بی ایمانی؛ ریشه بیماری ها
شنبه 2 فروردین 1399 ساعت 04:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
همانطور که جناب مهندس در سی دی گفتند: ریشه تمام بیماری‌ها از بی ایمانی است. درست است که این بیماری یک ویروس است و از دیگری به ما منتقل می‌شود؛ ولی وقتی اگر ایمان ما ضعیف باشد، داشتن افکار منفی و کاذب باعث می‌شود روحیه ما ضعیف شده و مدام ترس این را داشته باشیم که نکند من این مریضی را گرفته باشم و یا هر سرفه و یا عطسه  را به این بیماری ربط می‌دهیم؛ ولی با ایمانِ قوی داشتن به خدا  می‌دانیم و می‌توانیم این بیماری را ریشه کن کنیم.
بخش کوتاهی از دعای یازدهم صحیفه سجادیه؛
...اِرحَم تَضَرُّعنا الیک وَاَغنِنا اِذ طَرَحنا اَنْفُسَنا بینَ یدَیْک.
خدایا؛ بر زاری و تضرع ما به درگاهت رحم کن و چون خودمان را به تو سپرده‌ایم، بی نیازمان کن.

سلام دوستان اکرم هستم همسفر محمد
خوشبختانه در کنگره ۶۰ روز به روز تعداد رهایی ها بالا رفته و این نشان از تلاش رهجو و تلاش و همت مضاعف راهنما دارد. وقتی نظم در کنگره برقرار باشد، کارها بهتر پیش می‌رود و هرچه نظم بیشتر و بهتر، راه پیروزی هموارتر و پیروزی بیشتری نصیب می‌گردد.
نظم کنگره باید جزء بالاترین نظم ها باشد؛ زیرا تعداد افرادی که در کنگره هستند بالاست و شخصیت هر فردی متفاوت با دیگری است و وجود این نظم باعث می‌شود به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم؛ اما در پشت تمام این پیروزی‌ها، نظم ها و... یک چیز مشترک به نام عشق وجود دارد. عشقی که باعث می‌شود راحت تر سختی سفر را تحمل کرد و این عشق سر منشائی دارد به نام ایمان.
«ایمان تجلی نور خداست در انسان»
تمامی صفات در انسان نهفته است؛ البته به شرط وجود ایمان. صفات خداوند همگی در مرتبه والاست؛ مانند اقیانوس بیکران است و در قیاس صفاتی که از خدا در ما جای دارد مانند یک قطره است. وقتی ایمان داریم اعتقاد هم داریم. اعتقاد به خدا، به خودمان، به محبت، به راستی و درستی و قبول داریم که از هر دستی بدهیم از همان دست می‌گیریم. انسانِ دهنده مانند آب جاری، زلال و پاک است؛ ولی انسانی که حاضر به بخشندگی نیست مثل آبی است که در حوض کوچکی جمع شده و به زودی تبدیل به گنداب می‌شود. وقتی ما حاضر باشیم از عصاره جان خود ببخشیم و در قبال این بخشش هیچ انتظاری نداشته باشیم می‌شود ایمان کامل. "عبادت به جز خدمت خلق نیست، به تسبیح و سجاده و دلق نیست".
ریشه تمام بیماری‌ها از بی ایمانی ماست. وقتی ایمان و اعتقاد ما قوی باشد می‌توانیم بدن خود را از بلا و مریضی دور کنیم؛ چون می‌دانیم که خدا هست و خدا گر زحکمت ببند دری، زرحمت گشاید در دیگری.
افکار و اندیشه‌های ما، روزگار ما را می‌سازد، اگر همیشه افکار خوب و عالی داشته باشیم، حال دلمان خوب است و این حال خوب را به دیگران انتقال می‌دهیم؛ ولی اگر قرار باشد با نیش و کنایه، با زبان تند، با اخلاق ناجور گره در کار دیگران بیندازیم یا حال دل آن فرد را خراب کنیم، بی شک حال دل خودمان بد می‌شود و در کار خودمان گره می‌افتد.
به طور کلی، ایمان، مشخص شدن صفات خدا در انسان‌هاست. قدردان خلق و مخلوق باشیم که این قدردانی برای ما ارزشمندترین است. بین خودمان دنیایی به وجود بیاوریم که مملو از عشق و ایمان باشد.
اگر بدانیم آن لحظه که در حال مهربانی کردن هستیم و خیراندیشی را برای دیگران می‌خواهیم، چه شادی و شعف و صلح و آرامشی به خودمان برمی‌گردد،  بی‌شک در تمام کارهای خوب و خیر برای دیگران عجله می‌کنیم .
 در مورد ارتباط بین ایمان و ترس و کرونا، می‌توان گفت: کرونا تنها چیزی که برای مردم آورد، ترس بود و به جرأت می‌توان گفت همگان ترس را تجربه کردند؛ البته به جز آن دسته افرادی که با بی فکری و بی عقلی کامل هنوز هم موضوع را جدی نگرفته و این روزهای تعطیلِ اجباری را برای تفریح و مسافرت انتخاب کردند. 
همانطور که جناب مهندس در سی دی گفتند: ریشه تمام بیماری‌ها از بی ایمانی است. درست است که این بیماری یک ویروس است و از دیگری به ما منتقل می‌شود؛ ولی وقتی اگر ایمان ما ضعیف باشد، داشتن افکار منفی و کاذب باعث می‌شود روحیه ما ضعیف شده و مدام ترس این را داشته باشیم که نکند من این مریضی را گرفته باشم و یا هر سرفه و یا عطسه  را به این بیماری ربط می‌دهیم؛ ولی با ایمانِ قوی داشتن به خدا  می‌دانیم و می‌توانیم این بیماری را ریشه کن کنیم.
نگارنده : همسفر اکرم لژیون بیستم
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه الیاسی چهارشنبه 6 فروردین 1399 02:05 ب.ظ
خانم اکرم عزیز عالی بود خدا قوت .
همسفر فتانه لژیون ۱۵ دوشنبه 4 فروردین 1399 06:29 ب.ظ
بسیار عالی خداقوت خدمت خانم اکرم عزیز که با قلم خوبتان جمع بندی زیبایی از این سی دی داشتید .
ایمان سالم عمل سالم را پدیدار خواهد نمود و آموزش های کنگره برای من ایمان و باوری شده برای عشق در انجام کارهای درست
نوشین دوشنبه 4 فروردین 1399 09:56 ق.ظ
عشق و ایمان
دو شاه کلید
ممنون خانم اکرم عزیز
همسفر شمسیان یکشنبه 3 فروردین 1399 04:55 ب.ظ
ممنون خانم اکرم عزیز. چه نکات مهمی از سی دی را عنوان کردید مخصوصا ریشه تمام بیماری ها از بی ایمانی ماست..گناهانی که از ما سر می زند باعث بیماری در جسم ما می شود و علت انجام گناهان نیز از بی ایمانی است که اگر ایمان داشتیم هرگز مرتکب گناه نمی شدیم و وفتی گناه نمی کردیم، بیمار نمی شدیم.
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 3 فروردین 1399 04:34 ب.ظ
خدا قوت خانم اکرم بسیار عالی بیان نمودید و ایمان را توضیح دادید و قدردانی از خلق و مخلوق و بخشیدن را بسیار عالی گفتید امیدوارم خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
مریم نظری یکشنبه 3 فروردین 1399 12:19 ق.ظ
خدا قوت خانم اکرم عزیزم، برداشت شما از سیدی ایمان کامل و جامع بود. استفاده کردم.
خداوند به قلمتان خیر و برکت ببخشد.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
دیبـا( لژیون بیست) شنبه 2 فروردین 1399 11:08 ب.ظ
خانوم اکرم عزیزم
بهتون تبریک میگم بابت قلم خوب و تفکر عالی که دارید
بهترین ها رو به واسطه این خدمت ها تجربه میکنید در زندگیتان بدون شک.
الهی که همیشه یادخدا و ایمانش در دلهامون روشن و روشنتر بشود.
همسفرنسیم لژیون بیستم شنبه 2 فروردین 1399 10:57 ب.ظ
خداقوت بهتون خانم اکرم عزیز...بسیارعالی وبی نقص بیان کردید.موفق باشید...
الهه لژیون ۱۲ شنبه 2 فروردین 1399 08:40 ب.ظ
سلام و درود خدمت خانم اکرم عزیز ممنون از مطالب خوب و عالی خداقوت ⚘⚘⚘⚘
سال نو برشما و خانواده محترمتان مبارک باد ⚘⚘⚘
گروه وبلاگ عزیز و محترم خداقوت ⚘⚘⚘
نسرین.اسیستنت شنبه 2 فروردین 1399 08:21 ب.ظ
همسفر خانم اکرم عزیز رابطه ایمان با بخشش وایمان با ترس از بیماری را به خوبی تشریح کردید از شما بسیار متشکرم.
گروه وبلاگ خدا قوت
پوران همسفرعباس 1 شنبه 2 فروردین 1399 07:01 ب.ظ
خداقوت خانم اکرم ؛ممنون بسیار عالی درمورد ایمان صحبت کردید وجامع وکامل توۻیح دارید .ۻعف ایمان از ترس است وترس هم ناشی از دست دادن رخ می دهد ومن تلاش می کنم وحرکت می کنم وتوکل به خدا دارم وه هنه جیز درست می شود .
خداقوت به گروه وبلاگ .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic