وادی هفتم؛ مشارکت لژیون نهم
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
وادی هفتم یکی از قوانین هستی و زندگی ما در هستی را بیان می‌کند، قوانینی که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم بر زندگی ما حکم می‌کند. اگر آنها را بیاموزیم و عمل کنیم با کمترین اصطحکاک سوار بر امواج زندگی هستیم و قادر خواهیم بود از گذرگاه های سخت و دشوار عبور کنیم

یا رحمان
سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر 
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم. 
وقتی می‌گوییم یافتن راه، مهمترین بخشِ کشف حقیقت است؛ یعنی اینکه ما بتوانیم راه درست و غلط و یا به عبارتی صراط مستقیم را تشخیص دهیم تا بتوانیم در زندگی به کار ببریم تا به نتیجه درست در کارهایمان برسیم و برداشت مفیدی حاصل نماییم. 
وقتی خوب تفکر نکنیم جزء گروه کم خردان هستیم که بدون تفکر حرف می‌زنند و بعد فکر می‌کنند. شاید قبلاً به این وضوح و دقت در کارهایم تفکر نمی‌کردم و به خاطر مشکلات زیادی که در زندگی داشتم سعی می‌کردم سریع‌ترین راه را پیدا کنم؛ ولی تلاش برای یافتن راه بهتر را انجام نمی‌دادم. شاید مایوس و ناامید هم می‌شدم؛ ولی وقتی یکی یکی وادی ها را خواندم و پشت سر گذاشتم یاد گرفتم چگونه باید فکر کنم و جز خودم کسی دیگر نمی‌تواند به من کمک کند و تفکر من باید در راه مستقیم باشد تا بتوانم راهم را پیدا کنم.
بعضی وقت‌ها آدم‌ها بر سر دوراهی قرار می‌گیرند. من هم خیلی وقت ها بر سر دوراهی قرار گرفته‌ام که کدام راه را انتخاب کنم که با تفکر کردن می‌توانم راهم را پیدا کنم. ممکن است در بعضی شرایط راهم را اشتباه بروم؛ ولی باز هم برمی‌گردم و از اول شروع می‌کنم.

سلام دوستان فرحناز هستم همسفر سعید
وادی هفتم یکی از قوانین هستی و زندگی ما در هستی را بیان می‌کند، قوانینی که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم بر زندگی ما حکم می‌کند. اگر آنها را بیاموزیم و عمل کنیم با کمترین اصطحکاک سوار بر امواج زندگی هستیم و قادر خواهیم بود از گذرگاه های سخت و دشوار عبور کنیم؛ درغیراینصورت قادر به عبور نخواهیم بود و اگر بخواهیم عبور کنیم باید با صبر و شکیبایی و آموزش‌های کنگره به آرامی و پله پله پیش برویم و با تفکر و فکر درست، راه و کلید را پیدا کنیم و اگر درست و مستقیم حرکت کنیم می‌توانیم به دانایی برسیم.

سلام دوستان جمیله هستم یک همسفر
در وادی ها پله پله پیش می‌رویم تا با تفکر و به کارگیری قوه عقل، مسیر درست را انتخاب کنیم. مسئله‌ای که در این وادی  مهم است، پیداکردن راه و برداشتی است که در این راه خواهیم داشت و می‌توان گفت برداشت یعنی حاصل؛ اینکه من در این مدتی که به کنگره می‌آیم چه تغییری کرده‌ام؟ چقدر روی مسافرم و اطرافیانم تاثیر گذاشته ام؟
 در هر کار و عملی مانند کم خردان به دنبال کوتاه ترین راه نباشیم و باید بدانم حرفی که می‌زنم تاثیر بد دربردارد یا نه تا جز کم خردان نباشم. نباید بدون تفکر و پیدا کردن راه، بی گدار به آب بزنیم، اگر با تفکر راه درست انتخاب کنیم قطعاً به آنچه می‌خواهیم خواهیم رسید و برداشت خوبی خواهیم داشت. 
باید به دنبال رمز و راز حقیقت باشیم تا از مجهولات گذر کنیم و به معلومات برسیم. 
گاهی دنبال بهترین راه هستیم؛ ولی به محض پیدا کردن راه، دیگر تلاشی برای در مسیر قرار گرفتن نمی‌کنیم، گویی که تمام انرژی مان فقط درحدی بوده که مسیر را پیدا کنیم، درحالی که یافتن راه و به کارگیری آموزش‌ها، تازه شروع کار و تلاش و سعی برای رسیدن به هدف است. با آموزش‌های کنگره قطعاً می‌توانیم راز و رمز حقیقت را کشف کنیم و نتیجه خوبی برداشت کنیم.

سلام دوستان سمیه هستم همسفر حسن
وادی هفتم مانند سایر وادی ها یکی از قوانین زندگی را در هستی بیان می‌کند، قوانینی که اگر آنها را یاد بگیریم و بیاموزیم و به آن عمل کنیم با کمترین مشکل می‌توانیم سختی‌های زندگی را رد کنیم و از گذرگاه های پر پیچ و خم آن بگذریم.
آقای مهندس گفته‌اند: هر چیزی راز و رمزی دارد و هر گنجی هم درونش رازی وجود دارد که آ قای مهندس این راز را برای درمان اعتیاد کشف کردند و متوجه شدند که به چه صورت می‌توان اعتیاد را درمان کرد. 
به نظر من هرچقدر در برابر مشکلات محکم نباشم، زودتر شکست می‌خورم؛ پس باید دانایی خود را بالا ببرم و از راهش وارد بشوم؛ اما باید توجه کنم تنها یافتن راه مهم نیست، آنچه مهم است، آن چیزی است که برداشت می‌کنیم.
خیلی‌ها راه کنگره را پیدا می‌کنند؛ ولی چون درست حرکت نمی‌کنند موفق نمی‌شوند. من به‌عنوان یک همسفر، راه را پیدا نموده‌ام و باید خودم را بشناسم و ارزش‌ها و ضدارزش‌های خودم را بیابم؛ چون اهمیت خاصی دارد.
من باید گنج درون خودم را بشناسم و بدانم در چه مرحله‌ای هستم. حالا که خدای مهربان راهی به این زیبایی برای من نمایان کرده است هزاران بار شکر می‌گویم و برای سپاسگذاری از این نعمت، با آموزش گرفتن و بالا بردن آگاهی در حال خوش دیگران هم تاثیرگذار باشم. امیدوارم همه، قدر راه درست را بدانند و با حرکتِ درست، کلید قفل های بسته زندگی‌شان را بیابند.

سلام دوستان آمنه هستم همسفر
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم. 
پیدا کردن راه صحیح در حل مشکلات، نقش موثری دارد، چه بسیار افرادی که دارای اراده و پشتکار بوده‌اند؛ اما به‌دلیل

آنکه راهشان درست نبوده به زوال رسیده‌اند. 
برای کشف حقیقتی که پنهان است، نیازمندیم تا رمز و راز آن را بگشاییم که رمز، پیدا کردن حقیقت و راز، برداشت از آن راه است که  تمثیل آن می‌شود یافتن کلید و استفاده از آن. 
می‌توان انسان‌ها را به دو گروه تقسیم کرد؛ 
گروه اول کم خردان که اول اقدام و سپس فکر می‌کنند و بهترین راه را کوتاهترین یا ارزان ترین راه می‌دانند؛ مثلاً از فردی که فقیر است نقشه گنج می‌خرند. 
گروه دوم خردمندان که قبل از اقدام فکر می‌کنند و بهترین گنج را گنج درونی خود می‌دانند؛ پس خردمندان برای یافتن هر راهی اول تفکر می‌کنند تا صراط مستقیم را بیابند. 
یکی از نشانه‌های مهم صراط مستقیم، رسیدن به هدف با وضعیت مناسب می‌باشد.

 سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر
رمز و رازکشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه ودیگری آنچه برداشت می‌نماییم.
چه بسیارند انسان‌هایی که قربانی شدند و زندگی آنها متلاشی شد، فقط برای اینکه راه را پیدا نکردند.
برای کشف حقیقت نیازمندیم تا رمز و راز آن را بگشائیم. رمز؛ یعنی پیداکردن راه و راز آن؛ یعنی آنچه برداشت می‌نمایند.
مهندس در این وادی انسان‌ها را به دو گروه تقسیم کرده است؛
 گروه اول کم خردان که اول حرف می‌زنند بعد فکر می‌کنند و کارها را بدون تفکر انجام می‌دهند.
گروه دوم خردمندان هستند، این گروه اول فکر می‌کنند و سود و زیان کار را ارزیابی می‌کنند بعد اقدام به کاری می‌نمایند.
چه خوب است راه برایمان نمایان شود و ما از گروه دوم باشیم.

ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریده شنبه 17 اسفند 1398 11:25 ب.ظ
درود بر لژیون نهم و اعضایش
ممنونم بابت مشارکت های خوبتان و همکاری بسیار خوبتان با گروه وبلاگ

خدا قوت به گروه وبلاگ
همسفر حوریه شنبه 17 اسفند 1398 04:05 ب.ظ
سلام وخدا قوت خدمت خواهر های خوبم در لژیون نه برداشتها همه عالی وآموزنده هستند.
خداقوت خدمت خانم فرحناز عزیز .وتبریک بابت وبلاگ پر از انرژی شان.
همسفر سمانه ۱۷ شنبه 17 اسفند 1398 03:52 ب.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۹ عالی بود امیدوارم همیشه پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
نسرین.اسیستنت شنبه 17 اسفند 1398 12:03 ب.ظ
خدا قوت به رهجویان پرنلاش لژیون ۹ مشارکتهای خوبتون در مورد وادی۷ نشانگر براشت خوب شما از آموزشهاست
موفق باشید
فرحناز شنبه 17 اسفند 1398 10:09 ق.ظ
سلام،خدا قوت،بسیار عالی وادی هفتم رو شکافتید،از تک تک مشارکت ها آموزش گرفتم امیدوارم به بهترین نحو بتوانیم تک تک وادیها رو اجرایی کنیم،تا ماهم جزودسته خردمندان شویم وروز به روز به سمت دانایی موثر نزدیکتر و نزدیکتر بشیم
شنبه 17 اسفند 1398 10:04 ق.ظ
خدا قوت خدمت رهجو های فعال،خیلی زیبا وادی هفتم را شکافتید، از تک تک مشارکت ها تون آموزش گرفتم،امیدوارم خداوند به همه ی ما یاری برساند،تا بتوانیم همیشه راه را پیدا کنیم و بهترین برداشت را دریافت کنیم،و انقدر تمرین کنیم که اول فکر کنیم بعد حرف بزنیم،خدمت وبلاگ نویسان عزیز خصوصا خانم فاطمه خدا قوت میگم امیدوارم نور این خدمت در زندگی ایشان جاری شود
پوران همسفرعباس 1 شنبه 17 اسفند 1398 08:59 ق.ظ
خداقوت وممنون از مشارکتهای تک تک عزیزان از لژیون نهم بسیار عالی درمورد وادی هفتم صحبت شد ونکات بسیار عالی بیان کردید .ممنون از همه عزیزان
خداقوت خدمت کمک راهنمای توانمند خانم فرحناز
خداقوت به گروه وبلاگ .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات