عالی و‌مفید سی دی را به نگارش در آوردید و من بهره بردم ، داشتن خلق خوب در شما بیانگر داشتن خواب خوب در شما می باشد چرا که خواب در حیث زمان مناسب و‌ حیث کیفیت خواب در سلامت روان اهمیت بسیار بالایی دارد .


خداقوت وبلاگ نویسان همیشه خدمتگزار
عزیزه۱۵ یکشنبه 3 فروردین 1399 12:27 ب.ظ
خانم سمانه عزیزم ممنون از مقاله پر بارتان خیلی خوب سی دی را شکافتید موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات