وادی هفتم ؛ مشارکت لژیون هشتم
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 05:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
برای یافتن هر راهی اول باید تفکر و بررسی کنیم تا صراط مستقیم را پیدا کنیم و آن راهی است که ما را به بهترین و درست ترین مقصد می‌رساند و باید نگاه کنیم ببینیم کسانی که از این مسیر حرکت کرده‌اند آیا به هدف رسیده‌اند یا نه.
 در زنگی ممکن است برای ما مشکلاتی پیش بیاید که خیلی بزرگ نیست و ساده و پیش پا افتاده است، نباید خیلی سخت بگیریم و عکس‌العمل‌های شدیدی نشان دهیم و مشکلات خودمان را بیشتر کنیم.

یا رحمان


سلام دوستان افسر هستم یک همسفر              
  انسان در مسیر زندگی فراز و نشیب‌های زیادی را طی می‌کند و این لازمه رشد و تکامل هر انسانی است.
چیزی که مهم است، در مسیر راه‌هایی هست که انتخاب می‌کنیم، هم می‌توانیم در صلح و آرامش مسیر را طی کنیم و هم با بدبختی و سختی طی کنیم و این بستگی به دانایی، آگاهی و دانش ما دارد که روی تفکر ما برای پیداکردن راه تاثیر زیادی دارد.
تمام لحظات زندگی مثل یک راز پنهان است و در ادامه پیداکردن راه درست که اگر انسان در صراط مستقیم راه را بپیماید قطعاً بهترین راه را انتخاب کرده و به حقیقت که همان صلح و آرامش است دست می‌یابد.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر 
وادی هفت: رمز و راز کشف حقیقت در دوچیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نمائیم. 
وادی هفت قانون پیدا کردن راه درست را به ما آموزش می‌دهد. ما باید با تفکر و اندیشه راه درست را پیدا و سپس در آن مسیر حرکت کنیم تا بتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم.
اگر انسان‌ها را به دو دسته تقسیم کنیم؛ یک دسته افراد کم خرد و دسته دیگر خردمندان هستند.
افراد کم خرد بدون تفکر و اندیشه به دنبال کوتاهترین راه برای حل مشکلاتشان می‌گردند، برای مثال افراد مصرف‌کننده‌ای که با روش سقوط آزاد ترک می‌کنند، راه کوتاهی را بدون تفکر انتخاب کرده‌اند که نه‌تنها مشکلشان را حل نمی‌کند بلکه آسیب بیشتری به خودشان وارد می‌کنند و همچنین بسیاری از انسان‌ها هستند که دراثر پیدا نکردن راه، جان خود را از دست داده‌اند؛ ولی خردمندان با تفکر و اندیشه بهترین تصمیم را می‌گیرند تا به هدفشان برسند که نشانه صراط مستقیم، به هدف رسیدن است.
پیدا کردن راه درست یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی ماست که در همه مراحل زندگی ما لازم است.

سلام دوستان پریسا هستم یک همسفر
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم. 
وادی هفتم هم مثل بقیه وادی ها یکی از قوانین زندگی را به ما نشان می‌دهد. اگر ما بتوانیم آنها را بیاموزیم و در زندگی از آنها استفاده کنیم به راحتی از پسِ مشکلات زندگی برمی‌آییم. 
پیدا کردن راه مسئله بسیار مهم و موثری است، یک راه ما را به مسلخ و یک راه ما را به مرغزار می‌برد؛ پس علاوه بر اینکه باید هدف برای ما مهم باشد، انتخاب مسیر هم بسیار حائز اهمیت است. 
بهترین و ماندگارترین گنج، گنج درون خودمان است و باید آن را کشف کنیم و نباید در جای دیگر برای پیدا کردن گنج وقت خود را تلف کنیم.
️وقتی در زندگی دچار اشتباه می‌شویم نباید برای جبران آن از دعا و جادو استفاده کنیم تا مشکل خود را حل کنیم؛ چون هیچ کس به جز خودمان نمی‌تواند به ما کمک کند.
برای یافتن هر راهی اول باید تفکر و بررسی کنیم تا صراط مستقیم را پیدا کنیم و آن راهی است که ما را به بهترین و درست ترین مقصد می‌رساند و باید نگاه کنیم ببینیم کسانی که از این مسیر حرکت کرده‌اند آیا به هدف رسیده‌اند یا نه.
 در زنگی ممکن است برای ما مشکلاتی پیش بیاید که خیلی بزرگ نیست و ساده و پیش پا افتاده است، نباید خیلی سخت بگیریم و عکس‌العمل‌های شدیدی نشان دهیم و مشکلات خودمان را بیشتر کنیم.
من در راهی قدم گذاشته ام که علاوه بر مشکلات و سختی‌هایی که دارد برای من بسیار لذتبخش است و خداوند بزرگ را شاکرم که مرا با این مسیر آشنا کرده است.

سلام دوستان سمیه هستم همسفر
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگر آنچه برداشت می‌نماییم.
چیزی که من از این جمله و از این وادی برداشت کردم این است که همه برای رسیدن به اهدافشان فکر می‌کنند؛ ولی اینکه به چه چیزی فکر می‌کنند و به چه نتیجه‌ای می‌رسند مهم است؛ مثلاً یک نفر به این فکر می‌کند که چقدر زمان می‌برد تا به آن هدف برسد یا کسی دیگر به این فکر می‌کند که چه هزینه‌ای باید بپردازد تا به هدفش برسد و آیا نتیجه، ارزش این همه هزینه را دارد یا نه؟!
ولی کسی به هدف و ‌حقیقت می‌رسد که همیشه به درست ترین راه فکر کند، هرچند هزینه و زمان آن زیاد باشد؛ چون اگر هدف حقیقی و‌ راستین باشد ارزش دارد.
برای مثال همین ترک اعتیاد، راه های مختلفی برای رسیدن به ترک اعتیاد وجود دارد؛ ولی هدف راستین و حقیقت رسیدن به حال خوب و ترک اعتیاد است. همه ما کنگره ای ها با تجربه متد DST در کنگره ۶۰، به این حقیقت رسیده‌ایم که‌ تنها راهِ کشفِ رمز و رازِ حقیقتِ حال خوب و پایداری این حال خوب بعد از سفر اول، همین متد DST است؛ چون ما راه های بسیاری را امتحان کردیم که شاید زودتر به هدف برسیم که البته هدف را هم درست مشخص نکرده بودیم، ما تنها هدف ترک اعتیاد را مشخص کرده بودیم نه حال خوب را که حتی آن هدف هم پایدار نبود و مسافرمان باز به نقطه اول که همان مصرف مواد بود برمی‌گشت.
بنابراین پیدا کردن راه مستقیم مهم است، مهم‌تر از آن، اینکه زمانی که وارد راه شدیم باید به نشانه ها و علامتهای مسیر توجه کنیم تا وارد بیراهه ها نشویم؛ چون در راه مستقیم همیشه شیطان و نیروهای منفی برای اینکه ما را از مسیر خارج کنند، فرعی های زیادی را با ترفندهای حیله گرانه و زیبایی طراحی کرده‌اند که ما اگر به تابلوهای راهنمایی و علامتگذاری شده توجه و حرکت کنیم به حقیقت می‌رسیم .

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگر آنچه برداشت می‌نماییم.
همانطور که از اسم وادی پیداست، این وادی برای یافتن راه درست و‌ صحیح است که یافتن راه مهم‌ترین قسمت حل مسئله یا یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن است.
در حقیقت ما وقتی مسئله‌ای را می‌دانیم و بر حل آن علم داریم؛ ولی راه درست حل کردن آن مسئله را نمی‌دانیم، نمی‌توانیم به مقصد که همان نقطه حل مشکلاتمان است برسیم، درست مثل بیماری اعتیاد.
ما وقتی می‌دانیم مشکلمان بیماری اعتیاد است و باید این بیماری را از میان برداریم و به سلامتی برسیم، اکثراً سعی می‌کنیم از کوتاهترین راه و سریع ترین آنها مسیر را طی کنیم که منجر می‌شود به ترک یا سم زدایی و از این قبیل راه های نادرست که متأسفانه به درمان اعتیاد نمی‌انجامد و دیری نمی‌پاید که بیمار دوباره به سمت اعتیاد برمی‌گردد که این به خاطر راه غلط است، راهی که بدون تفکر رفته‌ایم؛ ولی زمانی که مشکل را بشناسیم و راجع به آن تحقیق و تفکر و ‌جستجو کنیم و انتظار رهایی کامل و سالم را داشته باشیم، بی شک به راهی به جز کنگره ۶۰ نخواهیم رسید که بهترین و مطمئن ترین راه برای درمان است.

ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 19 اسفند 1398 01:10 ق.ظ
درود و خداقوت خدمت شما دوستان عزیز ممنون از مشارکتهای شما عزیزان موفق باشید ⚘
گروه وبلاگ سپاس سپاس سپاس ❤
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 19 اسفند 1398 12:15 ق.ظ
خدا قوت به همه شما بزرگواران واقعا عالی بود استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر زهرا شنبه 17 اسفند 1398 11:21 ب.ظ
ممنون از همه عزیزانی که مشارکت هایشان را به ما به اشتراک گذاشتند و ممنون از وبلاگ نویسان
فریده شنبه 17 اسفند 1398 11:10 ب.ظ
سپاسگزارم از کمک راهنما و اعضای لژیون هشتم
چقدر خوب است که با به اشتراک گذاشتن برداشت هایمان به هم کمک می کنیم تا این وادی ها برایمان قابل درک تر شود.

خداوند به برداشت هایتان برکت بدهد.
نسرین.اسیستنت شنبه 17 اسفند 1398 09:34 ب.ظ
همسفران لژیون هشتم از اینکه دانسته های خودرا با بقیه اعضا به اشتراک گذاشتید از شما متشکرم موفق و سلامت باشید.
گروه وبلاگ خداقوت
پوران همسفرعباس 1 شنبه 17 اسفند 1398 04:49 ب.ظ
خداقوت به همه ئ دوستان عزیز بسیار عالی درمورد وادی صحبت کردید ممنون از همه عزیزان
خداروشکر ما درکنگره حۻور داریم وبا علم ودانش کنگره وحرکت کردن درمسیر خدمت می تواتیم وکلید راه را پیدا کنیم ولی باید دانایی خود را بالا ببریم تا قدرت تشخیص ما بالا برود تا بتوانیم کلید را به درستی پیدا کنیم .
خداقوت به کمک راهنمای عزیز خانم ایدا
خداقوت به گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic