وادی هفتم ؛ مشارکت لژیون یازدهم
یکشنبه 18 اسفند 1398 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
در کنگره هم تمامی کسانی که به کنگره آمدند قبل از آن بارها سعی داشتند تا بهترین راه را برای کنار گذاشتن موادشان پیدا کنند؛ اما همیشه بی نتیجه ماندند و راه به جایی نبردند تا با کنگره آشنا شدند. البته یافتن راه یک مسئله است و برداشت‌هایی که در مسیر راه داریم مسئله دیگری است. مسافری که وارد کنگره می‌شود در اصل راه را یافته؛ ولی اینکه درست در مسیر بماند و از آموزش‌ها بتواند برداشت‌های خوبی داشته باشد و به کار ببرد مسئله دیگری است. 

به نام خدا

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر 
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم.
در وادی هفتم به یافتن راه اشاره شده است، گاهی انسان‌های زیادی و به مدت طولانی به دنبال پیداکردن راهی می‌گردند برای بیرون آمدن از مشکلی که برایشان پیش آمده و گاهی به موفقیت رسیده و گاهی هم با شکست همراه بوده است و این یافتن راه برای تمام انسان‌ها در مقعطی از زندگی‌شان وجود داشته است.
بیراهه خود به نوعی راه محسوب می‌شود که گاهی بعضی به اشتباه در آن راه قرار گرفته‌اند که در آخر به ناکجاآباد ختم می‌شود. 
در کنگره هم تمامی کسانی که به کنگره آمدند قبل از آن بارها سعی داشتند تا بهترین راه را برای کنار گذاشتن موادشان پیدا کنند؛ اما همیشه بی نتیجه ماندند و راه به جایی نبردند تا با کنگره آشنا شدند. البته یافتن راه یک مسئله است و برداشت‌هایی که در مسیر راه داریم مسئله دیگری است. مسافری که وارد کنگره می‌شود در اصل راه را یافته؛ ولی اینکه درست در مسیر بماند و از آموزش‌ها بتواند برداشت‌های خوبی داشته باشد و به کار ببرد مسئله دیگری است. 
برداشتی که من از این وادی دارم و به  این حقیقت رسیده‌ام که انسان همیشه وجود دارد و هیچ‌وقت از بین نمی‌رود؛ پس باید تمام تلاشش را بکند تا در راه درست قرار بگیرد و با تجربه‌هایی که در این مسیر کسب می‌کند برداشت‌هایش درست باشد تا به موفقیت و آرامش برسد.


سلام دوستان معصومه احمدی هستم همسفر 
مشارکت این هفته در مورد وادی هفتم است. وادی هفتم درمورد یافتن راه است. اساساً یافتن راه در همه چیز مهم است. گاهی انسان‌ها به شکست می‌رسند؛ چون راه را نیافته‌اند و یا به بیراهه رفته‌اند. برای من هم همین‌طور بود؛ حتی گاهی مسیری را پیدا می‌کردم؛ ولی وقتی تا نیمه مسیر می‌رفتم می‌دیدم اشتباه است؛ حتی در درمان مسافرم؛ چون ما مسیر درست را نمی یافتیم و به بیراهه می‌رفتیم و هیچ‌گاه به نتیجه نمی‌رسیدیم. گاهی مسیر برایمان گول زننده بود؛ یعنی در ظاهر مسیر درست بود؛ ولی وقتی وارد مسیر می‌شدیم می‌دیدیم اشتباه است.
در کودکی اصطلاحی داشتیم که راه و بیراهه که برایمان اینطور مثال می‌زدند؛ با ماشین در امتداد مسیری می‌روی ناگهان به یک دوراهی می‌رسی، دو راه شبیه به هم که انتهایش مشخص نیست. به همین جهت پیدا کردن راه در زندگی بسیار مهم است. از آن زمان در ذهنمان اینگونه نقش بسته است که پیدا کردن راه درست حتی از خود راه مهم‌تر است. آقای مهندس می‌گویند: ما در کنگره مسیر درست را برای مسافر مشخص می‌کنیم و  طی کردن مسیر برعهده مسافر است. دقیقاً در زندگی هم همین است که باید با تفکر و تعقل و تلاش راه درست را پیدا کنیم و طی کردن مسیر برعهده خودمان است.
 قسمت دوم آنچه برداشت می‌نمائیم است. وقتی مسیری را طی می‌کنیم یکسری کارها برای رسیدن به هدفمان انجام می‌دهیم؛ مثلاً برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی، کنکور شرکت می‌کنیم و وقتی قبول شدیم پزشک شدنمان بستگی به تلاش خودمان دارد؛ اینکه  درس بخوانیم، کلاس ها را منظم شرکت کنیم و بستگی به تلاش خودمان دارد. 
به عبارتی در طول مسیر هرچه می‌کاریم در انتها آنچه کاشته‌ایم را برداشت می‌نمائیم. اگر خوب درس بخوانیم پزشک می‌شویم، اگر تلاش کنیم راهنما می‌شویم و مزد زحماتمان را می‌گیریم.
درحقیقت وادی هفتم می‌خواهد به ما بگوید وقتی می‌خواهی حقیقتی را کشف کنی مثل رسیدن به درجه کمک راهنمایی؛ یعنی آن چیزی که می‌خواهید در کنگره به آن برسید ابتدا این است که مسیر را پیدا کنید و دیگر اینکه تلاش کنید تا چیزی را که می‌خواهید برداشت نمایید. 


سلام دوستان سمیه علیزاده هستم یک همسفر 
یافتن راه یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در زندگی همه ما موثر است و باید در مورد آن راهی که می‌خواهیم در پیش بگیریم تفکر کنیم.
در وادی خواندیم که رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز می‌باشد؛ یکی یافتن راه و بعدی آنچه برداشت می‌نماییم.
خیلی‌ها به واسطه پیدا نکردن همین راه، یا بهتر بگوییم راه درست، زندگی‌شان از هم پاشیده شده و خیلی‌ها جان خود را در این راه از دست دادند.
در مورد حقیقت، وقتی می‌خواهیم صحبت کنیم که حقیقت چیست؟ حقیقت چیزی است که در گذشته بوده، الان هم هست و در آینده هم خواهد بود.
ما در وادی هفتم یاد گرفتیم که برای کشف مجهولات زندگی خودمان برای روشن شدن موضوع یا حقیقتی پنهان، باید رمز راز آن را بگشائیم. 
بعضی وقت‌ها هم فکر می‌کنیم بهترین راه کوتاه ترین راه است که می‌توانیم به درمان برسیم و این طرز فکر کم خردان می‌باشد. ما اگر خود را خردمند می‌دانیم پس باید برای حرف زدن اول فکر کنیم بعد لب به سخن بگشایم و از نتیجه تفکرات خود سخن بگوییم. امیدوارم بتوانیم دانسته هایمان را اجرا کنیم

سلام دوستان معصومه معصومی هستم یک همسفر
در مورد دستورجلسه وادی هفتم، یاد گرفتیم که همیشه قبل از سخن گفتن اول باید فکر کنیم؛ چون سخن گفتن برای ما نوعی تعیین مسیر است و یا برای انجام هر کاری اول تمامی شرایط را بررسی می‌کنیم، همین‌طور سود و زیان انجام آن را، سپس اقدام به عمل می‌نماییم.
وادی هفتم راه درست را به نشان می‌دهد، خیلی از ما تا قبل از این راه های اشتباه بسیاری رفتیم؛ اینکه یاد بگیریم قبل از هر چیزی اول کمی تفکر کنیم و با انتخابی درست قدم در راه بگذاریم احتمال موفقیت‌های ما را بسیار بیشتر می‌کند. امیدوارم قدر حضور در کنگره و آموزش‌های آن را بدانیم و عملی کنیم.

سلام دوستان سمیه حیدری هستم همسفر
به تمام خدمتگزاران کنگره ۶۰ خداقوت می‌گویم.
گفتیم رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم.
ما برای تمام مسائل زندگی باید اول راه را پیدا کنیم، برنامه ریزی بکنیم تا به نتیجه مطلوب و رضایت بخش برسیم؛ مثل ساختمانی که اول نقشه آن را می‌کشیم و به اجرا درمی‌آوریم و ساختمان را می‌سازیم و بعد از آن خانه استفاده می‌کنیم.
در کنگره هم یافتن راه همان درمان اعتیاد است که اول وابستگی شدید افراد  به مواد مخدر را مورد بررسی قرار دادند و درنهایت با متد DST افراد را به درمان رساندند و من هم خدا را شکر می‌کنم که این بستر برای ما فراهم شده است.
اما وادی هفتم درباره شرایط بیماری کرونا هم صدق می‌کند که یافتن راه همان تشکیل لژیونهای مجازی بود که مهندس راهش را پیدا کردند و نتیجه آن این شد که همبستگی که در کنگره هست از بین نرود و ده هزار نفری که الان روی پروژه ot هستند سفرشان به خوبی پیش برود و این شرایط باعث نشود که سفرشان دچار مشکل شود. 
باز هم از جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان در راس و همه خدمتگزاران کنگره بی‌نهایت سپاسگزارم و امیدوارم همگی سلامت و‌ موفق باشند.

ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمیه لژیون۱۱ سه شنبه 20 اسفند 1398 12:48 ق.ظ
خدا قوت میگم به همگی مطلب های بسیار خوب و آموزنده ای رو نوشتین امیدوارم که همیشه خداوند بهترین راه و پیش پامون قرار بده
با شکر ازخدمتگزاران وبلاگ
فاطمه لژیون یازدهم سه شنبه 20 اسفند 1398 12:30 ق.ظ
عرض خداقوت به هم لژیونی های عزیزم و تشکر از راهنمای مهربان و گراتقدرم خانم نسیم عزیز.
امیدوارم در پناه حق همیشه موفق باشید.
عزیزان وبلاگ خدا قوت .
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 19 اسفند 1398 02:28 ب.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی بسیار از مشارکت های مفید وجامعی که ارائه دادید استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 19 اسفند 1398 12:49 ق.ظ
خدا قوت و درود بر شما عزیزان ممنون از مشارکت های خوبتون پیروز و کامیاب باشید ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
وبلاگ نویسان عزیز خداقوت ❤
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم دوشنبه 19 اسفند 1398 12:36 ق.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای محترم سرکار خانم نسیم ورهجوهای گرانقدرتان.
خدا راشکر که شما بزرگواران برداشت نکویی از این قانون طلایی یعنی وادی هفتم دارید به امید خدا وهمت واراده ی خودتان همیشه ودر همه سطوح زندگیتان قدم در بهترین مسیر بگذارید.
خدمتتان پربرکت راهتان پرستاره.
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 18 اسفند 1398 12:10 ب.ظ
خداقوت به تک تک عزیزان درلژیون یازدهم بسیار عالی درمورد وادی صحبت کردید ومطالبی که بیان کردید مفید بود .
خداقوت خدمت کمک راهنمای توانمند خانم نسبم عزیز .
خداقوت به گزوه وبلاگ .
نسرین.اسیستنت یکشنبه 18 اسفند 1398 09:28 ق.ظ
همسفران گرامی لژیون یازدهم بسیار خوب و با نکته بینی دقیقی برداشت خود از وادی۷ را تحریر نمودید از شما برای مشارکت خوبتان متشکرم.
از گروه وبلاگ بسیار متشکرم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات