وادی هفتم ؛ مشارکت لژیون دهم
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
همیشه برای حل هر مشکلی باید به دنبال راه درست وصحیح آن باشیم.و برای باز کردن هر دری به کلید مخصوص آن قفل احتیاج داریم و تا آن کلید نباشد نمی‌توانیم در راباز کنیم  وقفل را بگشائیم وبه سر منزل مقصود برسیم.
واینکه در این وادی از رمز وراز گفته وحقیقت آن و یافتن راه درست وآنچه از آن عمل مان برداشت می کنیم.واینکه با تفکر در این وادی چطور می‌توانیم بر مشکل امروزه در کشورمان  غلبه کنیم و بحران را طی کنیم وخود وخانواده مان را در سلامت کامل بسر ببریم.

یا علیم

سلام دوستان نیلوفر هستم همسفر
در وادی هفتم در مورد یافتن راه و برداشت ما صحبت می‌شود که همین یافتن راه خود مقوله بسیار مهمی است که باید بتوانیم به آن قدرتی برسیم که بتوانیم راه درست و غلط را از هم مجزا کنیم و انتخاب درست را انجام دهیم.
هر راهی که در سمت راه مستقیم باشد بی شک درست است و اگر بتوانیم با تفکر در راه مستقیم قدم برداریم، اولین و بزرگترین قدم را برداشته ایم.
حال برای آشکار کردن و کشف حقیقت راه، نیازمندیم رمز و راز آن را بشکافیم و برای بازکردن هر قفلی باید اول کلید آن را پیدا کنیم و باید تلاش کنیم در گروه افراد خردمندان باشیم. افراد خردمند می‌دانند که بهترین و ماندگارترین گنج، گنج درونشان است؛ یعنی باید اول تفکر کنیم سپس حرف و تصمیم بگیریم؛ پس در وهله اول باید بدانیم راهی که انتخاب کردیم ما را با سلامتی به مقصد و هدف و با وضعیت مناسب می‌رساند؟
در زندگی اتفاقات گوناگونی می‌افتد که مهم این است که ما در مقابل آنها چه عکس‌العمل و تصمیمی بگیریم. ممکن است تا رسیدن به مقصد، نقطه خوب و شادی یا ناراحتی و طوفانی باشد و باید بدانیم در این وضعیت ها چه برخورد و تصمیمی بگیریم و راه حل مناسب را انتخاب کنیم تا به راه مستقیم نزدیک و نزدیکتر شویم.
سلام دوستان معصومه هستم همسفر
 از وادی هفتم آموختیم که رمز و راز حقیقت در دو چیز است؛ یافتن راه و برداشت ما و این یعنی وقتی در زندگی مشکلی پیش می‌آید، اول باید مشکل را پیدا کنیم و بعد راه حل آن؛ مثل قفل و کلید می‌ماند که برای باز کردن قفل باید کلید داشت.
برای حل مشکلات باید راه صحیح را انتخاب کرد و در حال حاضر و با مشکل پیش آمده، بهترین کار نشستن در خانه و جلوگیری از رفت و آمد بیهوده است تا انشاءالله این بحران به سلامتی بگذرد
و در این زمان باید آگاهانه برخورد کنیم و شرایط ایمنی را رعایت کنیم تا دچار مشکلات متعدد نشویم.

سلام دوستان مهین هستم یک همسفر
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم.
همه وادی های کنگره به ما کمک می‌کند که مشکلات زندگی مان را حل کنیم و بتوانیم به آرامش درونی برسیم.
پیدا کردن راه مسئله فوق‌العاده مهمی است، برای اینکه به ما کمک می‌کند تا ادامه راه را در یک مسیر درست بپیماییم
و نتیجه خوبی بگیریم. ماباید تمام تلاشمان را کنیم تا بهترین راه را پیدا کنیم تا به بهترین نتیجه دست یابیم‌؛ مثلاً همین درمان اعتیاد. 
مسافر من قبل از اینکه به کنگره بیاید راههایی که امتحان کرد شامل ترک یک دفعه مواد مخدر و خوردن متادون بود؛ اما هیچ کدام از اینها به نتیجه نرسید چرا؛ چون راه را درست نیافته بود؛ اما وقتی با کنگره آشنا شد متوجه شدیم که بهترین و تنها ترین راه درمان را یافتیم.
مسافر من در کنگره راه درمان را یافت و بیرون از کنگره راه را نیافت و چون بلد نبود، به مقصد که همان درمان است نرسید.
کنگره به ما راه درست رانشان می‌دهد. اگر من نتیجه نگیرم مشکل از من است که نمی‌توانم برداشت کنم نه از کنگره.
قسمت دوم وادی، آنچه ما برداشت می‌نماییم است. هیچ کمک راهنمایی نمی‌تواند به مسافر یا همسفر اجباراً رهایی بدهد بلکه این خودِ مسافر است که تلاش می‌کند تا ضدارزش‌ها را از خود دور کند تا به نتیجه برسد و درمان شود.
 فرد مصرف‌کننده وقتی که مواد را کنار نمی‌گذارد همه به او تذکر می‌دهیم که چرا نمی‌توانی این کار را انجام دهی؟
خود من به مسافرم می‌گفتم تو عرضه و انگیزه نداری، غافل ازاینکه دانش من هم در زمینه اعتیاد کم بود و نمی‌دانستم ‌که ‌جسم‌ همسرم بیمار است؛ ولی با آمدن به کنگره متوجه شدم که من باید به همسرم زمان بدهم تا درمان شود. زمان بدهم که سیستم شبه افیونی او به کار بیفتد تا جسم او به تعادل برسد، زمان بدهم تا روان او هم با آموزش‌هایی که در کنگره می‌بیند بهبود یابد و جهان‌بینی در این راه به همسرم کمک زیادی کرد. در کنگره چیزی که مارا به هم نزدیک کرده است همین محبت است .
یافت راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم؛ ممکن است چند راه برای کنار گذاشتن مواد وجود داشته باشد؛ اما باید ببینیم کدام راه به ما نتیجه می‌دهد. راه کنگره ممکن است از نظر بعضی افراد زیاد طول بکشد؛ اما تنها راه درمان،
 راه درمان کنگره است.
در آخر از همه کسانی که در راه درمان به مسافران و همسفران کمک می‌کنند تشکر ویژه‌ای می‌کنم. از مهندس دژاکام و خانواده محترمشان که زحمتهای زیادی متحمل شدند برای اینکه ما با آرامش در کنار مسافرانمان زندگی کنیم تشکر می‌کنم؛ چون اگر آنان نبودند معلوم  نبود سرنوشت هر کدام از ما چه می‌شد.

سلام دوستان سهیلا هستم همسفر
ما در وادی اول یاد گرفتیم که برای ساختارها و یا هر کاری باید اول تفکر کنیم. در وادی۲ و ۳ فهمیدیم که بیهوده آفریده نشدیم و باید مسئولیت اعمالمان را خودمان برعهده بگیریم. در وادی ۵، تفکرات را به مرحله عمل و اجرا درآوردیم و وادی ۶ به ما یاد داد که حکم عقل را در قالب فرمانروا بدانیم و اما وادی ۷ می گوید: رمز و راز حقیقت در دو چیز است؛ یافتن راه و آنچه برداشت می‌نماییم.
همیشه برای حل هر مشکلی باید به دنبال راه درست و صحیح آن باشیم و برای باز کردن هر دری، به کلید مخصوص آن قفل احتیاج داریم و تا آن کلید نباشد نمی‌توانیم در راباز کنیم وقفل را بگشائیم و به سرمنزل مقصود برسیم. 
در این وادی از رمز و راز گفته و حقیقت آن و یافتن راه درست و آنچه از آن عملمان برداشت می‌کنیم واینکه با تفکر در این وادی چطور می‌توانیم بر مشکلِ امروزِ کشورمان غلبه کنیم و بحران را طی کنیم تا خود و خانواده مان در سلامت کامل به سر ببریم.
رمز و راز این بیماری در چیست؟ راه درست کدام است و چه باید بکنیم؟ 
در مرحله اول با توکل به خداوند و رعایت اصول بهداشتی و تغذیه درست در خانواده، می‌توانیم سلامتی را به خانواده هدیه کنیم.
در این وادی از نظر افکار و دیدگاه، انسان‌ها به دو گروه تقسیم شدند؛ افراد کم خرد و خردمندان.
امروزه افراد کم خرد در جامعه چه کسانی هستند؟
منِ سهیلا، به‌عنوان یک مادر در کدام گروه قرار دارم ؟ اگر از صبح که چشم باز می‌کنم در افکار منفی خودم غرق باشم و همین‌طور در فضای مجازی اخبار منفی که پخش می‌کنند را گوش کنم و رعایت بهداشت و سلامت خانواده را نداشته باشم و فقط زانوی غم به بغل بزنم و... نهایتاً نه تنها خودم بلکه خانواده‌ام را به سمت بیماری سوق می‌دهم و وقتی افکار پریشان شد، در نتیجه سیستم ایمنی ضعیف شده و نه تنها این ویروس بلکه هر بیماری دیگری بر من غلبه خواهد کرد؛ ولی اگر مادری باشم در جهت مخالف این افکار پریشان، بدون اینکه در این فضاها دور بزنم، به فکر خانواده باشم و اصول بهداشتی را رعایت کنم و به فرزندانم آموزش بدهم و با تغدیه درست و مثبت اندیشی و افکار زیبا می‌توانم سلامتی را به خانواده‌ام هدیه کنم و آسایش و آرامش را در این وقت که بیشتر از هر چیزی، هر خانواده به آن احتیاج دارند برقرار کنم.
پس یک فرد خردمند اول تفکر می‌کند و بعد با قرار گرفتن در صراط مستقیم و توکل به خدا و رسیدن به فرمان عقل این بحران را طی می‌کند. 
خدا را شکر می‌کنم با آموزش‌هایی که در  کنگره گرفتم امروز می‌توانم این امتحان الهی را بگذرانم و شکرگذار نعمتهای خداوند هستم و برای همه مردم ایران آرزوی سلامتی دارم.

سلام دوستان رقیه هستم یک همسفر 
رمز و راز حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنم.   
این وادی بحث را روی پیدا کردن راه شروع کرده تا به اهمیت موضوع پی ببریم. همانطور که می‌دانید انسان‌های زیادی قربانی شدند فقط به این دلیل که راه را پیدا نکردند و یا اشتباه رفتند و در اثر یک انتخاب غلط و یا نادرست، زندگی آنها متلاشی شد و اسباب نابودی خود و دیگران را فراهم نمودند.
مشکل پیدا نکردن راه صحیح در تمام زندگی ما نقش منفی دارد و ما را از هدفی که به دنبالش هستیم دور می‌کند.
من و مسافرم قبل از اینکه به کنگره بیاییم راههای زیادی را برای درمان مسافرم امتحان کردیم؛ چون در انتخاب راه اشتباه می‌کردیم و همیشه دنبال این بودیم که زودتر به نتیجه برسیم و نه تنها هیچ نتیجه مثبتی نمی‌گرفتیم بلکه بیشتر در منجلاب اعتیاد فرو می‌رفتیم.
شاید آن موقع فکر می‌کردم که همسرم اراده ندارد؛ اما الان به این نتیجه رسیدیم که جسمش از تعادل طبیعی خارج شده بود و وقتی هم که جسم در حال تعادل نباشد، روح و روان هم از تعادل خارج می‌شود.
حالا که مسیر درست را انتخاب کردیم و در این راه قرار گرفتیم باید سعی کنیم به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنیم؛ یعنی برداشت یا نتیجه کار بستگی به خودمان دارد که چقدر با آگاهی و دانایی پیش برویم. اگر وارد حاشیه بشویم از مسیر خودمان دور شده و باعث تخریب خود و مسافرانمان می‌شویم؛ پس وقتی خداوند به ما لطف کرد و یک راه درست را انتخاب کردیم نیکوست که در این مسیر چشم دل را باز کنیم و از تمام زیبایی‌های زندگی لذت ببریم و بذر نیکو بکاریم تا نیکو برداشت کنیم.

سلام دوستان فاطمه کاشی هستم یک همسفر
خداوندا آرامش شب را نصیب کسانی کن که آسایش روز را نصیب دیگران می‌کنند.آمین
قبل از آشنایی با کنگره، اکثر وقت‌ها بدون تفکر کاری را انجام می‌دادم و در آخر هم به مشکل برمی‌خوردم و با خودم می‌گفتم من که این کار را انجام دادم پس چرا به مشکل برمی‌خورم؟
این کار باعث ناامیدی و ناتوانی من می‌شد و روز به روز انگیزه ام را از دست می‌دادم؛ ولی زمانی که خداوند راه کنگره را نشانم داد و رفته رفته با آموزش‌ها آشنا شدم متوجه شدم که در هر کاری نباید عجول باشم، ابتدا تفکر کنم و اوضاع را بررسی کنم و سپس کاری را که می‌خواهم انجام دهم. 
تجربه کردم اشتباهات در زندگی موجب ناراحتی و ناامیدی من بود. فهمیدم راه صراط مستقیم گرچه شاید طولانی باشد؛ ولی بااراده و استقامت به امید خدا به موفقیت خواهم رسید. 
آموختم که به فکر آمدن روزهای خوب نباشم بلکه به فکر ساختن باشم؛ چون باید روزهای خوب را ساخت و قدرت مطلق هم بزرگترین حامی است و هر دشواری که در زندگی ما هست در نهان هدیه ای برای ما دارد.
خدایا به داده و نداده و گرفته ات شکر که داده ات نعمت، نداده ات حکمت و گرفته ات امتحان است.
تهیه و تنظیم : همسفر رقیه و همسفر مریم
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 19 اسفند 1398 01:12 ق.ظ
خداقوت خدمت همه ی دوستان عزیز پیروز و کامیاب باشید ⚘با تشکر از گروه وبلاگ
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 19 اسفند 1398 01:12 ق.ظ
خداقوت خدمت همه ی دوستان عزیز پیروز و کامیاب باشید ⚘با تشکر از گروه وبلاگ
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 19 اسفند 1398 12:07 ق.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی بسیار از مشارکت های مفید و جامع شما لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
نسرین.اسیستنت شنبه 17 اسفند 1398 09:29 ب.ظ
همسفران لژیون دهم از مشارکتهای خوب شما بسیار متشکرم به نکات کلیدی برای باز گردن قفل مشکلات اشاره نمودید براینان موفقیت و سلامتی آرزومندم.
با تشکر از گروه وبلاگ
پوران همسفرعباس 1 شنبه 17 اسفند 1398 04:41 ب.ظ
خداقوت به همه دوستان عزیز بسیار عالی بیان کردید ممنون از صحبتهای زیبا که دراین مشارکت فرمودید

خداقوت به کمک راهنمای عزیز خانم معصومه
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفر حوریه شنبه 17 اسفند 1398 04:13 ب.ظ
ممنون از برداشتهای زیبای خواهر های خوبم در لژیون دهم.
مننون از خانم معضومه عزیز.بابت آموزشهای نابشان.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic