بهترین قدر دانی من از کنگره
یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 07:58 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر نوشین | ( نظرات )
فکر می‌کنم خدمت به این فرشته‌های ریز جثه ولی بزرگ رسالت و بلندهمت بهترین قدردانی من از کنگره و بازپرداخت بدهی من به کائنات و فرزندان عزیز خودم هست. شکرگزار خداوند و فرزندانم هستم باشد که مقبول درگاه احدیت قرار بگیرد.

سلام دوستان نسرین هستم هم‌سفر و نگهبان هم‌سفر کوچولوهای شعبه شادآباد،

وقتی گفته می‌شود هم‌سفر کوچولو، اولین فکری که به ذهن شلوغ ما می‌رسد این هست که مگر می‌شود موجود ریز جثه‌ای که خودش نیاز به مراقبت و همراهی دارد همسفر دو تا انسان بالغ بشود؟ 

هم‌سفر باید همراهی کند، کمک کند، دستگیری کند و هر جا که لازم بود باری از سفر را به دوش بگیرد، این مخلوقات ریز جثه که خودشان تمام و کمال رحمت و راه هستند؟!


راستش من خودم هم اول همین فکر را می‌کردم اگر بچه نداشتم دستم بازتر بود و راحت‌تر سفر می‌کردم یا تصمیمی دیگر می‌گرفتم. ولی حضور در کنگره 60 و جهان‌بینی ناب کنگره، دیدگاه من را به‌کلی تغییر داد. هیچ موجودی جهت بیهودگی پا به هستی نمی‌گذارد و هر موجودی رسالتی دارد و چقدر سخت و مخرب هست که رسالت بزرگ‌تر و سنگین‌تر از توان جسمی و فیزیولوژیک یک مخلوق باشد.

وهم سفر کوچولوها دقیقا این رسالت سنگین را بدون اینکه خودشان یا پدر و مادر متوجه باشند به دوش گرفتند.

شرمنده می‌شوم وقتی‌که یادم می‌آید، توی دوران تاریک و سرد اعتیاد تنها گرمی زندگی من بچه‌هایم بودند و این را مدام به زبان می‌آوردم و چه تخریبی که ندانسته به آن‌ها وارد می‌کردم. به‌جای اینکه برای آن‌ها یک دنیای شیرین و شاد بسازم که توی آن دنیا بچگی کنند، یک دنیای پر از غم و اندوه و حسرت و اندوه هدیه من به آن‌ها بود.روزهایی که غم اعتیاد لبخندم را دزدیده بود، این بچه‌های معصوم من بودند که با شادی کودکانه خود سعی در شاد کردن من داشتند. شرمنده می‌شوم از یادآوری روزهایی که دست‌های کوچک دخترم داغ روی صورتم را فقط پاک می‌کرد و با شیرین‌زبانی به من می‌گفت: مامان جون ، اگر از من ناراحتی ببخشید هر کاری بگویی می‌کنم، فقط گریه نکن. دلم پردرد می‌شد وقتی یادم می‌آید که پسرم با نگاه‌های معصومانه‌اش به من خیره می‌شد و با سکوت خودش ملتمسانه از من می‌خواست که کم‌نیازم. فرمان‌برداری تمام و کمال از من داشت تا مرهمی پردل زخم‌خورده‌ام باشد و آرام بگیرم باوجود نازنین آن‌ها.

امروز که دقیقه 14 سال از بدو ورودم به کنگره 60 و تحت آموزش‌های جهان‌بینی کنگره، متوجه شدم که چه هزینه و تخریب 

سنگینی داشتند. رسالت حلقه اتصال بودن برای یک پیوند محبت.پیوندی که هرلحظه احتمال پاره شدنش می‌رفت و چه فشاری را تحمل می‌کردند. این حلقه ظریف و با محبت ، و من جاهلانه با گفتن مدام این‌که فقط به خاطر بچه‌ها زندگی می‌کنم و تحمل می‌کنم مرتب این فشار را بیشتر و رسالت این فرشته‌های کوچولو را بهشان گوشزد می‌کردم. هرلحظه که غارتگر اعتیاد به آشیانه آن‌ها به پدر و مادر می‌چسبیدند و با زبان بی‌زبانی از آن‌ها می‌خواستند که به خاطر آن‌ها کم‌نیازم و لحظه‌به‌لحظه پیام‌آور صبر و استقامت از طرف خداوند برای پدر و مادر بودند.حقیقتاً اعتقاددارم که مسافران کنگره 60 مورد لطف و رحمت خاص خداوند هستند، چراکه اگر همراهی و مساعدت و عشق هم‌سفرها را خداوند شامل حال آن‌ها نمی‌کرد چطور قادر بودند چنین راه پرپیچ‌وخمی را طی کنند و به رهایی از دینا اعتیاد برسند؟!

بعدازاینکه به خاطر مشغله کاری لژیونم را تحویل دادم به کارهای عقب‌افتاده زندگی‌ام برسم. یک روز که برای پیاده‌روی به پارک رفته بودم مصرف‌کننده کارتن‌خوابی برای من این پیام را داشت که اگر کنگره 60 نبود الآن آشیانه من نبود و عزیزت مثل آن کارتن‌خواب بود و ازآنجایی‌که فکر می‌کردم هنوز از فرزندانم بابت رسالتشان در طول سفر زندگی‌مان نتوانسته بودم آن طوری که شایسته هست قدردانی کنم تصمیم گرفتم نگهبان هم‌سفر کوچولوها بشوم. فرشته‌های ریز جثه‌ای که با تمام محدودیت‌های جسمی و روحی و عاطفی همراه پدر و مادرشان به کنگره می‌آیند تا امید و قوت قلب آن‌ها برای ادامه راه باشند. فکر می‌کنم خدمت به این فرشته‌های ریز جثه ولی بزرگ رسالت و بلندهمت بهترین قدردانی من از کنگره و بازپرداخت بدهی من به کائنات و فرزندان عزیز خودم هست. شکرگزار خداوند و فرزندانم هستم باشد که مقبول درگاه احدیت قرار بگیرد.


«هم‌سفر کوچولوها را امروز دریابید، شاید فردا دیر باشد»


نگارنده : کمک راهنمای گرامی خانم نسرین 

ویراستاری :  همسفر سمیرا 

عکس از : همسفر فریده 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا طاهری چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:41 ب.ظ
عرض ادب خدمت راهنمای عزیزم سرکار خانم نسرین عزیز.خدا قوت.براستی که چقدر عالی در چهارده سال آموختید معنای خدمت را.شما همیشه در هرخدمتی عالی عمل میکنید ومن خداوند را سپاسگزارم بابت تمام این موهبتها.وامیدوارم همیشه سلامت وموفق باشید وپاداش زحماتتان را از خالق یکتا بگیرید.تشکر از خانم فریده.خانم نوشین وخانم سمیرا.
لیلا طاهری چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:41 ب.ظ
عرض ادب خدمت راهنمای عزیزم سرکار خانم نسرین عزیز.خدا قوت.براستی که چقدر عالی در چهارده سال آموختید معنای خدمت را.شما همیشه در هرخدمتی عالی عمل میکنید ومن خداوند را سپاسگزارم بابت تمام این موهبتها.وامیدوارم همیشه سلامت وموفق باشید وپاداش زحماتتان را از خالق یکتا بگیرید.تشکر از خانم فریده.خانم نوشین وخانم سمیرا.
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 27 خرداد 1398 11:15 ق.ظ
خانم نسرین خدا قوت
خدمت خالصانه و عاشقانه ای دارید به شما تبریک میگویم.متن شما بسیار آموزنده و تکاندهنده برای تمام مادران.برای من یک تکانه بود تا بهتر و بیشتر ار مستولیت مادری خود در جهت آرامش فرزندانم استفاده کنم و خداوند را شاکرم که چه نعمت خوبی نصیبم کرده و قدر وجودشان را در کنارم بدانم .
شما با نوشته زیبایتان احیاء کنندگان همسفران شدید از شما صمیمانه تشکر میکنم.خداوند خیر و برکت را در زندگیتان جاری نماید.
صغری همسفر یوسف از لژیون یازدهم دوشنبه 27 خرداد 1398 12:11 ق.ظ
خانم نسرین عزیز مثل همیشه از سخنان شما لذت بردم خدمتتان قبول خداوند موفق و سربلند باشید373
سمیه چمانه یکشنبه 26 خرداد 1398 09:49 ب.ظ
عشق به این خدمت در رفتار ، عمل و سخنان شما موج میزند و دلسوزانه به همسفر کوچولوها خدمت میکنید و این حسی که همیشه میگوئید ما در قبال همسفر کوچولوها مسئول هستیم برای من پر از آموزش بود و در خدمت مرزبانی تمام تلاشم را میکنم که حامی این کوچولوهای دوست داشتنی هم باشم ،راهنمای عزیزم مثل همیشه بسیار از شما آموختم.خدمتتون پر از خیر و برکت الهی...
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 26 خرداد 1398 07:02 ب.ظ
سلام و خدا قوت به خانم نسرین عزیز واقعا از زحمات بی وقفه شما برای همسفر کوچولوها کمال تشکر را دارم و امیدوارم برکات این زحمات شما همواره در زندگیتان جاری باشد و پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
پریناز رموزی یکشنبه 26 خرداد 1398 05:24 ب.ظ
خدا قوت خانم نسرین عزیز،امیدوارم این خدمت مقدس شما مورد قبول خداوند قرار بگیرد.حقیقتاً عشقی که شما به این خدمت دارید قابل وصف نیست و خلوص نیت شما برای انجام این خدمت برای من بسیار آموزش داشت.امیدوارم از برکت این خدمت به هر آنچه که میخواهید برسید
همسفراکرم 5 یکشنبه 26 خرداد 1398 01:45 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم نسرین عزیز
سپاس ازاین همه مهربانی ولطف شما نسبت به همسفرکوچولوها
امیدوارم بهترینهاروزی وخیروبرکت این خدمت درزندگی شماوفرزندان عزیزتان جاری باشد.
موفق باشید.
ممنون ازگروه وبلاگ.
لیلا محمدلو یکشنبه 26 خرداد 1398 01:42 ب.ظ
درود بر شما خانم نسرین عزیز بسیار زیبا بیان نمودید تحت تاثیر قرار گرفتم و اشک ریختم واقعا این کوچولوهای عزیز برای ما همسفرها قوت قلب هستند. باید قدرشان را بدانیم .
از زحمات شما تشکر و قدردانی میکنم . انشاا... خیر و برکت این خدمات در زیدگیتان سرازیر و جاری باشد .
مستدام و پایدار باشید .
رضا از لژیون2 یکشنبه 26 خرداد 1398 12:19 ب.ظ
درودخداوند بر همت والای شما.موفق باشید
مریم کرمی یکشنبه 26 خرداد 1398 12:11 ب.ظ
درود خداوند بر شما .
خانم نسرین عزیز، مطلب شما بسیار تاثیر گذار و زیبا بود . قدردان زحمات شما برای همسفران کوچک هستم و امیدوارم خیر و برکت این خدمت ارزشمند در زندگی شما جاری باشد.پیروز و سربلند باشید.
همسفر فاطمه از لژیون 4 یکشنبه 26 خرداد 1398 10:08 ق.ظ

سلام وخدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی خانم نسرین
احسنت و سپاس بابت این همه صبوری ومتانت شما دلنوشته زیبا و پر مفهومی رو بیان کردید.
انشالا همواره در زندگی موفق وپیروز باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic