وادی هفتم؛ مشارکت لژیون های 5، 16 و 17
دوشنبه 19 اسفند 1398 ساعت 09:55 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
همه ما برای درمان مسافرهایمان دنبال راه‌هایی رفتیم؛ اما راه درست راهی است که ما را به هدف و مقصود برساند. من هم از روزی که متوجه اعتیاد مسافرم شدم دنبال راه درمان بودم و خیلی راه‌ها را امتحان کردیم و رفتیم؛ اما هیچ‌کدام ما را به هدف نرساند...

به نام قدرت مطلق

مشارکت در باب دستور جلسه وادی هفتم؛

سلام دوستان سمانه هستم همسفر داوود (لژیون هفدهم)

وادی هفتم رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم. برای حل مسائل زندگی‌مان پیدا کردن راه خیلی مهم است و خیلی وقت‌ها راه را درست انتخاب نکرده‌ایم و مشکلاتمان بیشتر شده است. باید در هر راهی که قدم برمی‌داریم قبلش تفکر کنیم که آیا این راه ما را به همان مقصد نهایی که در نظر داریم می‌رساند یا نه و سعی کنیم همیشه در صراط مستقیم قدم برداریم که جز بهترین راه‌ها و راهی است الهی؛ که راه‌های خوب دیگری را برای حل مشکلات ما باز می‌کند و مشکلات کمتری سر راه ما قرار می‌گیرد راه و مسیر کنگره جز بهترین راه‌ها و عین صراط مستقیم هست چون ما را به‌خوبی، صلح، آرامش و درمان اعتیاد هدایت می‌کنم.

امیدوارم در این راه بتوانم بهتر قدم را بر دارم و آموزش‌های کنگره را بیشتر اجرایی کنم و به آموزش‌ها بیشتر توجه کنم تا طی کردن مسیر برای من راحت‌تر باشد و بیشتر بتوانم خودم و مشکلات درونی خودم را حل‌وفصل کنم و به نیروهای الهی نزدیک‌تر بشوم.

 

سلام دوستان سمانه هستم همسفر حمید (لژیون هفدهم)

گاهی اوقات ما فکر می‌کنیم که بهترین راه کوتاه‌ترین راه و ارزان‌ترین راه است و می‌خواهیم کسی پیدا شود تا با خواندن یک ورد و یا یک کلمه مشکل و یا بیماری ما را حل کند؛ مثلاً برای بی‌خوابی از قرص استفاده می‌کنیم درصورتی‌که باید بی‌خوابی خودمان را درمان کنیم و با قرص این مشکل را حل نکنیم. ما باید قبل از حرکت، راه و مسیر را تعیین کنیم تا از بی‌راهه سر درنیاوریم. مثلاً اگر می‌خواهیم از تهران به زنجان برویم باید بدانیم که از کدام مسیر باید برویم تا به مقصد برسیم پس در زندگی هم همین‌طور است. اگر در مسیر مشکلات توانستیم راه درست را پیدا کنیم. به هدفمان می‌رسیم وگرنه سر از مرغزار درمی‌آوریم قبل از اینکه به کنگره بیایم راه‌های زیادی را برای مشکلاتم پیدا می‌کردم ولی همیشه با مشکل جدیدتر روبه‌رو می‌شدم بعد متوجه شدم راهم را درست انتخاب نمی‌کردم و یا اینکه می‌خواستم زودتر مشکلم را حل کنم ولی مشکلم حادتر می‌شد؛ بنابراین همیشه در ناامیدی بودم اما با آموزش‌های کنگره متوجه شدم هر راهی مرا به نتیجه نمی‌رساند باید راهم را درست انتخاب کنم تا مشکلم حل شود. امیدوارم بتوانم وادی هفتم را هرروز بهتر از دیروز در زندگی خودم کاربردی کنم تا به هدفم نزدیک‌تر شوم. در آخر از آقای مهندس عزیز بسیار تا بسیار سپاسگزارم و همچنین راهنمای خوبم خانم لیلا عزیز که زحمات زیادی را برای ما می‌کشند.

 

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر (لژیون شانزدهم)

می‌خواستم برداشت شخصی‌ام از وادی هفتم را با شما به اشتراک بگذارم.

تیتر این وادی در مورد یافتن راه و آنچه برداشت می‌کنیم صحبت می‌کند. من خیلی در مورد اینکه آیا من در حال حاضر راه خودم را پیدا کردم یا مثل گذشته هنوز سرگردانم و هدفم مشخص نیست فکر کردم. نمی‌دانم چه چیزی می‌خواهم و برای چه چیزی تلاش می‌کنم؟ 

خب درگذشته، منظورم قبل از کنگره است که دنبال راهی برای خلاصی از شر اعتیاد مسافرم بودم و متأسفانه راه‌هایی که انتخاب می‌کردم همه به بیراهه کشیده می‌شد و قطعاً نمی‌توانستم چیزی برداشت کنم؛ اما با ورود به کنگره انگار گمشده‌ای را پیدا کردم که مدت‌هاست دنبالش می‌گشتم. سال‌ها دوست داشتم تا در مورد مطالبی که گاهی اوقات توجهم را جلب می‌کرد بدانم؛ اما مطالبی که پیدا می‌کردم خیلی گنگ بود و به چیزی دست نمی‌یافتم و فقط دور خودم می‌چرخیدم؛ اما کنگره این امکان را به من داد تا تک‌تک مسائلی که با آن‌ها مواجه هستم را باز کنم و با یادگیری و آموزش بتوانم آن‌ها را حل کنم.

بعد از ورود به کنگره و مشخص شدن هدفم، راهم را پیدا کردم؛ اما هنوز هم‌فکر می‌کنم باید بیشتر تلاش کنم تا بتوانم برداشت کنم و به نتیجه برسم انشا الله.

 

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر (لژیون پنجم)

رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم.

در وادی هفتم شروع بحث، یافتن راه است تا ما هم متوجه شویم که چقدر این موضوع مهم است.

همه ما برای درمان مسافرهایمان دنبال راه‌هایی رفتیم؛ اما راه درست راهی است که ما را به هدف و مقصود برساند. من هم از روزی که متوجه اعتیاد مسافرم شدم دنبال راه درمان بودم و خیلی راه‌ها را امتحان کردیم و رفتیم؛ اما هیچ‌کدام ما را به هدف نرساند بلکه حال من و مسافرم بدتر هم می‌شد. من فکر می‌کردم مسافرم اراده ندارد و هر بار ناامیدتر می‌شدم تا اینکه خداوند راه درستِ درمان و زندگی را به ما نشان داد و هرروز و هرلحظه شکرگزار خداوند هستم. می‌دانم درنهایت این مسیر، به هدف می‌رسیم و مسافر من هم به اذن خداوند رها می‌شود.

حال که لطف خداوند شامل حال ما شد و راه درست را به ما نشان داده، ما هم باید به بهترین شکل از آن بهره ببریم. باید در این راه حرکت کنیم و به دنبال آموزش‌ها و کاربردی کردن آن‌ها در زندگی باشیم. درنهایت نتیجه کار بستگی به خودمان و تلاش و نوعِ برداشتمان از این مسیر دارد.

بذر نیکو بکاریم تا نیکی برداشت کنیم.

 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر توحید (لژیون پنجم)

در ابتدا از همه‌کسانی که در این شرایط نیز صبورانه پیگیر آموزش‌های ما هستند تشکر می‌کنم.

در خصوص وادی هفتم که یافتن راه بخش مهم آن است باید بگویم که در مسائل زندگی باید خوب تفکر کنیم و راهی را برویم که ما را با وضعیت مناسب به مقصد برساندداشتن راهنمایی که ما را در این مسیر کمک می‌کند نیز ما را دررسیدن به مقصد کمک می‌کند.

اگر در مسیری که هستیم آرامش داریم و در جهت حال خوش است؛ یعنی در صراط مستقیم قرار داریم.

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 21 اسفند 1398 01:31 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی بسیار از مشارکت های مفید وجامعی که ارائه دادید استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
نسرین.اسیستنت سه شنبه 20 اسفند 1398 12:22 ب.ظ
همسفران خوب و دوست داشتنی شعبه شادآباد از مطالعه مشارکتهای خوبتان بسیار لذت بردم هرچه دلتنگی را از دلم زدودید با مشارکتهای خوبتان روحم را تا قلب کنگره پرواز دادید تا همچنان صبورانه در انتظار روی ماهتان از این ایام پرتلاطم عبور کنم.پاینده باشید و پیروز.
گروه وبلاگ از اعماق وجودم متشکرم
همسفر سکینه24 سه شنبه 20 اسفند 1398 02:23 ق.ظ
ممنون از مشارکت دوستان عزیز،استفاده کردم و فیض بردم.
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم سه شنبه 20 اسفند 1398 01:35 ق.ظ
درود وخداقوت به تمام دوستان.
خدمت همگی پرنور،موفق وموید باشید.
درود وخدا قوا به تمام دوستانیکه در وبلاگ تلاش می کنند.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم سه شنبه 20 اسفند 1398 01:35 ق.ظ
درود وخداقوت به تمام دوستان.
خدمت همگی پرنور،موفق وموید باشید.
درود وخدا قوا به تمام دوستانیکه در وبلاگ تلاش می کنند.
الهه لژیون ۱۲ سه شنبه 20 اسفند 1398 01:03 ق.ظ
با عرض سلام و خداقوت خدمت تک تک دوستان عزیز از مشارکتهای شما عزیزان نهایت استفاده رو بردم پیروز و کامیاب باشید ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘⚘
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 19 اسفند 1398 11:41 ب.ظ
خداقوت به همه دوستان برداشتها از وادی هفتم بسبار عالی بود واز مطالب تک تک عزیزان استفاده کردم ودرس گرفتم .
خداقوت به کمک راهنماهای نوقق وتوانمند خانم سمیرا ،خانم سمیه وخانم لیلا
خداقوت به گروه وبلاگ .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic