از سی دی مجاز چه آموختم
پنجشنبه 22 اسفند 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر نوشین | ( نظرات )
سوالی مطرح می کنند که آیا ارتباطات کم برای هرشخصی خوب هست یا  بد ؟ و چرا انسانها آنقدر علاقمند شدند به شبکه های مجازی ؟ خب ، یک دلیل این هست که در شبکه مجازی ارتباط برقرار می کنیم ولی هزینه پرداخت نمی کنیم.


به نام نامی الله 

از سی دی مجاز که در رابطه با فضای مجازی می‌باشد آموختم :

_ مسئله ای که همه ی ما با آن درگیر هستیم و آن روابط بین ما انسانها هست ،چون کلید سعادت ماانسانها در همین مسئله نهفته شده  است .و زمانی به حال خوش می رسیم که با آدم ها بجوشیم و با آنها راحت باشیم و تحت فشار نباشیم و موذب نباشیم .جمع و افراد را تحمل نکنیم و جوری صحبت نکنیم که افراد را فقط صرفا" بخواهیم راضی نگه داریم . چون در این صورت باید پرهیز کنیم از در جمع بودن و در جمع بودن برای ما هزینه ای در برخواهد داشت .

_ اگر در ارتباطی انسان آن انرژی که به دست می آورد ، کمتر از آن انرژی باشد که از دست می دهد یواش یواش ورشکسته می شود 

_در حال حاضر انسانها روابطشان کمرنگ تر از گذشته شده وعلت این هست که هزینه ارتباطات بالا رفته است .

_وقتی ملاک ها و معیارهای بیرونی عوض می شود نتیجه این می شود که دایره ارتباطات کم شد . 

_چشم و هم چشمی ، ایده آل گرایی ، قضاوت ، ...و این ها باعث شد که خودشان را به زحمت بیاندازند و چهار مدل غذا بپزند وغیره در نتیجه هزینه زیاد شد و بعد آن هم نگران قضاوت دیگران شدند و باعث شد که خیلی حرفها را نزنند و خیلی از کارها را نکنند و این قضییه ادامه پیدا کرد تا ارتباطات به حداقل خودش رسید . و الان کاملا" شکلش عوض شده . که اینها به شکل جمعی بود ولی به صورت انفرادی هم برای انسان اتفاق می افتد .

_ سوالی مطرح می کنند که آیا ارتباطات کم برای هرشخصی خوب هست یا  بد ؟ و چرا انسانها آنقدر علاقمند شدند به شبکه های مجازی ؟ خب ، یک دلیل این هست که در شبکه مجازی ارتباط برقرار می کنیم ولی هزینه پرداخت نمی کنیم . 
شام درست نمی کنیم ولی ارتباط خودمان را داریم . و ارتباط وسیع بی تدارکات که 50 هزار نفر می‌آیند. 

_ حالا فرقی هست بین این دوفضا ،(مجازی و حقیقی ) و آیا چیزی که دریافت می کنیم در فضای مجازی کامل هست ؟ خیلی کامل نیست . ارتباط تلفنی فقط صوتی هست و از ارتباط تصویری پایین تر هست. ارتباط پیامکی هم از همه پایین تر هست و فقط نوشتاری هست . بنابراین خیلی از حس ها در این نوع ارتباطات فیلتر می شود. و حذف می شود، مثلا انسان نمی تواند زنگ برندو به شخصی فحش بدهد ولی ممکن هست فحش بنویسد و دستش باز هست  . پس در این نوع ارتباطات نقاط ضعف انسان و حس ها و کمبودها را پوشش می دهد و نقطه قوت ها را قشنگ باز می کند ،حتی عکسی زیبا می فرستد با نور پردازی زیبا که در واقعیت این طوری نیست . 

_ فضای مجازی مثل یک کیک قشنگ به رنگ روشن می ماند با کرم خامه ای و یا توت فرنگی ، ولی نمی توان از آن استفاده کرد چون اگر یک هفته مدام از آن بخوریم مریض می شویم چون املاح و پروتیین و چیزهای دیگر ندارد . 

_فضای مجازی رفته رفته می تواند سیستم ایکس انسان را از تعادل خارج کند و می تواند عامل بیماری های زیادی باشد . ولی چون نقاط قوت زیادی دارد ما می توانیم از آن استفاده کنیم . 

_ آموختم که این سوال را از خودم بپرسم که در روز چند ساعت در فضای مجازی هستم ؟

_ زیاد رفتن در فضای مجازی از کیفیت ارتباطات ما کم می کند .و نشانه ی آن ، این هست که وقتی کسی مارا صدا می‌کند و مادر فضای مجازی هستیم ، عصبانی می شوم . وخلق انسان تنگ می شود و مثل انسانی که جیبش رو زدن می‌شود .چون از ما انرژی می گیرد .و وقت کارهای دیگر رو هزینه می کنیم . 

_کسی که در فضای مجازی هست حس های  آن شخص به خوبی کار نمی کند . و از لحاظ جسمی آسیب می‌بیند ، و باید نقطه تعادل خود را یاد بگیریم . 

_بعضی از عزیزان در لژیون نان بربری و پنیر و چای می‌خورند و وقتی که به منزل می‌روند میل به شام ندارند وفضای مجازی هم همین کار را می‌کند یعنی لژیون مقابل آشپزی خانم خانه قرار می‌گیرد. کسی که سیر باشد بهترین غذا را هم که به او بدهید نمی خورد به عبارتی وقتی ساعتها در فضای مجازی با دوستانتون صحبت می کنید دیگر حوصله ی صحبت کردن با اشخاص دور و بر را ندارید . ارتیاط اعضاء از هم دور می شود و دل اعضاء از هم دور می شود .و فاصله بگیرد و در وادی چهاردهم می گوید که دلشکستگی هایی که سهوا"به وجود می آید و این همان هست . دلخوری و کمبود به وجود می آورد . 

_حالا به چه شکلی تعادل را برقرار کنیم و مدت بودن در فضای مجازی را کم کنیم ؟همان حقه ی یک ذره را استفاده کنیم . 

_فضای مجازی  آروم و مظلوم تخریب ایجاد می کند مثل سیگار که قاتل مظلوم هست . 

 

این سی دی شامل دوبخش هست و این بخش اول بود که با دستور جلسه این هفته که فضای مجازی ونحوه استفاده از آن می باشد همخوانی دارد و بسیار تا بسیار آموختم و باعث شد که خودم را دوباره مورد بررسی قرار بدهم . 

نگارنده : همسفر نوشین ، کمک راهنمای لژیون دوم می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه9 جمعه 23 اسفند 1398 11:30 ب.ظ
خانم نوشین عزیز ممنون.مثل همیشه نکات مهم خوبی رابرداشت کردید.واقعا برای من پر از اموزش بود.خداقوت
الهه لژیون ۱۲ جمعه 23 اسفند 1398 10:01 ب.ظ
با سلام و درود خدمت خانم نوشین عزیز و دوست داشتنی
سپاس از مطالب خوبتان عالی بود ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
سیده زهرالژیون 2 جمعه 23 اسفند 1398 11:31 ق.ظ
راهنمای بزرگوارم از مطلب وبرداشتتان بسیار استفاده کردم وتلنگر بزرگی برایم بود .به امید تعادل بیشتر و استفاده بهتر ازهمه منابع زمینی و آسمانی و تکنولوژی .خداوند سایه شماعزیزان رابرسرمانگه دارد.ولله خیر حافظا وهو ارحم الراحمین.
عزیزه جمعه 23 اسفند 1398 08:37 ق.ظ
خانم نوشین عزیزم چه قدر عالی سی دی مجاز را برایمان یاداوری کردید ممنونم از زحماتتان سپاس از گروه وبلاگ
همسفر فاطمه جمعه 23 اسفند 1398 06:39 ق.ظ
سپاس خانم نوشین عزیزم. دوباره قسمتی از سی دی مجاز استاد امین را مرور کردم. یادآوری به جایی بود که در این ایام کمتر وقتمان را در فضای مجازی تلف نماییم و بیشتر به خانواده و زندگیمان برسیم.
خدا قوت خدمت عزیزان وبلاگ.
مریم نظری جمعه 23 اسفند 1398 01:16 ق.ظ
خدا قوت خانم نوشین عزیز و مهربانم، برداشت شما از سیدی مجاز عالی بود استفاده کردم.
خواهر عزیزم من همیشه از شما آموزش می گیرم و برای داشتنت خدا را شکر می‌کنم.
خدمتت پر برکت
همسفر زهرا پنجشنبه 22 اسفند 1398 09:31 ب.ظ
خدا قوت و ممنون از شما خانم نوشین عزیز
به نکات خوب و مهم سی دی اشاره نمودید و باعث یادآوری شد ،الهی همیشه سلامت باشید
همسفر حوریه پنجشنبه 22 اسفند 1398 08:23 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم نوشین عزیز،ممنون از نکات کلیدی وخوبی که از این سی دی فرمودید،تلنگری شد برایم که بازبینی کنم ساعتهای بودن در فضای مجازی را وممنون از بیان راهکار کاربردیتان،که یاد آوری خوبی بود برایم.
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 22 اسفند 1398 06:53 ب.ظ
خانم نوشین کمک راهنمای خوب و مهربان از سی دی مجاز هرآنچه گفتنی بود بیان فرمودید امیدوارم همگی با آموزش در کنگره نقطه تعادل و بهره مندی سودمند از پدیده های هستی را به دست آوریم تا دچار تخریب و گمراهی نشویم.سپاس از شما
گروه وبلاگ خدا قوت
پنجشنبه 22 اسفند 1398 04:20 ب.ظ
خدا قوت خانم نوشین عزیز خیلی خوب و جامع به نکات ارزنده سی دی اشاره فرمودید،براستی،همین است،چون زیاد از فضای مجازی استفاده کردن خستگی وبی حوصلگی به ارمغان میاورد،و باعث میشود دیگه حوصله برای دیگران نداشته باشیم.از گروه وبلاگ نویسان هم تشکر میکنم
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 22 اسفند 1398 03:44 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم نوشین
از شما سپاسگزارم بابت نکات کلیدی و مهمی که ارائه فرمودید. این سی دی نکاتی را داشت که مثل یک تکانه برای من بود و همیشه این ‌کنترل زمان باید صورت بگیرد وگرنه آسیبهای جبران ناپذیری را برایمان خواهد داشت.
گروه وبلاگ خیلی سپاسگزارم از زحمات بی وقفه تان
پوران همسفرعباس 1 پنجشنبه 22 اسفند 1398 01:32 ب.ظ
خداقوت کمک راهنمای موفق سرکار خانم نوشین عزیز ؛به خوبی سی دی مجاز را با فۻای مجازی ارتباط دادید وخیلی جامع وکامل توۻیح دادید خیلی برایم هم جالب وهم مفید بور استفاده کردم وخیلی از مسائل برایم روشن وباز شد .
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 22 اسفند 1398 01:04 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم نوشین عزیزم
بسیار عالی به نکات کلیدی سی دی اشاره نمودید و بسیار عالی مطالب را باز و توضیح دادید واقعا استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمتها همواره در زندگیتان جاری باشد.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:13 ب.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان عزیز
بسیار ممنون و عالی بود خانم نوشین عزیز کمک راهنمای محترم خدا را شکر بابت آموزش های خوب همگی در سلامتی باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات