برداشت از لژیون ؛ سیدی منیت
چهارشنبه 21 اسفند 1398 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
من خودم همیشه دچار منیت می‌شدم؛ مثلاً یک كاری می‌کردم و مدام خودم را بالا می‌گرفتم و دوست داشتم همه از من تشكر كنند؛ ولی با گوش دادن به این سی دی دیدم چقدر كارم بد بوده است.  اول فكر می‌کردم انتظار است؛ ولی الان فهمیدم منیت بوده است و انشاالله كه بتوانم این موضوع را درست كنم، خیلی از كارهای بد خود را كنار گذاشتم و انشاالله بتوانم این را هم كنار بگذارم.


به نام قدرت مطلق الله

 سلام دوستان مهناز هستم یك همسفر 
وقتی جایگاه خودمان را بالاتر از آنچه هست بدانیم دچار منیت می‌شویم.
وقتی یك كبوتر دچار توهم می‌شود بالاتر می‌رود تا در جایگاه عقاب قرار بگیرد و از همان بالا به پایین پرت شده و می‌میرد.  این مربوط به ما انسان‌ها هم هست، وقتی در یک جایگاهی خودمان را خیلی بالا می‌گیریم، دچار منیت شده و ممكن است با دست‌های خودمان، خودمان را ضربه فنی كنیم.
شرط لازم برای منیت در انسان این است كه انسان باید یكسری استعدادها را  داشته باشد تا دچار منیت شود، اگر استعداد نداشته باشد نمی‌تواند دچار منیت شود؛ مثلاً یكی خیلی خوب ساز می‌زند و در ساز زدن دچار منیت می‌شود و...
من خودم همیشه دچار منیت می‌شدم؛ مثلاً یک كاری می‌کردم و مدام خودم را بالا می‌گرفتم و دوست داشتم همه از من تشكر كنند؛ ولی با گوش دادن به این سی دی دیدم چقدر كارم بد بوده است.  اول فكر می‌کردم انتظار است؛ ولی الان فهمیدم منیت بوده است و انشاالله كه بتوانم این موضوع را درست كنم، خیلی از كارهای بد خود را كنار گذاشتم و انشاالله بتوانم این را هم كنار بگذارم.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر
منیت وقتی به وجود می‌آید که انسان در یک رشته ای دانش و علمی را پیدا کند که بتواند در آن  موضوع تبحر داشته باشد؛ ولی این به این معنی نیست که همه چیز را یاد گرفته و می‌تواند در تمام مسائل اظهارنظر کند و جایگاه خودش را گم می‌کند و توقع بالایی پیدا می‌کند؛ مثلاً توقع احترام بیشتری را دارد یااینکه توقع دارد بیشتر از همه مورد تشویق و توجه قرار بگیرد و وقتی این را دریافت نمی‌کند سرخورده می‌شود و در دو حالت قرار می‌گیرد که یا به دیگران حمله می‌کند یا در خودش فرو می‌رود.
ما وقتی می‌توانیم کارهایمان را انجام بدهیم که انرژی داشته باشیم؛ ولی اگر این انرژی را از دیگران به زور بگیریم، اگر به خواسته‌مان نرسیم؛ یعنی دیگران توجهی را که ما توقعش را داریم به ما نکنند ناراحت و عصبی و خشمگین می‌شویم؛ ولی اگر این توقع را نداشته باشیم و خودمان را به خاطر همانی که هستیم قبول داشته باشیم نیازی به تعریف و تمجید نداریم و با دریافت نکردن آن انرژی حالمان بد نمی‌شود.
منیت محصولی جز تنفر، جهل و خشم ندارد که به نظرم منیت همان معنی توقع بیجا داشتن از دیگران به خاطر چیزی که ما تظاهر می‌کنیم هستیم است. 
منیت و احساس دانایی کاذب باعث می‌شود ما دچار قیاس شویم و با علمی که نداریم دو چیز را یا چند چیز را به اشتباه مقایسه کنیم و دچار قضاوت اشتباه شویم.
ان شاالله بتوانیم به درجه ای برسیم که خودمان را و جایگاهمان را باور کنیم و از منیت به دور باشیم؛ چراکه از نظر من زندگی خیلی آرام تر و شیرین تر می‌شود وقتی توقعات از بین بروند.

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر 
زمانی که انسان دچار منیت می‌شود حاصل آن خشم، تنفر، حسادت و کینه است.
منیت زمانی به وجود می‌آید که دانایی ما به حد کافی نرسیده باشد و جایگاه خودمان را بالاتر بدانیم و آن وقت است که دچار مشکل می‌شویم. ماباید در یک رشته آگاهی داشته باشیم و در آن به مهارت برسیم و خود را بالاتر از دیگران نبینیم وانسان باید در سطوح مختلف پیشرفت کند و آگاهی بدست بیاورد و این یک رشته خاص و حتی هزاران رشته خاص نیست؛ اینکه در یک رشته مهارت داریم؛ اما نمی‌توانیم موضوعات دیگر را حل بنماییم و این موضوع در سطح جامعه هم دیده می‌شود؛ مثل کسی که استاد روانشناسی است؛ اما در مسائل اقتصادی اظهارنظر می‌کند و فکر می‌کند  سیاستگذاری هم بلد است. 
اگر ما دانایی مان کم باشد خودمان را با دیگران مقایسه می‌کنیم که درک و فهم ما بیشتر است و با بقیه فرق داریم و دچار  قیاس می‌شویم و منیت در ما به وجود می‌آید. باید به دنبال آموزش باشیم تا دچار منیت نشویم وخدا را شاکرم که آموزش‌ها مرا به بهتر شدن رهنمون می‌سازد.

سلام دوستان  زهرا هستم همسفر پوریا
گاهی وقت‌ها به شوخی می‌گوییم اگر حضرت آدم از میوه ممنوعه نمی‌خود ما الان با این همه رنج و سختی روی زمین زندگی نمی‌کردیم. 
وقتی داستان را از اول نگاه می‌کنیم می‌بینیم همه این اتفاقات از منیت شروع شد(هرچند که خواست خدا بوده)
منیتی که برای شیطان ایجاد شد و به خاطر عبادت‌هایش خودش را بالاتر و برتر از دیگران می‌دانست و همین منیت باعث غرور و تکبرش شد و تکبر هم باعث نافرمانی.
بنابراین ما آدم ها وقتی در یک رشته و یا هنری تخصص کسب می‌کنیم  و یا به جایگاهی دست پیدا می‌کنیم که حرفی برای گفتن داریم، اگر مراقب حالمان نباشیم صددرصد دچار منیت می‌شویم و البته تکبر و غرور، همان ویژگی‌ای که خداوند ما را شدیداً از آن نهی کرده؛ چراکه آدم مغرور خودش را از دیگران برتر می‌بیند و کسی را هم شان و مرتبه خودش نمی‌داند؛ بنابراین رفتارش با دیگران خودپسندانه است و با تحقیر با دیگران رفتار می‌کند که این باعث می‌شود مورد تنفر اطرافیان واقع شود. از طرفی هم چون خودش را برتر می‌بیند دیگر از کسی حرف شنوی ندارد؛ پس آموزش پذیر نیست و درنهایت فرمانبردار نیست.
منیت یکی از آفت های مهم زندگی انسان است که اگر اصلاح نشود باعث نابودی انسان می‌شود.
شاید به‌دلیل خطرناک بودن این صفت، خداوند دائماً در قرآن به ما یادآوری می‌کند که ما شما را از آبی بدبو و ... خلق کردیم.
حواسمان باشد که مَنَم مَنَم نکنیم که نتیجه‌ای جز خواری و ذلت ندارد.
ان شاالله خداوند به ما نور معرفت و دانایی عطا کند.

 سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر
من هم همیشه از همه چیز گله می‌کردم و  مقصر تمام این سختی‌ها را آدم و حوا می‌دانستم و می‌گفتم که اگر آنها به تمام سخنان خدا گوش می‌دادند و وسوسه نمی‌شدند شاید من اینجا نبود.
من خودم دچار منیت شده بودم و همه را از بالا می‌دیدم؛ اما خدا کاری کرد که منیتم را کمتر کنم. یک روز که داشتم کتابی می‌خواندم با خودم گفتم: شیطان هم دچار منیت شد؛ چون زمانی که خدا هنوز آدم را خلق نکرده بود به تمام فرشتگان خود فرمود که یکی از شما از من اطاعت نمی‌کند و از در گاه الهی رانده می‌شود. آن زمان چون شیطان در مقام بالاتری از سایر فرشتگان بود اصلاً فکر نمی‌کرد که خدا او را از درگاهش براند و دچار منیت بسیاری شده بود. تمام فرشتگان از او طلب می‌کردند که آنها  جزء آن فرشته رانده شده نباشند و او برای آنها دعا می‌کرد؛ اما آنقدر منیتش زیاد بود که فکر نمی‌کرد که شاید خودش رانده شود و وقتی که زمانش رسید و آدم خلق شد، شیطان اطاعت نکرد و از درگاه الهی رانده شد؛ پس ما هم باید بدانیم که در هر مرتبه و مقامی هستیم نباید دچار منیت شویم؛ چون که باعث سقوط انسان می‌شود

ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهام مهدی پور 1 شنبه 24 اسفند 1398 02:51 ق.ظ
از برداشتهای خیلی خوب شما از سی دی منیت بسیار لذت بردم،امیدوارم روز به روز بتوانم از منیت هایم بیشتر فاصله بگیرم
عاطفه جمعه 23 اسفند 1398 06:27 ب.ظ
خدا قوت به این لژیون پربار و پر از آموزش ناب .
خانم لیلا عزیز بسیار بهتون تبریک میگم بابت داشتن این لژیون پربار و رهجویانی ک در آینده نزدیک بی شک سربازانی خدمتگزار برای کنگره خواهند بود .
خدا قوت ب گروه وبلاگ نویس
نوشین جمعه 23 اسفند 1398 10:11 ق.ظ
سلام و درود
خداقوت به این لژیون پربار
پیروز و موفق باشید .
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 22 اسفند 1398 03:04 ب.ظ
همسفران عزیز از برداشت شما بسیار استفاده کردم نکاتی خوبی را بیان فرمودید .
کمک راهنمای مهربان خانم لیلا خدا قوت که چنین لژیون پرباری را دارید .
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:19 ب.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۲۲بسیار عالی بود به نکات خیلی خوب و مفیدی از سی دی اشاره کردید و برداشتهای جامعی داشتید که خیلی لذت بردم و استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر ربابه لژیون یکم پنجشنبه 22 اسفند 1398 10:04 ق.ظ
خدا قوت خدمت همسفران خوب،از مشارکتهای خوبتان ممنونم بسیار عالی بود،خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم لیلا ی عزیز و برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
خدا قوت به وبلاگ نویسان محترم
همسفر سکینه24 پنجشنبه 22 اسفند 1398 09:32 ق.ظ
دوستان عزیز،خیلی عالی از برداشتتان در مورد سی دی منیت گفتید.استفاده کردم.ان شاالله با دوری از منیت،بتوانیم اموزشها را درست بگیریم و کاربردی کنیم،سپاسگزارم.
گروه وبلاگ خدا قوت
همسفر فاطمه پنجشنبه 22 اسفند 1398 07:04 ق.ظ
عالی بود. خیلی عالی بود. سپاسگزارم که در این مدت کمی که مشغول آموزش شدید اینقدر خوب آموزش می دهید به یقین تک تک شما عزیزان در جایگاه کمک راهنمایی قرار خواهید گرفت البته اگر خواست آن را داشته باشید.
آموزش گرفتم و سپاسگزارم.
همسفر زهرا پنجشنبه 22 اسفند 1398 01:28 ق.ظ
خدا قوت و ممنون از مشارکتهای همه عزیزان،استفاده کردم
ممنون از وبلاگ نویسان
الهه لژیون ۱۲ پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:46 ق.ظ
باعرض سلام و درود خدمت خانم لیلای عزیز و مهربون خداقوت خدمت تمام دوستان با مشارکتهای عالی . بهترین آرزوها برای شما دوستان گل ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
سپاس از گروه وبلاگ ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:40 ق.ظ
سلام.از گروه فعال وزحمتکش وبلاگ بسیار سپاسگزارم.تشکر از کامنتها که سراسر انرژی است. خدا قوت و تشکر از مطالب خوب رهجویان عزیز.
همسفر حوریه پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:23 ق.ظ
خدا قوت وسپاس از مشارکتهای ناب همسفران گرامی وخداقوت ویژه خدمت کمک راهنمای محترم خانم لیلای عزیز بابت لژیون پر بارشان.
خانم الهام عزیز خدا قوت.
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 21 اسفند 1398 11:03 ب.ظ
خداقوت به همه دوستان بسیار عالی درمورد سی دی منیت توۻیح دادند ومطالبی که بیان کردنند سراسر درس بود .
خداقوت به کمک راهنمای صبور ؛با محبت وپرتلاش سرکار خانم لیلا ی عزیز
خداقوت به گروه وبلاگ .
همسفرنسیم لژیون بیستم چهارشنبه 21 اسفند 1398 07:56 ب.ظ
همسفران عزیزخداقوت.خیلی عالی مشارکت کردیدممنون...خدمت کمک راهنما خانم لیلای عزیزومحترم تبریک عرض میکنم بابت لژیون پربارشان.انشاالله همیشه سلامت وموفق باشید...
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 21 اسفند 1398 03:29 ب.ظ
همسفران خوب از مشارکتهای خوب شما نهایت استفاده و لذت را بردم به راهنمایتان خانم لیلای عزیز تبریک میگویم.وبرایتان مسیر نور و آگاهی را از خداوند مسئلت دارم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic