از پیدا کردن راه تا رسیدن به حقیقت
چهارشنبه 14 اسفند 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
باید در زندگی قبل از انتخاب مسیر به افرادی نگاه کنیم که قبل از ما آن راه را طی کرده‌اند و چند سال است که در آن مسیر هستند؛ مثلاً برای ترک اعتیاد، کلینیک ها، گروه ها و روش‌های زیادی وجود دارد؛ اما باید ببینیم که واقعاً خروجی های درستی از این مراکز وجود دارند؟ آیا قابل مقایسه با درمان شدگان کنگره ۶۰ و حال خوشی که این عزیزان دارند، هستند یا نه؟

پ

به نام قدرت مطلق الله 

سلام دوستان الهام هستم همسفر
در عنوان وادی هفتم می‌خوانیم: رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم.
پیدا کردن راه بسیار مهم است؛ ولی از آن مهمتر این است که وقتی راه را پیدا کردیم در مسیر حرکت کنیم تا به نتیجه خوبی برسیم؛ مثلاً وقتی وارد کنگره شدیم در مسیر آموزش قرار بگیریم و سفر خوبی داشته باشیم و درگیر حاشیه نشویم. اگر همسفر هستیم همه فکر و تمرکزمان روی مسافر نباشد و بپذیریم که ما هم مشکلات زیادی داریم و باید مسافر را رها کنیم.
حقیقت آن چیزی است که بوده، هست و خواهد بود؛ مانند خداوند که از ازل بوده و هست و تا ابد خواهد بود و همین‌طور مفهوم عدالت که همه انسان‌ها خواستار برقراری عدالت بوده و هستند و زمانی به عدالت می‌رسیم که با خود و هستی پیوند محبت برقرار کنیم و به تمامی موجودات در هستی عشق بدهیم و تک‌تک انسان‌ها را آنگونه که هستند دوست داشته باشیم، نه آنگونه که خود دوست داریم.
در ابتدا باید از خودمان شروع کنیم و خودمان را دوست داشته باشیم، باید تلاش کنیم و از گذرگاههای سخت زندگی عبور کنیم، تاریکی‌ها را پشت سر بگذاریم تا بتوانیم راه را پیدا کنیم و آموزش بگیریم تا به حقیقت که همان وادی چهاردهم است برسیم. در این وادی هرکس بنا بر ظرفیت خودش تعیین می‌کند که چقدر آموزش بگیرد. 
ما همیشه در زندگی بر سر دوراهی ها هستیم و اصل خلقت هم بر همین اصل تضاد است که در طرفی روح و در طرفی جن قرار دارد و مهم این است که ما درست انتخاب کنیم. باید در زندگی قبل از انتخاب مسیر به افرادی نگاه کنیم که قبل از ما آن راه را طی کرده‌اند و چند سال است که در آن مسیر هستند؛ مثلاً برای ترک اعتیاد، کلینیک ها، گروه ها و روش‌های زیادی وجود دارد؛ اما باید ما ببینیم که واقعاً خروجی های درستی از این مراکز وجود دارند؟ آیا قابل مقایسه با درمان شدگان کنگره ۶۰ و حال خوشی که این عزیزان دارند، هستند یا نه؟
در دنیا سابقه نداشته که شخصی که اعتیاد داشته، درمان شود و حتی بتواند ورزشکار شود و این یک شاهکار است و این همان حقیقت درمان اعتیاد است. این روش، درواقع برای انسان‌هایی که خواستار درمان و رهایی هستند جواب می‌دهد، کسانی که می‌توانند نیروهای درونی خود را به کار گرفته و خواهان صراط مستقیم هستند. کنگره از مسافران خود می‌خواهد حضوری فعال داشته و از متون و سی دی های آموزشی استفاده کنند و به جهان‌بینی خود اهمیت بدهند تا به درمان برسند. اگر سفر در کنگره ۶۰ اصولی انجام شود، بسیار لذت بخش خواهد بود و همانند بوی خوشی است که فقط باید آن را حس کرد و توصیف ناپذیر است و پاداش افرادی است که در صراط مستقیم گام برمی‌دارند و کسانی که در برداشت خود از این راه راست، کوتاهی نمی‌کنند.
زمانی که شخص مصرف‌کننده با روش DST درمان می‌شود، رمز و راز کشف حقیقت را پیدا می‌کند و هرگز فکر نمی‌کردیم که شفادهنده معتادین همان تریاک باشد و همیشه به تریاک با دیدِ اهریمنی می‌نگریستیم؛ اما در دست حکیم حاذقی همچون جناب آقای مهندس دژاکام، چهره زیبا و شفابخش خود را نشان داد.
ما درواقع از خود و از هستی شناختی نداریم و وادی ها، همانند تابلوهایی هستند علامتگذاری شده که در جاده زندگی ما را در رسیدن به مقصد یاری می‌رسانند.
زندگی درواقع مجموعه همین اضداد است. در سختی‌ها و رنج‌های زندگی نباید زانوی غم بغل کنیم بلکه باید با ناملایمات هم با احترام برخورد کنیم و بدانیم آنها هم مأموریتی دارند تا ما را متوجه داشته‌هایمان بکنند تا شکرگزاری را به ما یادآوری کنند؛ مانند ویروسی که شاید باعث شد بیشتر زندگی را دوست داشته باشیم و بیشتر قدر عزیزانمان را بدانیم و بیشتر از لحظات بودن در کنگره و لژیون لذت برده و شکرگذاری کنیم.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نوشین جمعه 16 اسفند 1398 10:37 ب.ظ
سلام و عرض ادب
چه زیبا فرمودید که وادیها همچون تابلوهایی در مسیر علامت گذاری شده اند
خیلی متن خوبی بود در رابطه با وادی هفتم.و درک بیشتری به من از وادی داد
خداقوت .
همسفر فاطمه جمعه 16 اسفند 1398 10:40 ق.ظ
خانم الهام عزیز خیلی عالی بیان کردی. سپاس.
من نیز بر این باورم که ناملایمات معلم هایِ ما هستند و ما باید به معلم هایمان احترام بگذاریم و سپاسگزار آنها باشیم.
کرونا ممنونم که عاشق ترم کردی.
ممنونم که باعث شدی قدر داشته هایم را بیشتر بدانم.
ممنونم که تکانه ای شدی که لحظه به لحظه سپاسگزار قدرت مطلق باشم.
و ممنونم بخاطر همه درس هایِ دیگری که برایم به همراه آوردی. سپاس.

باز هم تشکر می کنم از شما که باعث شدین حس سپاسگزار بودنم دوباره بیدار شود.
همسفر حوریه پنجشنبه 15 اسفند 1398 10:33 ق.ظ
خانم الهام عزیز ممنون از مقاله آموزنده وپرمحتوایتان،
تشکر ویژه خدمت وبلاگ نویسان عزیز
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 15 اسفند 1398 12:26 ق.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیز بسیار عالی وادی هفتم را بیان نمودید لذت بردم امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمتها همواره در زندگیتان جاری باشد.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر زهرا چهارشنبه 14 اسفند 1398 11:45 ب.ظ
الهام عزیز ممنون از مقاله خوبتان ،در پناه حق موفق و پیروز باشید
ممنون از وبلاگ نویسان
همسفر بهناز چهارشنبه 14 اسفند 1398 10:42 ب.ظ
خانم الها‌م عزیز خدا قوت همانطور که گفتید وقتی راه کنگره برای ما باز شد و راه را پیدا کردیم‌ حالا نوبت آن است که دراین راه بهترین ها را برداشت کنیم و توشهای بسازیم که هم خود و هم دیگران از آن بهره ببرند
انشاالله همواره موفق و موید باشید
تشکر از وبلاگ نویسان و خدا قوت
الهه لژیون ۱۲ چهارشنبه 14 اسفند 1398 06:37 ب.ظ
با سلام خدمت خانم الهام عزیز درود برشما از مطالب زیباتون لذت بردم انشاالله در تمام مراحل زندگی موفق و سربلند باشید ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
وبلاگ نویسان محترم خداقوت ❤❤❤
مریم نظری چهارشنبه 14 اسفند 1398 05:56 ب.ظ
خداقوت خانم الهام عزیز ، مقاله بی نقص و عالی شما نشان از آموزشهای است که شما بدرستی اجرایی کردید.
موفق باشید.
خدا قوت الهام عزیز
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 14 اسفند 1398 02:10 ب.ظ
خداقوت الهام عزیزم مثل همیشه عالی بود ودرمطلبی که بیان کردید یسیاری از گره هایم وجودم را دیدم امیدوارم بتوانم از این مطالب دزمسبر حرکتم استفاده کنم .
ان شآلا دراینده نه چندان دور شاهد لژیون پر بار الهام عزیزم باشم .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .


پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 14 اسفند 1398 02:10 ب.ظ
خداقوت الهام عزیزم مثل همیشه عالی بود ودرمطلبی که بیان کردید یسیاری از گره هایم وجودم را دیدم امیدوارم بتوانم از این مطالب دزمسبر حرکتم استفاده کنم .
ان شآلا دراینده نه چندان دور شاهد لژیون پر بار الهام عزیزم باشم .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .


نسرین.اسیستنت چهارشنبه 14 اسفند 1398 12:18 ب.ظ
خانم الهام عزیز مقاله پرمحتوای شما میتواند گره گشای بسیاری از در راه درمان مانده ها باشد بسیار از مقاله خوبتان تشکر میکنم. برایتان در مسیر کنگره آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
گروه وبلاگ مچکریم
همسفر ربابه لژیون یکم چهارشنبه 14 اسفند 1398 11:23 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم الهام عزیز ممنون از مطالب آموزنده و خوبتان سپاسگزارم.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفرسکینه24 چهارشنبه 14 اسفند 1398 11:15 ق.ظ
خواهر خوبم،خانم الهام عزیز،سپاسگزارم بابت ارائه مقاله خوب وکاملتان.ان شاالله پی به حقیقت زندگی و خلقتمان و قرار گرفتن در کنگره ببریم.و نهایت استفاده را از آموزشهای کنگره و درسهای زندگی ببریم.
با تشکر از گروه وبلاگ و عکاس محترم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات