مزیت فضای مجازی
دوشنبه 26 اسفند 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
آموزش در فضای مجازی شکل خاص خودش را دارد و قابل قیاس با فضای آموزشی حضوری نیست. مزیت‌های این آموزش: 
۱- کسب درآمد بیشتر برای شرکت‌های استفاده‌کننده از آموزش الکترونیکی. 
۲- یادگیری برای افراد در هر لحظه و هر مکان با هر بودجه.
۳- افزایش بهره وری با آموزش الکترونیکی. 
۴- افزایش رضایتمندی شغلی کارکنان .
یا کریم
سلام دوستان فرشته هستم همسفر  
نام و یاد خداوند سرلوحه تمام نوشتنی‌های عالم است؛ پس قسم به قلم به آنچه که می‌نویسد.
قبل از آنکه بخواهم درباره کارگاه آموزشی چیزی بیان کنم یک سَری به تاریخچه فضای مجازی بزنیم، چون مقدمه هر بحثی آشنایی اولیه با آن است.
همه ما تا حدودی با فضای مجازی آشنا هستیم و سروکار داریم. اولین کسی که فضای سایبر را به کار برد، ویلیام گیستون نویسنده داستان‌های علمی تخیلی در کتاب نورومنسر بود و در حقیقت، فضای مجازی فضایی تخیلی است که از اتصال رایانه‌ها پدید می‌آید و تمامی انسان‌ها، ماشین‌ها و منابع اطلاعاتی در جهان را به هم متصل کرده‌اند. 
ارتباطات انسانی به شیوه سریع و فراتر از مرزهای جغرافیایی و یا ابزار خاص در آن زنده و مستقیم روی می‌دهد و قلمرویی وسیع برای ساکنان خود ایجاد می‌کند، از جمله آزادی ها، فرصت‌ها، دلهره ها، آسیب‌ها و محدودیت‌ها.
امروزه دانشمندان از دو جهانی شدن دنیای معاصر صحبت می‌کنند. ویژگی‌هایی هم دارد؛ از جمله وجه تمایز از استفاده از زمان و مکان که هر وقت بخواهند و فرصتی داشته باشند در فصای مجازی به یادگیری غیرمستقیم بپردازند. دست یابی به آخرین اطلاعات،
جذابیت و تنوع فیلم و عکس یا هر هنر دیگری، آزادی اطلاعات،تعاملی بودن و دو طرفه بودن  که از یکدیگر تاثیر می‌پذیرند.
آموزش در فضای مجازی شکل خاص خودش را دارد و قابل قیاس با فضای آموزشی حضوری نیست. مزیت‌های این آموزش: 
۱- کسب درآمد بیشتر برای شرکت‌های استفاده‌کننده از آموزش الکترونیکی. 
۲- یادگیری برای افراد در هر لحظه و هر مکان با هر بودجه.
۳- افزایش بهره وری با آموزش الکترونیکی. 
۴- افزایش رضایتمندی شغلی کارکنان .
حال در چنین فضایی که توضیح داده شد و این همه امکاناتی که وجود دارد، ما از آن غفلت جسته و استفاده های مفید و مقرون به صرفه ای را نبرده ایم.
در فضای آموزشی در لژیون، بارها پیش آمده که مشکلاتی برای افراد پیش آمده و نتوانسته‌اند حضور خود را در مشارکت یا بحث یا کلاً در کارگاه نشان دهند و چه بسا چقدر هم از آموزش‌هایی که دوست داشتند حضور داشته باشند عقب افتاده و روند موفقیتشان به تعویق افتاده‌است.
در اینجا من اول از همه خداوند منان را شاکرم که با مهندس دژاکام آشنا شدم. این مرد بزرگ تمام سعی و تلاش و کوشش بی وقفه خود را برای بالا بردن سطح دانش ما از هر جهت و هر سلیقه‌ای  انجام می‌دهند و کوتاهی نمی‌کنند و بسیار خداوند را سپاس که اگر مشکلاتی بر سر راه ما در جهت پیشرفت و آموزش و دانش قرار می‌گیرد هوشمندانه و با درایت خاص آن را برطرف کرده و به ما می‌آموزد از شکستها و بحران‌ها پلی بسازیم برای عبور و بالا کشیدن و رد شدن و ساختن بهترین ها برای خودمان.
تشکیل لژیون در فضای مجازی فواید بسزایی در پی داشته و آن اینکه از آموزش فاصله گرفته نشد و همه عزیزان سر وقت مشخص شده حضور بهم رساندند، بدون فوت وقت و بدون اتلاف وقت برای طی مسیری و بدون هزینه برای پرداخت کرایه .
پس خیلی راحت در منزل یا هر مکانی اعلام حضور می‌کنند و مطالب را خیلی دقیق و پرثمر می‌خوانند و در ذهن وجودی، کامل و دقیق می‌نشیند. جالبتر اینکه همه با ذهنی باز معطوف به گوشی و فضا می‌شوند و با دقت بسیار بالا در محتویات آموزشی غرق می‌شوند و من اعتقاد دارم با چنین عملیاتی و تمریناتی مسائل بهتر در ذهن افراد می‌ماند. با دقت هم گوش می‌دهند و هم با تفکر بالا و باز جواب سوالات داده می‌شود و دیگر اینکه امکان استفاده درست از اینترنت برای همه مهیاست و اگر افراد تاکنون به هر دلیل وارد این فضای آموزش نشده‌اند با آن بیشتر آشنا می‌شوند و فعالیت‌های مربوط به هر آموزش را کسب می‌کنند. 
باید در این روزها با امید و توکل بیشتری به کار خود ادامه دهیم و از تدریس و آموزش عقب نمانیم. درست است روزهای طاقت فرسایی را پشت سر می‌گذاریم؛ اما با توکل بر خداوند منان و بکارگیری آموزه های خود در کنگره، از فضای مجازی به مسیر راستین خود ادامه دهیم و از هر گونه تنبلی و سستی بکاهیم؛ زیرا فضایی آکنده از مهر و محبت و آموزش و سراسر امید توسط کمک راهنمایان دلسوز و مهربان و عاشقِ خدمت برای ما مهیا شده و باید نهایت استفاده و یادگیری را ببریم و این دلسوزان فداکار زیر نظر فرمایشات جناب مهندس دژاکام با تدابیر هوشمندانه شان خدمت می‌کنند تا ما مسافران و همسفران خسته از راه، در زندگی امیدمان را از دست ندهیم و رسیدن به حق و حقیقت و راستی و درستی و دوری از ضدارزش‌ها در مسیر پاکی برایمان میسر گردد و هراسی در نیمه راه نداشته باشیم؛ زیرا ممکن است کمی تاخیر و وقفه در بین آموزش‌ها ما را ناخودآگاه از مسیر خودساختگی دور کند و دیگر اینکه نباید این زحمات گرانقدر را سرسری گرفت و باید به آن احترام گذاشت، وقتی استاد دلسوزمان اینگونه به فکر آرامش روح و روان ماست تا مبادا دوباره بیماری و یاس و ناامیدی به سمت مسافران و حتی همسفران خسته بیاید، ما چرا گوش به فرمان نباشیم. مگر نه اینکه برای درمان آمده‌ایم؛ پس حضوری یا فضای مجازی هر دو ما را به سمت پاکی و آرامش سوق می‌دهد؛ زیرا ماندن ما در این فضا و مکان چیزی نیست جز عشق.
بر گِرد جهان نیست اذانی جز عشق                                از شاهد بی‌نشان نشانی جز عشق
بازآ که تو آن نگار بی پروایی                                 فردا که رسد تو خود نخوانی جز عشق 
همانطور که در وادی سوم یاد گرفتیم، هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند، باید به فکر باشیم و غفلت نکنیم و در وادی چهارم در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن؛ یعنی سلب مسئولیت از خویشتن. یعنی در این روزها بهانه تراشی نکنیم که بیماری هست، خدا خواسته من درمان نشوم و همه چیز به هم ریخت بلکه از این فضای مجازی کمال استفاده را ببریم و خودمان هم از بهترین های علوم این فضا بهره‌گیری کنیم، شاید بستری بهتر برایمان مهیا شده تا در کنار درمان و آموزش به مراتب رشد و دانایی و ترقی و پیشرفت برسیم؛ چون یاد گرفتیم در عمق تاریکی همیشه روشنی هست. نباید چشمانمان را ببندیم، آنها را باز کنیم تا آن نور را بیابیم و در اینجاست که محک می‌خوریم که چقدر آموزش در ما اثر داشته و چقدر از آنها در زندگی مان کاربردی داشته؛ پس اگر عاشق و مرد رهی، بسم الله
در آخر از جناب مهندس و خانواده گرانقدرشان بسیار تشکر می‌کنم که عاشقانه و دلسوزانه و با جان و دل شاگردان تشنه محبت و دانش و تشنه درمان را رها نکردند و از هر دری برای آرامش بخشیدن وارد شدند تا به ما بفهماند بیماری و تعطیلی نباید ما را از مسیر روشنی و حق و حقیقت دور کند و تشکر فراوان از همه راهنمایان و کمک راهنمایان و گروه وبلاگ که دست از آموزش و کوشش نکشیده‌اند.
آرزوی سلامت و شادی و تندرستی برای استاد بزرگم مهندس دژاکام و خانواده عزیزشان و آرزوی سلامتی دوباره برای تمام مردم جهان و کشورم و آرزوی بهبودی برای بیماران.
سال نو پیشاپیش مبارک و پر از خبرهای امیدبخش

نگارنده : همسفر فرشته لژیون یازدهم
ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسیم چهارشنبه 28 اسفند 1398 05:44 ب.ظ
مثل همیشه جامع ، کامل و عالی
موفق تر در ادامه بدرخشیگروه وبلاگ خداقوت
نسرین.اسیستنت سه شنبه 27 اسفند 1398 08:03 ق.ظ
خانم فرشته عزیز استفاده از وادی ها و دریافتی که از وادی ها داشته اید مقاله خوبتان را پر مغزتر کرده برشمردن مثبتهای تکنولوژی نیز به ارزش مقاله تان افزوده تحقیق و تفکر در مورد موضوع مقاله موج میزند و این از مسئولیت پذیری بالای شماست از شما بسیار ممنونم و استفاده بردم
الهه لژیون ۱۲ سه شنبه 27 اسفند 1398 01:34 ق.ظ
سلام و خداقوت خدمت خانم فرشته عزیز ومهربونم‌ ❤
مطالب خیلی جامع و کامل بود ممنون از مطالب خوب شما خیلی آموزش گرفتم ⚘
خانم فرشته عزیز و دوست داشتنی از خداوند منان برای شما بهترینها را خواستارم پیروز و کامیاب باشید ⚘⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘⚘⚘
فاطمه لژیون یازدهم سه شنبه 27 اسفند 1398 12:26 ق.ظ
خدا قوت خانم فرشته عزیز بسیار از مطالب علمی که بیان کردید استفاده کردم و لذت بردم برایتان بهترین ها را از خداوند منان خواستارم.
خدمتگزاران وبلاگ اجرتان آرامش.
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 27 اسفند 1398 12:01 ق.ظ
خدا قوت خانم فرشته عزیز بسیار مقاله قابل توجه و مفیدی را ارائه دادید وبه نکات خیلی خوب و آموزنده ای اشاره کردید استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 26 اسفند 1398 04:15 ب.ظ
خداقوت خانم فرشته ،بسیار جامع وکامل مطالب را توۻیح دادید بسبار عالی بود استفاده کردم .
خداقوت به گروه وبلاگ .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic