مشارکت لژیون اول ؛ ما به دنیا آمدیم که گنج درون را کشف کنیم
جمعه 16 اسفند 1398 ساعت 06:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
دسته دوم انسان‌های خردمند هستند. اینها کسانی هستند که قبل از هر کاری و هر سخنی فکر می‌کنند؛ چون سخن گفتن نوعی تعیین مسیر است ‌و می‌دانند بهترین گنج را درون خودشان می‌توانند  کشف کنند و به دنبال گنج بیرونی نیستند و این را باید کشف کند و اصلاً ما به دنیا آمدیم که گنج درون را کشف کنیم.


به نام قدرت مطلق الله

مشارکت مکتوب؛ وادی هفتم و تاثیر آن روی من

سلام دوستان پوران هستم یک همسفر
وادی هفتم: رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم.
 برای کشف حقیقت و یا آشکار ساختن اصل هر موضوع یا حقیقتی که پنهان است نیازمندیم تا رمز و راز آن را بگشاییم که در اینجا رمز آن می‌شود پیدا کردن راه و مسیر حرکت و راز آن یعنی آنچه برداشت می‌نماییم یا طی کردن و پیمودن راه یا مسیر حرکت تا رسیدن به حقیقت.
در مورد هر موضوع ما اول به دنبال کلید آن می‌گردیم؛ چون برای بازکردن هر دری به کلید آن نیاز داریم که کلید آن می‌شود دانش و آگاهی؛ پس در مورد هر موضوعی که با آن برخورد می‌کنیم باید دانش و آگاهی آن را به‌دست آوریم، سپس با پیداکردن راه، در مسیر حرکت می‌کنیم. وقتی از راه درست و در صراط مستقیم حرکت کنیم قطعاً این مسیر ما را به صلح، آرامش، آسایش، درستی، عشق و محبت می‌رساند و این همان فاکتورهایی است که ما را به هدف و مقصد نهایی می‌رساند.
 درمورد مسئله‌ای که امروزه کشور با آن درگیر شده است، مسئله، این بیماری است که یکی یافتن راه درمان آن است و دیگر اینکه در این بیماری، بعضی از انسان‌ها برای بهبود حال بیماران تلاش می‌کنند و از منفعت خود می‌گذرند و بعضی انسان‌ها می‌خواهند از آب گل آلود   ماهی بگیرند و از یافت و برداشتی که از این بیماری دارند به دیگران صدمه می‌رسانند یا به نوعی سوءاستفاده می‌کنند. امیدوارم هرچه زودتر این مسائل حل شود تا هم کشور به آرامش برسد و هم اعضاء کنگره دوباره در شعب خود دور هم جمع شوند که هم از یکدیگر انرژی بگیرند و هم به آموزش‌های خود ادامه دهند.


سلام دوستان اکرم یک همسفر 
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است.
وادی هفتم مانند سایر وادی های کنگره 60، یکی از قوانین هستی و زندگی ما در این جهان هستی را بیان می‌کند که اگر به آنها عمل کنم قادرم از گذرگاه های سخت  زندگی عبور کنم.
از وادی اول تا وادی چهارم تفکر کردن و در وادی پنجم اجرای آن است تا به فرمان عقل برسم. وقتی مجهولات پیدا شود عقل فرمان درست صادر می‌کند.
پیدا کردن راه و تعیین مسیر بسیار مهم است و در اثر راه و انتخاب مسیر باید به تعادل جسم و روان برسیم.
واقعیت در هر زمانی تغییر می‌کند؛ ولی حققیت هرگز تغییر نمی‌کند؛ مثل نفس. 
باید سعی کنم اول تفکر کنم بعد حرف و عمل کنم تا بتوانم جزء انسان‌های کم خرد نباشم که این امر خیلی مهم است و از خداوند یاری می‌طلبم.


سلام دوستان خدیجه هستم یک همسفر
در وادی هفتم آمده که قبل از حرکت باید تفکر کنیم و بر همین اساس انسان‌ها را به دو دسته تقسیم کرده، انسان‌های خردمند و انسان‌های بی خرد، چیزی که امروز در این بحران زیاد به برمی‌خوریم که دچار دردسر می‌شویم؛ پس باید اول راه درست را انتخاب کنیم و بعد با تلاش و کوشش به هدف خودمان برسیم.


سلام دوستان زینب هستم یک همسفر
در وادی هفتم در مورد کم خردان صحبت شده است. کم خردان کسانی هستند که ابتدا حرف می‌زنند و بعد فکر می‌کنند یا بدون بررسی راهی را می‌روند و بعد از برخورد به مشکل دنبال راه حل می‌گردند   و همیشه درحال عذرخواهی هستند و فکر می‌کنند بهترین راه کوتاه ترین راه  است و برای خود و دیگران مشکل ایجاد می‌کنند.
دسته دوم انسان‌های خردمند هستند. اینها کسانی هستند که قبل از هر کاری و هر سخنی فکر می‌کنند؛ چون سخن گفتن نوعی تعیین مسیر است ‌و می‌دانند بهترین گنج را درون خودشان می‌توانند  کشف کنند و به دنبال گنج بیرونی نیستند و این را باید کشف کند و اصلاً ما به دنیا آمدیم که گنج درون را کشف کنیم.


سلام دوستان خدیجه هستم یک همسفر
کنگره ساختاری سالم است که درسهای آن ما را به صراط مستقیم و حقایق دعوت می‌کند که ما نیز باید لبیک بگوییم.
حقیقت این است که ما باید در پی مأموریتمان باشیم و راهی که درست است را انتخاب کنیم و راز پیداکردن این کلید در اجرای قوانین است. هر کسی می‌داند چه راهی می‌رود و مهم است که چه برداشتی دارد، مثبت می‌اندیشد یا منفی. اگر منفی بیاندیشیم حتماً بیراهه و مسلخ در انتظار ماست و اگر مثبت، به هدف نهایی می‌رسیم و دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. من در راستای درست زیستن و در جایگاه همسفر، مادر و همسر ادامه می‌دهم باشد که مورد حمایت الله قرار گیرم و کوله بارم پر از خوبی‌ها و آموزش‌های خوب باشد.
با سپاس از وادی هفتم، از کنگره و گروه وبلاگ


سلام دوستان ناهید هستم یک همسفر
وادی هفتم؛ رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم.
رمز؛ یعنی پیدا کردن راه و مسیر حرکت و راز؛ یعنی آنچه را که برداشت می‌کنیم یا مسیر حرکت تا رسیدن به حقیقت.
در این وادی گفته شده که کوتاه ترین راه بهترین راه نیست؛ مثل مصرف‌کننده‌ای که سالیان سال دنبال رهاشدن از اعتیاد است و چون راه درست را نمی‌داند و نمی‌شناسد به کمپ یا انجیوهایی می‌رود تا درمان شود؛ ولی این راه، راه کوتاهی است که برای درمان انتخاب کرده و به جواب نمی‌رسد؛ چون تنها جسم نیست که آسیب دیده بلکه روان و جهان‌بینی شخص هم افیونی شده؛ پس باید دنبال راهی باشد تا به نتیجه و هدف اصلی برسد. خیلی از انسان‌ها هستند که تلاش و کوشش زیادی برای برطرف کردن مشکلات و مسائل خود دارند؛ ولی چون راه را نمی‌یابند به بن بست می‌رسند و از تلاش و کوششی که داشته‌اند ناامید می‌شوند.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه24 دوشنبه 19 اسفند 1398 12:40 ب.ظ
با سپاس فراوان از مشارکتهای بسیار عالی خواهران خوبم،خدا قوت.دلم خیلی برایتان تنگ شده.ان شاالله هرچه زودتر همدیگر را ببینیم.
با تشکر از گروه وبلاگ شعبه.
همسفر زهرا شنبه 17 اسفند 1398 04:04 ب.ظ
ممنون از مشارکتهای خواهران خوبم ،در پناه حق باشید
همسفر حوریه شنبه 17 اسفند 1398 03:41 ب.ظ
خدا قوت خدمت خواهر های خوبم بابت مشارکتهای آموزنده شان.
همسفر سمانه ۱۷ شنبه 17 اسفند 1398 03:40 ب.ظ
خدا قوت به همسفران گرامی لژیون یکم سپاس فراوان از مشارکتهای خوب و مفیدی که داشتید.همواره پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر بهناز شنبه 17 اسفند 1398 03:01 ق.ظ
خدمت تک تک دوستانم عرض خدا قوت دارم از برداشتهای مفیدتان بسیار ممنونم انشاالله که وادی ها راهگشای همه ما باشد در مراحل زندگیمان
تشکر از گروه وبلاگ
نوشین جمعه 16 اسفند 1398 10:26 ب.ظ
سلام و عرض ادب
خانم الهام حداقوت ،بابت خدمات عاشقانه و خالصانه شما بی نهایت سپاسگزارم.و همیشه دعاگوتونم .امیدوارم به درجه کمک راهنمایی بزودی برسید .
الهه لژیون ۱۲ جمعه 16 اسفند 1398 10:08 ب.ظ
خدا قوت به دوستان عزیز مشارکت های تک تک شما عزیزان عالی بود نهایت استفاده را بردم برای همه شما عزیزان آرزوی بهترینها رو دارم همیشه پایدار باشید ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
با تشکر از گروه وبلاگ ❤
پوران همسفرعباس 1 جمعه 16 اسفند 1398 09:32 ب.ظ
خاقوت به همه دوستان برداشتهای کامل از این وادی بیان کردید عالی بود واز تک تک مطالب درس گرفتیم واستفاده کردم .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .
نسرین.اسیستنت جمعه 16 اسفند 1398 08:04 ب.ظ
همسفران گرامی لژیون یک از مشارکتهای تک تک شما آموختم برایتان آرزوی بهترین برداشتها از کنگره را دارم.
باتشکر فراوان از گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic