این شرایط هم فرصتی برای رشد ماست
پنجشنبه 22 اسفند 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
با خود نیت کنیم که در این فرصت بتوانیم رشدهای جدیدی داشته باشیم. باید صبر داشته باشیم و سریع نخواهیم به هرچیزی برسیم. بعضی‌ها می‌گویند که چه زمانی این بیماری تمام می‌شود تا راحت شویم. داستان کرونا درواقع فرصتی برای تغییر در سبک زندگی ماست و اینکه بتوانیم سازگاری در زندگی را بیاموزیم.

پ
به نام قدرت مطلق الله


سلام دوستان الهام هستم همسفر
رشد سریع تکنولوژی و به‌خصوص پیشرفت در زمینه های ارتباطی و فضای مجازی باعث تحولات زیادی در زندگی بشر شده است و آثار مثبت و منفی زیادی در پی داشته است. درواقع اینترنت موضوعی است که می‌توان از آن به عنوان ابزاری بدون مکان و زمان خاص یاد کرد که تعاملات اجتماعی را به کلی تغییر داده است.
در این برهه زمانی که لژیون ها به دستور آقای مهندس در فضای مجازی تشکیل می‌شود، درواقع فرصت جدیدی برای ادامه آموزش‌ها و کسب تجربیاتی در زمینه آموزش در فضای مجازی می‌باشد.
آقای مهندس امروز در صحبت‌هایشان نکات بسیار جالبی را مطرح کردند و فرمودند : فضای مجازی، فضای حساسی است و همانطور که می‌تواند مثبت باشد، می‌تواند منفی هم باشد؛ اما بچه‌های کنگره آموزش دیده‌اند و مشکلی برایشان پیش نمی‌آید؛ زیرا بلد هستند که چه زمانی حرف بزنند و چه زمانی حرف نزنند. بعضی‌ها حرف زدن بلد نیستند و بعضی‌ها هم حرف نزدن بلد نیستند. حرف نزدن هم یک هنر است. هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. ما باید در هر شرایطی تدبیر کنیم و آموزش را ادامه دهیم.
در صحبت‌های چهارشنبه هفته پیش هم متذکر شدند که در لژیون های مجازی باید قوانین و حرمت‌ها خیلی بیشتر از فضای عادی رعایت شود؛ زیرا فضای مجازی خیلی خیلی می‌تواند خطرناک تر از فضای واقعی باشد.
زمانی که لژیون مجازی ما شروع به کار می‌کند، خیلی احساس خوبی دارم و  خداوند را شاکر و سپاسگذارم که باز هم می‌توانم از آموزش‌های کنگره و خانم صبای عزیزم بهره ببرم و این به معنای این است که هنوز هم زندگی جریان دارد و هر کدام از خواهرهای عزیزم که نکاتی را پیرامون دستور جلسه بیان می‌کنند برایم پر از آموزش است و فقط اشک می‌ریزم که چه زمانهایی را کنار این عزیزان بودم؛ اما لحظات را به خوبی درک نکردم.
چند روز پیش آقای قرائتی نکته جالبی را بیان نمودند: « اینکه اگر گیرنده باشیم مهم نیست که دریا چگونه است، شیرین است یا آب شور، اگر ماهیگیر باشیم در هر دو لؤلؤ و مرجان هست. اگر ناخدا باشیم کشتی را در هر دو دریا به سلامت می رانیم.
اشک ما شور است؛ چون جنس چشم از پی است و خراب می‌شود؛ ولی آب دهان شیرین است؛ چون لازم است. گوش باید چین و چروک داشته باشد تا جهت صدا را تشخیص دهیم و اینها همه حکمت‌های خداوند است که ما از خیلی از آنها بی‌خبر هستیم » و قطعاً این شرایط هم فرصتی برای رشد ماست.
با خود نیت کنیم که در این فرصت بتوانیم رشدهای جدیدی داشته باشیم. باید صبر داشته باشیم و سریع نخواهیم به هرچیزی برسیم. بعضی‌ها می‌گویند که چه زمانی این بیماری تمام می‌شود تا راحت شویم. داستان کرونا درواقع فرصتی برای تغییر در سبک زندگی ماست و اینکه بتوانیم سازگاری در زندگی را بیاموزیم؛ اینکه نظافت توسط آحاد جامعه بیشتر رعایت می‌شود، درواقع یکسری استانداردها را تجربه می‌کنیم.
درواقع بهترین لحظات زندگی، همین لحظاتی است که آروز داریم زودتر تمام شوند. من تمام روزهای هفته را لحظه شماری می‌کنم برای تشکیل لژیون مجازی و با شنیدن صدای راهنمای عزیزم و تک‌تک خواهران عزیزتر از جانم دلتنگی‌ام برطرف می‌شود و محبت و عشق در صدایشان موج می‌زند. چقدر فرصت کنار هم بودن داشتیم، چقدر کنگره عزیزم را قدر ندانستم، چقدر فرصت حضور داشتم؛ اما سپاسگذاری ام اندک بود. 
دو نعمتی که خداوند به ما داده است، امنیت و سلامتی است؛ اما تا آنها را در خطر نبینیم، به خوبی قدردان نیستیم. زندگی هنوز هم زیباست تا زمانی که وصل به آموزش‌ها هستیم می‌توانیم از دریای بیکران کنگره و آموزش‌های ناب آقای مهندس بهره‌مند شویم. 
همیشه سر زدن به وبلاگ برایم پر از آموزش بوده و هست و در این روزها که مردم در استرس و عذاب هستند، وبلاگ و لژیون مجازی، آرامش را به وجودم برگردانده است. همیشه خانم صبای عزیزم یادآوری می‌کردند که فکر کنید آخرین جلسه حضور شما در کنگره است، واقعاً چه می‌کنید؟ چطور آموزش‌ها را می‌گیرید و کاربردی می‌کنید؟ 
دلم می‌خواهد دوباره بتوانم راهنمای عزیزم خانم صبا و تک‌تک خواهر لژیونی هایم را در آغوش بگیرم و انرژی آنها را احساس کنم.
خانم فریده عزیزم، پیشنهاد خیلی جالبی داد؛ اینکه در زمان تشکیل لژیون مجازی روسری سفید سر کنیم و این کار را انجام دادم و چشمهایم را بستم و خود را در لژیون احساس کردم، وقتی صدای راهنمایم و اعضای لژیون را ‌می‌شنوم، آن روز را پر از انرژی به پایان می‌برم.
خدا را شکر می‌کنم که راهنما دارم، خدا را شکر می‌کنم که اجازه حضور در لژیون یکم همسفران شادآباد را دارم، خدا را شکر می‌کنم برای وجود آقای مهندس و تدابیر بی‌نقص ایشان و فکر می‌کنم اصلاً در این روزها کوچکترین استرسی ندارند و مثل قبل، عشق را به اعضاء تزریق می‌کنند و با تمام وجود به فکر آموزش اعضاء و قطع نشدن این ارتباط هستند.
پدر عشق هرگز سفر اولی هایی که مانند شکوفه‌های یاس هستند به حال خود رها نکرده و همواره پیگیر کارهای آنها هستند و یادآور شدند که باید یکی از مرزبان ها و مسئولین OT و مسئول نشریات در ساعات لژیون، در شعبات حضور داشته باشند تا سفر اولی ها بتوانند نامه‌های OT خود را به موقع دریافت کنند و سفرشان را به سلامت به پایان برسانند.
در این روزها، جهان‌بینی که در کنگره آموختیم بسیار می‌تواند برایمان کمک‌کننده باشد تا آرامش خود را حفظ کنیم و مطمئن باشیم در زمانی نه چندان دور دوباره در کنگره کنار هم حاضر خواهیم شد و دستها و قلب هایمان را به هم گره خواهیم زد و دوباره دعای کنگره را با هم زمزمه خواهیم کرد؛ اما این بار فقط و فقط یک خواسته مشترک داریم، اینکه نعمت حضور در کنگره تا زمانی که زنده هستیم شامل حالمان شود.
آرزو دارم در سال جدید، سهم بیشتری در خدایی شدن داشته باشیم و هر روز با هر نفس به خداوند نزدیکتر شویم. با آرزوی سلامتی و سالی خوش برای همه اعضاء و بنیان کنگره ۶۰.
سپاس فراوان از خواهر عزیزم خانم الهام، دبیر لژیون که واقعاً زحمات فراوانی را متحمل می‌شوند.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مینا شنبه 24 اسفند 1398 01:34 ق.ظ
خانم الهام عزیزسپاس از مقاله خوبتان. ممنون از دعای زیبایتان . امیدوارم در حق همه دوستان محقق گردد.
همسفر اکرم جمعه 23 اسفند 1398 11:58 ب.ظ
الهام عزیز ، نکات خیلی خوبی را بیان کردید خصوصا اینکه قدر داشته هایمان را بدانیم و امیدوار باشیم .سپاسگزارم
وبلاگ نویسان محترم ان شاالله همیشه موفق باشید.
سمیه9 جمعه 23 اسفند 1398 11:28 ب.ظ
خانم الهام عزیز عالی بود واقعا بسیار لذت بردم .امیدوارم هر چه زودتر این روزهاتمام بشود وهمه مادوباره حس قشنگ کنارهم بودن را واقعی حس ولمس کنیم.
الهه لژیون ۱۲ جمعه 23 اسفند 1398 10:09 ب.ظ
با سلام و درود خدمت خانم الهام عزیز و مهربونم خیلی خیلی دوستون دارم و همیشه دعا گوی شما بزرگوار هستم.از خواندن مطالب لذت بردم برای شما عزیز دل آرزوی بهترینها را دارم ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
سپاس از گروه وبلاگ ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
نوشین جمعه 23 اسفند 1398 10:00 ق.ظ
سلام و عرض ادب
عالی بود خانم الهام
مطالب ارزنده ای را گوشزد نمودید . خداشما را حفظ کند .
عزیزه جمعه 23 اسفند 1398 08:58 ق.ظ
خانم الهام عزیزم ممنونم از مشارکت خوبتان خیلی عالی بود بابت دعای زیبایتان ممنونم به من یاداوری کرد شکر گزارهمه ی نعمت های خداوند باشم
همسفر فاطمه جمعه 23 اسفند 1398 06:51 ق.ظ
عالی بود خانم الهام عزیز.
خیلی ممنونم که آموخته های خود را اینجنین زیبا انتقال دادید.
من نیز آموختم که باید سپاسگزار تر باشم بابت نعمت هایی که به تکرار در دسترسم قرار می گیرد و عادت شده اند برایم.
ویروس کرونا تکانه ای شد برای ما اعضایِ کنگره که قدردان تر باشیم.
خداوند از همه ما راضی و خشنود باشد انشاءالله.
سپاس از گروه وبلاگ.
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 23 اسفند 1398 01:28 ق.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیز بسیار عالی نوشتید و چقدر با احساس بیان نمودید و بر دل نشست امیدوارم همیشه پایدار باشید و برای رهایتان آمین می گویم با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
مریم نظری جمعه 23 اسفند 1398 01:13 ق.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیز
هرآنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.
نوشته‌های پر از شوق و احساس شما حرف دل من و خیلی از بچه‌های کنگره است.
برای دعایت آمین می گویم.
خدا قوت الهام جان خدمتت خدایی با آرزوی بهترین تقدیرها
همسفر مرضیه لژیون یکم پنجشنبه 22 اسفند 1398 09:50 ب.ظ
الهام عزیزم ممنوووونم از نکات بسیار خوبی که بیان کردی، الهی که همیشه موفق و سلامت باشی
واقعا این روزها که همه پر از استرس و افکار منفی هستند ما کنگره ای ها از دریای بیکران کنگره به لطف خداوند همچنان بهره مندیم و اتصالمان برقرار است و به دور از دغدغه های عموم با آموزش ها لحظاتمان را می گذارانیم.
ان شاء الله نعمت حضور در کنگره در زندگی مان جاری شود
الهام جان خدا قوت، ممنونم از زحماتت در وبلاگ
همسفر زهرا پنجشنبه 22 اسفند 1398 09:40 ب.ظ
الهام عزیز و دوست داشتنی ممنون از مطالب ارزشمندی که عنوان نمودید ،واقعا درست گفتید که این شرایط فرصتی برای رشد مااست ،دقیقا این محدودیت و محرومیت ها میتواند حس شکر گزاری را در ما تقویت کند ،در پناه حق باشید
ممنون از وبلاگ نویسان
همسفر حوریه پنجشنبه 22 اسفند 1398 08:44 ب.ظ
خانم الهام عزیز ممنون از مطلب جامع وکاملتون.ان شالله بهترین برداشتها را از این موقعیت داشته باشیم،
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 22 اسفند 1398 07:07 ب.ظ
خانم الهام عزیز به قول فرمایش استاد امین در سی دی موانع محبت،هرگاه خداوند بخواهد محبت خالصتری را به کسی بدهد،محبت قبلی را از او میگیرد و خالص ترش را میدهد یقینا این فصل از کنگره،پیآمدش محبتی خالصتر ازآنچه تا کنون به کنگره داشته ایم خواهد بود برای دعای سال جدیدتان آمین میگویم چرا که حرف دل همه کنگره دوستهاست.
گروه وبلاگ خدا عوض خیر نصیبتان کند
همسفر بهناز پنجشنبه 22 اسفند 1398 04:49 ب.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیز بسیار جامع و کامل بود مطالبتان استفاده کردم و همانطور که گفتید باید سعی کنیم از این فرصت رشد جدیدی داشته باشیم امیدوارم همگی با پایان این ویروس با کوله باری از تجربه های خوب و مفید وارد کنگره شویم و باز مثل گذشته در کنار هم باشیم
تشکر از وبلاگ نویسان محترم
خدیجه باقری از لژیون اول پنجشنبه 22 اسفند 1398 04:05 ب.ظ
خانم الهام عزیز خیلی خوب وعالی بود وپراز آموزش امیدوارم از این مرحله بهترین استفاده کنیم با کمک آموزش هایی که از کنگره فرا می گیریم واز گروه وبلاگ هم سپاسگزارم
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 22 اسفند 1398 04:02 ب.ظ
خانم الهام عزیز خدا قوت
خدا را شکر که وجود آموزش مجازی باعث شد دوباره به حال خوش برسیم و قدر خیلی از نعمت ها را بدانیم قدر امنیت و سلامتی و حال خوشی که از کنگره نصیبمان میشد.
دل نوشته شما خیلی به دلم نشست و آرامش را در وجودم حس کردم.
سمیه چمانه پنجشنبه 22 اسفند 1398 02:58 ب.ظ
سپاس خانم الهام عزیزم ،خیلی مقاله مفید و پر محتوایی بود و تمام صحبتهای شما مملو از حس شکرگزاری بود .
چقدر آرزوی قشنگ و متفاوتی برای سال جدید در ذهن دارید ، با خواندن آرزوی شما خیلی به این سخنتان فکر کردم که چگونه میشود سهم بیشتری در خدایی شدن داشت؟؟؟
اینکه باور کنیم تمام اتفاقات قرار است بستری باشد تا
هر روز با هر نفس به خداوند نزدیکتر شویم ،خیلی نگاه زیباییست و احساس آرامش و اطیمینان قلبی خاصی به انسان می دهد و این مطلب قشنگی بود که با خواندن آرزوی شما بیشتر از قبل درک کردم و از صمیم قلبم آمین میگویم برای این آرزوی بزرگ و نگاه زیبای شما
پوران همسفرعباس 1 پنجشنبه 22 اسفند 1398 01:40 ب.ظ
خداقوت للهام عزیز ،مطلیی که ارائه دارید بسیارپر انرژی وحس وحال خوبی داشت مننونم خیلی مفید بود همیشه مشارکتهای شما برایم درس دارد .برای دعای زیبای اخری که نوشته بودید ممنونم .امین می گویم .
خداقوت به گروه وبلاگ .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic