ارتباط بین ذهن آرام و خواب عمیق
پنجشنبه 29 اسفند 1398 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
چه ارتباطی بین ذهن آرام و داشتن خواب عمیق وجود دارد؟
طبق سی دی اهمیت خواب شب؛ انسان برای اینکه خواب عمیق و آرامی داشته باشد باید سطح ارتعاشات و امواج مغزی اش پایین بیاید و فردی که به‌علت بی‌نظمی یا ذهن آشفته و حس های خراب، امواج مغزی بالایی دارد قطعاً نمی‌تواند آرام شود و به خواب برود؛ پس باید عواملی که باعث بروز امواج بالای مغزی است را شناسایی و رفع کند تا به خواب خوبی دست پیدا کند.

یا رحمان
خانم الهام از شما بابت قبولی زحمت بسیار سپاسگزارم و امیدوارم خداوند به لطف و کرمش بهترین ها را روزیتان نماید.

لطفا بفرمایید به نظر شما چه ارتباطی بین بازسازی سیستم ایکس و زمان خواب شب وجود دارد؟ 

سلام دوستان الهام هستم همسفر.

همان طور که می‌دانیم یکی از علل بروز بیماری‌های بشر، بی خوابی است. 
ساعات بین ده شب تا طلوع آفتاب، تایم سم زدایی، بازسازی و جایگزینی سلول‌های جدید در بدن است و بالطبع افرادی که به واسطه شب بیداری این تایم را از دست می‌دهند به مرور سیستم ایکس شان از تعادل خارج شده و مستعد انواع و اقسام بیماری‌ها خواهند شد.

آقای مهندس همیشه قبل از دادن فرمان رهایی از مسافرین سوال می‌کنند که آیا خوابت تنظیم است، لطفاً از اهمیت این مطلب برایمان بفرمایید؟
خواب درست و به موقع در روند سفر بسیار اهمیت دارد؛ چون همان طور که اشاره کردم بخشی از بازسازی سیستم ایکس در زمان خواب است. 
آقای امین هم در سی دی اهمیت خواب شب فرمودند: کسی که سیستم ایکسش درست بازسازی شده باشد به هیچ عنوان نمی‌تواند در ساعات اولیه روز بخوابد و خودکار در ساعات اولیه طلوع آفتاب بیدار خواهد بود.

در این روزها که از کنگره دور هستیم شاید خیلی از همسفران دچار بی برنامگی شوند و ساعت خوابشان به هم بریزد، چه پیشنهادی برای بهتر شدن این موضوع دارید؟
از نظر من برنامه داشتن، از بی‌نظمی جلوگیری می‌کند و هر کس باید از خودش شروع کند تا بتواند در دیگران هم اثرگذار باشد.
اکثراً این طور جا افتاده که تعطیلات یعنی آزاد بودن و گذران اوقات به هر نحوی که پیش آید؛ ولی این تفکر باید اصلاح شود و نباید برنامه و روال عادی زندگی به هم بریزد بلکه تعطیلات می‌بایست فرصتی برای بهره‌گیری بیشتر از زمان باشد، برای برنامه‌ریزی های جدید و کارهای مفید.
خودم در یک مقطعی این تجربه را داشتم که تعطیلی بلندمدت داشتم و برنامه‌ریزی درستی نکردم و بدون برنامه پیش رفتم و همه چیز به هم ریخت؛ ولی از یک جایی شروع کردم و مجدد برنامه‌ریزی کردم و طبق آن پیش رفتم و حتی اگر مسافرم هم همراهی نمی‌کرد، سر ساعت می‌خوابیدم، سر ساعت بیدار می‌شدم و به کارهایم رسیدگی می‌کردم و این روند باعث شد که او هم تا حدودی از بی‌نظمی خارج شود. 


چه ارتباطی بین ذهن آرام و داشتن خواب عمیق وجود دارد؟
طبق سی دی اهمیت خواب شب؛ انسان برای اینکه خواب عمیق و آرامی داشته باشد باید سطح ارتعاشات و امواج مغزی اش پایین بیاید و فردی که به‌علت بی‌نظمی یا ذهن آشفته و حس های خراب، امواج مغزی بالایی دارد قطعاً نمی‌تواند آرام شود و به خواب برود؛ پس باید عواملی که باعث بروز امواج بالای مغزی است را شناسایی و رفع کند تا به خواب خوبی دست پیدا کند.

 برداشت شما از این ضرب‌المثل که سحرخیز باش تا کامروا شوی چیست؟
بدن انسان ساعتی به نام ساعت بیولوژیک دارد که این ساعت با نظم طبیعت همسو است و خواب و بیداری به موقع را رقم می‌زند و کسانی که برخلاف نظم طبیعت عمل می‌کنند، این سیستم را از تعادل خارج می‌کنند و طبیعی است که حال و روز خوبی هم نداشته باشند. 
نکته دیگر انسان هم مثل هر دستگاه دیگری نیاز شارژ شدن و دریافت انرژی دارد و این انرژی از طریق خواب تامین می‌شود. درواقع بدن توسط انرژی های کیهانی که از ساعت یازده شب تا قبل از طلوع آفتاب در جریان هستند، شارژ می‌شود و فرد اگر در این ساعات خواب باشد، این انرژی‌ها را دریافت می‌کند و دقیقاً این چرخه بعد از طلوع آفتاب برعکس می‌شود؛ یعنی انرژی‌های کیهانی موجود در هستی را افرادی که سحرخیز هستند دریافت می‌کنند ؛ پس خواب شب به موقع و سحرخیزی، دو کلید حال خوش و کامروایی و برکت هستند.

 استاد امین در سی دی اهمیت خواب شب می‌فرمایند" کلید به هم ریختگی خواب شب، خشم است" آیا تجربه‌ای در این مورد دارید؟
زمانی که متوجه اعتیاد مسافرم شدم، چون شناختی از اعتیاد و فرد مصرف‌کننده نداشتم دچار ترس شدیدی شدم و از طرفی خانواده‌اش را مقصر پنهانکاری صورت گرفته می‌دانستم و خشم و کینه و جنگهایم شروع شد.
ترس ها و ناتوانی هایی که در این شرایط داشتم روز به روز خشم هایم را بیشتر می‌کرد و مدام به فکر ضربه زدن به کسانی بودم که این شرایط را برایم رقم زده بودند و از لحاظ روحی کاملاً به هم ریخته بودم و روی خوابم تاثیر منفی زیادی گذاشته بود، به طوری که یا کابوس می‌دیدم یا خشمهایم به صورت گریه و خواب ناآرام بروز می‌کرد و چند سالی این شرایط را داشتم؛ ولی به لطف خدا، بعد از ورود به کنگره و دریافت آموزش‌ها، دیدگاهم نسبت به مسئله زندگی‌ام عوض شد و توانستم به این پذیرش برسم که مسافرم یک بیمار است و شرایط خاصی دارد و با این آگاهی و تغییر دیدی که به دست آوردم خدا را شکر بسیار آرام هستم و حالم خوب است.


خانم الهام عزیز شما بزرگوار همیشه در حال خدمت در وبلاگ نمایندگی هستید، لطفاً برایمان بگوئید چگونه می‌توانید برای تمام کارهایتان برنامه‌ریزی کنید و تعادل لازم را برقرار نمایید؟
 یکی از قانونهای زندگی‌ام، نظم است و اولین نکته در ایجاد نظم، سحرخیزی است.
 مورد دیگر اینکه من برای ماه و هفته و حتی هر روزم برنامه‌ریزی دارم و ساعتهایی را هم خالی می‌گذارم که اگر کاری خارج از برنامه ام پیش آمد دچار مشکل نشوم و اگر کاری هم نبود وقتم را با نوشتن و گوش کردن سی دی یا خواندن کتاب و یا کارهای وبلاگ می‌گذرانم.
موضوع دیگر اینکه وقتم را صرف تماشای تلویزیون، فضاهای مجازی یا کارها و رفت و آمدهایی که غیرضروری است نمی‌کنم و با رعایت این موارد همیشه فرصت کافی برای تمام کارهایم دارم.

 برای داشتن خواب خوب چه کارهایی می‌توان انجام داد؟
اولین کاری که می‌توان انجام داد این است که روزمان را صرف کارهای بیهوده نکنیم و هدف داشته باشیم و در جهت هدفمان روزمان را طی کنیم تا حس خوب و مثبتی داشته باشیم.
مورد دیگر اینکه از حساسیت‌های خود بکاهیم و هر موضوعی را برای خود بزرگ نکنیم که آرامش ذهنمان به هم نریزد .
قبل از خواب از خوردن غذاهای سنگین و پرادویه و نوشیدنی های کافئین دار پرهیز کنیم.
نکته آخر اینکه قبل از خواب قرآن و دعا  و حتی متون کنگره که حس خوبی در ما ایجاد می‌کنند را بخوانیم و محل خواب مناسبی هم داشته باشیم.
 
 در بحران این روزها و بیماری کرونا، پزشکان دائم از رسانه‌های مختلف تاکید  به تقویت سیستم ایمنی و حداقل ۸ ساعت خواب در شب دارند. ارتباط بین این دو موضوع را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
باز هم این موضوع به بازسازی سیستم ایکس در خواب برمی‌گردد، هرچقدر این سیستم، سالم تر و قوی تر باشد بالطبع در مقابله با بیماری هم موفق تر عمل خواهد کرد و در کنار خواب، نقش تغذیه را هم باید در نظر داشت که مواد مورد نیاز برای بازسازی به بدن برسد.
 فرصت را غنیمت می شمارم و از خانم الهام عزیز بابت تمامی زحماتی که در شعبه متقبل می شوند صمیمانه و با تمام وجودم تشکر می کنم و بهترین ها رو برایشان آرزو می کنم.

تهیه و تنظیم : همسفر سولماز و همسفر شمسیان
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرخدیجه م شنبه 2 فروردین 1399 04:02 ب.ظ
خداقوت بسیار از زحماتت سپاسگذارم و برایت بهتری نها را خواستارم
مریم نظری شنبه 2 فروردین 1399 01:04 ب.ظ
خدا قوت الهام عزیزم، خیلی عالی و با عمل کنگره به سوالات پاسخ دادید.
الهام مهربون و صبورم برای خدمت در وبلاگ خیلی خیلی سپاسگزارم، انشاءالله خیر و برکتش را در همه‌ی مراحل زندگیت ببینی.
موفق و سربلند باشی و همیشه در اوج بدرخشی.
خدا قوت خانم شمسیان و خانم سولماز
الهه لژیون ۱۲ شنبه 2 فروردین 1399 01:30 ق.ظ
خداقوت خدمت خانم الهام عزیز ⚘
پیروز و کامیاب باشید ⚘
سپاس از گروه وبلاگ ⚘
همسفر شمسیان شنبه 2 فروردین 1399 01:25 ق.ظ
خانم الهام عزیز، از تجربیاتتان بابت این دستور جلسه بسیار استفاده کردم. ممنون.
وقت را غنیمت می شمارم و از تمامی، تکرار می کنم تمامیِ زحماتتان در شعبه تشکر می کنم. گاهی قلم ازنوشتن مطلبی عاجز می شود من واقعا نمی دانم چگونه از شما تشکر نمایم. دعاگویتان می شوم. آرامش واقعی برایتان آرزومندم.
نسرین.اسیستنت جمعه 1 فروردین 1399 11:39 ب.ظ
خانم الهام عزیز خدمتگزار صادق و صبور وبلاگ از پاسخهای بسیار خوب و هماهنگ با علم کنکره که بیان فرمودید بسیار لذت بردم ارتباط تنگاتنگ خواب شب و تعدل جسم و روان که نتیجه اش حال خوش است کلیدی ترین نکاتی است که فرموده اید از شما برای خدمت صادقانه و مصاحبه خوبتان نهایت تشکر را دارم.
گروه وبلاگ دستتون طلا
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 1 فروردین 1399 05:04 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم الهام عزیز بسیار سپاسگزار خدمات بی وقفه شما هستم و ممنون از پاسخ های جامع و کاملی که در اختیارمان گذاشتید بسیار استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از خانم شمسیان و خانم سولماز عزیز بابت سوالهای مفیدی که داشتند.
همسفر حوریه پنجشنبه 29 اسفند 1398 05:03 ب.ظ
خانم الهام عزیز ممنون از مطالب مفید وآموزنده تان،عالی بود،
ممنون از تمام خدماتتان در وبلاگ.
نشکر از خانم فاطمه وخانم سولماز عزیز
پوران همسفرعباس 1 پنجشنبه 29 اسفند 1398 02:01 ب.ظ
خداقوت الهام عزیز از شما بابت زحماتی که برای لژیون می کشید سپاسگزارم.سی دی اهمیت خواب را بخوبی توۻیح دادید عالی بود ممنونم.
امیدوارم برکت خدماتی که درلژیون وشعبه انجام میدهد ارامش مهمان قلب مهربانت شود ورهایی نصیبتان شود .
خداقوت به گروه وبلاگ .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات