بهترین راه انسان را به سعادت می رساند
یکشنبه 18 اسفند 1398 ساعت 03:03 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
گنج درون همان قابلیت‌های ذهنی و فیزیکی ما می‌باشد و هیچ زمان در رشد و پیشرفت آدمی محدودیت وجود ندارد و همیشه انسان باید رو به جلو حرکت کند و هیچ‌گاه توقف نکند و راکد نباشد؛ چون توقف و راکد ماندن مساوی است با  نابود شدن.
        
        

یا رحمان 

راز و رمز کشف حقیقت؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر
در اهمیت تفکر همین قدر بس که چهار وادی بر روی آن متمرکز شد و در وادی پنجم نوبت به آن رسید تا تفکر از قوه به فعل درآید، برای به فعل درآمدن قوه تفکر، در وادی ششم نیروی عقل را به رسمیت شناختیم و در وادی هفتم نیروی عقل به کمک تفکر و اندیشه باید بهترین راه را برای کشف حقیقت پیدا کند.
عقل اولیه در انسان به طور فطری وجود دارد؛ پس نیروی عقل به خودی خود نمی‌تواند بهترین راه یا همان صراط مستقیم که راه سعادت انسان است را پیدا کند.
عقل باید به کمک فکر و اندیشه صحیح تعقل کند، حالا با کمک تعقل و تفکر در تمام سطوح زندگی از ساده‌ترین امورات تا پیچیده‌ترین آنها باید تمام جوانب را در نظر گرفت و تمام سود و زیان کارها را سنجید و بعد دست به انجام کاری زد و یا راهی را انتخاب کرد.
در تمام انتخاب ها، چه انتخاب همسر، چه رشته تحصیلی، چه شغل، چه دوست باید بهترین راه را برگزید. انتخاب راه درست انسان را به سعادت و حال خوش می‌رساند.
چه بسا افرادی بودند که باوجود اراده و تلاش و پشتکار، به‌دلیل انتخاب راه و مسیر غلط به ناکجاآباد رسیدند و در این میان افرادی بودند که به‌دلیل انتخاب راه نادرست از تعادل جسمی و روانی خارج شده و به بن بست رسیدند و دست به خودکشی زده و به زندگی این جهان خود پایان می‌بخشند.
بنابراین انتخاب بهترین راه بسیار تا بسیار مهم است؛ چراکه بهترین راه، انسان را به سعادت می‌رساند.
با این اوصاف دو گروه افراد وجود دارد؛ یکی گروه خردمندان و دیگری گروه کم خردان .
گروه کم خردان افرادی هستند که قبل از انجام کارهای خود به هیچ عنوان تفکر و تعقل نمی‌کنند؛ حتی در سخن گفتن و به همین دلیل مشکلات متعددی هم به وجود می‌آورند؛ ولی بالعکس در گروه خردمندان قبل از انجام هر کاری تفکر و تعقل می‌کنند.
بنابراین تفکر و تعقل فقط مربوط به امورات پیچیده زندگی نیست، تفکر و تعقل در تمام سطوح زندگی حتی در ساده‌ترین امورات نیز باید انجام شود.
خردمندان همیشه در طول زندگی در پی یافتن گنج درون خود هستند؛ ولی بیخردان در بیغوله‌ها در پی کاوش گنج هستند.
گنج درون همان قابلیت‌های ذهنی و فیزیکی ما می‌باشد و هیچ زمان در رشد و پیشرفت آدمی محدودیت وجود ندارد و همیشه انسان باید رو به جلو حرکت کند و هیچ‌گاه توقف نکند و راکد نباشد؛ چون توقف و راکد ماندن مساوی است با  نابود شدن. 
خردمند هیچ زمان شهر و کالبد وجودی و فکر و اندیشه خود را در اختیار کسی قرار نمی‌دهد، همین‌طور انسان خردمند هیچ امری را بدون دلیل و برهان قبول نمی‌کند. خردمند مسائل را تبدیل به مشکلات بغرنج نمی‌کند و تمام تلاش خود را می‌کند تا مسائل را از بهترین راه حل کند؛ ولی کم خردان ساده‌ترین مسائل را به یک بحران تبدیل می‌کنند.
در طول تاریخ، امرِ تمام اولیای الهی،  پیامبران و بزرگان دینی نشان دادن راه درست یا همان صراط مستقیم بوده، راهی که شخص را به مقصد و هدف مشخص برساند.
زمانی که به وادی هفتم می‌رسم بارها و بارها با خودم تکرار می‌کنم که برای رسیدن به مقصد درست باید بهترین راه را انتخاب کنم. الان برای من حجت تمام شده است که قبل از انجام تمام امورات  باید نهایت تلاشم بر این باشد که در ابتدای امر مسیر درست را تعیین کنم و با حداقل ترین مشکلات به مقصد و سرانجام برسم و تفکر و تعقل را سرلوحه کارهایم قرار دهم و هیچ زمان از حرکت در صراط مستقیم بازنایستم و تمام قابلیت‌های ذهنی و فیزیکی خود را شناسایی کنم و درجهت پیشبرد اهداف خود، با دیدن موانع، سریع ناامید نشوم و بدانم که موانع برای کنار زدن است نه برای توقف من.
وادی هفتم و تمام سیزده وادی دیگر، چهارده قانون محکمی است که عمل کردن به آن سعادت انسان را تضمین می‌کند.

نگارنده ؛ همسفر مریم لژیون دوازدهم 
ویراستاری ؛ همسفر الهام 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 20 اسفند 1398 12:56 ق.ظ
خانم مریم عزیز خدا قوت بسیار عالی بیان نمودید. اینکه گفتید موانع برای کنار زدن هستند نه برای توقف واقعا عالی بود و تاثیر گذار امیدوارم همواره در پی آموزش های ناب کنگره بتوانیم بزرگترین موانع را با یافتن درست ترین راه کنار بزنیم و به هدف نهایی خودمان برسیم.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر شهناز لژیون 6 دوشنبه 19 اسفند 1398 09:28 ب.ظ
سلام خدا قوت خدمت خانم مریم بسیار جامعه کامل در مورد وادی توضیح دادید لذت بردم
همسفر شهناز لژیون 6 دوشنبه 19 اسفند 1398 09:26 ب.ظ
سلام خدا قوت خدمت خانم مریم بسیار جامعه کامل در مورد وادی توضیح دادید لذت بردم
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 19 اسفند 1398 12:30 ق.ظ
با عرض سلام و خدا قوت خدمت دوست عزیزم مریم
درود برشما ⚘⚘⚘⚘⚘
مطالب عالی بود لذت بردم ⚘⚘⚘⚘⚘
آرزوی بهترینها برای شما دوست مهربونم ⚘⚘⚘⚘⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘⚘⚘⚘⚘
همسفر نسترن۱۲ یکشنبه 18 اسفند 1398 11:56 ب.ظ
سلام و خداقوت به خانم مریم خیلی زیبا صحبت کردید وخیلی هم آموزنده بود بسیار استفاده کردم امیدوارم به جایگاه های بالاتری برسید.
زهرا بیگدلی لژیون 12 یکشنبه 18 اسفند 1398 10:46 ب.ظ
درود بر شما خانم مریم عزیز.
بسیار زیبا وادی هفتم را شکافتید، سپاسگزارم.
از صمیم قلب آرزومندم سال آینده یکی از کمک راهنما های شعبه باشید.
سپاس از وبلاگ نویسان عزیز.
همسفر زهرا یکشنبه 18 اسفند 1398 07:15 ب.ظ
خانم مریم بسیار عالی بود ممنون از شما ،موفق باشید
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 18 اسفند 1398 06:06 ب.ظ
خانم مریم عزیز خداقوت بسیار عالی درمورد وادی توضیح دادید واز مثال های خوبی استفاده کردید وبه خوبی وادی را باز کردید .
درمسبر حرکت ما وادی ها مانند اتوبان هستند ومسیر را برای ما علامت گذاری کرده اند تا ما بتواتیم با علم ودانش بتواتیم علامتها را به درستی تشخیص دهیم وراه را ار چاه تشخیص دهیم برای بالا بردن قوی تشخیص باید دانایی خود را بالا ببریم .
خداقوت به گروه وبلاگ
نسرین.اسیستنت یکشنبه 18 اسفند 1398 02:44 ب.ظ
خانم مریم عزیز چقدر زیبا وادی را در قالب آموزشهای کنگره توضیح دادید اینکه به رسمیت شناختن عقل کافی نیست و با کمک فکر و اندیشه بهترین راه را برای سعادت وآرامش برگزینیم تا در جرگه خردمندان قرار گیریم و همواره در پی گنج درون باشیم درود بر شما وتفکر سالم شما.
خدا قوت گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic