وادی هفتم ؛ پیدا کردن راه درست
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 12:20 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )

ما هم مثل خیلی از انسان‌ها به دنبال راه چاره و درمان بودیم که زندگی‌مان را از نابودی نجات دهیم؛ ولی همیشه به بن بست برمی‌خوردیم تااینکه خدا خواست و با کمک آقای مهندس بزرگوار راه را یافتیم، راه درمان، آرامش و عشق و محبت واقعی را یافتیم و برداشت ما از کنگره و وادی ها این است که اول و قبل از هر چیز یا برای حل هر مشکلی باید اول تفکر کنیم و راه درست و مستقیم را برای هدف خود انتخاب کنیم. 

یا رحمان

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر حمید
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم. 
من و همسرم قبل از اینکه راه کنگره را پیدا کنیم، خیلی فکر می‌کردیم و دنبال راه چاره و درمان بودیم و بارها و بارها، با داروها و قرص و کپسول‌هایی که از عطاری می‌گرفت، می گفت دیگر این دفعه خوب می‌شوم و ترک می‌کنم؛ ولی با گذشت یک یا دو ماه دوباره شروع به مصرف می‌کرد. 
اول می‌گفت: مشروب می‌خورم که جایگزین مواد شود و بعد سم را از بدنم بیرون می‌آورد؛ ولی باز دوباره به مواد رو می‌آورد و مصرفش بیشتر می‌شد. اگر در اوایل تفننی و تفریحی بود یواش یواش و خواسته یا ناخواسته مصرف موادش روز به روز افزایش می‌یافت تااینکه خدا خواست و به اذن خداوند و بزرگواری آقای مهندس این راه را یافتیم،
راهی که فهمیدیم چقدر در گذشته در نادانی و جهل به سر می‌بردیم و همیشه راههای رفته مان اشتباه بوده و به بیراهه می‌رفتیم. بعد از گذشت 25 سال زندگی و بدبختی و به نابودی رفتن زندگی و روحیه و روانمان، راه را یافتیم.
زندگی انسان‌هایی امثال ما در نابودی بود و من همیشه فکر می‌کردم انسان‌هایی که مواد مصرف می‌کنند انسان‌هایی بی اراده و بی احساس و بی عاطفه هستند. قبل از کنگره، بدون فکر و اندیشه، اول کاری را انجام می‌دادیم و بعد که به مشکل برمی‌خوردیم تازه به دنبال چاره آن بودیم. در همسایه و اطرافیان می‌دیدم که چه کسانی بر اثر جهل و نادانی و مصرف مواد، زندگی‌شان نابود شد و خانواده‌هایی از هم پاشیده شد و می‌شد. 
ما هم مثل خیلی از انسان‌ها به دنبال راه چاره و درمان بودیم که زندگی‌مان را از نابودی نجات دهیم؛ ولی همیشه به بن بست برمی‌خوردیم تااینکه خدا خواست و با کمک آقای مهندس بزرگوار راه را یافتیم، راه درمان، آرامش و عشق و محبت واقعی را یافتیم و برداشت ما از کنگره و وادی ها این است که اول و قبل از هر چیز یا برای حل هر مشکلی باید اول تفکر کنیم و راه درست و مستقیم را برای هدف خود انتخاب کنیم. 
وقتی که در صراط مستقیم و ارزش‌ها قدم برداریم و هدف و مقصد مشخصی داشته باشیم، به آن هدف و مقصد خواهیم رسید. راه را که پیدا کنیم و مسیرمان هم مشخص باشد؛ مثل رهایی مسافرم و حال خوش و آرامش او چون در صراط مستقیم که باشیم "فنا هم بقاء هست" و مطمئن هستم که الان مسافرم در آن دنیا دارد آرامش دارد؛ چون راه مسقیم و هدف خود را پیدا کرده بود.نگارنده : همسفر فاطمه ربی
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 19 اسفند 1398 02:17 ق.ظ
با سلام‌ و درود خدمت خانم فاطمه عزیز و مهربون برای مسافر عزیزتان آرزوی آرامش دارم پیروز و کامیاب باشید ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
با تشکر از گروه وبلاگ
فریده یکشنبه 18 اسفند 1398 12:22 ق.ظ
درود بر شما خانم فاطمه ی عزیز
سپاسگزارم از شما بابت خدمت بسیار ارزشمندتان
ثبت لحظات زیبا و مقدس در کنگره 60 نگاه من را به زیبایی های حقیقی وانسانها تغییر داد و سعادتی بود برایم خدمت عکاسی
خوشحالم که امروز این خدمت بر عهده ی شماست و به زودی مشمول برکاتش خواهید شد ان شاالله

از مطلب خوبتان بسیار آموختم...
همسفر بهناز شنبه 17 اسفند 1398 05:53 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز خدا قوت به پشتکار شما ، شما الگوی صبر و امید و باعث حرکت افراد در کنگره هستید و برای مسافرتان آرزوی آرامش دارم
خدا قوت وبلاگ نویسان عزیز
پوران همسفرعباس 1 شنبه 17 اسفند 1398 05:37 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز براستی که شما کلید حرکت درصراط مستقیم را به خوبی تشخیص دادید واین تشخیص درست امکان پذیر نیست بجز داشتن علم واگاهی ودانش کنگره که شما به خوبی ان را پیدا کردید وبرای باز کردن دربهای پیش روی خود از این سلاحها استفاده کردید بحق که موفق بودید .
خدارحمت کنید مسافرتان؛ ان شاالا دراین شب با بهترینها نصیبش شود چرا که او هم همواره درتلاش وخدمت بودند روحشان شاد .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .
همسفر حوریه شنبه 17 اسفند 1398 05:11 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز ممنون بابت دلنوشته آموزنده تان.
احسنت به تلاشتان.مطمئن باشید خیر وانرژی خدمتهایتان نصیب مسافر عزیزتان هم میشود ودعا گویتان خواهد بود.
ان شالله موفق وپیروز باشید.
همسفر سمانه ۱۷ شنبه 17 اسفند 1398 05:00 ب.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز خدا مسافرتان را بیامرزد که صدر صد چنین است که در راه درست و مستقیم از این دنیا رفت.واقعا از دلنوشته خوب و پر از احساس شما لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمتها همواره در زندگیتان جاری باشد.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
نسرین.اسیستنت شنبه 17 اسفند 1398 01:16 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز هزینه نادانی زیاد است و بیشتراز آن بهای دانایی ست و رسیدن به مقصود.تمامی اعضا کنگره هزینه های سنگینی بابت جهل پرداختند و بهای دانایی را که حرکت در مسیر حقیقت است فقط کسانی پرداختند که رها شدند و به هدف خود رسیدند.همینطور شما عزیز بزرگوار که با نبود فیزیکی همراه سفرتان،همچنان به حرکت خود ادامه میدهید تا به مقصود نهایی برسید آفرین برشما باد. تشویق و خداقوت همه همسفران شعبه با شماست پ.همواره در مسیر حق و عدالت پیروز باشید.
خداقوت به گروه وبلاگ
همسفرسهیلا لژیون دهم شنبه 17 اسفند 1398 12:30 ب.ظ
خواهر عزیزم خانم فاطمه خدا راشکر که شما ومسافر تان با تفکر مسیر وراه کنگره را پیدا کردید وکلید رهایی را بدست آوردید .مطمئناً مسافرتان با حالی خوش این دنیای فانی وداع گفته با دستی پر سفر آغاز کرده.وخدا راشکر شما در کنگره جایگاه خدمتی زیادی دارید واین نشان از آموزش درست وکاربردی کردن این آموزش هاست که انجام دادید برایتان آرزوی سلامتی وموفقعیت دارم
لیلا طاهری شنبه 17 اسفند 1398 11:56 ق.ظ
خانم فاطمه عزیزم.از دلنوشته زیبای شما که پر از احساس است بسیار لذت بردم.خدا رحمت کند همسر عزیزتان را.من همیشه شما را تحسین میکنم که حتی در نبود ظاهری ایشان باز هم شما در کنگره حضور دارید ودر حال خدمت هستید.واقعا دست مریزاد به شما.ومطمئن باشید که حتما ایشان پاک رفتندوبا آگاهی و الان در آرامش ورحمت الهی بسر میبرند.بخصوص با وجود همسفر خوبی چون شما.برایتان آرزوی سلامتی و رستگاری میکنم.تشکر از گروه وبلاگ.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic