علم؛ مهمترین ابزار برای یافتن رمز و راز
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 07:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
از نظر شما وقتی قدرت تشخیص راه درست را نداریم بهترین کار چیست؟
پس از مطالعه و تحقیق و مشورت، اگر بازهم به نتیجه نرسیدیم خودداری کنیم. اگر کاری را انجام ندهیم چیزی را از دست نداده‌ایم؛ ولی اگر کار اشتباهی انجام دهیم قطعاً چیزهایی را از دست خواهیم داد، حداقل زمان را از دست خواهیم داد. اگرچه که در ادامه در مورد همان موضوع به قدرت تشخیص خواهیم رسید.

به نام خداوند لوح و قلم 
حقیقت نگار وجود و عدم
خدایی که داننده رازهاست
 نخستین سرآغاز آغازهاست

سلام دوستان سمیه هستم همسفر سلمان 
آنتی ایکس تریاک و حشیش، سال ۸۸ وارد کنگره شدیم. مدت سفر اول ۱۸ ماه به روش DST با داروی اپیوم با راهنمایی‌های آقای نادری و خانم نسرین و درحال حاضر مدت رهایی ۸ سال و ۶ ماه.

از نظر شما برای اینکه به رمز و راز هر چیزی دست یابیم چه ابزاری مورد نیاز است؟
ممکن است به ابزارهای مختلفی نیاز داشته باشیم؛ ولی اولین و مهم‌ترین آن علم است. انسان برای اینکه به سطوح بالاتری برسد و هستی را به‌صورت دیگری ببیند و تجربه کند، هیچ راهی ندارد مگر اینکه علم بیاموزد، به خاطر همین پیامبر گفته «زگهواره تا گور دانش بجوی» و درمورد هیچ مطلب یا موضوع دیگری نگفته که از تولد تا مرگ به دنبالش باشیم و این نشان دهنده اهمیت مطلب است.

 نظرتان درمورد پیام بهترین راه چیست؟
از آنجایی که برای مسافر و همسفری که تازه به کنگره می‌آیند و جلسات اول و دوم را می‌گذرانند، نمی‌توان تمام مطالب را یکجا بیان کرد؛ چون هم حجم مطالب بالاست و هم درک مطالب برای تازه‌واردین سنگین است؛ ولی پیام‌ها و نوشتارهایی که در جلسه خوانده می‌شود کوتاه و مفید، خیلی از مطالب و قوانین و بایدها و نبایدها را به فرد تازه‌وارد انتقال می‌دهد.
پیام بهترین را می گوید: همیشه بهترین راه، کوتاه ترین راه نیست. این برای من همسفر که تازه‌وارد هستم مانند تلنگر و ترانه‌ای است که اینجا اگر به من گفتند 11 ماه سفر طول می‌کشد باید بدانم کوتاه ترین راه بهترین راه نیست و باید صبر کنم و زمان را بپذیرم.

خدمت مرزبانی چقدر به شما کمک کرد تا این وادی را بهتر درک کنید؟
 خدمت مرزبانی چون یک خدمت اجرایی است؛ بنابراین نیاز به تصمیم‌گیری‌های  بسیاری دارد و درنتیجه بحث انتخاب پیش می‌آید. برای تصمیم‌گیری‌ها خیلی سر دوراهی و چندراهی قرار خواهی گرفت و وادی هفتم می‌گوید: رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یافتن راه  و آنچه برداشت می‌نماییم.
در خدمت مرزبانی علاوه بر اینکه باید راه درست و منطقی را طی کنی تا به بهترین نتیجه برسی، باید در چهارچوب معرفت، عدالت و عمل سالم هم حرکت کنی؛ چون ممکن است راه درست را انتخاب کنیم؛ ولی در نحوه اجرا و عملی کردن، قوانین را در نظر نگیریم. اینکه از راه اصلی به مقصد برسیم و میانبری وجود ندارد، یکی از مهم‌ترین چیزهایی بود که در خدمت مرزبانی آموختم. تجربه در مورد این مسئله در خدمت مرزبانی بسیار زیاد است؛ ولی یکی از دوراهی هایی که خیلی با آن مواجه می‌شویم، دوراهی احساس و عقل است که واقعاً سخت است حس قلبی را نادیده بگیری و به حکم عقل که اجرای قوانین است عمل کنیم؛ اما قطعاً اجرای حکم عقل، میوه شیرین و لذت بخشی دارد هم برای من مرزبان و هم برای همسفران عزیز.

 به نظر شما چگونه می‌توان پی‌برد راهی را که انتخاب می‌کنیم راه درستی است؟
اگر حس و حال خوبی داشته باشیم؛ یعنی راه درست را انتخاب کردیم، اگر دستمان را روی قلبمان بگذاریم و احساس آرامش و طمانینه باطنی داشته باشیم؛ یعنی کار درست را انجام داده‌ایم، درواقع به ندای درونمان گوش جان بسپاریم.

از نظر شما وقتی قدرت تشخیص راه درست را نداریم بهترین کار چیست؟
پس از مطالعه و تحقیق و مشورت، اگر بازهم به نتیجه نرسیدیم خودداری کنیم. اگر کاری را انجام ندهیم چیزی را از دست نداده‌ایم؛ ولی اگر کار اشتباهی انجام دهیم قطعاً چیزهایی را از دست خواهیم داد، حداقل زمان را از دست خواهیم داد. اگرچه که در ادامه در مورد همان موضوع به قدرت تشخیص خواهیم رسید.

در این روزها که از کنگره و خدمت دور هستید چه حس و حالی دارید؟
از کنگره دوریم؛ ولی از آموزش‌ها دور نیستیم و از این بابت باید قدردان و شکرگذار تصمیم‌های زیبا و به جای آقای مهندس باشیم؛ چون پروسه آموزشمان متوقف نشده حالم خوب است؛ ولی دلتنگم خیلی زیاد، دلتنگ چهره تک تک همسفران دوست‌داشتنی و بیشتر از همه دلتنگ همسفر کوچولوها هستم و هر روز چهره تک تک شان جلوی چشمم است. شیطنت‌ها، لبخندها و دلتنگ آغوش گرمشان هستم. دلتنگ اینکه با ذوق و هیجان و با آغوش باز و لبخند به سمت  ما می‌آمدند و ابراز محبت می‌کردند.

در این شرایط چه پیشنهادی برای همسفران دارید؟
در این روزها فرصت خوبی است تا آموخته هایمان را عملی کنیم؛ اینکه در این شرایط بحرانی بیشتر از همه آرامشمان را حفظ کنیم تا با کمترین تخریب و بدون آسیب این بحران را پشت سر بگذاریم.
هرگز از آموزش‌ها دور نشویم. خدا را شکر، فضای مجازی این امکان را برای ما فراهم کرده است و فرصت داریم بیشتر سی  دی گوش کنیم و بنویسیم. کلاً  کارهایی که باعث می‌شود حالمان خوب شود و برای ما لذت بخش است به سراغشان برویم؛ مطالعه، موسیقی مورد علاقه، پرداختن به کارهایی که مدت‌ها بود می‌خواستیم انجام دهیم و نشد.
 واژه‌ای که این روزها می‌بینم و می‌شنوم و برایم آزاردهنده است واژه « قرنطینه » است که ای کاش نگوییم ما قرنطینه و زندانی هستیم بلکه در خانه ماندن هم خودش خیلی زیبا و باارزش است و فرصت خوبی است برای پرداختن به خود، خانه، خانواده و فرزندان.
به نظر من، خانه یک مکان نیست یک احساس است؛ پس خانه هایتان را پر کنید از حس های خوب. 
در پایان می‌خواهم تشکر کنم از خدمتگزاران وبلاگ که در این روزها بیشتر از قبل زحمت می‌کشند و واقعاً از مطالب و دلنوشته ها و مقالات لذت می‌برم و استفاده می‌کنم و خودم را در جمع همسفران عزیز حس می‌کنم.

تهیه و تنظیم :همسفر شمسیان و همسفر سولماز
ویراستار : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه24 دوشنبه 19 اسفند 1398 02:21 ق.ظ
مرزبان محترم،خانم سمیه عزیز و مهربان،از شما ممنونم بابت پاسخ هایی که راهگشای ماست.ان شاالله همه ما از این آزمایش و خانه نشینی به بهترین شکل استفاده کنیم.و دوباره با شکر گزاری و آرامش بیشتر همدیگر را ببینیم.واقعا دیدن همسفران کوچک،نعمتی بود که الان بیشتر قدرشان را می دانیم.
با تشکر از ویل نویسان بسیار تلاشگر و فعال شعبه
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 19 اسفند 1398 01:06 ق.ظ
درووووووود برشما ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
خانم سمیه عزیز و دوست داشتنی خیلی از مصاحبه شما لذت بردم سرشار از عشق و آموزش بود براتون بهترینها رو آرزو میکنم خداقوت❤❤❤❤❤❤
با تشکر از گروه وبلاگ ⚘⚘⚘⚘⚘
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 19 اسفند 1398 12:31 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم سمیه عزیزم مرزبان محترم شعبه
بسیار عالی بیان نمودید واقعا اینکه نباید از واژه قرنطینه استفاده کنیم چقدر به دلم نشست چون خانه بهترین جای آرام و مامنی برای ماست و حالا که باید در این فضا بیشتر باشیم به قول شما میتوانیم به خیلی از کارهائی که مدت هاست باید انجام میدادیم ولی فرصت نشده برسیم و از این فرصت استفاده بهینه کنیم.من هم از اقای مهندس نهایت تشکر را دارم که اپلیکیشن را در اختیارمان قرار داد تا به راحتی به سی دی ها دسترسی داشته باشیم و از آموزش ها عقب نمانیم.خداوند عمر باعزت به خودشون و خانواده محترمشون بدهد.و نهایت سپاس و قدردانی را از وبلاگ نویسان عزیز دارم که مطالب را در اختیارمان می گذارند واقعا زمانی که مشارکت ها را میخوانم خودم را بیشتر به همسفران نزدیک میبینم امیدوارم برکات این خدمات بی وقفه این عزیزان همواره در زندگیشان جاری باشد.
همسفر فاطمه یکشنبه 18 اسفند 1398 03:12 ب.ظ
خانم سمیه عزیزم
سپاسگزارم بابت نکات آموزنده ای که متذکر شدید.آموختن علم، دانایی آن هم دانایی موثر مهمترین ابزار برای پی بردن به راز و رمز هر چیزیست و احساس خوب یکی از راه هایِ تشخیصِ راهِ درست است و مهم تر از همه خانه؛ کاخی زیبا، مأمنی امن، پر از حسُ حالِ خوب و ... فقط فقط اگر تو بخواهی.
همیشه از شما آموختم چه آن زمان که کنارتان بودم و چه اینک که از شما دورم. سپاسگزارم.

خانم فریده یِ عزیزم، ممنون که مثل همیشه حمایتمان می کنید.
از گروه وبلاگ صمیمانه تشکر می کنم در ادامه راه برایتان موفقیت آرزو می کنم.
مریم کرمی یکشنبه 18 اسفند 1398 01:32 ب.ظ
خانم سمیه عزیزم، بسیار از خواندن پاسخ های هوشمندانه شما آموزش گرفتم .و چقدر سخن شما در مورد واژه قرنطینه برایم جالب بود ،من هم این واژه را دوست ندارم و به نظرم زمان خوبی است که در کنار خانواده بیشتر به هم بپردازیم و دلها را نزدیکتر کنیم.در پناه خداوند مهربان سلامت و شاد باشید.
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 18 اسفند 1398 11:48 ق.ظ
خداقوت خانم سمیه عزیز ؛مصاحبه بسبار عالی بود وپرسش وپاسخ پر محتوا بود واز شما بابت پاسخهای کامل وجامع بسیار سپاسگزارم وممنونم چرا که بسیار برایم مفید بود وخیلی استفاده کردم ونکته نکته اش برایم درس بود خیلی اموختم وخیلی چیزها برایم باز شد وبابت خدمت درجایگاه مرزبانی وزحماتی که متحمل می شوید بسیار سپاسگزارم واز خداوند دراین روز زیبا وپربرکت بهترینهارا برایتان خواستارم .
خداقوت وممنون فریده عزیز مصاحبه بسیار عالی بود .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .
مریم نظری یکشنبه 18 اسفند 1398 08:53 ق.ظ
خدا قوت خانم سمیه عزیزم، خیلی عالی و موشکافانه و از روی تفکر و علم کنگره به سوالات پاسخ دادید،آموزش گرفتم.
توصیه شما به همسفران که خانه را پر از احساس کنید خیلی برایم جالب بود، واقعا خیلی از عزیزان از شرایط پیش آمده روحیه خودشان را از دست داده‌اند و همیشه نگران هستند.
خداقوت خانم شمسیان وخانم سولماز برای طرح سوالات کامل و جامع
سیده زهرالژیون 2 یکشنبه 18 اسفند 1398 12:00 ق.ظ
وای چه جوابهای زیبا و جالبی بودبرایم .خیلی استفاده کردم ماهم دلتنگ لبخند وصدای پیام خواندن زیبای شماهستیم.به شخصه از دیدن شمالذت میبردم درلباس خدمت .ممنون بابت نکات ارزنده ای که بیان کردین.خداقوت خانم سمیه عزیز
سیده زهرالژیون 2 یکشنبه 18 اسفند 1398 12:00 ق.ظ
وای چه جوابهای زیبا و جالبی بودبرایم .خیلی استفاده کردم ماهم دلتنگ لبخند وصدای پیام خواندن زیبای شماهستیم.به شخصه از دیدن شمالذت میبردم درلباس خدمت .ممنون بابت نکات ارزنده ای که بیان کردین.خداقوت خانم سمیه عزیز
همسفر زهرا شنبه 17 اسفند 1398 11:29 ب.ظ
خانم سمیه عزیز
بسیار عالی به پرسشها پاسخ دادید استفاده کردم و ممنونم از شما
ممنون از وبلاگ نویسان
فریده شنبه 17 اسفند 1398 10:57 ب.ظ
درود برشما خانم سمیه عزیز
لذت بردم و بسیار آموختم از پاسخ های خوبتان که بسیار با تعمق و برگرفته از حقیقت های کنگره بود.
توصیه ی شما به همسفران و نگاه تان به این خانه نشینی اجباری بسیار بر دلم نشست.
موید باشید...

گروه وبلاگ ممنونم بابت طرح سوال های خوبتان

نسرین.اسیستنت شنبه 17 اسفند 1398 09:51 ب.ظ
سمیه عزیزم چه مصاحبه پر مغزی را مطالعه کردم همواره دنبال علم و کاوش بودن، انسان را در مسیر آموزش دائمی قرار میدهد همین تقدیر مبارکی که برای همسفران کنگره رقم خورد عطش به دانستن این عزیزان را نشان میدهد.
چونکه آدم علم الاسما بگ است/زان سبب صد دانشش در هر رگ است.
باریتعالی تمامی علوم را در روز الست در نهاد آدمی نهاد تا مسخر هسنی گردد خدارا هزاران بار شکر که در مسیر کنگره به آشکار شدن این علوم می رسیم .
از شما بخاطر خدمات شایسته تان حتی در زمان دوری از کنگره سپاسگزارم.
از گروه وبلاگ بسیار متشکرم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic