کاش می توانستم از خودم رد شوم
جمعه 23 اسفند 1398 ساعت 04:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
چرا ما باید آموزش‌ها را دنبال کنیم؟ چرا اهمیت آموزش‌های ما از آموزش‌های همه دانشگاه ها بالاتر است که نباید فاصله ای در دریافت آن داشته باشیم؟ خدا و کنگره در این شرایط چه انتظاری از ما دارند؟
آرام کردن خودمان و حفظ تعادل و سلامتی مان و کمک به دیگران؛ یعنی لحظه‌ای از رشد و تکامل بازنمانیم و با تکثیر این علوم بر دنیای اطرافمان تاثیر بگذاریم.به نام خداوند بی همتا

در خدمت کمک راهنمایِ محترم خانم صبا هستیم تا به بهانه دستور جلسه؛ لژیون هایِ مجازی گفتگویی با ایشان داشته باشیم. باشد که آموزش هایِ لازم را از این گفتگو بگیریم.

در این روزهای دوری از کنگره، تنها راه ما برای وصل شدن به کنگره و آموزش‌ها، فضای مجازی است و از دیدن یکدیگر محروم هستیم؛ حس تان را در این مورد بیان کنید؟
خداوندا !
به علم غیبت و به قدرتت بر آفرینش، تا زمانی مرا زنده بدار که زندگی را برایم بهتر می دانی و زمانی که مرگ برای من بهتر بود، مرا بمیران.
سلام دوستان صبا هستم همسفر
 دقیقاً زمانی که فرمان آقای مهندس مبنی بر تشکیل لژیون ها در فضای مجازی و حفظ پیوند بین اعضاء با کنگره و دنبال کردن آموزش‌ها صادر شد، به این مسئله فکر کردم که در حال حاضر تمام مکان‌های آموزشی تعطیل شده، دانشگاهها، مدارس، حوزه علمیه و کلیه کلاس‌ها به حالت تعلیق درآمده؛ ولی ما به دنبال کسب آموزش هستیم، چرا؟
اکثر مدیران و مسئولان از افراد مجموعه خود فاصله می‌گیرند و حضورشان به حداقل رسیده؛ ولی جناب آقای مهندس در آکادمی حضور دارند و اهم کارهای کنگره را به انجام می‌رسانند ‌و با ارسال اطلاعیه‌های پی در پی توصیه‌ها و پیام‌های خود را به ما می‌رسانند.

چرا ما باید آموزش‌ها را دنبال کنیم؟ چرا اهمیت آموزش‌های ما از آموزش‌های همه دانشگاه ها بالاتر است که نباید فاصله ای در دریافت آن داشته باشیم؟ خدا و کنگره در این شرایط چه انتظاری از ما دارند؟
آرام کردن خودمان و حفظ تعادل و سلامتی مان و کمک به دیگران؛ یعنی لحظه‌ای از رشد و تکامل بازنمانیم و با تکثیر این علوم بر دنیای اطرافمان تاثیر بگذاریم.

راه اندازی لژیونهای مجازی و دستورجلسات هفتگی به صورت لایو چه پیامی برای شما دارد و بهترین نکته‌ای که از صحبت‌های استاد امین در مورد دستورجلسه وادی هفتم برداشت کردید بفرمایید.
به دلیل نبودن در فضای اینستاگرام، موفق به شنیدن صحبت‌های گهربار استاد امین نشدم؛ ولی چکیده ای از آن که توسط خانم فریده تهیه شده بود را در لژیون مجازی خواندم. 
بهترین نکته ا‌ی که مرا جذب کرد، ستون‌های قطور ولی منحرف بود که اگر قوی باشی و قطور؛ ولی انحراف داشته باشی سقوط خواهی کرد و اینکه راست و درست بودن در رشد و تکامل است که آدمی را از سقوط ها حفظ می‌کند و نکته دیگر اینکه همه وادی ها، قوانین را به ما می‌آموزند و امیدوارم که خداوند به ما در درک این قوانین و توانایی به عمل رساندن آنها یاری رساند و علی الخصوص وادی چهاردهم؛ یعنی عشق و گذشتن از خویشتن. خیلی دلم می‌خواهد بدانم آن سوی خودم چیست و ای کاش می‌توانستم از خودم رد شوم ... 

برای همسفرهایی که استفاده از اپلیکیشن های واتساپ و اینستاگرام را بلد نیستند و از این فرصت محروم هستند چه پیامی دارید؟
 همسفرانی که به این شبکه های اجتماعی دسترسی ندارند، به کتاب ۶۰ درجه، وادی ها، چهارده مقاله دسترسی دارند و اگر هیچ کاری نمی‌توانند بکنند، نوشتن از روی کتاب ۶۰ درجه و کتاب وادی ها بسیار در درک و بالا بردن آگاهی ما تاثیر دارد و از فرو رفتن ما در باتلاق ناامیدی، ترس و ... جلوگیری می‌کند و نور این کتاب‌ها از هر دیواری نفوذ می‌کند.بعد از تجربه سه جلسه که از برگزاری لژیون های مجازی می‌گذرد؛ حضور به موقع در لژیون و مشارکت‌های علمی و مالی تا چه حد در لژیون یکم اهمیت دارد و جاری است؟
در جلسه اول لژیون مجازی فقط گریه می‌کردم و بغض به من اجازه نمی‌داد که ویسی بفرستم. با شنیدن اولین مشارکتی که از خانم پوران بود گریه کردم و خدا را شکر کردم که باز فرصتی داریم که از هم بیاموزیم و به هم کمک کنیم، شاید کمی کوله بارمان را پر کنیم.
از بودن در آن فضا و آنهمه انرژی خوب به وجد آمده بودم. تازه به یاد آوردم که پیوند محبت چه پیوند باارزشی است که هیچ گسستنی در آن وجود ندارد.

در این شرایط بهترین خدمت چیست؟
بهترین خدمت در این شرایط کمک کردن به خودمان است و اینکه بتوانیم به کمک دانایی و توانایی و تدبیرمان حال خودمان را خوب کنیم و حصاری از ایمان به دور خود ایجاد کنیم و از ترسها و وحشت ها در امان باشیم. قطعاً حال خوب و امیدواری و سلامت ما ، در سلامتی و حال خوب و امیدواری اطرافیانمان تاثیر خواهد گذاشت و این چرخه، چرخه خوبی است که بر کل هستی به لطف الله اثرگذار خواهد بود.

با توجه به سابقه ای که در راه اندازی و خدمت در وبلاگ ‌دارید روند وبلاگ شادآباد را در این روزها چطور می‌بینید؟
 خدمت در وبلاگ یکی از مؤثرترین خدمت هاست؛ چون بسیار بی توقع و خالصانه است و انتظاری از کسی نمی‌رود که قدردانی کند و این در مرحله اول بر خدمتگزار وبلاگ بسیار مبارک است؛ چون تمرینی است که خدمت را برای خدمت انجام دهیم و بالاترین پاداش ها را به همراه خواهد داشت. 
به لطف خدا و تلاش وبلاگنویسان شادآباد، این مکان به فضایی پر شور و نور تبدیل شده و هر بازدیدکننده با کلامی و پیامی از این فضا برمی‌گردد که این بسیار عالی است و شرایط کنونی هیچ تاثیری بر این حرکت مقدس نداشته و همچنان به فعالیتشان ادامه می دهند که جای تقدیر و قدردانی بسیار دارد .

کلام آخر؛  
در حال حاضر انجام هر عمل سالم و صالحی نقش بسیار زیادی در تغییر تنگناها و شرایط سخت موجود دارد. امیدوارم هر کدام از ما توفیق انجام اعمال سالم را داشته باشیم، به کمک عملیاتی نمودن آموزش‌ها و اجرای قوانین تا در بهبود شرایط هستی اثرگذار باشیم و انتظار راهنمایانمان و جناب آقای مهندس و تمامی خدمتگزاران و علی الخصوص خداوند را به خوبی برآورده سازیم.
رحمانا !
ما را به زینت ایمان آراسته کن و ما را از هدایت یافتگان هدایت یافته قرار بده ای پروردگار عالمیان
آمین یا رب کریم
به امید توفیق عمل سالم

از خانم صبای عزیز متشکرم که با توجه به مشغله کاری وقتشان را در اختیار ما گذاشتند. امیدوارم در ادامه راه بهترین ها در انتظارشان باشد.

تهیه و تنظیم : همسفر فریده ، همسفر سولماز 
ویراستاری : همسفر الهام
عکاس : همسفر فریده

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا جدید ی شنبه 24 اسفند 1398 05:33 ب.ظ
فدایت بشه،زهراخداقوت
همسفرخدیجه م شنبه 24 اسفند 1398 03:05 ب.ظ
راهنمای عزیزم بسیار نکات خوبی بیان کردید مخصوصا اینکهاز خودمان رد شویم ممنون از دید وسیعتان و متوجه شدم.دید من چقدر سطحیست
همسفر رعنا شنبه 24 اسفند 1398 01:52 ب.ظ
راهنمای عزیزم خانم صبا بی نهایت از شما ممنونم همیشه با نگاه پر ازعشق و بیان کلام دلنشین تان نور امید و عشق را در دلمان زنده می کنید.انشااله در پناه خدا برقرار باشید.
وبلاگ نویسان عزیز از مصاحبه آموزنده تان ممنونم.پاینده باشید.
مریم حسینی شنبه 24 اسفند 1398 11:39 ق.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان و خدا قوت به خانم صبا عزیز بسیار اموزش گرفتم و برایتان بهترینها را آرزومندیم موفق باشید
ربابه لژیون پنجم شنبه 24 اسفند 1398 11:32 ق.ظ
کمک راهنمای عزیز و مهربان خانم صبا
از صحبتهای شما حس سپاسگزاری و امید را در وجودمان یاد آور شدید و چقدر زیبا فرمودید که اولین خدمت به خودمون است و با آگاهی و آموزش هایی که از کنگره دریافت کردیم حس امید و توکل به خدا را تقویت کنیم.
آرزوی سلامتی و خیر و برکت برای شما و تمام عزیزان آرزو دارم و در تمام لحظات همیشه شاد و خندان باشید
خدیجه باقری از لژیون اول شنبه 24 اسفند 1398 01:58 ق.ظ
سلام وخدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا امیدوارم در پناه حق باشیدوما هم از آموزشهای ناب شما استفاده کنیم واز گروه وبلاگ هم تشکر می کمم
الهه لژیون ۱۲ شنبه 24 اسفند 1398 12:31 ق.ظ
دروووود وخداقوت خدمت خانم صبا عزیز و مهربون ❤
آرزوی بهترینها برای شما بزرگوار.❤
پیروز و کامیاب باشید .❤
سپاس از گروه وبلاگ ❤
معصومه همسفر مسعود شنبه 24 اسفند 1398 12:27 ق.ظ
خانم صبای نازنین دیدن روی ماه شما چه در فضای مجازی و چه حضوری برای من پیام آور محبت و امید است .بسیار آموزش گرفتم .خدا قوت و برایتان بهترینها از خداوند خواستارم .
خدا قوت به گروه وبلاگ
همسفر ربابه لژیون یکم شنبه 24 اسفند 1398 12:03 ق.ظ
خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا ، عزیزم خیلی خوشحالم که یکبار دیگر از صحبتهای دل نشینتان لذت بردم برای من پر از آموزش و آرامش بود سپاسگزارم.
انشاءالله این روزها به زودی زود سپری شود و دوباره روی ماهتون را زیارت کنم،خیلی دلتنگم.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
پوران همسفرعباس 1 جمعه 23 اسفند 1398 11:54 ب.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزم ؛مثل همیشه اموزشهایی که داشتید سرشار از انرژی مثبت بود بسبار عالی بود ودرس گرفتم .خداشکر می کنم برای وجود استادانی همچون خانم صبای عزیز که امروز پای درس واموزش ایشان نشستم واستفاده کردم .ممنون از مطالب بسبار عالی که بیان کردید .خداقوت به گروه وبلاگ .
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 23 اسفند 1398 11:34 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم صبا عزیز
مثل همیشه آرامش و آموزش در صحبتهایتان موج میزند و باعث افزوده شدن به دانایی ما می شود بسیار عالی بیان نمودید و سپاسگزار رهنمونهای شما هستم امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمتها همواره در زندگیتان جاری باشد با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
سمیه9 جمعه 23 اسفند 1398 11:09 ب.ظ
خانم صبای عزیز راهنمای مهربان وقدرشناس واقعا از حرفهای شما درسهای بزرگی گرفتم .امیدوارم خداوند کمک کند تاهر چه زودتر این روزهای سخت تمام شودو مادوباره در کنگره دستهایمان را باعشق بهم بدهیم ودرکنارهم به اموزشهایی برسیم که در هیچ کجای دنیا همانند ندارد.
لیلا طاهری جمعه 23 اسفند 1398 11:03 ب.ظ
راهنمای محترم خانم صبای عزیزم.منهم بسیار دلتنگتان هستم.و روز شماری میکنم برای دیدار دوباره.از پاسخهای ارزشمتدتان استفاده کردم.تنها شما بغض ندارید.خیلیها بغض دارند ودلتنگند.امیدوارم همه اعضا در سلامت کامل باشند و بعد از تعطیلات حضوری از آموزشها بهرمند شویم.از گروه وبلاگ بسیار سپاسگزارم.
همسفر حوریه جمعه 23 اسفند 1398 10:03 ب.ظ
خانم صبای عزیزم،صحبتهایتان،علمتان،نگاهتان وعشقتان بوی خدا میدهد.
مثل همیشه نور امیدی در دلم روشن شد با دیدن لبخند زیبایتان وصحبتای زیبایتان.
امیدوارم هر جا هستید سلامت وتندرست باشید.
بابت تمام آموزشهای نابتان از شما ممنون وسپاسگزارم.
خانم فریده والهام وسولماز عزیز ممنون از خدماتتان

مریم کرمی جمعه 23 اسفند 1398 08:29 ب.ظ
سلام و عرض ادب خدمت خانم صبای عزیز و مهربان، چقدر در این لحظه به سخنان شما نیاز داشتم و وقتی صحبتهای سرشار از امید و آرامش شما را خواندم مثل همیشه آرام و امیدوار شدم .خدا را شکر که شما بزرگان هستید و ما در خدمت شما شاگردی می کنیم تا در مسیر تکامل خود بهتر حرکت کنیم.بهترین روزی های خداوند نصیبتان باشد.
همسفر زهرا جمعه 23 اسفند 1398 08:17 ب.ظ
خانم صبای عزیز
ممنونم از پاسخهای به جا و درستتان ،مثل همیشه صحبتهایتان حاوی عشق و امیدواری و انرژیهای خوب بود ،الهی همیشه سلامت باشید و انشاالله به زودی این روزها سپری شوند و دوباره روی ماهتان را ببینم
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز
نسرین.اسیستنت جمعه 23 اسفند 1398 07:18 ب.ظ
خانم صبای عزیز خداقوت که در این وانفسای ویروس کرونا قوت قلبی شدید برای گروه همسفران شعبه شادآباد.شما همواره در هر جایگاه خدمتی زیبا درخشیدید.گروه وبلاگ قوی امروز مرهون زحمات شما در سالهای گذشته است از زحمات بیدریغتان در وبلاگ نهایت سپاس را دارم.آرزویم دیدن روی زیبا و سرشار از عشق همه اعضا هست.موید و سلامت باشید.
گروه وبلاگ بسیار از مصاحبه به جای شما متشکرم
عاطفه جمعه 23 اسفند 1398 06:12 ب.ظ
خانم صبا عزیزم ممنون از صحبتهای زیبا و پر از آموزشتان .
خدا رو شکر ک باز هم در روزهای دور از کنگره باز هم فرصت آموزش گرفتن از استادان بزرگی چون شما برایمان مهیا است و این را مدیون گروه وبلاگ نویس شعبه هستیم .
خداوند به این عزیزان خیر کثیر بدهد ان شاالله.
همسفر زینب لژیون یکم جمعه 23 اسفند 1398 06:10 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت خدمت شما خانم صبای عزیزم لذت بردم همشیه ازصحبت های آموزش میگیرم ازخداوندبزرگ تشکر میکنم بابت وجود با ارزش شما شکرشکرشکر
همسفر بهناز جمعه 23 اسفند 1398 05:52 ب.ظ
خانم صبای عزیز و بزرگوارم مثل همیشه صحبتهایتان مملواز آموزش و آرامش بود و شکر گزار خداوند هستم که نعمت بزرگی همچون شما را در سر راه من قرار داد انشاالله خداوند همواره در مسیر راهتان راهگشایتان باشد ، از خداوند برایتان سلامتی خواستارم
از وبلاگ‌نوبسان عزیز هم کمال تشکر را دارم
زهرا بیگدلی لژیون 12 جمعه 23 اسفند 1398 03:18 ب.ظ
با عرض سلام و خدا قوت خدمت راهنمای بزرگوار، خانم صبای عزیز و دوست داشتنی.
همیشه از صحبت های شما آموزش می گیرم و حالم خوب می شود وسرشار از آرامش می شوم و بابت این لطف الهی خدای مهربانم را شاکرم.
امیدوارم این روزهای سخت به زودی تمام شود و دوباره از نعمت در کنار هم بودن بهره‌مند شویم.
آرزوی سلامتی برای شما و همه عزیزان دارم.
سپاس از وبلاگ نویسان عزیز.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic